Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Czy da się w tej grze wylosować taką konfigurację, że można utknąć na stałe? Zacząłem grę na Survivalu. Żeby naprawić silniki statku, potrzebny jest mi Pure Fertilite. Ale jest tylko za rośliny, do których potrzeba Advance Mining cośtam, którego nie mam nawet na liście technologii do wykonania. Planeta jest radioaktywna, trochę pozwiedzałem ale daleko nie da się wypuścić bo brakuje surowców na osłonę i życie. To tak ma być, taki random na wszystko że nigdy nie wiadomo kiedy gry się nie da ukończyć? Pytam ponieważ nie wiem czy coś ominąłem, jakiś bug, czy może ta gra nie szanuje mojego czasu. :|

Odnośnik do komentarza

Sam sobie w poście odpowiedziałeś.   Tak można, miałem tak podczas drugiego podejścia do gry. Zacząłem na planecie, na której nie miałem surowców do naprawy silnika startowego, poza tym kwaśne warunki dawały ostro w kość. Nic nie mogłem z tym zrobić bo nie moglem się oddalić od statku za bardzo by cokolwiek sensownego pozbierac. Dopiero za trzecim podejściem rozpocząłem w bardziej delikatnym ekosystemie i jakoś z oporami poszło.. aż do platyny ;)

Odnośnik do komentarza

A jednak się dało. Nie zawróciłem uwagi, że jest jeszcze podręczne menu, z którego trzeba było zmontować przerabiarkę. No, w końcu wystartowałem.

 

...I stwierdzam, że ta gra to jednak syf. O ile sam pomysł jest ok, eksploracja też bo lubię to potrzeba stałego uzupełniania surowców bo wszystko się zużywa w błyskawicznym tempie jest uciążliwia jak diabli. I najważniejsze: nie można normalnie save'ować, tylko jest jeden auto-save (tj. wyczytałem, że podobno później można mieć przedmiot, który umożliwia save'owanie), a po śmierci wszystkie przedmioty z exosuit przepadają. Noż urwa... co za kretyn to wymyślił? Od biedy można zgrywać i przywracać save z pendraka, ale ze względu na gigantyczne loadingi to kiepskie rozwiązanie. Szkoda mojego czasu na to...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ale przecież napisałeś, że grasz na Survival, więc to chyba logiczne, że będzie ciężko i nie będzie ułatwień.

 

Ja spróbowałem kilka miesięcy tematu, bo się napaliłem po którejś tam aktualizacji. Pograłem kilka godzin i też stwierdziłem, że to jednak nie dla mnie. Lubię wolne gry, ale tutaj tempo jest zdecydowanie za słabe. No i trafiłem oczywiście na radioaktywną planetę, więc 80% swojego czasu spędziłem na zgromadzeniu surowców do przetrwania. Coś ta już po tych kilku godzinach zbudowałem itd., ale jednak magia tej gry do mnie póki co nie trafiła. Może na emeryturze. 

Odnośnik do komentarza

Nie narzekam na poziom trudności, jest nawet trochę za niski. Narzekam na idiotyzmy w mechanice. Nie może być tak, że ginę, wszystko tracę co mam w kieszeni i gra mi nadpisuje save'a. Nie byłoby problemu, gdybym mógł sobie odloadować. Nie będę przecież co X czasu wyłączał gry, kopiował save na pendrive i znowu włączał by po ewentualnej śmierci przechodzić rytuał przywracania i loadingów stuletnich. Póki co to jedyna rzecz, która mnie ekstremalnie zniechęciła do grania, z resztą da się żyć jakoś.

 

Z jednej strony to chciałbym splatynować, tempo mi nawet odpowiada. Ale z drugiej właśnie ten absurd... Ktoś to dobrze ograł i może mi powiedzieć czy ten "save przenośny" to jest scenariuszowy czy totalnie losowym questem/schematem/whatever? I czy można powiększać jakoś sloty w kartach exosuit/technologia/cargo itd?

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Ale chyba normalne, że jak grasz na permadeath to po śmierci wszystko tracisz i nadpisuje Ci save - z samej nazwy to wynika.
Wiele gier korzysta z takiego rozwiązania i nie widzę w tym nic złego - dodatkowy bodziec, dodający ciężar porażki do survivalowego doświadczenia - co to byłby za survival, jakbyś sobie mógł save'ować co 5 sekund i w przypadku porażki robić quick load? Zero konsekwencji, zero wczuwki, brak damoklesowego miecza nad głową - no żyć, nie umierać, a w survivalu chyba nie o to chodzi, by czuć się bezkarnie.  
Wybierz sobie jakis lajtowy tryb i ciesz się grą, zamiast wybierać taki, do którego są wymagania, z którymi nie chce Ci się użerać.
Jesteś mistrzem utrudniania sobie życia w imię jakiegoś "maksowania" gier - ok, sporo osób tak robi, ale większość z nich zamyka przy tym usta, skoro się na to piszą, a Ty wiecznie musisz mieć pretensje do twórców o g#wniane rozwiązania gameplayowe/designerskie, mimo że świadomie się w to pchasz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak zwykle masz problemy z czytaniem i myśleniem. Nie gram na Permdeath tylko na Survivalu, który różni się od Normalu tylko zadawanymi obrażeniami... Ten przedostatni* tryb nawet nie brałem pod uwagę przy wyborze (bo wyobraź sobie, że czytam przypisy twórców).

 

*ostatni to tryb kreatywny gdzie nic nie kosztuje.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Berion napisał:

Jak zwykle masz problemy z czytaniem i myśleniem.

 

Co Ty się do Wrednego tak przyebałeś? Wiesz dlaczego irytujesz ludzi? Bo zarzucasz im (również i mi) nieprawdę i insynuujesz. Ja Ciebie cenię za techniczne dokonania na scenie retro i ogólnie ale z przykrością patrzę jak doszukujesz się problemów tam gdzie ich nie ma. Nie wiem, może to jakaś życiowa misja..

 

Dobrze Ci napisał że skoro nie leży Ci tryb Survival to zmień na inny i graj na lajcie zamiast szukać "miodu w doopie".

W Tlou też byś się skarżył że nie masz full open worlda albo w Wiedźminie że nie ma kreatora postaci?

Więcej luzu i mniej wymagania od siebie i innych to i Tobie i innym wokół bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SebaSan1981 napisał:

Co Ty się do Wrednego tak przyebałeś?


Dzięki Seba za obronę, ale tu akurat bym się nie gorączkował, bo w sumie można powiedzieć, że to ja przyebałem się do niego :reggie:
Akurat Berion nie lata za mną po tematach, żeby mi doyebać, a ja za nim... no nie żeby z premedytacją, ale jak widzę temat o jakiejś fajnej gierce, a później te jego narzekania na wszystko i szukania dziury w całym (i zarzucanie innym, że są wpółwinni opłakanego stanu branży, skoro godzą się na "dymanie" itp), to jakoś nie mogę się powstrzymać i muszę wyśmiać te jego angry ranty :nosacz3:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oczywiście że w tym akurat ma rację, ale po goovnozapowiedziach i przechwałkach typu "sikstin tajm de ditejls" przed premierami NMS czy tam F76 wszyscy jesteśmy teraz ostrożniejsi i z dystansem podchodzimy do obiecanek twórców gier.

Edytowane przez SebaSan1981
Literówki
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, SebaSan1981 napisał:

 

Co Ty się do Wrednego tak przyebałeś? Wiesz dlaczego irytujesz ludzi? Bo zarzucasz im (również i mi) nieprawdę i insynuujesz. Ja Ciebie cenię za techniczne dokonania na scenie retro i ogólnie ale z przykrością patrzę jak doszukujesz się problemów tam gdzie ich nie ma. Nie wiem, może to jakaś życiowa misja..

 

Dobrze Ci napisał że skoro nie leży Ci tryb Survival to zmień na inny i graj na lajcie zamiast szukać "miodu w doopie".

W Tlou też byś się skarżył że nie masz full open worlda albo w Wiedźminie że nie ma kreatora postaci?

Więcej luzu i mniej wymagania od siebie i innych to i Tobie i innym wokół bedzie lepiej.

 

Po prostu nie pamiętasz, ale ja Ci to znajdę, nie bój żaby. ;) A Wredny to akurat mnie 'stalkuje', więc pomyliłeś "ofiarę" z "katem".

Miło mi, że doceniasz.

Nie jest to życiowa misja tylko bycie szczegółowym.

Jak zmienię z Survival, na Normal to będę mieć te same problemy, bo nie tego się tyczy różnica...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...