Skocz do zawartości

Chipsy


Kosmos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

jem tylko zielone pringlesy i wszystkie inne mi nie smakuja, kiedys kupe lat temu jadlem bekonowe ale juz nie pamietam gdzie czy to nie bylo czasem w UK, teraz ich nie ma u mnie. Raz kupilem jakies o smaku fusion cos tam, chyab azjatycjiego zarcia, wyjebalem do smieci takie byly paskudne. Wlasciwie to te chipsy chyba zbudowaly sobei w Polsce legende na tym ze byly drogie i rzadko dostepne i byle biedak w latach 90tych to sobie mogl popatrzyc przez szybe i sie slinic. 

W ogole testowalem troche takich "kraftowych" wynalazkow i zadne mi nie smakowaly do tego stopnia ze bylbym zachwycowny. Probowalem jakies od Jim Beama o smaku BBQ, jakies wloskie o smaku rozmarynu w papierowych ekotorbach za 5 euro. Albo byly zwyczajne albo przekombinowane. 

Ale najwieksza roznica pomiedzy czipsami dostepnymi u mnie i w PL to chyba crunchipsy, nie poznalibyscie smaku i tego jakie sa swieze i chrupiace w porownaniu do tych ktore kupujecie w biedrze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Aldi ma chyba najlepsze tanie chipsy ze wszystkich sieciówek jakie próbowałem. Stosunkowo tanie (w promocjach bywały nawet poniżej 2zł), przyzwoita ilość, fajnie chrupiące i dobre w smaku. Szczególnie Fromage mi odpowiadają. Żadnych innych "marketowych" tanich chipsów już nie kupuję, ale w Aldim zawsze biorę kilka paczek. I tak będzie rak, i tak, to nie ma co przepłacać za droższe marki.

 

10057faa652ebdfa9a70e8928d380e9edb38c956

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nigdy nie jadłem.

Cytat

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wycofanie określonych partii chipsów kukurydzianych ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego alkaloidami tropanowymi

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o prowadzonym przez firmę Snack Food Poco Loco wycofaniu kilku partii chipsów kukurydzianych, 125g z powodu stwierdzenia wysokiej zawartości alakaloidów tropanowych, pochodzących z surowca użytego do ich produkcji.  Spożycie produktów o podanych numerach partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów.  

https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie-publiczne-dotyczace-zywnosci-wycofanie-okreslonych-partii-chipsow-kukurydzianych-ze-wzgledu-na-zastosowanie-skladnika-zanieczyszczonego-alkaloidami-tropanowymi

 

 

W dniu 2.05.2022 o 22:48, Shen napisał:

Nie ciągnie mnie do chipsów ostatnio, ale jak zobaczyłem nowe strongi to wziąłem. Podobne moim zdaniem do tych dżalapino-serowych, ale chyba troche ostrzejsze.

Jalapeno i Ser były świetne, tych chyba jeszcze nie widziałem u siebie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...