Skocz do zawartości

PSX Extreme 301


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Basior napisał:

Pytanko, napisałem maila na adres podany w kontakcie w prenumeracie, bo nie mam już 3 numerów wysłanych i cisza.... Trochę to lipne, chyba jeszcze tak nie miałem, że mają przez dwa dni gdzieś maile i nie wysyłają numerów 

Napisz do pani Marlenki mkwiatkowska@idea-ahead.com

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Square napisał:

Czyli wg ciebie remake z którego wycieli tryb multiplayer i jest sprzedawany za pełną cenę zasługuje na ocenę wyższą niż oryginał i remaster, który tej zawartości nie miał wyciętej?


Osobiście dodam, że mieliśmy z Butcherem burzliwą rozmowę na ten temat i osobiście uważam, że gra nie zasługuje na tak wysoką notę. Ale nie ingeruję w oceny wystawiane przez redakcję, to jest indywidualna opinia Grześka, z którą się nie zgadzam, ale którą szanuję. Jedynie żałuję, że nie daliśmy 3 groszy, które przedstawiłoby alternatywną opinię. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2022 o 11:47, łom napisał:

Z zatwierdzaniem dych to był pomysł Ściery i wydaje mi się że wraz z jego odejściem odszedł też ten system, a bardzo szkoda bo dycha to powinien być wyczyn który się trafia raz na ruski rok. A najlepiej by było gdyby gry które dostały dychę lub się o nią otarły dostały w kolejnym numerze stronę na mini recki innych zgredów którzy opisują dla czego gra zasługuje/nie zasługuje na 10 (tak jak kiedyś był zgrentgen tylko w bardziej zwartej formie).

@Roger To może warto powrócić do Ścierowego systemu? Jak ktoś chce wystawić dychę to leci pytanie na FB, Discorda, GG czy jak tam się kontaktujecie czy ktoś jest przeciw. Jeśli powiedzmy na 5 zainteresowanych osób 4 przedstawiają konkretne argumenty czemu dana gra nie zasługuję na 10 a tylko jedna chce koniecznie przepchać 10/10 to ocena leci w dół a w recenzji redaktor może wspomnieć że dla niego jest dycha ale została obniżona przez grono redakcyjne (tak jak swego czasu Kali się żalił że Ściera mu obniża oceny bijatyk 2d )

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No jest to ocena autora, ale od strony czytelnika ogólnie bardzo dziwnie to wygląda, plus nic nie wymienione w minusach gdzie takie rzeczy powinny automatycznie obniżać ocenę nieważne jak dobrze ten remake wykonany by nie był. Nawet najwięksi fanboje narzekają na ten manewr.

 

12 minut temu, SlimShady napisał:

Kolosy przebyły podobną drogę:

-oryginał na PS2 - kolekcja HD wraz z ICO na PS3 - remake na PS4

No znajdzie się kilka przypadków, ale każdy z nich chyba był kompletny w stosunku do oryginału, a i kosztował odpowiednio mniej. Kolosy po 169 PLN vs 249 PLN za nowy tytuł.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Roger napisał:


Osobiście dodam, że mieliśmy z Butcherem burzliwą rozmowę na ten temat i osobiście uważam, że gra nie zasługuje na tak wysoką notę. Ale nie ingeruję w oceny wystawiane przez redakcję, to jest indywidualna opinia Grześka, z którą się nie zgadzam, ale którą szanuję. Jedynie żałuję, że nie daliśmy 3 groszy, które przedstawiłoby alternatywną opinię. 

Możemy ZgredGena zrobić ;)

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moim skromnym zdaniem zamieszczanie recenzji fanboyów i casuali w jedynym sensownym magazynie konsolowym jest troche bekowe i podważa renome psxa. W ogóle ta niekonsekwencja też jest zabawna, ile razy była gadka o łatkach na next geny, że trzeba dopłacic za nową grafike i troche contentu 100zł i jak to tak, przeciez mam już tą gre, skandal panie. Ale jak wychodzi trzeci raz ta sama gra z nową grafiką i wyciętym contentem za trzy bomby to wg szanownego Butchera zbroja osrana. Ok boomer.

I żeby nie było, mi sie TLoU też bardzo podobał, ale takie akcje i remake remastera powinien być przez branże szkalowany, a nie oceniany na 10 XD Chyba, że z wyraźnym zaznaczeniem, że ktoś przez ostatnie 10 lat siedział pod kamieniem i to będzie jego pierwsza styczność z grą

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Roger napisał:


Osobiście dodam, że mieliśmy z Butcherem burzliwą rozmowę na ten temat i osobiście uważam, że gra nie zasługuje na tak wysoką notę. Ale nie ingeruję w oceny wystawiane przez redakcję, to jest indywidualna opinia Grześka, z którą się nie zgadzam, ale którą szanuję. Jedynie żałuję, że nie daliśmy 3 groszy, które przedstawiłoby alternatywną opinię. 

 

Właśnie, według mnie "szlaban" na recenzję jakiejś gry dla kogoś, kto jest fanem, nie jest wcale dobrym rozwiązaniem, bo jako fan też może dużo dobrego wnieść do takiego materiału, ALE taka potencjalnie kontrowersyjna recenzja zawsze powinna być w towarzystwie trzygroszówek albo Zgrentgena, żeby zbalansować przekaz. :)

Odnośnik do komentarza

To znaczy jaki jest w ogóle sens dawać recenzje komuś, kto jest megafanem danej gry czy serii? Ja rozumiem, że fajnie dać komuś, kto gra w dany gatunek/poprzednie części i nie jest to jego pierwszy kontakt z serią, ale może lepszym pomysłem jest wybranie kogoś, kto troche mniej emocjonalnie podejdzie do sprawy.

 

Ja też mam swoje ulubione gry, ale nie przeszkadza mi to trochę obiektywniej podejść do sprawy. Rozumiem, że ktoś może podejść do tematu na zasadzie - 'moja ulubiona gra stała się tylko lepsza, więc jak tu nie dać dyszki', no ale ludzie - tutaj jednak jest się co czegoś przyczepić. 

 

No nawet jestem w stanie napisać, że takie opinie to powinny być właśnie wrzucone do ramki 3 grosze, a nie dostawały kilka stron (czy ile ta recenzja dostała).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...