Skocz do zawartości

PSX Extreme 306


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na razie pasuję z zakupem (może jeszcze się skuszę), nie wiem co robimy z PE żeby zaadresować wysoką cenę magazynu (który jest częścią branży rozrywkowej). Może mniejsza liczba stron i ucięcie bullshitu (bardziej mięsiste artykuły, brak marnacji papieru np. na niebotycznie rozciągnięte przez słabe DTP podsumowanie roku 2022, skompresowanie wstępniaka Rogera do 1/3 strony:-) ze zniżką ceny. Ew. taka sama objętość i cena, ale wydawnictwo co dwa miesiące (z bardziej doszlifowanymi tekstami?). Wprowadzenie info o PC imo to strzał w stopę (PC kojarzy mi się z pracą i jest to maszyna do robienia gier, nie do grania:-). Steam Decka przetrwam, haha. To moje opinie ofcoz, Roger i ekipa musi myśleć bardziej globalnie i o "statystycznym" czytelniku. Ja tymczasem próbuję trzymać się za kieszeń w czasie trwającego kryzysu.

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

Pójście w kierunku dwumiesięcznika/kwartalnika to imo prosta droga w kierunku upadku pisma.  Relacja objętość/cena jest imo jak najbardziej ok.

Stawiam, że w obecnych czasach czasopismo w zdecydowanej większości kupują ludzie 30+, a dla nich 20zł/mies to nie jest chyba jakaś ogromna kwota?

Można codziennie wrzucać złotówkę do puszki, a po miesiącu będzie na szmatławca i dodatkowo na piwo w celu umilenia lektury

  • Plusik 9
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ten tekst o przepisach... no nie wiem... nie wiem. Sześć stron, dużo grafik, a w sumie zabrakło chyba foty tych przepisów. Wolałbym widzieć, gdzie w Last of Us II jest kanapka ze stekiem i jak ona wygląda w grze. A tak to te przepisy w ogóle nie są wiarygodne. Jaki procent ludzi wykona tą np. nuke colę? :) 

Aha, samego tekstu jeszcze nie przeczytałem, tylko rzuciłem oko.

Odnośnik do komentarza

Każdemu inaczej finanse się rozkładają, jestem w stanie zrozumieć. Całkowicie nieironicznie wierzę, że miejscami te 2 dychy mogą mieć wagę. Naszym zadaniem jest uatrakcyjnić pismo by decyzja zakupowa wydawała się łatwiejsza. Nie wiem, czy wychodzi, staramy się w każdym razie :D

 

W przeliczeniu pojedynczy tekst to koszt Harnasia na promce. Są dni na artykuły o gierkach, są dni na Harnasia. Są i na oba. Nie oceniam, głośno myślę :)

Edytowane przez K.Adamus
Odnośnik do komentarza

Są też ludzie zwyczajnie oglądający każdy grosz z dwóch stron (i dzięki temu posiadający znaczne oszczędności) lub będący w trakcie np. znacznych inwestycji budowlanych gdzie, ponownie, trzeba trzymać się za kieszeń. Jak widzę, jak extrim zmarnował moje 20 groszy na beznadziejną, cało stronnicową grafikę to mnie skręca -- podczas gdy tej strony mogło tam w ogóle nie być i 20 groszy w kieszeni. Grosz do grosza... Piwa nie piję, szkoda kasy, szkoda czasu:-)

  • beka z typa 5
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, gaikai napisał:

Są też ludzie zwyczajnie oglądający każdy grosz z dwóch stron (i dzięki temu posiadający znaczne oszczędności) lub będący w trakcie np. znacznych inwestycji budowlanych gdzie, ponownie, trzeba trzymać się za kieszeń. Jak widzę, jak extrim zmarnował moje 20 groszy na beznadziejną, cało stronnicową grafikę to mnie skręca -- podczas gdy tej strony mogło tam w ogóle nie być i 20 groszy w kieszeni. Grosz do grosza... Piwa nie piję, szkoda kasy, szkoda czasu:-)

Ale serio liczba znaków się specjalnie nie różni gdy taki art na stronę jest czy go nie ma. Jak go nie ma, to po prostu są inaczej zdjęcia rozłożone na stronach i są większe.
Takie otwarcia mają po prostu być wizualnie atrakcyjne, ale wtedy tekst jest ściśnięty na kolejnych stronach. Równie dobrze można wywalić grafiki i zostawić sam tekst, ale wówczas będzie to przypominało książkę a nie magazyn o grach, gdzie jednak do wizualiów przykłada się sporą wagę, bez względu czy to nowe gry w 4K, czy urok 8-bitów. 
 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LeifErikson napisał:

O stary, oszczędność dobra cecha, ale rozbijanie treści gazety na poszczególne strony i wyliczanie, że jedna jest warta 20 groszy to chyba już trochę przesada. :yao:

Czekam, aż ktoś wyskoczy z pomysłem kupowania szmatławca na strony.

Po co płacić za strony, których nie czytamy :nosacz3:

  • Plusik 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, gaikai napisał:

Są też ludzie zwyczajnie oglądający każdy grosz z dwóch stron (i dzięki temu posiadający znaczne oszczędności) lub będący w trakcie np. znacznych inwestycji budowlanych

czyli budujesz się i szkoda Ci 20 zł za 116 stron co miesiąc? :/ 

Za 100 zł masz 6 numerów w prenumeracie, jakby co. A z drugiej strony, weź 20 zł i spróbuj zrobić zakupy w sklepie. Brokuł w Społem 12 zł, olej również. Pizzerka 5 zł, i śmietana prawie 5 zł. Razem 34 zł za pierdoły...

Inflacja, raty kredytów, produkty w sklepach, rachunki, to wszystko drożeje i nie da się dalej w 2023 roku wydawać pisma dla "koneserów" za 10 złotych.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gaikai napisał:

Są też ludzie zwyczajnie oglądający każdy grosz z dwóch stron (i dzięki temu posiadający znaczne oszczędności)

I co komu po znacznych oszczędnościach, skoro nie może sobie nawet gazetki o gierkach za 20plnów kupić

Dobrze być oszczędnym, ale zastanawiać się nad każdym najdrobniejszym wydatkiem i odmawiać sobie przyjemności za parę złotych? no nie wiem

Nie mówię oczywiście o ludziach, którzy faktycznie ledwo wiążą koniec z końcem

Odnośnik do komentarza

@grzybiarz weź pod uwagę, że te 116 stron to chwyt marketingowy.

 

Zajrzyj do numeru i zobacz ile stron to nic nie warta zawartość. W aktualnym 12 albo i więcej. A na tych zmarnowanych stronach między innymi: wstępniak, spis treści, reklamy, beznadziejny art na całą stronę z tytułem artykułu czy na końcu stopka redakcyjna i podziękowania dla patronów. Itp. Itd.

 

To też się niestety wlicza w ten "dumnie" brzmiący napis 116 stron. A ludzie łykają, że mają 116 stron do poczytania za dwie dychy.

 

Mi to się w ogóle marzy taka mini "książka" a w niej zawarte same artykuły od początku Szmatławca po najnowszy numer. Taki zbiór wszystkich artykułów z minimalną ilością grafiki. Chętnie bym takie coś kupił by mieć te fajne teksty/artykuły w jednym miejscu.

 

Odnośnik do komentarza

A wczesniej przy 100 stronach nie było tych "bezwartościowych" stron? :) Przecież w każdej gazecie są strony z reklamami czy innymi materiałami mniej treściwymi, ale to nie oznacza że mają mniej stron niż mają. :D

 

Serio, nie wierzę, że ktokolwiek na tym forum jest aż tak ubogi, żeby kalkulować czy opłaca się kupić gazetę stosując taki bieda-przelicznik ceny na stronę, dajcie spokój. :balon: 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Wstępniak, spis treści i "dzięki" dla tych, co wspierają (o ile dobrze kojarzę to sam @Emtebe rozkręcał inbę w temacie, że POWINNO SIĘ KAŻDEMU DZIĘKOWAĆ A NIE OD KWOTY X - jeśli się mylę to poprawcie) to strata miejsca? :notlikethis:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zależy jak na to patrzysz. Ja wstępniaka nie czytam, bo to jest zazwyczaj wywód nad zawartością numeru. A zawartość numeru mam w spisie treści, którego w sumie i tak nie czytam, bo po prostu przeglądam cały numer.

 

Ale z punktu technicznego, są to strony wymagane. Nie mniej, wydźwięk jest taki, że to wszystko wlicza się w te dumnie brzmiące 116 stron. A co w tym jest do poczytania i ile w tym merytorycznej treści, to już sami oceńcie :hi:

 

Na mnie większe wrażenie by robił napis  na okładce np. "96 stron wypchanych ciekawą treścią" przy tych łącznie 116 stronach.

Odnośnik do komentarza

Może weź sobie skopiuj czysty tekst z wydania PDF do Worda (no chyba że to są zrasteryzowane strony to będzie trochę trudniej), sprawdź ile wychodzi stron, przelicz jaka wychodzi cena za 1 znak i przemyśl czy ci się opłaca. Mówisz jakby ten wstępniak (i inne) ci zabierał jakieś treści, ciekawe jak skoro jest to integralna część pisma, a do tego nikt nie informuje, że masz 116 stron samego tekstu. Jedynym, który łyka, że cytując "to jest 116 stron do poczytania za dwie dychy" to chyba jesteś ty (choć faktycznie jest to 116 stron do poczytania), nie trzeba wielkiej inteligencji, żeby stwierdzić jest to po prostu liczba wszystkich stron, która jest po prostu zgodna z faktem, że tyle ich po prostu jest :D A to, że jest są na tych stronach różnego rodzaju grafiki albo działy, które cię nie interesują to już inna para kaloszy. Ciekawe co będzie jak odkryjesz, że paczki chipsów nie są wypełnione do końca albo soki nie nalane pod korek.

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Emtebe trochę przesadzasz. Zawsze było tak i w innych pismach i w PE. Pamietam grube CDA z 2000 roku, 200 stron, a reklam od zajebania: dezodoranty, maści na pryszcze i inne pierdoly. A teksty? Duża cześć tłumaczona z pcformat czy innego pisma (dział sprzętowy). 
A PSX Extreme z 1998 roku? Przecież kiedyś reklama sklepów z grami czy nawet z piratami była w niusach co drugą stronę. 
Nigdy nie jest tak, ze kupujesz 100 stron czystego tekstu. Zawsze przecie grafika/reklama jakaś musi być. Może jest jej za dużo (grafik, bo reklam to akurat jest malutko), nie wiem. Ja sam bym wolał by pismo miało 100 stron, ale jak jest 116 to brzmi dumnie i warto dać na okładkę:)

Jesteśmy juz starzy, mamy inne zajecia, priorytety i coraz mniej czasu na granie, a co dopiero czytanie, wiec ja np takiego nowego cda tylko przeglądam… a PE juz nie czytam od deski do deski niestety:/ 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.03.2023 o 14:13, gaikai napisał:

Są też ludzie zwyczajnie oglądający każdy grosz z dwóch stron (i dzięki temu posiadający znaczne oszczędności) lub będący w trakcie np. znacznych inwestycji budowlanych gdzie, ponownie, trzeba trzymać się za kieszeń. Jak widzę, jak extrim zmarnował moje 20 groszy na beznadziejną, cało stronnicową grafikę to mnie skręca -- podczas gdy tej strony mogło tam w ogóle nie być i 20 groszy w kieszeni. Grosz do grosza... Piwa nie piję, szkoda kasy, szkoda czasu:-)

 

O jak kisnę :DDDD

 

portretProboscis_monkey_(Nasalis_larvatus)_male_head_0.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...