Skocz do zawartości

Prince of Persia The Lost Crown


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

W 2019 Ubisoft przerzucił się na Epica, mówiąc publicznie, że model Steama "nie jest realistyczny, nie odzwierciedla obecnego stanu branży". Dużo się mówiło o tym, że Valve bierze aż 30% przychodu. Chyba to jasne, że i Ubi i EA woleliby mieć wszystkich klientów na własnym sklepie i zgarniać całą kasę. Dla klienta niby i tak łatwiej po prostu używać ich sklepu, bo przecież nawet jak kupi na Steamie czy Epicu to musi TEŻ uruchomić ten Ubisoftowy program żeby w to grać.

 

Po kilku latach, Ubi ogłosiło (znacznie ciszej), że część gier jednak pojawi się na Steamie. Bez achievementów, włączasz grę przez Steama i potem ci włącza ją przez Uplay, ale no będą. Zapewne jest to jakaś kalkulacja biznesowa w każdym przypadku indywidualnie. Oficjalnie nic konkretnego nie wiadomo, a wybór i zakres czasowy wydaje się randomowy. Ludzie zakładają, że gry będą po roku-dwóch wychodzić na Steamie.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie, niektóre gry wyszły po paru latach, a inne po pół roku (Roller Champions). No ale to była nadróbka rozpoczęta wydaniem Valhalli pod koniec 2022. Podejrzewam, że wychodzą wtedy, gdy Ubi widzi, że już nikogo specjalnie nie przyciągają, ale na razie nie widać reguły. Nic nie wyszło równo po roku ani dwóch by sugerować, że chodzi o jakiś ustalony termin.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No wygląda trochę przejebanie, jeśli chodzi o długość. W sensie widziałem już takie sekwencje w metroidówkach, i nawet gorsze, ale były znacznie ciekawsze, by motywować do opanowania tak długiego fragmentu. Mam nadzieję, że to jest pod koniec gry, bo jak będzie na początku to spędzę sporo czasu to robiąc i już nigdy nie polubię gry mdr. 

  • beka z typa 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, ogqozo napisał:

No wygląda trochę przejebanie, jeśli chodzi o długość. W sensie widziałem już takie sekwencje w metroidówkach, i nawet gorsze, ale były znacznie ciekawsze, by motywować do opanowania tak długiego fragmentu. Mam nadzieję, że to jest pod koniec gry, bo jak będzie na początku to spędzę sporo czasu to robiąc i już nigdy nie polubię gry mdr. 

W sensie te 40 sekund? xd

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Nie chcę cię rozczarować ziom, ale to "40 sekund" ci nie zajmie tak naprawdę 40 sekund przy tej widoczności, trzeba po prostu się nauczyć co jest dalej. Jakby to przybliżyć komuś kto nie grał w gierki... to jak wkuwanie historii w gimbazie. Gimbazy jeszcze istnieją?

 

Ja wiem co to jest 40 sekund, z radością np. przywitałem i pyknąłem White Palace na Switchu, ale tak jak napisałem wyraźnie - no to nie jest White Palace mdr. Zapadające się platformy jak na nich staniesz i kolce, niektórzy by całą grę zrobili z takiego pomysłu.

Edit: A może to było Path of Pain, nie pamiętam które z tych dwóch.

edit2: Dla porównania wystarczy popatrzeć na najbardziej porównywaną do tej gry grę czyli Metroid Dread, gdzie te sekcje są milion razy bardziej kompleksowe, ale poprawnie wykonane zajmują 5 sekund. O nie, ale krótko, strasznie słabe.

  • beka z typa 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie no hardcorowy nawet fragment, jak ogórek pisze - takie platformowe fragmenty jak się robi perfekcyjnie to zajmują parę sekund ale próby by to przejść zajmują dlugieee minuty. Pamiętam jedną ucieczkę w pierwszym Ori, też niby kilkanaście sekund ale pół dnia się męczyłem 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...