Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno też dostałem Iphona 12, w czwartek tydzień temu, a dopiero wczoraj, też w czartek przyszła paczka z Powerbankiem za 160 złoty.

 

Muszę powiedzieć, że trochę obaw miałem, ale okazały się bezpodstawne, jak to zagorzali Androidowscy piszą/mówią.
To co mnie wkurzało, a rozwiązałem chmurą Dropbox to w jaki sposób segreguje i pokazuje mi zdjęcia.
Sama muzyka też przez Musicbox i jest git. Wszystko w chmurze, a że mało zdjęć sam robię oraz muzyki w formie plików, to mi wystarczy opcja chmurowa, potem wykupię 2 TB oraz moze streaming i będzie git.

Dużo piszą o diodzie. Fakt przydało się. Powiadomienia, owszem, mozna by było łatwiej, ale grunt, że płynnie chodzi, żadnych przycinek itd. Regulacja głośności w androidzie. Wielu narzeka, że brak podziału. Serio?:ermm: Jest podział na dwa. Dzwonki, powiadomienia itd oraz multimedia. I tutaj... Działa!:shok: W Andku to chciałem ściszyć Youtube, to mi dzwonek sie ściszał i musiał na belkę wchodzić i ręcznie ściszać... masakra:facepalm: Co z tego, że więcej opcji do ściszania, jak to loteria, które ściszy i to co chcę. A tu ścisza to co potrzeba i co akurat włączone jest.

Gesty to coś naturalnego, mimo patrzenia na YT to same wykonywanie ogarnąłem w mniej niz godzinę. W ogóle, ten telefon wziąłem i zacząłem coś robić, to bardziej intuicyjnie, niż w Andku. I jestem jakoś "spokojniejszy". Jest bo jest, ale ani sie martwię, ani sie bawię, przejmuję czy podniecam. Jakby... od zawsze był?:laugh::laugh:;)

No jestem póki co zadowolony. Nie rozumiem malkontentów z Androida, którzy na siłę szukają pierdoły jako najważniejsze wady w tym systemie. I tak 90% Androidowców nie robi nic więcej oprócz 1 ustawień i siedzenia potem w samych aplikacjach:rofl:

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problemy z ładowaniem magsafe? Iphone 13 pro kupiony 2 tygodnie temu i teraz momentami ładowarka apple magsafe raz na jakiś czas nie ładuje i muszę odłączyć i podłączyć ją od prądu. Strasznie uciążliwe badziewie tym bardziej że ładowarka + magsafe kupione bezpośrednio od apple.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, messer88 napisał:

Jak cena 14 będzie z dupy to pewnie poznikają 13 szybciutko. 

Własnie sobie sprawdziłem i zgroza

Cytat

 

iPhone 14 kosztowałby 4349 złotych (150 złotych więcej niż przed rokiem).

Wariant Max mógłby kosztować 4899 złotych (nowy model, zastąpi wersję Mini).

iPhone 14 Pro będzie startował od 5949 złotych (o 750 złotych drożej niż w 2022).

iPhone 14 Pro Max może zaczynać się od 6499 złotych (o 900 złotych więcej, niż rok temu).

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2022 o 18:53, Soyokaze napisał:
Ja niedawno też dostałem Iphona 12, w czwartek tydzień temu, a dopiero wczoraj, też w czartek przyszła paczka z Powerbankiem za 160 złoty.
 
Muszę powiedzieć, że trochę obaw miałem, ale okazały się bezpodstawne, jak to zagorzali Androidowscy piszą/mówią.
To co mnie wkurzało, a rozwiązałem chmurą Dropbox to w jaki sposób segreguje i pokazuje mi zdjęcia.
Sama muzyka też przez Musicbox i jest git. Wszystko w chmurze, a że mało zdjęć sam robię oraz muzyki w formie plików, to mi wystarczy opcja chmurowa, potem wykupię 2 TB oraz moze streaming i będzie git.

Dużo piszą o diodzie. Fakt przydało się. Powiadomienia, owszem, mozna by było łatwiej, ale grunt, że płynnie chodzi, żadnych przycinek itd. Regulacja głośności w androidzie. Wielu narzeka, że brak podziału. Serio?:ermm: Jest podział na dwa. Dzwonki, powiadomienia itd oraz multimedia. I tutaj... Działa!:shok: W Andku to chciałem ściszyć Youtube, to mi dzwonek sie ściszał i musiał na belkę wchodzić i ręcznie ściszać... masakra:facepalm: Co z tego, że więcej opcji do ściszania, jak to loteria, które ściszy i to co chcę. A tu ścisza to co potrzeba i co akurat włączone jest.

Gesty to coś naturalnego, mimo patrzenia na YT to same wykonywanie ogarnąłem w mniej niz godzinę. W ogóle, ten telefon wziąłem i zacząłem coś robić, to bardziej intuicyjnie, niż w Andku. I jestem jakoś "spokojniejszy". Jest bo jest, ale ani sie martwię, ani sie bawię, przejmuję czy podniecam. Jakby... od zawsze był?

No jestem póki co zadowolony. Nie rozumiem malkontentów z Androida, którzy na siłę szukają pierdoły jako najważniejsze wady w tym systemie. I tak 90% Androidowców nie robi nic więcej oprócz 1 ustawień i siedzenia potem w samych aplikacjach:rofl:

I tu właśnie idealnie widać, że problemem androida nie jest sam system tylko jego użytkownicy, którzy z niego nie potrafią korzystać. Apple nie daje wyboru, tylko masz używać telefonu zgodnie z ich zamysłem. Nie żeby to było złe rozwiązanie, bo ich system i płynność działania jest czymś co chyba nigdy nie zostanie osiągnięte przez urządzenia na androidzie. Ścisza Ci się dzwonek na androidzie zamiast multimediów? Bo tak masz to ustawione. Możesz wejść i to zmienić i mieć dokładnie jak na iOS. Podobają ci się gesty w iOS? Spoko wystarczy wejść w ustawienia androida i włączyć obsługę gestami, zupełnie tak jak w iOS. Patrz zdjęcie poniżej.

Ja też w końcu chyba się przesiądę na iOS ale na razie jestem zbyt uwiązany i przyzwyczajony do usług Google, żeby się przełamać. Zapewne stanie się to wtedy, gdy w końcu kupię Maca. Gdyby tylko ta przesiadka nie wiązała się z wywaleniem na start 12k...

Odzyskałem też wiarę w Samsunga, bo ich telefony to już nie jest zamulący OS pełen bloatware jak kiedyś, tylko płynnie działająca nakładka więc jeszcze nie mam aż takiego ciśnienia.

Screenshot_20220614-194127_Settings.jpg

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Mam na myśli to, że jak już się przesiądę na iPhone'a to i w całości na ekosystem Apple raczej będę się chciał przesiąść, a z przyzwyczajeń ciężko zrezygnować. Będę w końcu musiał, bo chce kupić coś do obróbki zdjęć, a najlepiej sprawdzi się MacBook, więc od razu można i telefon wymienić. Bronie się jak mogę przed tym wydatkiem ale wiem, że w końcu się to wydarzy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

@WisnieR a co takiego z GMS używasz co nie zadziała ma iPhone?
Mapy Google, gmail, Keep itd wszystko działa na iOS. W aucie CarPlay działa sto razy lepiej niż AA (jedyny minus to ze do Siri trzeba po engliszu). 

Pytanie do kogo innego, ale mi mocno brakuje w iPhonach - możliwości korzystania z dwóch aplikacji na jednym ekranie. 

W Androidzie można np. mieć odpalony YouTube i forumek jednocześnie. Ewentualnie podcast z Youtube i nawigację. 

Nawigacja na androidzie ma też fajną opcję mini okienka. Innych ta opcja wkurza, ale ja z niej korzystałem. 

 

Spoiler

Google-Maps-picture-in-picture-IMG_0086.

 

Android ma też sporo fajnych emulatorów konsol, których nie ma na iphonie. Zwłasza epsxe i ppsspp mi brakuje. Do tego na iphonie nie ma masy mniejszych aplikacji jak np. drobnej appki do powiadomień o darmowych grach na PC, z której sporo korzystałem.

 

Jednak i tak lubię iPhony. Ostatnio wrociłem do Apple i za dobre pieniądze wziąłem z amazona ich starszy model - iPhone Xs Max 256Gb. Dałem za niego jakieś £230, czyli podobnie co za jakieś chińskie gówna, gdzie jest przepaść szybkości działania i jakości wykonania. Nic się tak dobrze nie starzeje, jak produkty Apple. :banderas:

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.06.2022 o 00:26, C1REX napisał:

Pytanie do kogo innego, ale mi mocno brakuje w iPhonach - możliwości korzystania z dwóch aplikacji na jednym ekranie. 

W Androidzie można np. mieć odpalony YouTube i forumek jednocześnie. Ewentualnie podcast z Youtube i nawigację. 

Nawigacja na androidzie ma też fajną opcję mini okienka. Innych ta opcja wkurza, ale ja z niej korzystałem. 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Google-Maps-picture-in-picture-IMG_0086.

 

Android ma też sporo fajnych emulatorów konsol, których nie ma na iphonie. Zwłasza epsxe i ppsspp mi brakuje. Do tego na iphonie nie ma masy mniejszych aplikacji jak np. drobnej appki do powiadomień o darmowych grach na PC, z której sporo korzystałem.

 

Jednak i tak lubię iPhony. Ostatnio wrociłem do Apple i za dobre pieniądze wziąłem z amazona ich starszy model - iPhone Xs Max 256Gb. Dałem za niego jakieś £230, czyli podobnie co za jakieś chińskie gówna, gdzie jest przepaść szybkości działania i jakości wykonania. Nic się tak dobrze nie starzeje, jak produkty Apple. :banderas:

 

O widzisz. A mnie zaczęło irytować, że mam Youtuba i dymek messengera. Ani skupić się na jednym, bo ciagle zawalone teksty od kogoś. Jest taki czas , że człowiek chce odpocząć od socjalmediów komunikatorów i ludzi i coś sobie pooglądać w spokoju.

Nie gram w drugiej opcji, wręcz mnie zaczęły męczyć te gierki i nużyć, a sporo gierek z Andka to tragicznej kopiuj wklej innych pozycji.

 

 

W dniu 14.06.2022 o 19:39, WisnieR napisał:

I tu właśnie idealnie widać, że problemem androida nie jest sam system tylko jego użytkownicy, którzy z niego nie potrafią korzystać. Apple nie daje wyboru, tylko masz używać telefonu zgodnie z ich zamysłem. Nie żeby to było złe rozwiązanie, bo ich system i płynność działania jest czymś co chyba nigdy nie zostanie osiągnięte przez urządzenia na androidzie. Ścisza Ci się dzwonek na androidzie zamiast multimediów? Bo tak masz to ustawione. Możesz wejść i to zmienić i mieć dokładnie jak na iOS. Podobają ci się gesty w iOS? Spoko wystarczy wejść w ustawienia androida i włączyć obsługę gestami, zupełnie tak jak w iOS. Patrz zdjęcie poniżej.

Ja też w końcu chyba się przesiądę na iOS ale na razie jestem zbyt uwiązany i przyzwyczajony do usług Google, żeby się przełamać. Zapewne stanie się to wtedy, gdy w końcu kupię Maca. Gdyby tylko ta przesiadka nie wiązała się z wywaleniem na start 12k...

Odzyskałem też wiarę w Samsunga, bo ich telefony to już nie jest zamulący OS pełen bloatware jak kiedyś, tylko płynnie działająca nakładka więc jeszcze nie mam aż takiego ciśnienia.

Screenshot_20220614-194127_Settings.jpg

Widzsz. Mnie te gesty z Andka i inne funkcje bardziej wkurzały. Dla mnie za dużo opcji i za dużo grzebania w czymś jest WADĄ niż zaleta. Zresztą mówimy o której wersji Androida? Bo pewnie na 8 wersji systemu tego nie ma:unknown:A na takiej korzystałem przez 5... czekaj:banderas:to będzie 6 a niedługo 7 rok korzystania z honor 8 6 to na pewno. Co pokazuje jak mało mi potrzeba do szczęścia, a jak niez nam bolączek Androidowców z nowszym system od 10-11 w górę.

Dla mnie 8 wersja miała już wszystko co potrzebował oprócz jednego... STABILNOŚCI.
Więc przesiadka na iOS ani trochę była trudna, tylko w kilku kwestia upierdliwa i tyle.

Maca ani myślę kupić, bo pracuje na typowo Win programach obliczeniowych do pracy. Gdzie nawet wersji Linuxowych też brak. Jedynie mogę Ipada, airpodsy dokupic i zegarek i tyle.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z automatycznym ściemnianiem ekranu? Mimo wyłączonej opcji automatycznego sciemniania obrazu po 15-20 minutach grania w Immortal ekran ściemnia się i trzeba włączyć i wyłączyć opcje automatycznego ściemniania ekranu by zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...