Skocz do zawartości

Silent Hill 2 Remake


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Bzduras napisał:

A to na pewno, bo im tabelki z excela przysłoniły całą resztę. Jakby, ja to rozumiem, są firmą i muszą przynosić hajs bo po to tworzy się firmę. Ale mają tyle swoich IP, znanych i kochanych ma świecie marek które często ukształtowały całe pokolenia obecnych graczy, a wygląda na to, że kompletnie nie obchodzi ich ta spuścizna i mozna ją spuścić w kiblu, wraz ze wspomnieniami całej rzeszy ludzi, bo paczinko i jakiś niedorobiony kasztan na telefony sprzeda się lepiej. Zawsze jak widzę ich logo to nakpoerw spluwam a potem zastanawiam się, jak nisko można upaść będąc na samym szczycie.

 

Gdyby tak było, to sprzedaliby prawa do marki aby ktoś rzeźbił po swojemu ;) Chcą zarobić w epoce rimasterów, rimejków i innch rimingów. Na moje oko większość branży się squrwiła. To już od dawna nie są grupki zapaleńców piszących gry w garażu/piwnicy po pracy aby dorobić czy pokazać światu swój produkt nie patrząc na pieniądze. Teraz to praca jak każda inna. Dzięki temu, że kiedyś się starali i robili to dobrze teraz mogą odcinać kupony, a nawet outsorcingować produkcje swoich produktów na zewnątrz ;) Wbrew pozorom rynek gierek na telefony jest większy i bardziej dochodowy... 

 

10 godzin temu, SlimShady napisał:

Grałem długo po premierze i śmiem się nie zgodzić, zero sentymentu, a był rozpierdol, a wcześniej znałem tylko jedynkę. Co do 4k, no to tylko twoja wina, że grasz w gry z ery PS360, czy tam nawet PS2, na nowym TV.

 

Jak długo po premierze? Z każdym dniem, miesiącem, kwartałem i rokiem gra starzeje się nieproporcjonalnie więcej niż wynikałoby to z upływu czasu. Branża pędzi, gry stają się łatwiejsze, przyzwyczajają nas do pewnych udogonień jak np. automatyczny szybki zapis, co ułatwia grę o tyle, że w przypadku porażki nie trzeba od nowa przechodzić całej długiej sekwencji. No moja wina, po to kupiłem TV 4k 65'' aby teraz na nim grać ;) SH Collection HD sprzedawane jest w MS Store jako pełnoprawny produkt. Może gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać to kupiłbym wersję na PC. Tutaj nie wiem jak wyszłoby ze sterowaniem czy gra rozpoznałaby pada, choć pewnie tak. Może mogłem kupić jeszcze wersję na X360/PS3 ale z tego co widzę, to cena pudełkowego wydania lata w okolicach 200 zł. Może mogłem też podłaczyć konsolę pod stary, mniejszy TV. Może. Nie zmienia to dla mnie jednak faktu, że w to nie mogę grać ze względu na gameplay i przestarzałe rozwiązania. Na rynku jest zbyt wiele produktów aby się przy tym męczyć.

 

9 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Inna sprawa, że trochę nie rozumiem, czemu nie remake jedynki, bylby znacznie prostszy do wykonania, bo to mniej złożona gra, a jedynka to PS1 i zestarzala się w ch*j, teraz ciężko na nią jest nawet patrzeć.

 

Remake pierwszej części powstał chyba kilka lat temu i został wydany na Wii.

 

9 godzin temu, tjery napisał:

Wciąż bardzo dobrze wygląda na TV 4K:

 

Wybrane screeny, które akurat wyglądają dobrze. Mnie też przekonały do zakupu, że gra nie wygląda tak źle. Musiałbym to ponownie zainstalować aby pokazać te miejsca, w których gra wygląda mega słabo. A nawet jak weygląda trochę lepiej niż mega słabo, to sterowanie i gameplay są sprzed potopowej ery nieprzystające do dzisiejszych standardów.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Elitesse napisał:

Wybrane screeny, które akurat wyglądają dobrze. Mnie też przekonały do zakupu, że gra nie wygląda tak źle. Musiałbym to ponownie zainstalować aby pokazać te miejsca, w których gra wygląda mega słabo. A nawet jak weygląda trochę lepiej niż mega słabo, to sterowanie i gameplay są sprzed potopowej ery nieprzystające do dzisiejszych standardów.

 

To są moje screeny z SH2 z modem Enhanced Edition. I gra wygląda dobrze cały czas, nie tylko na wybranych screenach. Oczywiście mówię o wersji w 4K na PC z modem (https://enhanced.townofsilenthill.com/SH2/), nie wiem jak to wygląda na konsolach.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Elitesse said:

 

Gdyby tak było, to sprzedaliby prawa do marki aby ktoś rzeźbił po swojemu ;) Chcą zarobić w epoce rimasterów, rimejków i innch rimingów. Na moje oko większość branży się squrwiła. To już od dawna nie są grupki zapaleńców piszących gry w garażu/piwnicy po pracy aby dorobić czy pokazać światu swój produkt nie patrząc na pieniądze. Teraz to praca jak każda inna. Dzięki temu, że kiedyś się starali i robili to dobrze teraz mogą odcinać kupony, a nawet outsorcingować produkcje swoich produktów na zewnątrz ;) Wbrew pozorom rynek gierek na telefony jest większy i bardziej dochodowy... 

 

 

Jak długo po premierze? Z każdym dniem, miesiącem, kwartałem i rokiem gra starzeje się nieproporcjonalnie więcej niż wynikałoby to z upływu czasu. Branża pędzi, gry stają się łatwiejsze, przyzwyczajają nas do pewnych udogonień jak np. automatyczny szybki zapis, co ułatwia grę o tyle, że w przypadku porażki nie trzeba od nowa przechodzić całej długiej sekwencji. No moja wina, po to kupiłem TV 4k 65'' aby teraz na nim grać ;) SH Collection HD sprzedawane jest w MS Store jako pełnoprawny produkt. Może gdybym wiedział, że to tak będzie wyglądać to kupiłbym wersję na PC. Tutaj nie wiem jak wyszłoby ze sterowaniem czy gra rozpoznałaby pada, choć pewnie tak. Może mogłem kupić jeszcze wersję na X360/PS3 ale z tego co widzę, to cena pudełkowego wydania lata w okolicach 200 zł. Może mogłem też podłaczyć konsolę pod stary, mniejszy TV. Może. Nie zmienia to dla mnie jednak faktu, że w to nie mogę grać ze względu na gameplay i przestarzałe rozwiązania. Na rynku jest zbyt wiele produktów aby się przy tym męczyć.

 

 

Remake pierwszej części powstał chyba kilka lat temu i został wydany na Wii.

 

 

Wybrane screeny, które akurat wyglądają dobrze. Mnie też przekonały do zakupu, że gra nie wygląda tak źle. Musiałbym to ponownie zainstalować aby pokazać te miejsca, w których gra wygląda mega słabo. A nawet jak weygląda trochę lepiej niż mega słabo, to sterowanie i gameplay są sprzed potopowej ery nieprzystające do dzisiejszych standardów.

Na Wii to nie remake a reboot/nowe spojrzenie na jedynkę i mało ma wspólnego z oryginałem. To dwie zupełnie inne gry, inny Silent Hill niż reszta.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, tjery napisał:

 

To są moje screeny z SH2 z modem Enhanced Edition. I gra wygląda dobrze cały czas, nie tylko na wybranych screenach. Oczywiście mówię o wersji w 4K na PC z modem (https://enhanced.townofsilenthill.com/SH2/), nie wiem jak to wygląda na konsolach.

Na konsolach masz albo SH HD (którego nie polecam absolutnie nikomu) albo tachasz oryginalny hardware, żeby pograć w oryginalną wersję PS2/Xbox. HDC w zasadzie jest obecnie jedynym sposobem na zapoznanie się z dwójką i trójką. Ale tak, wykorzystam po raz kolejny okazję, żeby polecić każdemu z lapkiem z biedronki SH2 Enhanced Edition, bo to nie jest jakiśtam losowy mod, tylko POTĘŻNY zbiór poprawek i upgrejdów czerpiący garściami z najlepszych ficzerów obu konsolowych wersji i spojenia ich w jedno, kompletne doświadczenie (plus cała gama poprawek, które modderzy udoskonalali przez kilka lat):

 

Teraz, gdy ekipa zrobiła prosty instalator i narzędzie do konfiguracji wskoczenie w tę wersję dwójki jest bajecznie proste. Aż dzisiaj sobie znów zainstaluję :xboss:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Może dlatego, że to gra życia (jak dziś pamiętam, że o zakończeniu to rozmyślałem jeszcze z tydzień, miałem 15 lat, to jeszcze człowiek nie widział wtedy żadnych filmów z takimi twistami fabularnymi, to była nowość i dosłownie mnie zmiotło) nie wyobrażam sobie tego w nowej wersji, imo lepiej jakby zrobili nową część, a dwójkę zostawili w spokoju.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam jedynke na psx oryginał. Gralem jakis czas temu. Audio nie postarzalo sie ani troche i dalej moze byc przykladem dla innych ktorzy chca stworzyc gre ktora ryje banie i chce sie kupe caly czas a nie wyskakujac z jumpscarami idac na latwizne. W silent hillach czujesz lęk a nie strach. 

 

No ale tutaj juz trzeba by troche pozmieniac bo jak wyskoczyli mi w szkole te male gluty to zamiast przestraszyc raczej budzily usmiech politowania bo wygladaly jak sie przyczepily jakby mi ciagnely pałe :/

 

Co do dwojeczki. Gra chyba wychodzac byla najlepsza graficznie gra na ps2 jesli chodzi o modele postaci. Cos niesamowitego. Z checia przygarne remake nawet jesli bedzie mechanicznym drewnienkiem jakim obecnie jest sh2. 

 

Sh to jest kult. Piramidoglowy w 4k :banderas:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

Mam jedynke na psx oryginał. Gralem jakis czas temu. Audio nie postarzalo sie ani troche i dalej moze byc przykladem dla innych ktorzy chca stworzyc gre ktora ryje banie i chce sie kupe caly czas a nie wyskakujac z jumpscarami idac na latwizne. W silent hillach czujesz lęk a nie strach. 

 

No ale tutaj juz trzeba by troche pozmieniac bo jak wyskoczyli mi w szkole te male gluty to zamiast przestraszyc raczej budzily usmiech politowania bo wygladaly jak sie przyczepily jakby mi ciagnely pałe :/

 

Co do dwojeczki. Gra chyba wychodzac byla najlepsza graficznie gra na ps2 jesli chodzi o modele postaci. Cos niesamowitego. Z checia przygarne remake nawet jesli bedzie mechanicznym drewnienkiem jakim obecnie jest sh2. 

 

Sh to jest kult. Piramidoglowy w 4k :banderas:

 

Ja też tak podchodzę, co będzie to będzie, ważne, że coś się znowu zadzieje, bo przecież fani SH od lat w depresji patrzą na to, co Capcom robi z Residentami. Ja swego czasu nawet dobrze bawiłem się przy koszmarnym Downpourze :D,.  tylko dlatego, że to był SH. Myślę, że nie można aż tak spierdolić materiału źródłowego, żeby gra nie miała klimatu, bo już sama muza od Akiry, która była już w The Medium robi robotę i ona na pewno będzie, bo sam Akira jest w projekcie (liczę na nowe aranżacje Promise, czy Theme of Laura :D). 

 

Dorzucam jeszcze analizę Digital Foundry odnośnie tego dzieła, bardzo ładnie i klimatycznie opowiedziane

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Bzduras napisał:

Na konsolach masz albo SH HD (którego nie polecam absolutnie nikomu)

Chyba coś mylisz. Wersja na X360 ssie, ale PS3 była spatchowana. W trójce nie ma oryginalnych głosów, ale tak to obie części działają i wyglądają ponoć dobrze.

 

15 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

zestarzala się w ch*j, teraz ciężko na nią jest nawet patrzeć.

15 godzin temu, XM. napisał:

To serio ? XD 

Przypadkowo akurat wczoraj zainstalowałem sobie Silent Hilla w DuckStation z łatką 60FPS, dodałem nawet filtr CRT i...

 

spacer.png

 

... i gra się wybornie. Po prostu wybornie. Klimat to coś pięknego, eksploracja i poczucie progresu piękna sprawa, zagadeczki zajebiste, ani razu nie zajrzę na YT. Dodam, że jest to mój pierwszy kontakt z jedynką. Mam też fioła na punkcie frameratu i pola widzenia w grach, graficznie jestem w stanie jednak sporo wybaczyć, ale w Silent Hilla 1 po prostu dobrze się gra, a graficzka ma swój psychodeliczny, prosty, dziwny klimat. Less is more, szczególnie w przypadku horrorów.

 

Da się jeszcze grać w taki oto remaster:

 

spacer.png

Edytowane przez Nyu
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Nyu napisał:

Chyba coś mylisz. Wersja na X360 ssie, ale PS3 była spatchowana. W trójce nie ma oryginalnych głosów, ale tak to obie części działają i wyglądają ponoć dobrze.

Nic nie mylę, miałem styczność z wersją X360 (i dzięki wstecznej XOX/XSX) i o niej mówię. O wersji PS3 wiem tylko z materiałów na YT, Avalanche Reviews twierdzi, że to nadal kloc i ja mu wierzę bo typ na RE/SH zjadł zęby, sam nie grałem.

5 minut temu, Nyu napisał:

Da się jeszcze grać w taki oto remaster:

To jest emulowana gra z PSX z włączonym widescreenem?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...