Skocz do zawartości

Prenumerata i cena PSX Extreme


Gość MasterShake

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem do tej Marleny, bez odzewu. Pisma jak nie było  tak nie ma.  Niby wysyłka numeru była 7.10 to 3 tygodnie jedzie? To już nie wiem do kogo mam się zwracać żeby nie być olanym. Premiera 303 już będzie a dopiero mi przyjdzie 302 xd

Edytowane przez Wolny
Odnośnik do komentarza

Maciucha nie wyżywaj się na jednym z niewielu autorów, którzy w ogóle tutaj zaglądają i można liczyć na jego odpowiedź, bo spłoszysz xd

Chłop nie ma kompletnie wpływu na to, jak funkcjonuje pismo od strony wydawniczej ani kiedy i czy w ogóle wychodzi prenumerata z drukarni, więc od tym względem jest tak samo bezsilny jak każdy czytelnik i tak go traktuj.

Poza tym to czy to nie pora na CS-a?

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, LeifErikson napisał:

No ładnie, już nawet współpracownicy-felietoniści obrywają za dostawę prenumeraty. :D Tymczasem na poczcie: 

 

image.png.1dc23b449728ef275347476cb756680a.png

 


I w drukarni, która obija się z wysyłką — robiąc tak naprawdę czarny PR magazynowi. Ja chętnie nawet przeskoczyłbym na opcje z paczkomatem lub kurierem tylko... czy drukarnia nada to również tydzień później ?:rofl: Serio, człowiek chce wspierać pismo i kupować u wydawcy to "musi uzbroić się w cierpliwość" 3 tygodniową xd

Edytowane przez Bowser
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, LeifErikson napisał:

No ładnie, już nawet współpracownicy-felietoniści obrywają za dostawę prenumeraty. :D Tymczasem na poczcie: 

Najłatwiej na pocztę zawsze zrzucić, bo się przyjęło, że PP zawsze winne, coś w stylu "winy tuska". Ja jakoś przez 15 lat ani razu nie miałem przypału z PP, nieważne czy przesyłka krajowa, zagraniczna czy cokolwiek. Biorąc pod uwagę skalę problemu z nieprzychodzącymi/spóźnionymi numerami, to źródło tego problemu raczej nie leży na poczcie :v 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Akurat poczta z reguły wywiązuje się z tej umowy i dostarcza w D+4. Jakby wysyłka była na czas to prenumerata u mnie by była jeden dzień po premierze kioskowej czyli bardzo znośnie.

A tak jak wysyłka jest 4 dni później, to automatycznie dostarczenie poczty jest po kolejnym weekendzie i wychodzi średnio tydzień po premierze.

Odnośnik do komentarza

Moje doświadczenia są inne. :) Około 2 tygodnie zwykle czekam, rekordowo 3, a nie mieszkam w Nowej Zelandii. Więc w mojej sytuacji ten dzień czy dwa różnicy w wysyłce z drukarni stanowi niewielką część całego czasu oczekiwania. #302 był chyba trochę wcześniej wyjątkowo (po 1,5 tygodnia chyba jakoś), ale za to w takim stanie, jakby go już ktoś z 5 razy przeczytał. :reggie:

 

 

Bynajmniej nie jest to żadna złośliwość względem poczty czy jej pracowników, bez urazy. :D Tak to po prostu sytuacja wygląda w moim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, LeifErikson napisał:

Więc w mojej sytuacji ten dzień czy dwa różnicy w wysyłce z drukarni stanowi niewielką część całego czasu oczekiwania.

Ale to nie jest nigdy tylko dwa dni, bo z tych dwóch dni często robi się więcej, bo jest weekend po drodze. #302 miał być nadany 07.10, więc poczta powinna go dostarczyć najpóźniej 13.10, ale wysyłka była 11.10 i tu już masz datę dostarczenia na 17.10 i ja właśnie wtedy dostałem. U większości te 2 dni po premierze to nie byłby jakiś wielki problem, ale 6 to już trochę dużo.

Przypadki, że ktoś czeka 2 czy 3 tygodnie to jednak jest inny problem.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Kmiot napisał:

Maciucha nie wyżywaj się na jednym z niewielu autorów, którzy w ogóle tutaj zaglądają i można liczyć na jego odpowiedź, bo spłoszysz xd

Chłop nie ma kompletnie wpływu na to, jak funkcjonuje pismo od strony wydawniczej ani kiedy i czy w ogóle wychodzi prenumerata z drukarni, więc od tym względem jest tak samo bezsilny jak każdy czytelnik i tak go traktuj.

Poza tym to czy to nie pora na CS-a?

A no tak zapomniałem, że tu trzeba pamiętać kto jest dokładnie kim i na co ma dokładnie wpływ. Pewnie tylko ty,  leif i grzybiarz jesteście na dostatecznym levelu zeby się w tym wszystkim dokładnie rozeznać.

to-ktory-kurwa-jest-synem-kogo.jpg.6e0f09b5dc0be35cbb745fcf5ecf2b31.jpg

 

Nie wywołałem do tablicy Adamusa, tylko odpowiedziałem mu na jego własny post, w temacie na ktory sam postanowil sie wypowiedzieć. Jak się okazuje to już za dużo odwagi z mojej strony, bo przecież Adamus wcale nie ma chociaż trochę bliższego kontaktu z redakcją i osobami odpowiedzialnymi za logistykę niż zupełnie randomowy czytelnik jak ja. 

Odnośnik do komentarza

Tak szczerze to z tym wpływem na logistyke i rytm wydawniczy to w sumie nie XD jak pisałem, do mnie też przychodzi kiedy przychodzi ;) ogrywam to na swój sposób w mikroskali, na makro wpływu nie mam.

 

Ja tu tylko w klawiaturę klepie, czasem z kimś pożartuje na komunikatorze. Raczej sekcja kreatywna (mam nadzieje), nie zajmująca się biznesem ;)

 

Spokojnie, ja się nie obruszam, trzeba rozmawiać. Jak mówiłem, rozumiem irytacje i reakcje na sytuację ;) Maciucha, ja serio nic nie mogę, po piwie na EParty i ciach bajera :D

epic_handshake_meme-e1534136962951.jpeg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, K.Adamus napisał:

Tak szczerze to z tym wpływem na logistyke i rytm wydawniczy to w sumie nie XD jak pisałem, do mnie też przychodzi kiedy przychodzi ;) ogrywam to na swój sposób w mikroskali, na makro wpływu nie mam.

 

Ja tu tylko w klawiaturę klepie, czasem z kimś pożartuje na komunikatorze. Raczej sekcja kreatywna (mam nadzieje), nie zajmująca się biznesem ;)

 

Spokojnie, ja się nie obruszam, trzeba rozmawiać. Jak mówiłem, rozumiem irytacje i reakcje na sytuację ;) Maciucha, ja serio nic nie mogę, po piwie na EParty i ciach bajera :D

epic_handshake_meme-e1534136962951.jpeg

No i okej, przyjmuję to ze zrozumieniem. Pozdrawiam i życzę smacznej kawusi :)

Natomiast nie przyjmuję ze zrozumieniem, że przychodzi adwokat Kmiot i mnie poucza na jaki post co komu mogę odpisać.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Square napisał:

A tak jak wysyłka jest 4 dni później, to automatycznie dostarczenie poczty jest po kolejnym weekendzie i wychodzi średnio tydzień po premierze.

no właśnie to mnie wkurza, bo gdyby było, tak jak Roger pisuje w zapowiedzi, to numer by był przed weekendem. Nowy numer, wąchanie gazetki i czytanie podczas weekendu. A tak jest w następnym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, maciucha napisał:

Natomiast nie przyjmuję ze zrozumieniem, że przychodzi adwokat Kmiot i mnie poucza na jaki post co komu mogę odpisać.

Obsrałeś się do gościa, który napisał z przymrużeniem oka o tym, jak sobie radzi z sytuacją prenumeraty, że jak on może tak oburzająco pisać, bezczelny, powinien się kajać albo milczeć, nawet pomimo tego, że nie ponosi kompletnie odpowiedzialności za opóźnienia i tylko dostarcza teksty do pisma.

Nie trzeba być adwokatem, aby na to zareagować. Wystarczy odrobina poczucia przyzwoitości i sprawiedliwości.

No, ale może lepiej się dla hecy przyjebać, a potem dopiero zastanowić czy słusznie.

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Kmiot napisał:

Obsrałeś się do gościa, który napisał z przymrużeniem oka o tym, jak sobie radzi z sytuacją prenumeraty, że jak on może tak oburzająco pisać, bezczelny, powinien się kajać albo milczeć, nawet pomimo tego, że nie ponosi kompletnie odpowiedzialności za opóźnienia i tylko dostarcza teksty do pisma.

Nie trzeba być adwokatem, aby na to zareagować. Wystarczy odrobina poczucia przyzwoitości i sprawiedliwości.

No, ale może lepiej się dla hecy przyjebać, a potem dopiero zastanowić czy słusznie.

 

Zakładasz, że jako czytelnik mam pełna wiedzę kto jest tam za co odpowiedzialny i kto komu może coś powiedzieć. Otóż tak nie jest. Ostatnimi czasy czytam pismo regularnie, ale nie od deski do deski, co raz mniej mnie obchodzą nicki i kto kim tam dokładnie jest. Ot lektura o branży w jezyku polskim. Myślę, że zapaleńców chłonących i zapamietujacych szczegóły jest garstka.

Chlop z czerwonym nickiem napisał posta na temat radzenia sobie z parodią opartą na kłamstwie jakim jest ta prenumerata, więc odpisałem co uważam na ten temat. Nie stwierdziłem nigdzie że ma się kajać, czy milczeć więc możesz sobie darować te śmieszne dopowiedzenia. 

 

Ode mnie eot, bo już Adamus odpisal co trzeba, a nie czuję potrzeby dalszego marnowania czasu na komando fanboyów.

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza

No redaktorzy i wydawca to niestety dwie różne sprawy i o ile Ci pierwsi dostarczają ciekawe teksty co miesiąc to to ile potknięć ma ten drugi jest po prostu żałosne. Patronite kompletnie nie ogarnięty, część nagród za progi nawet nie wystartowało, o część trzeba się dopraszać, dosyłanie brakujących fantów w oddzielnych paczkach (a chyba każda oddzielna wysyłka to dodatkowy koszt). Prenumeraty nigdy nie są wysyłane na czas, nawet poprawionego pdf-a nie ma kto wgrać (ciekawe co myślą osoby które mają TYLKO prenumeratę pdf). W przypadku kiedy prenumerata jest korzystniejsza dla wydawcy to ona powinna działać idealnie aby przekonać jak najwięcej osób do niej a jest całkowicie na odwrót. Ciekawy jestem ilu z tych 20 tys. czytelników zdecydowało by się na prenumeratę gdyby było wiadomo że nie ma z nią problemów, tak samo z patronitem, ile więcej osób by rzuciło groszem gdyby to było lepiej ogarnięte.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, nie kłóćcie się, wszystkie jesteście piękne ;)
Natomiast co do prenumeraty/wysyłki/dostawy itp. - napiszę ponownie, choć wiem jak to zabrzmi - musicie pisać do Łapusza / Marleny w ostateczności Rogera, choć on podobnie jak reszta redakcji nie ma wpływu na "produkcję" pisma na ostatecznym etapie.
Po przez "pisać" mam na myśli, napisać @ w tej sprawie, nie forum, tylko mail.
Sam, jak zresztą wielu autorów dostaję (jeśli dostaję) numer nieregularnie, czasami jest po tygodniu, czasami po 2tygodniach , czasami po kilku dniach od premiery w kioskach...

 

Odnośnik do komentarza

Tak czytam te wasze historie z prenumerata z doskoki i sobie mysle, ze juz moze czas pogodzic sie z faktem, ze pe to juz nie jest potezny projekt ale de facto zin tworzony po godzonach pracy (nawet sam Roger tak przy nim dlubie co zostalo powiedziane w filmie). I albo nikt tam nie krzyczy glosno na rukarnie  i poczte, albo takie sa czasy ze kazdemu przychodzi pozno.

 

Jakby nie bylo to moze tez powinien zniknac ten slogan ze prenumerata 2 dni przed kioskiem bo to chyba najbardziej trigeruje ludzi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...