Skocz do zawartości

No Man's Sky


hav7n

Rekomendowane odpowiedzi

 

A mnie nic nigdy nie zaatakuje? To po co bron w grze.

możesz schować się na planecie i czekać na innego gracza aby do niego strzelić. Coś jak kolumna w blooborne tylko szansa takiego spotkania o wiele mniejsza :)

Padlem:)

 

Jak bedzie duzo graczy to spotkanie oponenta bedzie kwestia czasu. Moze byc ciekawie pod tym wzgledem

Odnośnik do komentarza

Szału to raczej nie ma i nie będzie. Dość rozbudowana opinia na temat gry:

 

 

My copy arrived in the post Saturday morning, played about 10 hours so far.
This game is going to be hugely divisive, the reviews will be interesting.
Had fun during the first 5 odd hours but then it starts to become boring and repetitive. The gameplay loop is get resources for warp cells, jump to next system, repeat, that's it. There is little point in doing anything else.

Trading, what trading ? There is no space trucking in this game, your inventory slots are too few and there is no point in jumping to a system that isn't on the path to the centre. Warp cells are too precious to go anywhere else other than forward. Selling excess elements and the odd relic you've found at space stations and outposts is the extent of trading.

Combat, the space combat is pretty bad, your ship controls like it's drunk, it's not fun it's just an annoyance. And when hostiles "jump in" you can't just escape if you want, either you have to kill them or they will kill you. In Elite Dangerous I'm 19% deadly combat rank so I've done plenty of space combat (in ED) and the space combat in NMS is poor, enemy ships are just sporadic any way, they've only appeared when I've had a nice amount of gold in my ship inventory , it's not like you can go out bounty hunting. You don't find space combat, space combat finds you, and you wish it didn't.

Upgrades, pretty much all upgrades I tried made my things worse. Was so excited when I got a disruptor shield upgrade (for your ship), crafted it, needed 7 free inventory slots mind, and then the bloody thing actually made my ship weaker. After bumping into a few asteroids and noticing that I took about twice as much damage as before I quickly scrapped it.
Let's talk the inventory shall we ? It's a load of piss!!. Thank god the patch lets you carry more elements (will now be up to 500 in your ship inventory and 250 in your suit) but you're going to want more inventory slots. And the problem is that upgrades to your ship and suit take up precious inventory slots, it's just poor design. They should of used a weight system for the inventory like in Witcher 3, Fallout, Skyrim etc.

At the end of the day once you've spent 5 - 10 minutes on a planet you've seen all it has to offer in terrain, wildlife, plant life etc. You could go walking for miles but you can't just recall your ship to you, it stays where it lands. You might be lucky and stumble across an operational outpost or a beacon type thing so you can call your ship, so you're not going to want to wander too far from your ship. I've only been on two planets with grass, one was red grass the other blue, from about 25 odd planets I've visited. You will mostly be looking at ugly ground textures when walking about. The plant life looks good, animals start to look familiar though.

The patch will address a lot of bugs, in which they're are loads but it won't add fun, a sense of purpose and an enjoyable goal / reward system. I will keep playing it for a bit, going to delete my save and start again with the day one patch. I won't waste money this time buying a new multi-tool, no noticeable upgrade, and a new ship, again wtf ! the ship I bought off an NPC handled exactly the same as my previous ship. The only difference was in the cockpit design. Complete waste of money.

I was hoping this would be my GOTY but it will be traded in for Deus EX at the end of the month. Will be interesting to see how it reviews. This may not be the space game you are looking for.

6/10, could maybe rise to a 7 with the patch.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No właśnie z tą grą jest taka zagwozdka, że im później ją kupisz tym więcej terenu będzie odkryte przez innych a chyba o to chodzi aby samemu explorować i zostawiać znaki które później inni będą odczytywać

szybko kupujemy bo nam planety zabiorą !

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No właśnie z tą grą jest taka zagwozdka, że im później ją kupisz tym więcej terenu będzie odkryte przez innych a chyba o to chodzi aby samemu explorować i zostawiać znaki które później inni będą odczytywać

No nie wiem czy będą tak odczytywać.

0zpcSTv.png

Odnośnik do komentarza

Moze to jest sciema i ta gra jest tak naprawde single player :P

 

Dokładnie to samo wczoraj sobie pomyślałem, oglądając jakiś gameplay z tego, gdzie gość cytował wypowiedź Murraya - dla mnie ściema, gra totalnie singlowa, ewentualnie czyjeś nazwy planet pojawią się u kogoś w grze i tyle.

No i ta mini-recka z poprzedniej strony tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem, nie kupując tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Hipotetycznie można by się umówić z drugą osobą- nie dość, że można sprawdzić, czy w istocie jest multi, to jeszcze przetestować swoją orientację w przestrzeni.

 

"Spotkajmy się na 3 planecie układu gwiazdy podwójnej 'twoi starzy', znajdującej się na przecięciu wysokości trójkąta dwóch samotnych gwiazd neutronowych i układu z jedną pustynną planetą. Razem z niedalekim układem białego karła 'MSCC 2141' i centrum galaktyki, obie gwiazdy neutronowe tworzą linię prostą, przecinaną przez prostopadłą wyznaczoną przez wspomniane gwiazdy podwójne z jednej i średniej wielkości gwiazdę 'gzfzfqfadg' z drugiej strony linii. Wszystkie ciała znajdują się w 3 Większym Ramieniu galaktyki 'GAL-21', oznaczonej na mapach międzygalaktycznych wg standardowego systemu Koalicji. Gdy już będziesz na planecie wyląduj po stronie nocnej i w czasie koniunkcji obu słońc i planety, znajdź na nocnym niebie gwiazdozbiory 'Boreasza' i 'Krzyż papieża'- ich najjaśniejsze gwiazdy utworzą wraz z najmniejszym księżycem strzałkę, która jedynie w czasie pełnego zaćmienia księżyca 'Ithilia' przez księżyc 'NGGYU' wskaże odpowiedni szczyt lodowca, gdzie znajduje się skrytka naszej kompani."

 

Melodia przyszłości, szkoda że nam bliżej do niej w grach, a nie w... Co? Gierka? Kiedyś kupię, tak, na pewno, kiedyś...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Moze to jest sciema i ta gra jest tak naprawde single player :P

Dokładnie to samo wczoraj sobie pomyślałem, oglądając jakiś gameplay z tego, gdzie gość cytował wypowiedź Murraya - dla mnie ściema, gra totalnie singlowa, ewentualnie czyjeś nazwy planet pojawią się u kogoś w grze i tyle.

No i ta mini-recka z poprzedniej strony tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem, nie kupując tego tytułu.

Może i jest możliwość, ale ciągle jest ten problem, że świat jest olbrzymi, każda planeta jest ogromna i spotkanie gracza graniczy z cudem, zwłaszcza, że gra nie zaznacza pozycji innych graczy w żaden sposób.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...