Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Gattz napisał:

droga wolna. wystarczy nazwac gierke : gooey monsters farm albo resident rednecks

a nie z butami robic kij wie co z seria bo co to niby jest? reset? alternatywny wszechswiat?

 

Ja tam jestem za tym by nie mielić po raz kolejny tych samych postaci i wątków Umbrelli. Ile razy Chris brał udział w jakiejś akcji? RE1, Code Veronica, RE5, RE6, Revelations - to już wydawało się ciągnięte na siłę. Szczegolnie jesli chodzi o historie w Resident Evil 6. Dlatego nie chcę kolejnych Revelations z Claire, Chrisem czy Leonem. Wolę coś świeżego wraz z nadejsciem RE8. Metamorfoza przy RE7 bardzo mi sie podobala i pokazala, jak fajnie mozna odswiezyc starą formułę. Jeśli takie „resety” mają szacunek do pierwszych odsłon, to jestem za. Nie chce widziec wlasnie kolejnych strzelanek.

 

Może racja, że RE7 by moglo nosic inny tytul, ale podobienstw do klasycznych odslon jest tyle, ze fani by sie pewnie czepiali Capcom po co zmieniali nazwe. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

RE7 ma wspólny z klasycznymi (RE0, RE1, RE2, RE2 remake, RE3, RE:CV) infekujący wirus, mutujący ofiary... i nawet to nie do końca (a la uroburus czy jak to się tam czyta). To całkowicie inna gra, z inną mechaniką. Gówniana zresztą, z postacią która nie potrafi w ogóle biegać. To ja już milion razy wolę remake dwójki niż takie kasztany jak siódemka.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Wspólne z klasycznymi odsłonami jest także sposob eksploracji rezydencji, szukanie kluczy, oszczedzanie amunicji, skrzynia na przedmioty, liczenie czy na bossa starczy ziół, szukanie kaset by zapisac stan gry (jesli gramy na hardzie), mniej walki, ale za to kazdy pojedynczy przeciwnik stanowiacy zagrozenie. Gra ma o wiele wiecej wspolnego niz RE5 czy RE6. Jak dla mnie jedna z najlepszych odslon.

 

Od tej wlasnie czesci zaczal sie rensans serii. Teraz mamy jeszcze lepszy punkt tego renesansu przy genialnym Resident Evil 2 remake i pytanie co dalej. Pytanie czy Capcom znow nie wpadnie w dołek wydając kupsztale pokroju Umbrella Corps. Wydaje mi sie, ze nie. Patrzac na ich ostatnie dokonania chyba zrozumieli, ze warto postawic na dluzszy cykl dewelopingu i wydawac mniej gier lepszych jakosciowo.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To są punkty wspólne zbioru Survival Horror, a nie podzbioru Resident Evil.

 

Cytat

Patrzac na ich ostatnie dokonania chyba zrozumieli, ze warto postawic na dluzszy cykl dewelopingu i wydawac mniej gier lepszych jakosciowo.

 

To zdanie nie ma żadnego sensu. Naucz się stawiać przecinki lub dodawać warunki...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

@suteq Nie napisałem że jest niezrozumiałe tylko bezsensowne... Gdybym nie zrozumiał to nie dostrzegłbym, a co za tym idzie nie wytknął sprzeczności... Więc lepiej Ty się naucz...

 

Cytat

Patrzac na ich ostatnie dokonania chyba zrozumieli, ze warto postawic na dluzszy cykl dewelopingu i wydawac mniej gier lepszych jakosciowo.

To jest postulat by deweloper wydawał mniej dobrych gier... A więc powinno być:

 

Cytat

Patrzac na ich ostatnie dokonania chyba zrozumieli, ze warto postawic na dluzszy cykl dewelopingu i wydawac mniej gier, lepszych jakosciowo.

nadal kiepsko, lub

Cytat

Patrzac na ich ostatnie dokonania chyba zrozumieli, ze warto postawic na dluzszy cykl dewelopingu i wydawac mniej gier, ale za to lepszych jakosciowo.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Zwykle przypier.dalanie się. Z postu wynika, że developer przestawił się na tworzenie mniejszej liczby gier ale o wyższej jakości, a nie to co sugerujesz na początku swojego postu. Więc tak, zdanie ma sens panie Miodek.  

Co prawda można to zinterpretować inaczej ale wtedy trzebaby czytać to wyrwane z kontekstu a wtedy to dużo rzeczy nie ma sensu. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Berion napisał:

To są punkty wspólne zbioru Survival Horror, a nie podzbioru Resident Evil.

No raczej nie. Jak już to wspolne dla Resident Evil, Silent Hll czy pierwszego Dino Crisis. Nie przypominam sobie by na tym opieraly się chocby Siren lub The Evil Within, gdzie np. w tym drugim amunicja wypada z wrogów i gra nie pozwala by nam jej zabrakło, podczas gdy w klasycznym Residencie jej określona i stała liczba jest do znalezienia w zawsze przypisanych miejscach (a jeśli ci zabraknie, to zostaje jedynie restart). 

 

6 godzin temu, Berion napisał:

To zdanie nie ma żadnego sensu. Naucz się stawiać przecinki lub dodawać warunki...

 

Uczysz mnie jak stawiać przecinki, a sam o nich zapominasz. :reggie: Każdy zdanie zrozumiał. Rozumiem, gdyby trzeba było się długo zastanawiać, co autor miał na myśli, a tak to z Twojej strony wyszło śmieszne czepianie się na siłę, byleby tylko coś napisać.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

@Lukas_AT Tak, mam problemy z przecinkami i najczęściej z pisownią: nie. Nigdy jednak kiedy są kluczowe dla sensu zdania. Język polski jest precyzyjny i po to się przestrzega zasad aby takim pozostał. Dla Ciebie jasne, dla innych graczy jasne, dla mnie jasne (za drugim razem się domyśliłem), ale dla kogoś kto się na grach nie zna, zrozumiałby to zdanie dokładnie tak jak Ci przedstawiłem. Dbanie o język przodków nie jest śmiesznym czepianiem się. Za ten język ktoś kiedyś ginął...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2019 o 15:19, Berion napisał:

@suteq Nie napisałem, że jest niezrozumiałe, tylko bezsensowne... Gdybym nie zrozumiał, to nie dostrzegłbym, a co za tym idzie, nie wytknął sprzeczności... Więc(zdania nie zaczyna się od "więc") lepiej Ty się naucz...

To jest postulat, by deweloper wydawał mniej dobrych gier. .. A więc powinno być:

Pozdrawiam :D 

 

Wszedłem tutaj, bo chciałem napisać jak to Capcom przeniosło mnie do czasów dzieciństwa na wiele dni, jak świetnie bawiłem się poznając nowe-stare mechaniki legendarnego Residenta, wyrazić szacunek dla developerow i projektantów za zarówno odświeżenie, jak i utrzymanie spójności z oryginałem, który dał mi tyle frajdy wiele lat temu... ale nie spodziewałem się, że pomiędzy zombiakami a Mr.X trzeba tutaj uważać jeszcze na grammar nazi :ninja:;) 

 

Pojawi się jeszcze jakiś dodatkowy content do tego remake'u, czy Capcom nie ma w zwyczaju dorzucać nowości do swoich gier kilka miesięcy po premierze?

Edytowane przez Odin91
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, ze nie będzie żadnego co-opa, tylko pełnoprawny singiel. Rożne źródła, rożne informacje. Nie wiadomo, komu ufać :dunno: 

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-08-29-nowy-resident-evil-zapowiedz-wkrotce-capcom-oglosil-project-resistance

 

https://www.ppe.pl/news/136575/project-resistance-to-nowy-resident-evil-outbreak-capcom-moze-pracowac-nad-kooperacyjna-gra.html

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...