Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze rzutem na tasme kupilem w tym roku RE2 i zaczalem grac, co to jest za remake :banderas:

Fajnie wspomnienia wracaja, no i stary dobry resident a nie rozwalka jak w 4 i5  (chociaz lubie je).

Przypomnialo mi sie ze na poczatku Leonem byl jakis NPC w sklepie czy cos, to zostalo wyciete? Duzo takich wycietych momentow jest w grze? Wsadzono cos nowego? 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Il Brutto napisał:

Przypomnialo mi sie ze na poczatku Leonem byl jakis NPC w sklepie czy cos, to zostalo wyciete? Duzo takich wycietych momentow jest w grze? Wsadzono cos nowego? 

 

Trochę wycięto, trochę wsadzono, w drugim playthrough masz zupełnie nową lokację o której w oryginale nie było ani słowa. Takie coś za coś trochę.

Edytowane przez Bzduras
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Il Brutto napisał:

Przypomnialo mi sie ze na poczatku Leonem byl jakis NPC w sklepie czy cos, to zostalo wyciete? Duzo takich wycietych momentow jest w grze? Wsadzono cos nowego?

 

Bardzo dużo. To zupełnie inna gra... Ktoś tutaj rzucił wcześniej określeniem: remade (zamiast remake). I to jest w zasadzie najlepsze do czego można przypożądkować ten tytuł (tak jak jedynkę i w pewnym sensie RE0 bo nie wiemy jak miał wyglądać na N64).

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Berion napisał:

 

Bardzo dużo. To zupełnie inna gra... Ktoś tutaj rzucił wcześniej określeniem: remade (zamiast remake). I to jest w zasadzie najlepsze do czego można przypożądkować ten tytuł (tak jak jedynkę i w pewnym sensie RE0 bo nie wiemy jak miał wyglądać na N64).

 

To wczesniejsze okreslenie to chyba re-imagine, bo remade i remake to to samo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Il Brutto napisał:

 

Przypomnialo mi sie ze na poczatku Leonem byl jakis NPC w sklepie czy cos, to zostalo wyciete? Duzo takich wycietych momentow jest w grze? Wsadzono cos nowego? 

 

 

Jeżeli masz na myśli Kendo, to nie został wycięty z gry. Po prostu pojawia się w innym momencie. 

Odnośnik do komentarza

Ja odpaliłem wczoraj i pomimo ustawienia niskiego poziomu trudności to w porównaniu do innych gier jest to trudne kurde. 

Zombi atakują zewsząd, ammo mało a trzeba jej naprawdę sporo zużyć na jednego typka. Może lepiej je omijać? 

Ale to już na spokojnie w nowym roku przysiadę, poznam mechaniki to będzie lepiej. 

Wogóle jak to cudownie wygląda, masakraa. Niby człowiek często warczał na te remastery srery, ale takie rimejki to piękna rzecz. Te gry z końca lat 90tych i początku nowego millenium idealnie się nadają do rimejkowania. Takie Silent Hill ReMade (wiem wiem Konami, hooy z wami), albo Mafia czy pierwszy Max Payne 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.12.2019 o 17:21, drozdu7 napisał:

Zombi atakują zewsząd, ammo mało a trzeba jej naprawdę sporo zużyć na jednego typka. Może lepiej je omijać? 

Lepiej omijać, bo oszczędzasz czas i naboje, nożyk itp. Jasne, w kilku miejscach musisz strzelić w głowę żeby oszołomić pojedyncze sztuki i biec dalej, ale taktyka " ucieczki do przodu" jest najkorzystniejsza w oczywisty sposób.

Aha, staraj się zawsze mieć kilka slotów pustych w ekwipunku, bo tutaj zbieractwa jest co niemiara.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza

W jaki sposób ? To jak mam przejść grę mając ograniczoną ilość ammo przeciw znacznie większej liczbie zombie ? Speedruny robi się obcykając wcześniej całą grę a nie na ślepo, przechodząc pierwszy raz. To zabawa dla ludzi którzy mają na to ochotę, kto im broni ? ;)

Odnośnik do komentarza

Nikt im kurcze nic nie broni. Ja gram w Residenty od 97 roku. Częsci 0-3 plus (wraz z remake-ami) przechodziłem dziesiątki razy. Znam każdy szczegół tych gier, każdą lokację i praktycznie wiem gdzie leży jaki przedmiot. Swego czasu przechodziłem residenty bez save-a. Ale nigdy nie speedrunowałem (bo to nie gra na czas) i nigdy nie działałem w ten sposób że znając poruszanie przeciwnika używałem jakiegoś patentu. Raz musiałem to zrobić żeby w RE2 uzyskać Vickers-a i to wszystko. 

 

Jak przeczytałem wyżej że ktoś tam gra pierwszy raz i od razu czytam o "patentach" jak obedrzeć tą gre z klimatu, myślenia zadaniowego i charakteru przetrwania to myśle że nie wszyscy ogarneli czym ta gra  z tą mechaniką jest. 

 

Pomijam cześci 4+ bo to już nie RE (poza 7)

Edytowane przez ListuniO
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

No ok rozumiem ale czy samo postrzelenie zombie po nogach i ucieczka jest obdzieraniem z klimatu czy też logicznym posunięciem? Sam to często robiłem bo jaki jest sens mordowania każdego truposza nie wiedząc po ilu kulach w końcu padnie? W starym też zawsze wymijałem lickerów szkoda mi było ammo i zdrowia.

 

Z trochę innej beczki W Dino Crisis praktycznie non stop spie.rdalałem przed raptorami, czyli większość stworów bo poza rzadkimi strzałami usypiającymi każde starcie to zbyt duża niepewna. Mam nadzieję, że jeżeli kiedykolwiek podejmą temat remaku zachowają tą przewagę stworzeń nad Reginą :shotgun:

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Jedyny prawdziwy REZYDENT to taki, kiedy zabijesz wszystkich możliwych przeciwników zajadając czereśnie.

Ach kiedyś to było, w REZYDENTACH nie dało się wrogów wyminąć, bo twórcy postawili na PRAWDZIWĄ IMMERSJĘ. 

Pamiętam jak w 1998 roku było mi głupio skończyć Resident Evil 3, bo wiedziałem, że w JEDNEJ  walce z Nemesisem uciekłem do kolejnej lokacji i części do broni przepadły :pechowiec:

Gdyby tylko Listunio wtedy przy mnie był...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...