Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, 20inchDT napisał:

oryginału nikt wam nie zabierze

 

problem jest taki że świeżaki teraz nie będą grali w oryginał, tylko pójdą prosto w ten rimejk od wyrobników.

 

4 minuty temu, Rotevil napisał:

Wolałbym, żeby ten remake robiło Bluepoint games, przynajmniej mają już jakieś doświadczenie w tym temacie.

 

oni też by pewnie sprostali zadaniu, a co dopiero blooper :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LiŚciu napisał:

Po kiego chu.ja to rimejkować. Ta gra stoi rozwiązaniem historii które już każdy zna. Grafika, gameplay, walka nigdy nie były na pierwszym miejscu więc nowe szaty króla nie są kompletnie nikomu potrzebne. Inna sprawa nowa cześć ale robić lepszą graficzkę do silenta dwójki? No poyebało ich srogo. 

 

Ja nie znam. Po ograniu pierwszego Residenta na Xboxie chciałem sprawdzić pierwsze SH. Kupiłem w cyfrze to SH Collection HD i żałuję. Dziś w to się nie da grać. Sterowanie zjebane, a grafika i gameplay uwłaczające ludzkiej godności. Miałem siły tylko na tyle aby sprawdzić początek drugiej części. W to nie da się dzisiaj grać jeżeli ktoś nie ma sentymentu do tej gry, bo ogrywał ją lata temu. Pomysły jest tam ciekawy ale nie da rady przez to przebrnąć. Nowe gry przyzwyczaiły nas to wyższego standardu i nie chodzi tutaj tylko o grafikę. Jak sobie przypomnę to gówno rozmazane na telewizorze 4k z gameplayem sprzed potopowej epoki, to Bloober musiałby się bardzo postarać aby to zepsuć. Na obecne standardy nie da się tego zrobić gorzej.

 

Godzinę temu, Figaro napisał:

 

do rimejku takiej legendarnej i wyjątkowej gry potrzeba kogoś lepszego niż "poprawnego" (dyskusyjne...) developera.

 

Widocznie Konami inaczej na to patrzy albo na tyle ufa naszym, że im to zleca, albo to kwestia kosztów lub jeszcze jakiś innych czynników albo wszystkiego na raz. Medium miało swoje wady ale mi się podobało. Grając miałem nadzieję, że wyjdzie kolejna gra w tej konwencji ale już na wyższym poziomie. Tą grą może być remake SH2. Mogą ją zrobić na tym samym silniku albo jeszcze go podkręcić. Inna kolejna ważna kwestia, to fakt, że Konami im to zleca więc będzie pełnić nadzór nad projektem. Co innego by było gdyby nasi kupili prawa do tej marki/części i próbowali zrobić to sami - myślę, że wtedy obawy byłyby bardziej uzasadnione.

 

44 minuty temu, Bzduras napisał:

Nie wiem, mam cały czas mieszane uczucia. Z jednej strony coś się rusza w temacie martwej i kochanej marki, jest jakiś szum informacyjny - to nadal więcej, niż dostaliśmy przez dwie dekady od momentu skurwienia się konami SH2 na paczinko. Z drugiej... czy oni naprawdę muszą ruszać grę żyćka, żeby przywrócić markę do świata żywych? Jakikolwiek dowolny nowy projekt i szczałbym po gaciach, a tak boję się, że bezduszne chinole do spółki z ledwie poprawnymi bluberami zjebią mi jedne z najlepszych giereczkowych wspomnień swoją niekompetencją i nonszalancją w podejściu do tematu. Jak ktoś kiedyś spyta mnie o definicję ambiwalencji to pokażę mu ten remake.

 

Remaki teraz się dobrze sprzedają. Po co tworzyć coś nowego jak można tanim kosztem zarobić kolejny raz na tym samym. Zrobią może jeszcze rimejski kolejnych części, potem wydzdzą je w zbiorczej kolekcji, potem będzie nowa generacja, to te najwcześniej klepane rimejki zdążą się na tyle zestarzeć, że będzie można je rimejkować albo remasterować. Interes się kręci.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Elitesse napisał:

Widocznie Konami inaczej na to patrzy

A to na pewno, bo im tabelki z excela przysłoniły całą resztę. Jakby, ja to rozumiem, są firmą i muszą przynosić hajs bo po to tworzy się firmę. Ale mają tyle swoich IP, znanych i kochanych ma świecie marek które często ukształtowały całe pokolenia obecnych graczy, a wygląda na to, że kompletnie nie obchodzi ich ta spuścizna i mozna ją spuścić w kiblu, wraz ze wspomnieniami całej rzeszy ludzi, bo paczinko i jakiś niedorobiony kasztan na telefony sprzeda się lepiej. Zawsze jak widzę ich logo to nakpoerw spluwam a potem zastanawiam się, jak nisko można upaść będąc na samym szczycie.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Figaro napisał:

problem jest taki że świeżaki teraz nie będą grali w oryginał, tylko pójdą prosto w ten rimejk od wyrobników.

Tata przyszli, mama zrobli. Co to za starpolska gwara? xD 

 

Swiezaki od fortnajta i minecrafta na bank nie moga sie doczekac rimejku tej ponadczasowej gry, o ktorej nigdy nie slyszaly.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Szermac napisał:

Zgadzam się z Liściem, gra czochra czache historią i klimatem pojebaństwa i tym stoi i tym utkwiła milionom w pamięci. Mam dlatego nadzieje, że devi i designerzy odrobili pracę domową i wiedzą, na przykład dlaczego w pokoju z Eddiem w apartamentach na ścianach są plakaty footbolistów, kim jest piramidogłowy i CZYM jest Maria. Wątpie w to i myślę, że zabiją całe drugie dno gry. Obym się mylił :shotgun:

 

Jeśli ktoś serio chce robić remake Silent Hill 2 w 2022 roku przy jakimś większym budżecie, to jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby wśród założeń miał jakąkolwiek subtelność.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Shen napisał:

Po sukcesie RE2 Remake, marzy im się pewnie to samo, tylko tańszym kosztem :) Zerowe oczekiwania mam.

Wystarczyłby mi zwykły remaster który nie działa jak gówno.

A skąd wiesz, że tańszym kosztem? Może w Konami zaszły jakieś zmiany na lepsze. Mówi się też o wskrzeszeniu Suikodena, więc cos jest na rzeczy. Ileż można robić Pachinko i Gatche...

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, KrYcHu_89 said:

Inna sprawa, że trochę nie rozumiem, czemu nie remake jedynki, bylby znacznie prostszy do wykonania, bo to mniej złożona gra, a jedynka to PS1 i zestarzala się w ch*j, teraz ciężko na nią jest nawet patrzeć.

Jedynka dzięki oprawie ma wciąż mega zajebisty klimat i straszy o wiele bardziej niż dwójka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...