Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.03.2020 o 20:35, Kazub napisał:

Berion tez czekasz na potwierdzenie mapy swiata ?

 

Zacznijmy od tego, że nie wiemy czy w ogóle "część A" zakończy się w Midgard czy to ekwiwalent pierwszej płyty (która z tego co kojarzę kończyła się w Wuhan, tfu, Wutai. Ale może źle kojarzę).

 

Poza tym ja na tę grę już nie czekam. Demo dało mi do zrozumienia, że będzie to typowy Final Fantasy od... Enix. Czyli zwykła przeciętna gra z naleciałościami z MMO. Przejdę na PS6 jak już będzie edycja wszystko-mająca, ze wszystkimi częściami, DLC, patchami, by ograć w produkt ukończony, a nie betę dla frajerów i by z czystym sumieniem wystawić 6/10, bo bardzo prawdopodobne że na tyle w moim rankingu ocen, ta gra będzie zasługiwać. Ale bawcie się dobrze, na swój sposób zazdroszczę.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Grałem, jest dwa razy dłuższe niż oryginał, mimo że nie ma tam nic nowego. Doda się nowe wątki, postacie i lokacje i już z 20h głównej fabuły można wycisnąć. Do tego dochodzą jeszcze sidequesty i inna zawartość poboczna, której w midagrze w oryginale w ogóle nie było. Raczej nie widzę problemu w tym jakby miali to rozbudować, żeby  wyszła gierka na 50h, zwłaszcza, że w oryginale zwiedziliśmy z 10% całego Midgaru

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Plugawy napisał:

A mnie ciekawi czy sejw będzie przenoszony z pierwszej części do kolejnej XD beka by była jakbysmy w każdej zaczynali od nowa i z innymi postaciami aż do finałowej płytki gdzie byśmy mieli cały team od zera.

 

Nie wiem jak to wygląda na innych platformach, ale na PS4 save'y są zamykane w kontenerach, szyfrowanych unikalnym dla każdej gry kluczem (nie egzemplarza gry tylko np. tym samym kluczem dla wszystkich kopii danego tytułu), montowane na żądanie czyli wraz z uruchomieniem tej konkretnej gry (tak samo działa to na PSV/PSTV; to funkcja systemu operacyjnego i deweloper gry nie ma na nią żadnego wpływu). A zatem jedne gry nie mają dostępu do PFS innych gier, z tego też względu nie ma obecnie możliwości aby save z "FF7 cz.1" pasował do "FF7 cz.2". Klucze przydziela samo Sony bo to ono pakuje gry (tego nie jestem do końca pewien, ale deweloper wysyła "golda" w postaci debugowych PKG + meta, a resztą zajmuje się Sony), więc albo użyją tego samego keystone (co byłoby precedensem) albo pozostałby Cross Save via ichnie serwery, tyle że ta funkcja wymaga PlayStation Plus...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...