Skocz do zawartości

PSX Extreme 301


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, MYSZa7 napisał:

Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak obecnie kształtują się ceny papieru co?

Nie. Dawno przeszedłem na cyfrę, poza PSXE właśnie i czasami RG.

Natomiast nie przekonuję mnie argument, że cena papieru poszła 80% do góry, to musimy również o to 80% podnieść.

W rodzinie mam restauratorów, którzy również płacą (prąd, woda, gaz, jedzenie - szczególnie mięso) kilkadziesiąt procent więcej niż rok temu, ale nie widziałem, aby podnieśli ceny dań o blisko 80%, a raczej 10-15, bo nikt nie przyjdzie.

No, ale to tylko takie moje dywagacje. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Wczoraj głupio pomyślałem że to koniec miesiąca a brak zapowiedzi #301. Uff, jednak jest. ;)

Czy skok ceny do 19,99 to dużo? Może, ale to sprawiedliwa cena. Dobre pismo i dobra publicystyka są warte dużo więcej w tych czasach. Ja z Wami zostaję.

Zaś co do - moim zdaniem, Pegasus Extreme to w to wchodzę jak Gamera w szpagaty. Tylko nie zapomnijcie o plakacie! :D #0 czytam jak odwiedziny w pokoju pierwszej dziewczyny. Niby nieco inaczej ale tak znajomo że aż się chce. :)

Nie lubię się powtarzać, lecz idealnym wzmocnieniem budżetu dalej jest myśl o dodruku pierwszej 50 numerów. Przemyślcie to proszę. A jeżeli chodzi o nowości to pogadajcie z Mr. Ścierą o jednej stronie wspominek na numer. Mi tam obecny skład redakcji pasuje, ale Alien to zawsze as w rękawie PE.

Czekam na #301. :)

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, marcinwks napisał:

Nie. Dawno przeszedłem na cyfrę, poza PSXE właśnie i czasami RG.

Natomiast nie przekonuję mnie argument, że cena papieru poszła 80% do góry, to musimy również o to 80% podnieść.

W rodzinie mam restauratorów, którzy również płacą (prąd, woda, gaz, jedzenie - szczególnie mięso) kilkadziesiąt procent więcej niż rok temu, ale nie widziałem, aby podnieśli ceny dań o blisko 80%, a raczej 10-15, bo nikt nie przyjdzie.

No, ale to tylko takie moje dywagacje. 

No problem w tym, że ceny nie poszły 80% do góry, tylko o ponad 100%, a nawet 120%, także te 19,99 zł to nie jest majątek w stosunku do ceny sprzed 10 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Z ciekawości wszedłem ile kosztuje pismo dla bab - chwila dla ciebie, a ono ciagle po 2,50… ale cennik reklam:

Z ćwierć miliona trza mieć by sie zareklamować, a do cen należy jeszcze  doliczyć 23% vatu.

F5874015-887D-4393-B6FF-EA08995A8CBC.png

:obama:
PS a reklama w piśmie Twój Styl to koszt około 700.000 zł… ale to co miesiąc tak płacą firmy za reklamę? Czy to jakiś abonament?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, grzybiarz napisał:

Z ciekawości wszedłem ile kosztuje pismo dla bab - chwila dla ciebie, a ono ciagle po 2,50… ale cennik reklam:

Z ćwierć miliona trza mieć by sie zareklamować, a do cen należy jeszcze  doliczyć 23% vatu.

F5874015-887D-4393-B6FF-EA08995A8CBC.png

:obama:
PS a reklama w piśmie Twój Styl to koszt około 700.000 zł… ale to co miesiąc tak płacą firmy za reklamę? Czy to jakiś abonament?

Tylko weźmy pod uwagę nakład. Dwa lata temu (ostatnie dane) to było prawie ćwierć miliona. Extrim stał się obecnie już bardziej czasoposmem tematycznym dla wąskiej grupy. Nie wiem ile idzie tego. 15, 18 tysięcy? Prawie zero reklam. Chyba wszyscy wiemy, jak to się skończy.

IMG_20220901_231902.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja zaakceptuję każdy poziom cenowy żeby tylko nie musieć czytać comiesięcznego jęczenia jaki to papier drogi i jak to już prawie koniec PSXa. Podnieście cenę raz a konkretnie jeśli trzeba - jako stali czytelnicy od +20 lat na pewno to zrozumiemy. Takie dziubanie po +2 zł od okazji do okazji i ciągłe usprawiedliwianie trochę źle wygląda. Wszyscy mamy teraz ciężej i rozumiemy, że Wy też,  także róbcie tak żeby biznes się spinał, bez proszenia i usprawiedliwiania.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, don LOV napisał:

Tylko weźmy pod uwagę nakład. Dwa lata temu (ostatnie dane) to było prawie ćwierć miliona. Extrim stał się obecnie już bardziej czasoposmem tematycznym dla wąskiej grupy. Nie wiem ile idzie tego. 15, 18 tysięcy? Prawie zero reklam. Chyba wszyscy wiemy, jak to się skończy.

IMG_20220901_231902.jpg

 

Wow, to jest prawie cwierc banki sprzedaży, a nie nakładu. Więc nakład jeszcze większy. W sumie to by tłumaczyło koszt reklam u nich - około złotówka za dotarcie do jednego potencjalnego klienta to chyba uczciwa cena. No i dlatego taka gazetka może kosztować 2 zeta - efekt skali + wpływy z reklam. Szok że jeszcze coś na tym rynku tak masowo schodzi.

Szmatlawiec to nisza dla pasjonatów, więc zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Shen napisał:

Słabo, wolałbym coś co przypomina numer zerowy. To wygląda jak Pixel.

Pisali tam na fejsie w komentarzach, że to koncepcja dopiero, będą jeszcze modyfikować. 

 

W ogóle odnoszę wrażenie, że więcej hajpu te numery specjalne będą wzbudzały niż regularne wydania. :DNo ale może taki kierunek rozwoju w perspektywie roku-dwoch bylby sensowny? Ze 3 wydania specjalne w roku, ze 4 regularne?

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...