Skocz do zawartości

GOTY 2022 - forumkowy ranking


Square

GOTY 2022  

77 użytkowników zagłosowało

  1. 1. GOTY 2022


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.01.2023 o 19:00

Rekomendowane odpowiedzi

  • GOTY - Crisis Core FF7
  • Runner up - TMNT shredders revenge, bayonetta 3, live a live, xenoblade 3
  • Rozczarowanie roku - bayonetta 3, mario strikers , triangle strategy
  • Średniak roku - the house of the dead

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - oba Final Fantasy 7 i 16 oraz Octopath Traveler 2
  • Na czym grasz? - ps4, switch, xbox series x , xbox 360, wii, snes, megadrive, pc, emulator amigi i c64
Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

Goty - Xenoblade 3

Runner up1 - Elden Ring

Runner up2 - Spark the Electric Jester 3

Runner up3 - Vampire Survivors

Rozczarowanie - The Callisto Protocol

Średniak - Scorn

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023 - Resident Evil 4 Remake.

Na czym grasz - XSX,Switch,Deck

 

Szczerze to więcej gierek bym wypisał ale nie ma miejsca :CoolStoryBro:

Odnośnik do komentarza

 

  • GOTY - Elden Ring. Nic innego w tym roku nie miało startu. 
  • Runner up - GoW Ragnarok - dużo lepszy niż poprzednia część którą skończyłem ale z bólem. Tutaj gdyby nie ER pewnie by loby GOTY
  • Rozczarowanie roku - polityka wydawnicza Microsoftu. 
  • Średniak roku - nie gram w średniaki

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Zelda i RE4 remake. 
  • Na czym grasz? - ps5, xsx, pc, switch, 3ds + retro na rp2+
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Ragnarok, kontynuacja niemal idealna, lepsza pod każdym możliwym względem, ale jednak nie idealna. Jest bardzo dobrze, ale growy kac nie wystąpił, więc koło dychy nie mogło się zakręcić.
  • Runner up - Stray, dobra gra, ale nie ta dobra jak wskazują oceny, gdyby to był zdalnie sterowany samochodzik, a nie wygenerowany przez kociarzy i kociary sztuczny hajp, to mówiłoby się o tym dużo mniej. Finalista może być tylko jeden, więc poprzestanę na jednym tytule.
  • Rozczarowanie roku - Nie grałem w Gran Turismo 7, ale za always online, czy inne DRM-y w singlowych grach, czy trybach zawsze należy się chuj do dupy, jak nie grze, to twórcom. Nie pozdrawiam
  • Średniak roku - Dla mnie średniak, to nie jest tak jak dla wielu 7-8, tylko jak nazwa wskazuje, coś ze środka tj.5. Raczej takich rzeczy unikam, ale niech będzie, że Chromoblade za to, że myra i pyra się smyra.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Analna pobudka 2
  • Na czym grasz? - Na YT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

- GOTY - God of War Ragnarok - jedyna gra, która wzbudziła we mnie w tamtym roku takie emocje. Sequel idealny? Masa rzeczy do roboty, świetne postacie, wspaniałe miejscówki. Bez dwóch zdań moje GOTY.

- Runner Up - LEGO Star Wars Skywalker Saga, Stray - co do Lego to bawiłem się wybornie. Świetne podsumowanie całe sagi, jednak misje związane stricte z filmami dość mocno "zwężone". Stray to była również świetna zabawa, ale raptem na kilka godzin. Dodatkowe kilka etapów spokojnie by mogli jeszcze wcisnąć.

- Rozczarowanie Roku - Gran Turismo 7 - o ile początkowo byłem mega usatysfakcjonowany, tak później zaczynały wychodzić wszelkie problemy. Brak możliwości sprzedawania aut, mega grind hajsu, brak poczucia rozwoju (topowe fury wpadały już na dzień dobry), ale największym kurestwem było zaniżane nagród przez PD... Za to należy im się karny człon w dupala. Wiem, że teraz sporo rzeczy naprawili, ale niesmak pozostał. Serduszko mnie mocno rozbolało bo GT ma tam specjalne miejsce.

- Średniak - Dying Light 2 - no tutaj to nie musiałem dużo myśleć. Praktycznie kopia jedynki z wieloma dziwnymi decyzjami, tragiczną fabułą, jeszcze głupszymi dialogami oraz jednymi z najgorszych znajdziek jakie widziałem (można było pominąć kilka już w samym prologu gry...). Do tego mega słabiutkie dlc z areną też nie pomogło.

- Wyczekiwany tytuł 2023 - GTA VI , a tak poważnie to STALKER 2. Mocno trzymam kciuki, żeby chłopaki dowieźli naprawdę solidny tytuł i chociaż trochę zapomnieli o tym co się dzieje w ich kraju.

- Na czym gram - PS5

Edytowane przez Patricko
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - ELDEN RING - nie ma co nawet tego komentować. Gra niemal idealna. Najwięcej godzin w niej spędziłem w 2022 roku. 
  • Runner up Pentiment (najlepiej napisana gra obok citizen sleepera w tym roku - świetna wciągająca historia)  i Marvel Midnight Suns (najlepszy gameplay taktycznej gry a grałem we wszystko co wyszło w 2022 roku połączenie fire emblem three houses z slay the spire genialna gierka 70 h pękło w miesiąc na pc) 
  • Rozczarowanie roku - GoW Ragnarok  nuuuuuddaaaa odbiłem się po 7 h. Może wrócę ale no są lepsze gry w które obecnie gram. 
  • Średniak roku - Live a live - mały remake rpg z lat 90'tych. Bawiłem się przednio gra na ok 24 h pełna fajnych pomysłów. Nie jest to idealny tytuł ale nie było nudy przez te godziny. 

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Baldurs Gate 3 chyba nie musze tłumaczyć czemu poza tym liczę na nową grę Lucasa Pope już czas! 
  • Na czym grasz? - Xbox series x, mocny PC, Switch , PS5. Gram we wszystko na wszystkim po prostu lubię dobre gierki. 
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - God of War Ragnarok, kontynuacja idealna, tony zawartości i zaskakująco mocne story, którego siłą są świetnie wykreowane postacie
  • Runner up - A Plague Tale Requiem i Horizon Forbidden West
  • Rozczarowanie roku - The Callisto Protocol, dobra gra, ale miało być zajebiście, a w zbyt wielu elementach nie dowieziono
  • Średniak roku - Blacktail, choć nazwanie tego średniakiem trochę na wyrost, bo to dobry indie tytuł

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Starfield, Rudy Jedi 2 i Outcast 2
  • Na czym grasz? - głównie PS5 i XSX, ale czasem jeszcze wracam do PS3 i X360
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Elden Ring
  • Runner up - Vampire Survivors, Pentiment
  • Rozczarowanie roku - GOW Ragnarok, dobra gra ale tragiczna końcówka, mało nowości i zero dużych bossów to klops
  • Średniak roku - High on life

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ Starfield, Forza Motorsport i RE4
  • Na czym grasz? - XSX, PS5

 

EDIT

Edytowane przez Daddy
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Elden Ring. Nie gralem jeszcze w GoWa, byc moze by wygral bo Elden mimo wszystko mnie nieco zawiodl.
  • Runner up - brak, w tym roku malo gralem zwlaszcza w tegoroczne gierki wiec nic mnie nie porwalo.
  • Rozczarowanie roku - Stray. Mega nudna gra ktorej nawet nie dalem rady zmeczyc. Przehajpowana od samego poczatku przez fakt, ze koty sa w pewnym sensie takim memem w internecie i ulubionym zwierzeciem mlodszych pokolen. Podobna sytuacja do chinskich gierek. Gdyby to byla gra o psie to by pozostala niezauwazona.
  • Średniak roku - Brak, gralem w jakies indyki typu pentiment ale nie chce tego nazwac sredniakiem bo to zwykla popierdolka po ktorej nic sie nei spodziewalem.

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ - Wo Long, dobrze ze przyjdzie szybko. Cos tam ciekawego jeszcze ma byc typu BG3 albo VtM2 ale nie mam oczekiwan co do nich.
  • Na czym grasz? - PS5 i PC ale to tylko starocie.
Odnośnik do komentarza
  • GOTY - Elden Ring - gra perfekcyjna, co oni tam odyebalo to głowa mała
  • Runner up - Chained Echoes - dla mnie najwieksze zaskoczenie roku bo wydaja teraz dziesiatki jrpgów 2d "jak dawniej" a to jest mega solidny tytuł z jedna z najlepszych sciezek dzwiekowych ever, Pentiment - dobrze napisana historia w bardzo dobrze przedstawionym sredniowiecznym klimacie
  • Rozczarowanie roku - Nintendo
  • Średniak roku - Pokemon Scarlet

  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2023+ RE4 remake, Sea of Stars, Hogwart
  • Na czym grasz? - PC, Steam Deck, XSX, Switch, 3DS i Vita
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Słaby rok. Wolałem ogrywać zaległości niż te nowe gry, więc wpis trochę na siłę.

 

GOTY - Elden Ring. Czyli Dark Souls w otwartym świecie, który nie męczy jak reszta shitboksów.

 

Runner up - A Plague Tales: Requiem. Bardzo dobre, singlowe doświadczenie.

 

Rozczarowanie roku - kondycja nowych sprzętów, tzn. brak na nie gier, które uzasadniałyby przesiadkę na nowe konsole. Z gier to Gotham Knights (twórcom Batmana nie wypada wypuszczać takiego badziewia).

 

Średniak roku - Finał Fantasy VII Crisis Core. Świetna na PSP, całkiem niezła na PS5. Tylko ta cena.

 

Najbardziej wyczekiwana gra 2023 - Starfield (chyba kupię Xboxa, by sprawdzić tę grę) oraz RE4 Remake.

 

Na czym grasz: PS5 i PS4.

Odnośnik do komentarza

GOTY - Bayonetta 3

Runner up - Elden Ring

Rozczarowanie roku -  brak dalszego wsparcia dla VF5:US ze strony Segi, gdzie reszta strojów i przedmiotów do kustomizacji z FS?

Średniak roku - nie grywam w średniaki, tym bardziej aktualnie wychodzące

Najbardziej wyczekiwany tytuł - RE4 Remake

Na czym grasz? - PC, PS4 Pro, Switch.

 

Odnośnik do komentarza

GOTY - Plague Tale Requiem

Runner up - miałem zagłosować tutaj na Elden Ring ale chyba nie będzie głosu, ostatecznie nie skończyłem z uwagi na zmęczenie materiału. Trochę mnie przytłoczyła gra, a aż tak wielkim fanem umierania nie jestem. Tak poza tym to w tym roku grałem w backlog i Valheim (Gra roku 2021/2/3)

Rozczarowanie roku -  chyba nie było rozczarowania z uwagi na moje spadające oczekiwania odnośnie tego co branża może zrobić ciekawego

Średniak roku - Dying Light 2 gra chwilami niezwykle miałka, zostawiłem gdzieś w okolicach akcji w wieżowcu i nie miałem ani trochę ochoty w to grać dalej.

Najbardziej wyczekiwany tytuł - Valheim na XSX.

Na czym grasz? - XSX i trochę PC.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

GOTY - Plague Tale Requiem

Runner up -  Evil Dead The Game, Dying Light 2

Rozczarowanie roku -  Evil West

Średniak roku - The Callisto Protocol

Najbardziej wyczekiwany tytuł - RE4 Remake

Na czym grasz? - PC

Edytowane przez Amer
Odnośnik do komentarza

GOTY - Witch on the Holy Night (PS4). Najlepsza gra o wiedźmach od czasu Umineko: When They Cry. Pierwsza oficjalnie wydana na Zachodzie gra z gatunku visual novel od twórców Fate Stay Night. Szok.
Runner Up - Elden Ring. Z początku mnie nie ruszył, ale po odblokowaniu zadania z Ranni i dotarciu do Leyndell po prostu odpłynąłem. Co za gra. Miyazaki bije na głowę całą konkurencję. Najwięcej nagród GOTY za grę w jednym roku w historii i blisko pięć razy więcej od drugiego w zestawieniu Ragnaroka jak najbardziej zasłużone.

Rozczarowanie roku - God of War: Ragnarok. W 2018 roku gracze jeszcze dali się nabrać na nowego GoW, mając obok RDR2. Teraz na szczęście już nie. Niby gra o bogu wojny, a przez większość czasu zastanawiasz się czy odbić siekierę pod kątem czterdziestu pięciu stopni albo trzydziestu od jakichś kamieni, w międzyczasie szukając złomu po skrzynkach, jak jakiś śmieciarz.

Średniak roku - Nie gram w średnie gry. 

Najbardziej wyczekiwany tytuł - Wo Long.

Na czym grasz? - Na wszystkim co się da i nie jest zepsute.

Edytowane przez squaresofter
Odnośnik do komentarza

GOTY - Horizon FW, ale to jedyny tytul zeszloroczny, ktory mialem/mam przyjemnosc ogrywac. Strasznie uzalezniajacy, grywalny i malo wkurwiajacy. 

Runner up - patrz wyzej

Rozczarowanie roku -  brak

Średniak roku - brak

Najbardziej wyczekiwany tytuł - nigdy nie czekam na gry. Moze jedna na dekade. Nie obczajam treilerow, nie czytam o nich, wychodza, biore lub nie. Tyle. 

Na czym grasz? - SeX, PS5, 3DS XL

Odnośnik do komentarza

Mój nauczyciel historii/wos-u z czasów podstawówki zawsze powtarzał, że kto nie głosuje ten nie ma prawa potem narzekać. Cóż... chciałbym wiedzieć co powie jesienią przy wyborach gdzie nie ma z czego wybierać. Nie ma nawet mniejszego zła.

Z branżą gierkową nieco lepiej ale też bida,

Grzesiu cwana bestia. Od razu ubił kategorię next-gen patchy bo wiedział, że podium zdetronizuje Płotka na Dachu Trzy:gigabeta:

 

GOTY - Ciężko wybrać coś jak ograne są tylko dwie pozycje z 2022 roku, a obie też podpadają w pewnych elementach do 'rozczarowania'. Niech więc będzie Pan Kratos na podium choć to tytuł mega bezpieczny

Runner up - i co tu wcisnąć? Horizon? No chyba nie :yao:

Rozczarowanie roku -  Zarówno GoW jak i Horizon pasują do tej kategorii. Oba bezpieczne i oba rozczarowały fabułą. GoW ma przynajmniej dobrze rozpisane postacie, a u pani Aloy to tylko przy misjach pobocznych jest progres (a poprzeczka nie była wysoko po jedynce) co nie znaczy, że są na poziomie patelni

Średniak roku - jak wyżej?

Najbardziej wyczekiwany tytuł -nie mam nawet pojęcia co wychodzi. Remake'i remasterów? No to chyba RE4 jak będzie w plusie. Przygody Solidnego Węża na Alasce? Taa... powodzenia. Frakcje z TLoU2? Jeżeli w ogóle to wyjdzie (najpewniej jako dlc do remastera 2 po roku za 300+pln:kekw:)

Na czym grasz? Sony solo albo rummicub z rodziną

 

  • beka z typa 4
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Horizon Forbidden West

Jedna z moich gierek życia :banderas:

Runner up: A Plague Tale Requiem

Świetna gra, ale o ostatecznym wyborze zdecydowała jednak chyba moja ogólna słabość do sandboxów ;)

Rozczarowanie: nie dotyczy

Średniak roku: za mało nowych gier ograłem w 2022, aby tutaj coś wpisać

Najbardziej czekam na: na pewno DLC do Horizona oraz Cyberpunka.

Ewentualnie AC Mirage, o ile zdołam do końca roku ograć Odyssey i Valhallę :obama:

Na czym grasz?: PS5

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...