Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


basbot11

Rekomendowane odpowiedzi

Z Far Cry to najmilej wspominam FC3. Tropiki są dla mnie dużo lepsze niż mondzioły i ich zaśnieżone Himalaje w FC4.

FC4 to po prostu przeteksturowana trójka. Primal to przeteksturowana czwórka minus bronie palne + mamuty + zdupcony system walki wręcz a'la Skyrim.

Bierz Paczpsy 2, tylko przełknij monotonny początek w serwerowni.

Odnośnik do komentarza

Mnie się zarówno inFamous: Second Son, jak i Śródziemie: Cień Mordoru bardzo podobały. Gdybym miał wybrać jedną, chyba raczej skierowałbym się ku krzyżowaniu oręża z orkami (czarny koń 2k14r.).
"Złota edycja" nie zawiera nic wybitnego, ale za taką kwotę warto ją nabyć.

Co do Inkwizycji, wiele zależy czy grałeś w Wiesława Trzeciego. Ja tego Dragon Age zaliczyłem niedługo po premierze. Wówczas wyglądała kapitalnie, a przygoda choć ma swoje nużące momenty (jak pierwsze godziny spędzone na Zaziemiu), to i tak całościowo oceniam ją bardzo dobrze. Obecnie może być nieco drętwo i niezbyt pięknie. Niemniej gra niewiele kosztuje (i to wraz z dodatkami), zatem warto się przekonać osobiście czy temat podejdzie.

 

Odnośnik do komentarza

 jrpg typu BB DS2, DS3, 

 

:reggie:

 

To może od początku - zdecydowanie obydwie pozycje musisz ograć, bo każda jest zayebista na różne sposoby.

 

Bardziej poleciłbym Horizon, które jest dla mnie jedną z perełek generacji. Technicznie absolutny majstersztyk, do tego piękny żywy świat, świetne walki z maszynami, mega sympatyczna bohaterka i historia, która wciąga, nie pozwalając odejść od konsoli.

Niby dużo rzeczy zapożyczonych z typowych "ubigames", ale Horizon wszystko robi lepiej, a nawet jeśli nie lepiej, to przynajmniej jest tego mniej i nie męczy.

 

NieR Automata to z kolei produkcja bardzo nietypowa (no chyba, że grałeś w pierwszego NIERa, to wiele rzeczy nie będzie zaskoczeniem), w której główne skrzypce gra nietuzinkowy gameplay, zaczerpnięty z bardzo wielu gatunków, więc ciężko jednoznacznie sklasyfikować dzieło Yoko Taro. Ale niech będzie, że to japoński RPG akcji/sandbox/slasher. Świetna, zakręcona historia, do której ogarnięcia potrzebne jest przynajmniej trzykrotne ukończenie gry, masa zaskakujących pomysłów, genialny soundtrack, fajne postacie, świetny system walki i naprawdę wyjątkowy klimat.

Jeśli nie grałeś wcześniej w typowo japońskie produkcje (bo to co wymieniłeś u góry to nie są jRPGi:)), to musisz brać poprawkę na to, że ich produkcje są... inne.

A NieR jest jeszcze "inszy" :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

 

Panowie, jakiś dobry dżejerpidżi? Ograłem na razie FFXV, remaster FFX/FFX-2, "remaster" FFVII i Personę 5

Tales of Berseria, World of FF, Nier Automata od kwadratowych tylko że system walki jest od Platinium Games( nie podchodzą mi ich gry) więc to taki "uboższy slasherek" jrpg  , ale z genialną fabułą i świetną muzyką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...