Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

@drozdu7 Zakupy łączone i w jednej paczce wysyłane lub niekiedy uda się po taniości zorganizować transport za przysłowiowe 5zł od sprzedającego. Trochę trzeba wydać, w miesiącu kwota się ładna uzbiera, niektóre tytuły można tanio wyrwać, dla przykładu takiego Tekkena 3z miesiąc temu kupiłem za 35zł w stanie mint, gdzie na allegro ceny od 100zł. Jak są rzadkie tytuły i mało spotykane w ofertach, to trzeba wybulić, ale ja raczej kieruję się okazjami i szukam po taniości o ile się da oczywiście.

 

@froncz piotrewski Sponsored by mom & dad, a tak na serio, jak się nie pali i nie pije to pieniądze się pożytkuje na inne nałogi (w moim przypadku kupno gier).

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Hoipolloi napisał:

I jeszcze jedna paka wpadła dzisiaj, tym razem z UK. Cieszą gry na PS2 w tym 3x Capcom. Malice może cheesy tytuł, ale mniej znany platformer, który jest na prawdę fajny do ogrania, także tym co nie grali, to polecam się zapoznać z tym tytułem. Dodatkowo nie mogło zabraknąć gier na szaraka. Zrobił mi się dubel i mam w big boxie Tekkena 2, także mogę odsprzedać. Finala VII chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, pierwsza moja gra, która wprowadziła mnie w RPGi, szkoda że nie udało się trafić z manualem, więc gdyby ktoś posiadał na stanie, to chętnie odkupię. No i na koniec wisienka na torcie Rollcage Stage 2 w stanie idealnym. Ci co znają tą grę wiedzą, że to kozak tytuł :) 

 

Hc1TwAs.jpg

Chyba pierwszy Rollcage, którego widzę na forumku(być może ping coś wrzucał kiedyś, ale nie kojarzę) - szacun :hi:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2018 o 11:26, ireniqs napisał:

:facepalm: Tak bardzo błędne myślenie że aż nie mam sił tego komentować.

 

Skrótowo: vinyle zostawiają daleko z tyłu płyty cd (z wyjątkami większymi lub mniejszymi), a co dopiero mp3. Przekonałem się o tym na własnej skórze i nie trzeba przy tym sprzętu za grube pieniądze.

 

W dniu 15.11.2018 o 11:32, _Be_ napisał:

To jest bait? Że niby mp3 ma gorszą jakość niż przeciętna mp3? Miej pan litość. 

Możecie sobie minusować dowoli, ale to nie zmienia faktu, że fizyka działa trochę inaczej niż życzenia audiofili. Przeciętna MP3 o bitrate powyżej 192 (zakładając że źródłem jest CD) będzie miała znacznie lepsze parametry (np. zakres dynamiczny, brak trzasków) niż vinyl.

Tutaj fajny artykuł o tzw. Hi-Res audio i różnych nieporozumień na temat przetwarzania dźwięku https://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

Odnośnik do komentarza

@_Shaman_

 

1. Nie dałem żadnego minusa.

2. Trzaski występują bardzo rzadko wbrew powszechnej opinii. (zależy od kurzu głównie i jak kto dba o sprzęt)

3.

12 minut temu, _Shaman_ napisał:

fizyka działa trochę inaczej niż życzenia audiofili

Sam sobie odpowiedziałeś. Fizyka swoje, moje ucho swoje. :dunno: I nie są to wcale życzenia, czy przywidzenia (a raczej przesłyszenia).

 

Polecam artykuły mniej o fizyce, bardziej o odczuciach:

Cytat

Skąd bierze się magia analogu?

Wielu melomanów po początkowej fascynacji płytą CD stwierdziło, że dźwięk analogowy mimo, że technicznie mniej doskonały, jest jednak przyjemniejszy dla ludzkiego ucha. W przypadku płyty kompaktowej, materiał zarejestrowany w studiu musi zostać najpierw przekonwertowany aby spełniał normy tego standardu. Większość studiów nagraniowych rejestruje dźwięk o znacznie wyższych parametrach, jednak płyta kompaktowa jest z założenia ograniczona do 16 bitów i niewiele da się z tym zrobić. W odtwarzaczu ponownie zachodzi konwersja, tym razem z postaci cyfrowej na analogową. Dźwięk, który słyszymy jest więc w pewnym sensie odbudowywany z kawałków, a wykonywanie tylu operacji na oryginalnym sygnale pogarsza jego jakość. W przypadku płyt winylowych nic takiego nie ma miejsca. Kształt rowków wyrytych na płycie w zasadzie odpowiada ruchom membran głośników. Rozdzielczość analogowego sygnału jest właściwie nieskończona, ponieważ nie jest on cięty na fragmenty.

Na co się to przekłada? Otóż muzyka płynąca z płyty gramofonowej jest określana jako cieplejsza, pozwalająca zrelaksować się podczas słuchania. Bas jest potężny, ale miękki, wysokie tony wyraziste, ale nie nerwowe, a scena szeroko rozłożona przed słuchaczem. Całość pozwala wręcz zanurzyć się w muzyce, prawie jak w wannie z gorącą wodą. Krótko mówiąc - relaks i odpoczynek. Innym ciekawym elementem analogowego wydawnictwa, który w przypadku plikowych odpowiedników pozbawionych fizycznego nośnika zupełnie zanikł, jest poligrafia na okładce. Duża powierzchnia dawała spore pole do popisu licznym grafikom i malarzom, a wiele płyt przeszło do historii nie tylko dzięki zawartej na niej muzyce, ale również dzięki oprawie graficznej lub dodawanym do nich gadżetom. Nawet jeśli porównamy okładki winyli z płytami kompaktowymi, to niestety - obrazek wielkości spodka pod filiżankę nie robi już takiego wrażenia, jak jego gramofonowy odpowiednik.

 

https://www.stereolife.pl/archiwum/poradniki-lista/1118-gramofon-czy-warto-i-dlaczego

 

 

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Domyślam się, bo aktywności tam tyle, że musze wejść w to totalnie, na dwie godziny nie ma co podchodzić - tyle mi zajmie pewnie kąpiel, śniadanie dla mnie i dla konia, więc mogę poczuć przesyt:). Flash z kolei dość krótki, kto wie czy nie skończy się na dwóch dłuższych sesjach. 

Edytowane przez Duki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...