Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, balon napisał:

Pikny „kącik”, ale chyba TV mógłby być większy? Ile to cali? 55?

 

A to nie wystarczy bliżej się z fotelem ulokować? Niedługo i 80 będzie ludziom mało, ale będą siedzieć od niego coraz dalej i w coraz większych pomieszczeniach. No ale w sumie kto bogatemu zabroni.

inb4 "równie dobrze można grać na 24 calowym monitorze i siedzieć pół metra od niego": otóż to xd.

 

A Figaro po prostu chyba nie powinien decydować się na te kolumny przy obecnym układzie w mieszkaniu. Zresztą jak na moje to nawet zamiana miejscami kanapy (domyślam się, że z tej perspektywy było foto robione) i TV z szafą by polepszyły efekt, no ale może nie ma miejsca. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

A to nie wystarczy bliżej się z fotelem ulokować? Niedługo i 80 będzie ludziom mało, ale będą siedzieć od niego coraz dalej i w coraz większych pomieszczeniach.

 

Nie wiem czy ma fotel czy np kanapę/narożnik. Ja mam przed TV narożnik i byłoby mi ciężko przesuwać go do grania. W tajemnicy zdradzę jeszcze sekret, że ludzie mają coraz większe mieszkania/domy z pokojami ciut większymi niż 10m kw czy 15 m kw salonami.

Dla mnie za to bez sensu mając np 30-40 m kw salon jest ustawiać fotel 1,5 m przed TV bo nie wypada mieć za dużego odbiornika:wujaszek: 48 cali to zdecydowanie za mało przy dużym pomieszczeniu oraz rozdziałkach 4k (jak kiedyś mieszkałem w mieszkaniu 45 m kw to i plazma 37’ hd stykała), no i chyba nie tylko ja mam takie wrażenie, bo obecnie ciężko znaleźć nowe w miarę dobre TV UHD mniejsze niż 50 cali (oledy to min 55’)...

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, kotlet_schabowy napisał:

A Figaro po prostu chyba nie powinien decydować się na te kolumny przy obecnym układzie w mieszkaniu. Zresztą jak na moje to nawet zamiana miejscami kanapy (domyślam się, że z tej perspektywy było foto robione) i TV z szafą by polepszyły efekt, no ale może nie ma miejsca. 

 

Na żywo serio to wygląda lepiej, ale widzę, że nie przekonam xd Szafa niestety jest już wbudowana w ścianę. Pomieszkam tutaj jeszcze max pół roku więc szkody nie ma. Ważne że grają za(pipi)ongo (ten impakt strzałów w RDR 2 :banderas:)

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2019 o 18:17, balon napisał:

W tajemnicy zdradzę jeszcze sekret, że ludzie mają coraz większe mieszkania/domy z pokojami ciut większymi niż 10m kw czy 15 m kw salonami.

 

Po co nadęty ton, skoro sam pisałem o coraz większych pomieszczeniach? Dla mnie to jest bezsensowny konsumpcjonizm, który nigdy się nie skończy, błędne koło. Każdy może sobie wydawać kasę na co chce, a ja mogę sobie mieć na ten temat swoje zdanie. Najwyżej odpiszesz ze dwa razy coś o taborecie i będzie git. 

 

W dniu 31.12.2019 o 18:17, balon napisał:

no i chyba nie tylko ja mam takie wrażenie, bo obecnie ciężko znaleźć nowe w miarę dobre TV UHD mniejsze niż 50 cali (oledy to min 55’)...

 

Tu nie chodzi o czyjeś wrażenie, tylko o to, co dostarcza na rynek w danym momencie (czyli wg badań, jest to opłacalne) producent. Niedługo OLEDy pójdą w masówkę, w planach są również 48 calowe modele i okazuje się, że 55 to jednak nie jest minimum. 

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Po co nadęty ton, skoro sam pisałem o coraz większych pomieszczeniach?


No to jak piszesz o coraz większych pomieszczeniach i widzisz większy sens w przesówaniu siedzenia bliżej tv niż kupienia większego TV (natywnego do danej odległości/wielkości pomieszczenia), to naprawdę się nie zrozumiemy.

 

43 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

Tu nie chodzi o czyjeś wrażenie, tylko o to, co dostarcza na rynek w danym momencie (czyli wg badań, jest to opłacalne) producent. Niedługo OLEDy pójdą w masówkę, w planach są również 48 calowe modele i okazuje się, że 55 to jednak nie jest minimum. 


No ale przecież rynek TV (nie tylko OLED) wyraźnie odchodzi od mniejszych TV. Kiedyś miałeś LCD 32, 37, 40 43 cale, obecnie 55 to  bardzo często przekątna od której zaczyna się produkcja nowych modeli. 

 

Możesz mieć swoje zdanie, nazywać kupowanie dużych TV (zamiast przesuwanie bliżej mebli) kaprysami i rozrzutnością, ale postępu technologicznego (4k/8k) nie zatrzymasz. 
 

 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Co ja czytam :) po co duzy tv lepiej kanapę przesunąć. Bezsensowny konsumpcjonizm.

No pewnie lepiej całe życie oszczędzać. Dupe kółkiem zabić, nigdzie nie być i zdechnac z kasą zakopana w słoikach. 

Mamy jednak zakorzeniony syndrom polaka (pipi)a biedaka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.