Skocz do zawartości

GOTY 2022 - forumkowy ranking


Square

GOTY 2022  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2022


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.01.2023 o 19:00

Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Plugawy said:

Samo głosowanie powinno być w formie ankiety, tak mi się nie chce. 

  

Just now, PanKamil said:

Też wolałbym ankietę, a tak mi się nie chce.

 

Square i jego magiczna kula juz wam robia ta ankiete 

Edytowane przez Ryuk
Odnośnik do komentarza

GOTY - Elden Ring, soulsy kocham jak stare baby ojca dyrektora, a eldenik boży to taka wisienka na torcie tego gatunku z zajebistym open worldem, który chce się eksplorować

Runner up - Prodeus, TMNT: Shredder's Revenge - bardzo solidne mniejsze gierki

Rozczarowanie roku - N/A czekałem z kutasem w ręku tylko na Eldena i ten dostarczył mi wielokrotnych orgazmów

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Diablo 4

Na czym grasz? - Xbox Series X

Ogólnie to głównie nadrabiałem staroci z gejpasa albo diablo 2 i nie miałem jeszcze czasu obczaić pentimenta, plague tale 2 czy mount & blade 2.

Edytowane przez Soban
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Horizon Forbidden West.

W myśl zasady bigger better, no i uwielbiam te klimaty zniszczonego " naszego świata ". Dlatego liczyłem bardzo także na DL2.

 

Runner up - Elden Ring jak dla mnie zabrakło mi tego, żeby była grą zamkniętą, a nie z otwartym światem. Mimo, że bardzo dobra, to w końcu za duże wrażenie recyklingu.

GoW Ragnarok świetne zamknięcie historii i ps4. No właśnie, liczyłem od początku, że to będzie niehraniczony niczym tytuł i system seler na PS5. 

 

Roczarowanie roku - Dying Light 2. Niedopieszczona na premierę z niepotrzebnymi wieżowcami i jednak gorszym klimatem zaszczucia niż jedynka. W tym roku wróciłem i bawię się świetnie, ale w tamtym czasie srogo się zawiodłem. Być może nie powinna wyjść w okresie premier Elden Ring czy HFW.

 

Średniak roku - nie było takiej gry.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023.  Spiderman 2.

 

Na czym grasz - Głównie PlayStation 5. Kupiłem także Nintendo i na razie ogralem 5 gier.

Xbox Series X dostal najkrótszy czas antenowy dla A Plague Tale Requiem i Lego Star Wars. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

GOTY - Mimo że tak uczciwie to 8/10 i gra przez swoje rozmiary ma pełno problemów np recykling bossów gorszy niż w GoWiku 2018 to co fromka to fromka i wybieram ELDEN RING.  

 

Runner up - GoW Ragnarök, trochę się zastanawiałem czy jednak nie będzie to numer 1 bo świetnie się bawiłem z tym tytułem i siadło mi tam dosłownie wszystko, no ale wygrała kwestia replayability. Chętnie kiedyś wrócę jak będzie NG+. Kolejny tytuł Horizon Forbidden West :Aloy_run:Aloszka na podium musi być, w przeciwieństwie do ER jest to "dobry" Open world.

 

Rozczarowanie roku ELDEN RING, zarówno GOTY jak i ta kategoria, bo po kilkudziesięciu godzinach grając na premierę miałem dość tej gierki. 

 

Średniak roku - a tutaj to w sumie nie wiem, co można uznać za takiego średniaka? Niech będzie Sniper Elite V, zastanawiałem się nad Plagą 2 no ale to raczej nie jest średniak. 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Wo Long: Fallen Dynasty :hype: chociaż na RE4R i rudego Jedi 2 też czekam. 

Na czym grasz? XSX/PS5

 

Emotka Roku - klaun :beka: :beka: :beka:

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY: Metal: Hellsinger - jeden z naprawdę niewielu tytułów, na które czekałem, a które faktycznie dostarczyły mi wszystko czego spodziewałem się przed premierą. Rytmiczny shooter z rewelacyjnym OST, na którym zagościły znane nazwiska dając z siebie naprawdę wiele (jeśli nie 100%), zrywający beret dynamiką. Idealnie wyważona, trudna, satysfakcjonująca gra, w którą wgryzłem się w tym roku jak pojebany i do dzisiaj lubię strzelić sobie na szybkensa jakiś level i spróbować poprawić swój wynik, a o tym, że OST kręci się na słuchawkach niemal codziennie nie wspominam. Albo i wspominam? Nieważne, ważne, że jeśli tylko poczucie rytmu Wam pozwala to musicie zagrać w Piekłośpiewacza.
  • Runner up 1: Bayonetta 3 - świetny slasher godnie kontynuujący dziedzictwo serii, w którym wszelkich ograniczeń dopatruję się w platformie, na którą wyszedł. Gdyby rozdzielczość i framerate były stałe to ten tytuł miałby moje GOTY, niestety Switch sprezentował mi świetną grę, na którą nie miałem siły patrzeć przy dłuższych sesjach i dlatego Wiedźma - choć powabna jak zawsze - wylatuje z hukiem na drugie miejsce. Pierwszy raz podczas grania w grę miałem w głowie ciągłą myśl "kurwa, tu jest remaster potrzebny od zaraz".
  • Runner up 2: Vampire Survivors - czyli gra z gatunku "panie, a co to za gówno?" która wyżarła mi ponad setkę godzin z życia w tym roku i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Kokaina w cyfrowej formie, nie polecam ludziom dbającym o życie socjalne poza gierkami.
  • Rozczarowanie roku: The Callisto Protocol - gra dobra, momentami bardzo dobra... i to tyle. Miał być horror, miał być mesjasz, miała być rękawica rzucona EA i Dead Space, miał być kosmiczny strach... a wyszedł "tylko" solidny tytuł, przy którym bawiłem się dobrze. Jednak wszelkie materiały promocyjne wskazywały na to, że będzie to coś więcej. Za brak straszaków i jakiegokolwiek napięcia tytuł wrzucam do tej kategorii.
  • Średniak roku: chyba nie mam ogranej żadnej gierki, którą mógłbym z czystym sumieniem nazwać "5/10" w tym roku, także nominuję użytkownika Shen.
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+: Resident Evil 4 Remake - po tej grze można zamykać branżę, już nic na nas nie czeka.
  • Na czym grasz?: XSX, PC, Steam Deck, Switch i Vampire Survivors na telefonie, w tej kolejności.
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi
  • GOTY - God of War: Ragnarök - definicja pełnej przepychu gry AAA, wszelkie bolączki poprzednika zostały naprawione i mamy pełen akcji i momentów ciarogennych sequel;
  • Runner up - Elden Ring - czyli Dark Souls 4 w otwartym świecie, który jest jednym z lepszych jakie stworzono i zachęca do eksploracji, bossowie miażdżą suty, niestety doskwierał recykling assetów, oraz pacing w drugiej połowie gry. Drugim runner upem jest Vampire Survivors, banalna mechanika i ogromne replayabillity, gra z esencją gry, pełna sekretów i smaczków.
  • Rozczarowanie roku - Call of Duty: Modern Warfare II - wykastrowana z zawartości gra okazała się po raz kolejny platformą do levelowania broni pod Warzone 2.0 (które również jest rozczarowaniem), absurdalne decyzje projektantów (obrzydliwy i nieintuicyjny UI, brak usprawnień z poprzednika) i tzw. drip feed kontentu. Strzela się najlepiej na rynku, ale czegoś zabrakło.
  • Średniak roku - nie tracę czasu na średniaki.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - najbardziej czekam w tym roku na Hogwarts Legacy. Jest to spełnienie marzeń z dzieciństwa, o grze w uniwersum Harry'ego Pottera z otwartym światem.
  • Na czym grasz? - jako prawdziwy i rzetelny gracz, gram na PlayStation 5, Xboksie Series X, Switchu, oraz w malutkim stopniu na PC.
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Into the Breach DLC
  • Runner up - Kirby and the Forgotten Land, Mario + Rabbids Sparks of Hope
  • Rozczarowanie roku - nie mam, bo jak mnie gra nie wessie to odkładam, a trochę takich gier się przytrafia co roku, kilkanaście lekko, żeby nie powiedzieć kilkadziesiąt
  • Średniak roku - TMNT: Shredder's Revenge

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
  • Na czym grasz? - tylko na Switchu konsoli totalnej, ale planuję w przyszłości zakup PS5, na tą chwilę głównie dla remaków: The Last of Us, Dead Space, Resident Evil 4, Silent Hill 2 i Splinter Cell, do tego krążą plotki o kolejnych kultowych grach, które mogą zostać odświeżone, chyba nawet były o MGS, ale na razie to tylko plotki, a także o kolejnych częściach RE, pomarzyć można.

xD

Edytowane przez zdrowywariat
  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Stray

 

Runner up - Marvel midnight suns, Evil West

 

Rozczarowanie roku - Dragon ball breakers

 

Średniak roku - Pokemon scarlet

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Stellar blade

 

Na czym grasz? - PS 5, PC/switch emulatorek, Komórka

Edytowane przez oFi
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

  • GOTY - Elden Ring.  Niby to takie Dark Souls 3,5 ale pozamiatało mną konkretnie, Dark fantasy w open worldzie od mistrzów z From to coś pięknego 
  • Runner up - GOW Ragnarok i HFW, dwie świetne kontynuacje przy których spędziłem masę czasu bardzo fajnie się bawiąc 
  • Rozczarowanie roku -Dying Light 2 i tyle, szkoda się rozpisywać 
  • Średniak roku -brak 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ Jako mega fan wszystkich Yakuz które dumnie stoją na półce, najbardziej czekam na Like a Dragon Ishin, oraz Wo Long Fallen Dynasty 
  • Na czym grasz? PlayStation 4, 3DS i PC 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Elden Ring
Runner up - God of War Ragnarok, Xenoblade Chronicles 3
Rozczarowanie roku - Mario Strikers Battle League
Średniak roku - Pokemon Legends Arceus

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Na czym grasz? - PS5, XSX, Switch, Steam Deck, sporadycznie PS Vita, 2DS XL

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - ELDEN RING - czekałem z czikibansiorem w łapie tyle lat, jak wylądowało to było :OOO. Gra ma swoje problemy, gdyby zostały poprawione to gra idealna, ale idealna nie jest w żadnym wypadku.
    Jednak nic w tym roku nie wywołało we mnie tyle pokładów zajebistego granka. Eksplorowanie tego świata z mapą bez znaczników i odkrywanie wszystkich zakamarków i nowych rzeczy, no to jest po prostu mistrzostwo. Chociaż pod koniec, recykling zaczynał trochę męczyć.
  • Runner up :
    MADiSON - jak dla mnie najlepszy symulator horrorowego chodzenia do tej pory. Mieszanka Amityvillo-Poltergaisto-Egzorcystowych motywów dostarcza. Zmieniające się schizowo środowisko, poryta historyjka, super zagadki, robienie zdjęć zjawom i dziwnym zjawiskom. Cymesik dla fana horroru.
    GOW:RAGNAROK - wiadomka. Fanem jedynki jak nie byłem, tak też w dwójce nie grały mi w zasadzie te same rzeczy. Scenariusz natomiast i napisane postacie (Odyn!) na tyle dawały radę, że ukończyłem i bawiłem się dobrze. Bez efektu WOW.
  • Rozczarowanie roku - CALLISTO PROTOCOL - no ta gra to śmiech na sali. Wszystko tak bardzo nie interesujące i posklejane na taśmy, że no, przemilczmy xD
  • Średniak roku - STEELRISING - imo bardzo fajny Soulslike. Czuć aromat drewna zdecydowanie, ale ogólny design świata tchnął trochę świeżości dla mnie po Elden Ringu.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - STELLAR BLADE - pokładam duże nadzieje w tym tytule. Brak mi nowych slasherów, a zapowiada się i slasherowo i pięknie wizualnie. (daje to tylko dlatego, że ma date premiery na ten rok, ale wiadomo, że ogólnie to SILENT HILL 2 REMAKE)
  • Na czym grasz? - PS5/XSS
Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Elden Ring zdecydowanie, dla mnie poprzedni rok stał właśnie tą rewelacyjną grą, przy której bawiłem się (i nadal bawię!) znakomicie.

 

RUNNER UP - Horizon Forbidden West. Ultra mega solidna produkcja z rewelacyjnie przedstawionym światem lecz nieco mniej wciągającą i zapamiętywalną fabułą.

 

NAJWIĘKSZE ZASKOCZENIE ROKU - Sniper Elite 5. Megazajebista gierka skradankowo snajperska ze świetnym modelem multi i pvp. 

 

ŚREDNIAK ROKU - Turtlesy! Gra urocza, poprawna ale bez wodotrysków i mająca zdecydowanie za mało contentu.

 

ROZCZAROWANIE ROKU - Takiegoż nie ma ponieważ nie grałem w żadne goovno obesrane.

 

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANY TYTUŁ 2023 - Hogwart's Legacy. Tak zdecydowanie najbardziej czekam na Legasy Hogwartu. Reszta zapowiadanych tytułów już nie jara mnie tak bardzo.

 

NA CZYM GRASZ - PS5, PS4

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Vampire Survivors, nie grałem ani w Elden Ringa ani w nowego God of War, a mam wybrać tytuł, który mnie zniszczył, więc wybiorę tego niepozornego na pierwszy rzut oka indyczka, który wciąga na masę godzin
  • Runner up - Horizon Forbbiden West - bardzo dobry sequel, usprawniający wszystko względem pierwszej części, ale nic poza tym
  • Rozczarowanie roku - Saints Row - miał być kolejny miło spędzony czas ze Świętymi, a wyszło jak wyszło, 200 zł w błoto 
  • Średniak roku - High on Life - growy odcinek Ricka i Mortiego, kozak tytuł

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Starfield
  • Na czym grasz? -  PS5, Switch Lite, Xbox Series X
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Eldenik boży :gigabeta: 
  • Runner up - God of War Ragnarok :yeti: 
  • Rozczarowanie roku - Callisto Protocol
  • Średniak roku - Turtlesy - Zdaję sobie sprawę że oceny miał dobre, ale sama gra jest mocno średnia. Jednak ze względu na rzetelność odniesień do materiału źródłowego bawiłem się świetnie.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Zelda tears of the kingdom
  • Na czym grasz? - W 2022 to już tylko na PS5 i SWITCH
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - chained echeos 

Runner up - Bayonetta 3, Xenoblade Chronicles 3, elden ring

Rozczarowanie roku - TMNT Shredders Revenge

Średniak roku - Triangle Strategy 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023 - nowa Zelda, Sea of Stars, Re4 remake, stellar blade

Na czym grasz? - switch, steam deck, do grudnia był jeszcze Xbox one x.

Edytowane przez Daffy
  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.