Skocz do zawartości

PEGASUS EXTREME 1 / 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Wzięte z Chip & Dale, chociaż screen jest z jedyneczki, to ja więcej grałem w dwójkę. Całą masę gier mógłbym na okładki wrzucić, chociażby też Sknerusa czy Darkwing Ducka, ale wszystkiego mieć nie można. Jaram się, bo Pegasus to były przepiękne czasy. I pomimo całego tego psioczenia, to wiem, że chłopaki dowiozą.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Kmiot napisał:

a znając życie to pewnie nawet PE nie czytasz, zgadłem?

przykro mi, kiepsko znasz życie i nie zgadłeś :) w zeszłym roku zrezygnowałem z prenumeraty ograniczając się do interesujących mnie numerów, które kupuje w kiosku. PE czytałem z małymi przerwami jakieś 20 lat, ale po zmianie wydawcy i kwasach (prenumerata do dupy, brak obiecanych bonusów po zbiórce) moja zajawka znacząco opadła. Teraz nie mam zamiaru fundować wydawcy kolejnego projektu, jak będzie można normalnie kupić, to może kupię i tyle, ale do akcji charytatywnych i preorderów już nie dołączę

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LiŚciu napisał:

Ranking 100 najlepszych gier na pegaususa, może wreszcie znajdę tą grę w którą kiedyś grałem ale nie mogę od lat jej znaleźć nigdzie w necie. Nie znam nazwy tylko pamiętam kilka motywów. Grałem jak głupi a zapomniałem. 

Na forumku jest temat do poszukiwań takich gierek, próbowałeś tam zapytać?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Coś sporo tych nostalgicznych numerów specjalnych ostatnio. Nostalgia się sprzedaje i sam jestem winny, bo chyba się skuszę, choć PE od lat nie zbieram.

 

Pegasus moja pierwsza "kąsola", nie licząc Atari XE, bo to bardziej "kąputr" był. Nawet z ciekawości wrócę do materiałów z tego okresu.

 

Okładkę z Contra pewnie wezmę, bo choć sam miałem klasyczny zestaw z Mario i Duck Huntem na start, to większy sentyment mam do żołnierzyków, jak jeszcze u kuzyna grałem. Mario nigdy nie byłem fanem, co zostało do dziś. ;) Ewentualnie rozważę tego Duck Hunta albo Micro Machines, bo ładniejsze/kolorowe.

Odnośnik do komentarza

Jak to działa, jak za inicjatywą stoi PE? Bo widzę, że jak Łapusz jest chory to nie potrafi zrobić przelewu do drukarni żeby wydrukowali Pixela (bo chyba nie chodziło o niemożliwość wysłania PDFa?), ale PE jakoś wyszło w tej samej dacie. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że ten numer specjalny teraz dostał preorder, żeby pokryć druk Pixela czy PE, a jak przyjdzie pora wysyłać Pegasusa, to wyjdzie jakiś inny preorder, żeby spiąć finanse?

Odnośnik do komentarza

Dziwi mnie zero reklamy i znowu wszystko na odwal. Nigdzie wspimnienia ze bedzie taki magazyn. Przypadkiem przegladalem co nowego u retronics i pomyslalem ze zajrze do pixela. A tam numer jeden pegasus extrime. Od razu zamowilem. Wahalem sie troch z okladkami. Zolwie Ninja czy Chip and Dale. Wzialem jednak zolwie. Nawet myslalem czy kilka nie wziac ale to w koncu tylko okladki.

Tak wiec panowie warto na poczatek wspomniec ze cos takiego robicie. To samo bylo z numerem 1, a numer 0 pojawil sie po fakcie. Nic na stronie psxa i nic w magazynie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, grzybiarz napisał:

no jak... jest na fejbuku Szmatławca:

https://www.facebook.com/PSXExtremePL/posts/pfbid0N1JDuw5Q9k1hD45WK6QCCamxfp7CerQB1PcJJUQWbmATM5f58C8FFFjxKsSCHFd1l

---

a teraz widzę że na fejsie jest nawet więcej fot:

317615039_687948512833889_52548830901998

317321679_687948522833888_60815233294123

317558173_687948499500557_63613926841544

i bonus, naklejka:

317373491_687948676167206_86611862794413 :)))

 

Nie mam fejsa. Mam juz ponad 40 lat. Z socjal mediow tylko to forum. Wole tradycyjnie napic sie wodki. 

Kiedys wysylali maile. Teraz i to umarlo. Byl ten pixelpost i informowali o takich rzeczach. Teraz wszystko tak po kryjomu. No nic. Zalapalem sie ale pewnie wielu ominie.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Jontek80 napisał:

 

Kiedys wysylali maile. Teraz i to umarlo. Byl ten pixelpost i informowali o takich rzeczach. Teraz wszystko tak po kryjomu. No nic. Zalapalem sie ale pewnie wielu ominie.

 

Ja dostałem mailem newslettera z info o tym. Jest też info na ppe. Szersza skala to już chyba tylko radio, TV i billboardy ba mieście. ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gnysek napisał:

Jak to działa, jak za inicjatywą stoi PE? Bo widzę, że jak Łapusz jest chory to nie potrafi zrobić przelewu do drukarni żeby wydrukowali Pixela (bo chyba nie chodziło o niemożliwość wysłania PDFa?), ale PE jakoś wyszło w tej samej dacie. Mam nadzieję, że to nie jest tak, że ten numer specjalny teraz dostał preorder, żeby pokryć druk Pixela czy PE, a jak przyjdzie pora wysyłać Pegasusa, to wyjdzie jakiś inny preorder, żeby spiąć finanse?

Działa to tak: Pegasus to oddzielny temat - on się finansuje ze sprzedaży na allegro, jak będzie około 1200 sztuk sprzedanych to już pewnie wychodzi mniej więcej na zero i jest kasa na druk i całą resztę. Póki co idzie gorzej niż np. zerowy, ale dopiero wystartowało, więc może się rozkręci. Nie mam pojęcia jak to wygląda w Pixelu - wbrew temu, że to jeden wydawca, redakcje są niezależne, każdy dba o siebie. Tu nie chodzi tylko o przelew - musi być jasny sygnał dla drukarni, że drukujemy od wydawcy, nikt tego nie puści na ładne oczy. PSX był opóźniony bo nie wjechał na maszyny w terminie, Roberta już nie było, więc potem trzeba było walczyć by w ogóle wbić się z tak dużym drukiem w wolne miejsce w innym terminie, drukowaliśmy to w sumie na 4 razy, kiedy były akurat wolne okienka. A też trzeba było zrobic jakieś gwarancje, że mimo iż wydawca jest w szpitalu to magazyn będzie dalej wychodził, bo ktoś ogarnia cała resztę. Drukarnie też trzeba dogadać w kwestii transportu, kolporterów, wysyłki prenumerat, to wszystko jest bardziej złożony proces niż się wydaje i bez gwarancji drukarnia tego nie puści. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...