Skocz do zawartości

Urazy, kontuzje, eliminacja ze sportów..


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, maciucha napisał:

w końcu wleciało pierwsze 5km po operacji :obama: 

ale jakby laska pytała to wciąż mogę dźwigać max 1kg kurczaka oraz przez co najmniej rok bezwzględnie przeciwwskazane jest klękanie na jedno kolano :kaz: 

Przepuklina ? Plecy czy brzuch?

Odnośnik do komentarza

No mojemu ojcu pępkowa wyskoczyła i mimo że ćwiczy (100kg przy niskim otłuszczeniu) to przepuklina walneła jak przenosiliśmy 20kg kartony a nie na treningu. W Polsce zakładam że ci to zrobili bez opłat? W NL lekarz zalecił paracetamol a operacja tylko jeżeli będzie dużo większa...

Odnośnik do komentarza

No jestem ubezpieczony więc bez opłat. Też niewielka, no ale dawała o sobie znać, bo nie mogłem leżeć na brzuchu, przy bieganiu czy na siłce też bolało przy większych ciężarach, więc trzeba było operować.

Ćwiczę od lat, operację miałem w lipcu, z miesniami zjechałem praktycznie do zera, bo dopiero w ostatnich tygodniach zrobiłem pierwsze 3 treningi 'siłowe' chociaż na kompletnie damskich ciężarach, no ale i tak cieszę się bardzo że jest jakiś progress w sprawności.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem chyba tutaj gadalismy o morsowaniu, wrzucam bo fajna ci.pka, fajny montaz i fajna klimat yczna  nuta

 

 

 

Swoja droga po przerwie bylem wczoraj bo po zakladce 40km rowerem + 8km biegu od razu i jeszcze robieniu nog na silowni delikatnie mowiac chodzilem jak obes.rany . No i temp wody 6 stopni to sporo roznica niz miesiac temu. Spoko ale wejscie bylo bardziej szokujace niz wczesiej. No i troszke jakbym czul sie dziwnie, pewnie przez ostre pompowanie krwi do nog kosztem gory ciala.

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem kilka razy w pracy przypadek, że coś sie pochrzaniło i z pryszniców leciała tylko zimna woda. Pierwsze sekundy po wskoczeniu pod taki prysznic to szok termiczny, ale szybko robi się tak jakos dziwnie ciepło i spokojnie da sie wykapać, choć oczywiście to nic przyjemnego. Morsowanie to podona reakcja, tylko w bardziej ekstremalnej formie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tak się czuję, jakby tytuł tego tematu po prostu do mnie wołał i aż muszę się tu wyżalić. Po licznych problemach z plecami, w końcu zdecydowałem się, żeby ten temat ogarnąć, za mną rezonans, który wykazał dyskopatię i zaznaczającą się spondylozę lędźwiowa, z ekstruzją krążka międzykręgowego L5/S1, z uciskiem worka
oponowego i niewielkim uciskiem prawego korzenia S1 :).

Potem byłem u lekarza, specjalisty od rehabilitacji, który jest ordynatorem na oddziale rehabilitacji neurologicznej, powiedział, że siłownia spoko, ale żadne martwe ciągi, ćwiczenia na plecy z oparciem (wsparciem) kręgosłupa lędźwiowego, boks jeszcze przejdzie, aczkolwiek ma mi wypisać receptę na pas lędźwiowy do ćwiczeń, no i po nowym roku terapię McKenziego zaczynam.

 

Ja pier.dolę, 24 lata i jestem kur.wa do luftu już jeśli chodzi o sport, je.bany warszawski koks i filmiki o martwych ciągach, mogłem ku.rva grać w liceum bezpiecznie w gry, a nie się inspirować

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Ważne, że w porę zareagowałeś i będziesz coś z tym robił, no i że całkiem nie musisz rezygnować ze sportu. Ja chyba też coś powinienem zacząć działać z kręgosłupem, bo czasami odczuwam dyskomfort po siedzeniu na dupie w robocie.

 

Swoją drogą, nigdy nie rozumiałem inspirowania się WK, którzy się żywią monsterami i kebabami, czy innymi fit showmanami tego typu.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Blaise napisał:

Tak się czuję, jakby tytuł tego tematu po prostu do mnie wołał i aż muszę się tu wyżalić. Po licznych problemach z plecami, w końcu zdecydowałem się, żeby ten temat ogarnąć, za mną rezonans, który wykazał dyskopatię i zaznaczającą się spondylozę lędźwiowa, z ekstruzją krążka międzykręgowego L5/S1, z uciskiem worka
oponowego i niewielkim uciskiem prawego korzenia S1 :).

Potem byłem u lekarza, specjalisty od rehabilitacji, który jest ordynatorem na oddziale rehabilitacji neurologicznej, powiedział, że siłownia spoko, ale żadne martwe ciągi, ćwiczenia na plecy z oparciem (wsparciem) kręgosłupa lędźwiowego, boks jeszcze przejdzie, aczkolwiek ma mi wypisać receptę na pas lędźwiowy do ćwiczeń, no i po nowym roku terapię McKenziego zaczynam.

 

Ja pier.dolę, 24 lata i jestem kur.wa do luftu już jeśli chodzi o sport, je.bany warszawski koks i filmiki o martwych ciągach, mogłem ku.rva grać w liceum bezpiecznie w gry, a nie się inspirować

też robiłem rezonans niedawno i mam zniesioną lordozę lędźwiową, i drobne uwypuklenia krążków międzykręgowych w lędźwiowym (ale bez dyskopatii), ale wydaje mi się że u mnie to bardziej przez siedzenie latami krzywo jak debil przed monitorkiem, a nie od martwych ciągów, bo więcej niż 75kg nigdy nie targałem, więc i tak źle i tak niedobrze :( 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krupek napisał:

 

Swoją drogą, nigdy nie rozumiałem inspirowania się WK, którzy się żywią monsterami i kebabami, czy innymi git showmanami tego typu.

Inspirować się nie inspiruję, ale lubię czasem obejrzeć do kotleta lub kawy. No i fajnie zrobili swoją markę z niczego, teraz chyba ponad 20 osób zatrudniają. 

 

Owca wczoraj zajął 2 miejsce w debiucie w trójboju do 105kg. Przysiad 270, ława 170, martwy 272.5. 

 

Ciekawe kiedy któryś z nich skusi się na walkę w fame mma.

Odnośnik do komentarza

Mam dwóch kumpli którzy rozwalili sobie kręgosłup na siłce, młode chłopaki. Jeden sobie już odpuścił bo miał operację a drugi jeszcze coś tam ćwiczy ale oszczędza kręgosłup. Za to moja siora miała prostowanie kręgosłupa w klinice w Zakopanym, 39 stopni miała, kilka śrub i ma 0. Od 4 roku życia rehabilitacje, gorsety parę lat spokoju i powrót jak zaczęła szybciej rosnąć. Także nawet jak się wie ,że coś jest nie tak nie zawsze da się obejść bez operacji. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...