Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Shen napisał:

Cala gre mozna przejsc walac podstawowy atak, olewajac magie i summony. Jedynie kilka pobocznych huntow wymaga czegos wiecej.

No, zupełnie, jak w FF7. 

 

To gra, do której mam chyba największy sentyment w swoim życiu - otworzyła mi oczy na zupełnie inny gatunek, którego trzymam się do dziś oraz pomogła nauczyć się innego języka. Jakkolwiek różowy nie jest pryzmat okularów, przed który spoglądam na spędzone z FF7 setki godzin i wielokrotne podejścia, to jednak jestem całkowicie świadom, że nie ma tu ani hardkorowego poziomu trudności, ani specjalnej głębi fabularnej. Jest za to masa idiotycznych mini-gierek, pluszak-szpieg z kotem na plecach, który robi z naszych błyskotliwych głównych bohaterów debili oraz kierownik programu kosmicznego, którego potrąca ciężarówka w scenie wyjętej prosto z Benny Hilla, brakuje tylko Yakety Sax na ścieżce dźwiękowej.

 

Niektórzy zdają się nie rozumieć, że jeśli coś lubisz, to znaczy, że musisz być wobec tego czegoś bezkrytyczny. 

Odnośnik do komentarza

Przy okazji "remastera" FFVIII zacząłem ogrywać ten właśnie tytuł, i cóż... Wygląda to tak:

4 godziny temu, Shen napisał:

Cala gre mozna przejsc walac podstawowy atak, olewajac magie i summony. Jedynie kilka pobocznych huntow wymaga czegos wiecej.a

Jrpg zazwyczaj sa liniowe, ale w 15 lecisz od znacznika do znacznika, gdzie wiekszosc czasu to samochod na autopilocie i walki nie wymagajace zadnej taktyki.

Najwięcej frajdy daje latanie po menusach, tweakowanie postaci, kombinowanie z różnymi ustawieniami i taktykami. Samo wcielenie ich w życie to "dół, potwierdź, dwa razy do góry, raz w lewo, potwierdź". Nie jest to żadna wada, wszak to system sprzed 20 lat. Jeśli w remake'u będzie zachowane kombinowanie z materiami to już połowa sukcesu, a sam przemodelowany system ATB wygląda na przystosowany do obecnych czasów. Do mnie to trafia.

Odnośnik do komentarza

To nawet nie są wady tej gry. Ot taka miała być wielka epicka japońska opowieść dla milionów graczy. To wszystko co wymieniasz nie musi odbierać FF7, że miała też uderzający nastrój, intrygującą tematykę, wiele dających do myślenia momentów czy pocieszających i uwzniaślających dla człowieka emocji. Mieszanka kiczu i zatroskanej o losy współczesnego świata depresji definiuje tę grę. Same walki, cóż, w w dużej mierze są wypełniaczem napędzanym wyobraźnią, która po TYM otwarciu FF7 już na graczy działała przez wiele następnych godzin.

 

Nie wszystko musi być tylko dla jakiejś lepszej klasy ludzi, żeby było dobre, chociaż forowicze mają zauważalną tendencję na tym punkcie. Ale jest też na forum wystarczająco fanów jRPG, żeby raczej było jasne, iż te wszystkie cechy, które miał FF7, miała też masa innych pozycji w latach 90. Nie tym się aż tak wyróżniała ta gra. Wyróżniała się spektakularnością prezentacji. Tak samo jak FF8 jest sto razy lepszą grą, niż by było, gdyby tylko wyciąć dosłownie kilka scen z 50-godzinnej przygody, począwszy od intra.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Shen napisał:

No niestety ósemka jest marna jeśli chodzi o system rozwoju postaci czy magie.

Za to jeśli chodzi o grzebanie się w postaciach jest bardzo rozbudowana i daje graczowi duże możliwości dostosowania się do sytuacji.

 

Remake i tak wpada day one. Wychowałem się na grach Squaresoftu i nie przepuszczę takiej wycieczki w przeszłość.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, ogqozo napisał:

W niemal każdej scenie, FF7 jest jedną z najmniej subtelnych gier w historii. Nawet na tle innych części serii, "siódemka" jest nastawiona na show z prostą rozgrywką i systemem, i stała się dzięki temu najpopularniejszą częścią.

Kurcze, różne rzeczy można wypisać o fabule VII, w tym uciekając się ze skrajności w skrajność (co w zasadzie jest smutną ikoną tego forum), ale wyprawa w

Spoiler

głąb psychiki Clouda, odratowywanego przez jedną z żeńskich postaci, związany z tym backstrory Zacka i sama przemiana protagonisty, rozpoczynającego od postawy cynicznego najemnika, po wypierającego prawdę na swój temat zakompleksionego schizofrenika, a kończącego jako pełnoprawny hero,

jest od tego opisu najdalej jak tylko się da i nie zmieniłoby tego raczej dodawanie "geronimooo!" do sceny z motoremm i innego kiczu, i tak zwyczajowo przeplatającego się nawet w najlepszych popkulturowych chińskich dramach.

Odnośnik do komentarza

Ostatni raz nowa grę kupilem w lutym 2016(yakuza kiwami)

Ale po tym co ja tu widze to szarpne to na premiere za full price.

Naprawdę jak czesto gnoilem se to tutaj widzę ze to wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku i zamierzam ich za to wesprzeć.

Widzę jaki ogrom pracy został włożony w tą grę aby nie zawieść fanów.

Czekam na demko, bedzie miazga.

 

Marzec 2020.... przecież to chwila moment święta sylwester i zaraz takie sztosiwo!

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie spoczne dopóki nie wpadnie platynowy dzban, ciekawe jak gold saucer wypadnie, czy przeniosą mini gierki 1-1?

No i jak przy tym systemie będą wyglądać walki z omega weaponami.

Jak im to wszystko wypali to fani ich o złocą a $$$ bedzie płynąć strumieniami.

Na pewno beda limitki kolekcjonerki jakies dlc i inne po(pipi)ki za hajs.

A później definitive edition na ps5 i znów pewnie strumień kasiory.

I niech im sie to uda,zyczę im tego a jeszcze nie dawno mówiłem niech to se zdechnie.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...