Skocz do zawartości

GOTY 2022 - forumkowy ranking


Square

GOTY 2022  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2022


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.01.2023 o 19:00

Rekomendowane odpowiedzi

GOTY - ELDEN RING. Gram dopiero z 20 h ale prawie cały czas z bananem na mordzie. Radość z odkrywania, jednak stęskniłem się za takim podejściem.

RUNNER UP - PLAGUE TALE REQUIEM za cudowną historię, stworzoną przez małą ekipę. VAMPIRE SURVIVORS kapitalny pomysł, wciąga jak bagno

ROZCZAROWANIE ROKU - daje DYING LIGHT 2. W tym roku ograłem jedynkę, ale poczytałem i poogladałem jak dwójka jest niedojebana pod wieloma względami. Ogram jak nie będzie nic innego i na promce.

ŚREDNIAK ROKU - ROAD 96. Naprawdę przyjemna przygodówka.

NAJBARDZIEJ OCZEKIWANA GRA 2023 - RE4 REMAKE bo Capcom to są teraz Pany i dowiozą napewno

NA CZYM GRASZ - XSX

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

GOTY

TUNIC - uroczy indyk inspirowany starymi Zeldami, przy którym ponownie można poczuć się jak dziecko siadający pierwszy raz przy konsoli

TUNIC na GOG.COM

 

Runner Up:

- Tinykin

- Plague Tale: Requiem

 

Rozczarowanie roku:

Pentiment i cały Microsoft jako wydawca

 

Średniak roku:

High on Life - czyli gra pok każdym względem przeciętna, ale humor i konwencja gry była na tyle zabawne że bawiłem się całkiem ok.

 

Najbardziej oczekiwany tytuł:

Starfield - Bethesda mimo swoich przywar i bolączek robi takie gry RPG jak nikt inny nie potrafi, ambitne, ogromne i dające olbrzymie możliwości, przy których spędzam setki godzin. Ze Starfieldem myślę że będzie podobnie i już nie mogę się doczekać eksploracji kosmosu

 

Gram na PC i XSX

 

 

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Elden Ring
  • Runner up - God of War Ragnarok, A Plague Tale: Requiem
  • Rozczarowanie roku - Microsoft i ich "ofensywa" wydawnicza od studiów first party w 2022 - dobrze, że od tego dobrobytu człowiek nie zwariował
  • Średniak roku - Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Starfield
  • Na czym grasz? - XSX/PS4
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Kirby and the Forgotten Land 

Runner up: Tinykin, Vampire Survivors

Rozczarowanie roku: Horizon: Forbidden West

Średniak roku: CrossfireX

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Alan Wake 2

Na czym grasz? PC, PS5, Switch, Quest 2, Mobile

Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Gran Turismo 7
  • Runner up - Stray
  • Rozczarowanie roku - w pewnych kwestiach też Gran Turismo 7
  • Średniak roku - Fall Guys Free for All - wersja free to play - zaskakująco wciągająca, pozornie głupia gierka.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - trochę zaległości więc głównie ogranie w końcu Ratcheta na PS5 i GoW Ragnarok. Dodatkowo obadanie nowej Forzy Motorsport.
  • Na czym grasz? - PS5, okazjonalnie XOneX i XCloud.
Edytowane przez Emet
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Elden Ring
  • Runner up - Vampire Survivors
  • Rozczarowanie roku - The Callisto Protocol 
  • Średniak roku - Need For Speed Unbound (po latach wreszcie grywalny NFS), Tinykin 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Diablo 4, Forza Motorsport
  • Na czym grasz? - Xbox Series X, PS4 Pro, PC, Switch, za chwilę Steam Deck wjeżdza. 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

"Nie wiem, ale się wypowiem"

 

GOTY - Elden Ring

No bo tak - osobiście nie przepadam jakoś szczególnie za Soulsami, ale to dlatego, że nie lubię się przesadnie frustrować podczas grania, ani powtarzać zbyt długo pewnych trudnych segmentów rozgrywki. Mimo tego, to co widziałem w ER robi ogromne wrażenie. Rozmach, stylistyka, lore, otwarty świat. Mój głos oddaję na zasadzie "bardzo chciałbym się zapoznać, choć zapewne się odbiję". Jednak na tle innych gier ubiegłego roku uważam, że ER zasłużył na szczególne uznanie, bardziej niż "odtwórcze" sequele (nawet jeśli również bardzo dobre).

 

Runner up - Vampire Survivors

"Piksele na pół ekranu", które żeżarły mi kilkadziesiąt godzin w raptem parę tygodni. Gra 2D polegająca na chodzeniu ludzikiem z odpalonym auto-attack i mieleniu otaczających nas wrogów. Urok tkwi w prostocie, świetnie przemyślanym systemie sprawiającym, że gracz stale coś osiąga, odblokowuje, bądź usprawnia. Całość okraszona satysfakcjonującą dla oka i ucha oprawą i efektami, pozytywnie odpalająca odpowiednie przekaźniki w głowie. Idealny przykład na to, że nie potrzeba wielkich studiów i wydawców, ani gier za 70$, żeby zapewnić dobrą zabawę na długie godziny.

 

 

Innych na siłę nie podaję, bo nie gram w zbyt wiele nowości, choć wyszło w 2022 dużo tytułów, z którymi kiedyś chętnie się zapoznam (Xenoblade 3, Chained Echoes, Signalis etc.)

 

Rozczarowanie roku - Stray

Gra jest ogólnie fajna, ale rozczarowałem się głównie przez mylny marketing. Jako miłośnik zwierząt, szczególnie kotów, spodziewałem się gry o kocie w futurystycznym świecie z masą ciekawych/zabawnych interakcji. Tymczasem dostałem dziwną, melancholijną, chwilami przygnębiającą, albo wręcz zahaczającą o horror pseudo-platformówkę z zagadkami, w której kota równie dobrze można by było zastąpić czymkolwiek innym. Bo nie jest on nawet protagonistą, co nośnikiem dla bardziej zaangażowanego w otoczenie robota. Natomiast wszelkie kocie interakcje zostały pokazane już na trailerach, zaś w grze są one stosunkowo rzadkie i zwykle totalnie opcjonalne/zbędne. Spoko gierka, ale nie to, czego się spodziewałem.

 

Średniak roku - Soul Hackers 2

Niskobudżetowy dungeon crawler od Atlusa, który wygląda jak twór ery PS2/Wii. Mimo tego bawiłem się dobrze, a nawet i lepiej, niż przy rozhajpowanym Shin Megami Tensei V. Główna bohaterka jest niesamowicie charyzmatyczna i pozytywna, OST zapadający w pamięci, nie najgorsza fabuła. Gra cierpi przez monotonię, nijakie i powtarzalne lokacje przez 3/4 gry, oraz zachłanność Atlusa, który nie mógł się powstrzymać od wydania serii day-one DLC. Mimo tego 100h przy grze spędziłem, 100% achievementów zaliczyłem i nie wykluczam zakupu pudełka wersji PS5 do kolekcji przy okazji jakiejś promocji (grałem na pc, digital)

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Resident Evil 4? Ale bez spiny, raczej na premierę nie kupię.

 

Na czym grasz? - Właściwie to na wszystkim, poza Xboxem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Xenoblade Chronicles 3
  • Runner up - Kirby and The Forgotten Land, Pokemon Legends Arceus
  • Rozczarowanie roku - Xenoblade Chronicles 3 mimo bycia moją grą roku to dla mnie zdecydowanie najsłabsza część serii
  • Średniak roku - Fifa 23 - gra średnia, ale podczas Mistrzostw Świata pograłem kilka turniejów z kumplami i było fajnie

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+  The Legend of Zelda: Tears of Kingdom
  • Na czym grasz? - Switch, PS5, DS, XSX (w kolejności od najczęściej używanego)
Edytowane przez funditto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - God of War Ragnarok
  • Runner up - Vampire Survivors i Dorfromantik
  • Rozczarowanie roku - Dying Light 2
  • Średniak roku - Tinykin zaznaczając że nie jest to średniak ale chciałem gdzieś tytuł wcisnąć

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - z zapowiedziany to na żaden mocno nie czekam, liczę bardziej na coś nieoczekiwanego a nie :) Czekam na RoboCopa
  • Na czym grasz? - PS5 PC Mobile i ludziom na nerwach :)
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, ASX napisał:

GOTY

TUNIC - uroczy indyk inspirowany starymi Zeldami, przy którym ponownie można poczuć się jak dziecko siadający pierwszy raz przy konsoli

TUNIC na GOG.COM

 

Runner Up:

- Tinykin

- Plague Tale: Requiem

 

Rozczarowanie roku:

Pentiment i cały Microsoft jako wydawca

 

Średniak roku:

High on Life - czyli gra pok każdym względem przeciętna, ale humor i konwencja gry była na tyle zabawne że bawiłem się całkiem ok.

 

Najbardziej oczekiwany tytuł:

Starfield - Bethesda mimo swoich przywar i bolączek robi takie gry RPG jak nikt inny nie potrafi, ambitne, ogromne i dające olbrzymie możliwości, przy których spędzam setki godzin. Ze Starfieldem myślę że będzie podobnie i już nie mogę się doczekać eksploracji kosmosu

 

Gram na PC i XSX

 

 

 

 

Dzięki, przeczytałem już recenzję, przy okazji dowiedziałem się, że to gra jednego człowieka, a takich trzeba wspierać, w dodatku bardzo dobra gra, może jeszcze dziś zakupię, chciałem podziękować w dedykowanym temacie, ale nie ma, albo nie nogę znaleźć?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, zdrowywariat napisał:

 

Dzięki, przeczytałem już recenzję, przy okazji dowiedziałem się, że to gra jednego człowieka, a takich trzeba wspierać, w dodatku bardzo dobra gra, może jeszcze dziś zakupię, chciałem podziękować w dedykowanym temacie, ale nie ma, albo nie nogę znaleźć?

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Tinykin - cholera wie czemu ale miałem mega banana w to grając 
  • Runner up - Vampire Survivors oraz Tunic 
  • Rozczarowanie roku - brak dużego exa od Ms
  • Średniak roku - dla mnie to lepsze niż sredniak ale chciałem wyróżnić Midnight Fight Express 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ Wo Long bo gra twórców Nioha 
  • Na czym grasz? - XSX, Cloud, ps5 chociaż to duże nadużycie pisząc że na niej gram 
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Nie było w tym roku gry, którą mógłbym ocenić na 10/10, ale najbliżej tego był GoW Ragnarok. Bardzo dobry sequel, który przebił poprzedniczkę.
  • Runner up - Elden Ring - mokry sen dla fanów Soulsów, dla mnie już ta formuła się przejadła. Niemniej nalezy o niej tutaj wspomnieć bo to bardzo dobra gra. Niestety odgrzany po raz czwarty kotlet używający assetów pamietających czasy PS3 nie może u mnie zająć wyższego miejsca. Vampire Survivors - kompletne zaskoczenie, czyli jak zrobić banalną w założeniach gierkę mobilna, pozbawioną monetyzacji, z genialnym gameplayem i kosztującą śmieszne pieniądze. Kupiłem gierkę 3 razy (2 gifty) i kupię czwarty gdy wyjdzie na PSN.
  • Rozczarowanie roku - Callisto Protocol - gra jest po prostu dobra (naciągnięte 8/10 z uwagi na sentyment do tego gatunku), jednak oczekiwania były mimo wszystko większe
  • Średniak roku - z reguły nie grywam w średniaki

  • Najbardziej wyczekiwane tytuły 2023+ - Final Fantasy 7 Rebirth, Tekken 8 (to chyba raczej 2024), Alan Wake 2, Resident Evil 4, DLC do Callisto Protocol
  • Na czym grasz? PS5, PC
  • Honorable mention: Evil Dead the game - wyśmienity multiplayer i bardzo dobre wykorzystanie licencji Evil Dead. Perełka.
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

GOTY - Ragnarok. Ale tylko dla statystyk, nie bylo w tym roku tytulu ktory jakos specjalnie by mnie porwal

Runner up - Modern Warfare 2. Gracze mowia ze wykastrowane gowno, moze i tak, bo lata nie gralem w fpsy online ale kampania mi siadla, na liczniku multi grubo ponad 100h. Fajnie jest, fajniusio.

Rozczarowanie roku - The Callisto Protocol. Zaczynalo sie fajnie ale druga polowa gry to dla mnie jedna z najwiekszych meczarni od lat

Średniak roku - Stray

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Hogwart Legacy, Spider-Man 2, TLOU Online, PSVR 2

Na czym grasz? - PS5

  • Plusik 3
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Gran Turismo 7. Fantastyczny tytuł, który wessał mnie na kilkadziesiąt godzin. Nie jestem maniakiem motoryzacji, ale tutaj chłonąłem tę całą otoczkę i żyłem w świecie Gran Turismo. O super oprawie i niesamowitej ilości contentu nawet nie wspominam. Gra do grania latami

Runner up - The Last of Us Part 1. Uwielbiam tę serię, uwielbiam Naughty Dog. Z przyjemnością wróciłem do świata TLOU. Gra zachwyca fabułą, postaciami, gameplayem, a oprawa po prostu wgniata w ziemię. Do bycia GOTY zabrakło tylko tyle, że to "tylko" remake, a nie nowa gra

Rozczarowanie roku - hm. Nie mam takiego, bo raczej wybieram świadomie w co gram.

Może wspiszę Elden Ringa, bo nie przekonał mnie do soulslike mimo kilkunastu godzin w grze. Ale to raczej wina moja, a nie gry

Średniak roku - bezapelacyjnie TMNT. Przyjemny beat'em'up w starym stylu. Tylko tyle i aż tyle

 Najbardziej wyczekiwana gra 2023 - tu też wybór oczywisty. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Jedynka to moja najlepsza gra wszechczasów. Więcej tego samego mi wystarczy. Czekam cierpliwie do maja i znikam dla świata

Na czym grasz: PS5, Switch. Okazyjnie telefon, 3DS, a nawet Wii U

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - God of War Ragnarök - cudowna gra, jeden z najlepszych exów Sony w ostatnich latach. 
  • Runner up Gran Turismo 7 - blisko 10 lat oczekiwania i wreszcie jest, kolejna numeryczna część. Jest pięknie, jest encyklopedycznie, jest bardzo dobrze. 
  • Rozczarowanie roku Bayonetta 3 uwielbiam przygody wiedźmy, ale trzecia odsłona mnie zwyczajnie wymęczyła. Nowa bohaterka jest jedną z najgorszych postaci jakie widziałem w grach, a tytuł wygląda jak z PS3.
  • Średniak roku - A Plague Tale Requiem - jestem fanem jedynki, ale z dwójką miałem problem od początku. Niby skradanka, a za chwilę zamykają w budynku i napiera 20 typa falami. Niezmiennie plus za czas akcji i widoczki 
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Final Fantasy XVI - tytuł to moja growa miłość, więc nie może być inaczej.  Za każdym razem jak tylko widzę nowe logo FF, to od razu tętno mi przyspiesza.
  • Na czym grasz? - na wszystkich konsolach.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

  • GOTY - nie lubię soulslike, więc wybór mógł być dla mnie tylko jeden. God of War Ragnarok. Jak już nie raz pisałem, w zalewie indyko abonamentów, remasterow czy wstecznych, takie gierki AAA raz na jakiś czas to mus. Tym bardziej tak dopracowana od pierwszego dnia pozycja, z dużą ilością contentu i świetnym AV. Takie gry są wpisane w naszą branże i muszą wychodzić choćby po to, aby ożywiać tematy gierkowe na naszym forum. Indyki czy inne AA niestety historii tego swetra nie zrozumieją :)  
  • Runner up  Tinykin - bardzo dobra i niespodziewana platformówka. Co ważne mega pomysłowa i wciągająca. Ciągnęło do pada = najlepsza rekomendacja. 
  • Rozczarowanie roku - Penatiment - przegadana, rozwleczona. Mega potencjał, ale wg mnie rozczarowanie. No i jednak nastawiałem się na więcej klasycznego pnc oraz jakiś rzeczy urozmaicających schemat. 
  • Średniak roku - Stray  ładna oprawa, fajny świat, oryginalny bohater 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+  The Legend of Zelda: Tears of Kingdom.
  • Na czym grasz? - XSX, PS5, Switch na bieżąco, a jak mam ochotę to wyciągam jakiś stary sprzęt. 
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Elden Ring. Moim zdaniem nie ma i nie powinno być tu żadnej dyskusji. Epokowa, ultymatywna gra typu soulslike od wynalazców tegoż. Inni mogą się tylko przyglądać z rozdziawioną w zachwycie japą.

Runner up - Stray. Przyjemnawa gierka, ale można było chyba jeszcze bardziej się postarać

Rozczarowanie roku - Rozczarowania mam dwa. Jeśli chodzi o gry to bez wątpienia Horizon: Forbidden West. Niby więcej, wyżej, szybciej i more badass, a rezultat taki, że po pierwsze wynudziłem się setnie gry nie skończywszy, a po drugie szczezłem słuchając tej chcącej się każdemu przypodobać Alojki. Drugie rozczarowanko to Microsoft jako wydawca. Bez komentarza.

Średniak roku - Nie mam czasu na ogrywanie gier o których zanim w nie zagram wiem, że to średniaki.

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - RE4 Remake. Muszę michałka trzymać w ryzach, co by mi zębów nie wybił na myśl o tej gierce

Na czym grasz? - PS5

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...