Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Panowie, oficjalnie złapał mnie znowu hajp na tą grę. Jest jaranko. Jutro raniutko jadę do W-wy, więc siedzę, nudzę się i oglądam trailery. Pomyślałem, że może się na coś przydam.

 

Szybkie podsumowanie rzeczy, które wyczaiłem z ostatnich zwiastunów:

 

- bronie będą miały co najmniej 2 tryby. Jeden do ataku, drugi do pozyskiwania surowców.

 

- będzie jakaś forma miniquestów. W jednym momencie, widoczny był napis "Rescue Cargo Freighters. Attack Ships Remaing: 7"

 

- na pewno będzie kilka rodzajów statków kosmicznych. Sam naliczyłem około 8 - 10 różnych modeli

 

- możliwe, że niektóre modele będą w różnych wariantach. Wnioskuję to po nazwach typu: Hisomachi S92, Kaiwakai S84

Choć liczba na końcu może być równie dobrze oznaczeniem poziomu

 

- będą różne bronie przy statkach, ale ciężko powiedzieć ile. Na razie, widziałem dwie: Photon Cannon, Phase Beam

 

- statki różnią się wyglądem kokpitu

 

- w kokpicie widać zazwyczaj: nazwę statku i stan jego osłon, prędkość, rodzaj wybranej broni i stopień jej przegrzania, odległość do danej planety i (chyba) stopień zajętości magazynu (pewnie na surowce)

 

- prawdopodobnie są też statki, które nie mają broni

 

- będzie też coś w rodzaju mothershipów, gdzie można zadokować i prowadzić handel czy ulepszyć naszą postać

 

- każda planeta będzie miała swój cykl dnia i nocy. Gracz ma podane godzinę wschodu i zachodu słońca

 

- nie będzie można sobie ot tak swobodnie hasać po planetkach. Jest spadający wskaźnik wytrzymałości na różne czynniki atmosferyczne (na pewno: zimno, gorąc, toksyczność)

 

- postać jest wyposażona w jetpack

 

- na planetach będą różne śmiecie, w których można odkryć lepsze technologie ulepszające broń, statek lub postać

 

- nasza postać będzie wyposażona w exoszkielet, który będzie można ulepszać

 

- statki mogą być ulepszane. Liczba slotów będzie różna w zależności od statku, w jednym naliczyłem 17 slotów, w innym 15 

 

- ulepszane będzie też coś co w grze zwie się "multi-tool". Prawdopodobnie jest to jakiś rodzaj uniwersalnego pistoletu

 

- walutą do ulepszania będą chyba różne pierwiastki (żelazo, krzem, itp.)

 

- gra chyba dopiero od niedawna zyskuje na zawartości i poddawana jest mocnej obróbce. Sporo elementów z ostatnich trailerów, nie dało się dostrzec w żadnym z wcześniejszych. Choćby tym z marca 2016. 

 

- kolorystyka niektórych układów rozkłada moje poczucie estetyki na łopatki

 

 

LpqZ3z9.jpg

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

W grze ma być 18 446 744 073 709 551616 teoretycznie różnych planet, podejrzewam że niektóre będą się różnić detalami, ale mniejsza o to. Na świecie jest 7 295 889 256 ludzi. Wychodzi z tego że na jednego człowieka przypada raptem 252837 planet. Coś mi się zdaje że planet starczy dla każdego, nigdy nie odkryje się wszystkich. Pomyślcie jaki szał będzie jak gdzieś znajdzie się jakiegoś innego realnego gracza :D 

Odnośnik do komentarza

Ciężko będzie spotkać innych graczy, bo ponoć gra ma nawet nie pokazywać ich na mapach, czy w jakikolwiek inny sposób, więc statek gracza można pomylić z AI.

 

A ilość planet sugeruje, że naszych nikt nigdy nie odkryje.

 

Ja ciągle mam nadzieję na coopa kiedyś w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

No przecież tak będzie.

 

Zobaczcie ile jest planet, jest naprawdę bardzo małe prawdopodobieństwo, że dotrzemy na odkrytą już planetę.

 

O spotkaniu gracza też nie ma mowy, planety są ogromne, jakieś spotkanie kogoś gdzieś na planecie czy we wszechświecie to jakieś 0,00001% szansy. Do tego gra nie pomoże nam w ogóle w tym aby kogoś spotkać.

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, na pewno ktoś w końcu kogoś spotka. Pamiętajcie, że wszyscy będą zmierzać do centrum wszechświata, sukcesywnie zmniejszając sferę, w której będzie przebywać najwięcej graczy, wiec tuż przy centrum powinno być łatwiej na siebie trafić. Twórcy mówili, że spotkanie się, choć bardzo rzadkie jest możliwe. 

Odnośnik do komentarza

http://wccftech.com/no-mans-sky-early-owner-complains-bugs-frequent-crashes-ps4/

 

One such gamer is Reddit user daymeeuhn, who reported his impressions about the game after playing 20/30 hours and reaching the center of the galaxy. Unfortunately, he mentioned that No Man’s Sky crashed often on his PlayStation 4 and the game is also currently affected by quite a few bugs.

Read more: http://wccftech.com/no-mans-sky-early-owner-complains-bugs-frequent-crashes-ps4/#ixzz4G3zMLdN0

 

Jak tam, jaranko? Ale będzie grane, co nie panowie? Beka z preorderowców jak zawsze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kruk koleś gra pewnie bez day one patcha więc hold your horses

No to tylko pokazuje, że nawet indie developer ma wyjebane na dostarczenie działającego produktu. A recenzenci raczej będą opisywać wrażenia z gierki bez patcha. 

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytam jest embargo na recenzje do dnia premiery xD. Jak powszechnie wiadomo, tylko najlepiej zapowiadające się gry które pozytywnie zaskakują oczekiwkania graczy uciekają się do tych rozrywek, przecież nikt nie chciałby przed premierą się dowiedzieć, że gra jest aż tak dobra.

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytam jest embargo na recenzje do dnia premiery xD. Jak powszechnie wiadomo, tylko najlepiej zapowiadające się gry które pozytywnie zaskakują oczekiwkania graczy uciekają się do tych rozrywek, przecież nikt nie chciałby przed premierą się dowiedzieć, że gra jest aż tak dobra.

 

No co by nie mowic taki Doom mnie mocno zaskoczyl.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W Doomie bali się o multipleyer i to, że taka staroszkolna formuła mogłaby nie dopasować do "nowoczesnych" recenzentów". Tu jest trochę inna kwestia. Zresztą, czego można była oczekiwać po twórcach, którzy jedynie co robili to gry na komórki?

 

No a tutaj pewnie boja sie ze gra w ktorej przez 10 minut sie nie strzela ani nie skacze po goombah tez moze sie nie dopasowac do "nowoczesnych" TFU recenzentow TFU.

 

Sam mam watpliwosci co do tej gierki, ale to nie recenzje rozstrzygna czy bedzie ona warta czegokolwiek. Przypominam, obecni tfu recenzenci tfu w branzy: https://youtu.be/9yYp8ZeQ-I8?t=4m6s

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...