Skocz do zawartości

Gran Turismo Sport


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Rozegrałem już ponad 20 godzin i zbliżam się do momentu, kiedy to ją usunę z dysku. Po prostu jestem zmęczony.

 

Gran Turismo Sport to nic innego jak Gran Turismo 7 Prologue, oczywiście nikt tego tak nie nazwał, ale wszyscy wiemy, że tak jest a inny tytuł i nastawienie całości na Online nikogo nie powinno zmylić. To jest po prostu nieco bardziej rozbudowane demo, za to w pełnoprawnej cenie. Nie jestem zwolennikiem oceniania produktu przez pryzmat ceny, tak więc zapominając trochę o tym po prostu wymienię co jest na plus/minus. Zaznaczam - nie jestem, jak pewnie większość z Was zatwardziałym fanem motosportu i w GTSa pykałem dla przyjemności...na padzie.

 

To co uderza na samym początku to bieda jeśli chodzi o zawartość dla jednego gracza. Tak zwana kampania sprowadza się do nauki jazdy, jakiś wyzwań i tyle. W XXI wieku produkcja oferuje nam taka biedę. Chciałbym by tutaj było mięso, nie mówię że ma być fabuła, ale kurde....tryb gdzie zdobywamy licencje, rozwijamy naszego kierowcę, zdobywamy coraz lepsze furki, wygrywamy jakieś zawody, turnieje, zdobywamy puchary....nic takiego tutaj nie ma. Jest tylko seria wyzwań nie budząca żadnych emocji. Zaliczenie tego wszystkiego faktycznie zajmuje trochę czasu, zwłaszcza jeśli mamy ambicje by każdy pucharek był złoty, ale przynajmniej jeśli chodzi o mnie - nie ma emocji, w zasadzie jest totalna nuda.

 

Kolejny aspekt to ilość samochodów i torów. Nie jestem zdania, że fajnie by było gdyby dali nam 1000 samochodów i 100 torów, wolę mniej - jednak wszystko należycie dopracowane. I tutaj nie mam zastrzeżeń - dopracowane wszystko jest, samochody wyglądają perfekcyjnie, tory w rytmie wyścigowym też robią poprawne wrażenie, natomiast ilość pojazdów jest strasznie biedna. Wiele marek posiada po jednym pojeździe, a czasem jeszcze się nas oszukuje 2-3 modyfikacjami jednego pojazdu, co jest oczywiście standardem, ale mimo wszystko - chciałbym móc pojeździć większą ilością pojazdów, a tu tylko dwa modele Ferrari, dwa modele Lambo, ze dwa cywilne Audi i bardzo mała ilość klasyków. Po prostu bieda.

 

Trzecia sprawa to online. Tryb SPORT to jakiś totalny idiotyzm, wyścigi o określonych godzinach, w godzinach wieczornych ciągle te same tory....a przynajmniej ja tak trafiam. Do tego system kar, którego nie potrafię zrozumieć, bo mi osobiście często nalicza kary za nic, albo wręcz za kolizję której nie byłem winowajcą.

 

Co tam dalej....aaa brak dynamicznych warunków, czasu i słabe możliwości dłubania przy samochodzie. Tego też nie rozumiem. Seria cofnęła się w rozwoju i nie ma ani dynamicznej pogody ani dynamicznego czasu. Robisz 24h wyścig wytrzymałościowy gdzie jest ciągle dzień lub ciągle zmierzch a pogoda się nie zmienia. WTF? W produkcji mieniącą się "The Real Driving Simulator" nie ma elementu, który znacząco wpływa na rozgrywkę. Do tego bieda jeśli chodzi o modyfikacje pojazdów. Dobra, można zrobić kalkomanie, pomalować go ładnie....ale nowej sprężarki już nie wrzucimy. Opcje ustawienia pojazdu też są chyba biedniejsze, ale tutaj mówię z pamięci, bo nigdy się tym jakoś szczególnie nie bawiłem, wiec i jakoś mnie to nie boli.

 

Niestabilne serwery i niemożność sensownego grania bez podłączenia do sieci. Zupełnie niezrozumiały aspekt.

 

Pewnie znalazłbym jeszcze jakieś "ale", nie będę się jednak pastwił na siłę....AAA! Jazda po szutrze to jest żenada do potęgi, przecież to wygląda tak samo marnie jak w GT2 i od tego czasu nie zmieniło się ani trochę

 

No i wszechobecna nuda. Nie wiem, wyścigi mnie kompletnie nie emocjonują. Bardzo słabe odczucie prędkości, niby jadę 400 w Bugatti a ciągle czuje się jakbym jechał 200. Walka z przeciwnikami SI nie stanowi wielkiego wyzwania, bo ich linia jazdy jest perfekcyjna, więc objechanie ich z czasem nie stanowi problemu, natomiast online często trafiałem na rzeźnie i żadne fair-play którego uczą nie miało zastosowania.

 

Beznadziejne kolizje i ich dynamika. Zderzenie pudeł to chyba najtrafniejsze określenie.

------------------------------------------------------------------------------------

 

Co jest ok?

 

Gra wygląda bardzo dobrze. Samochody są perfekcyjnie dopracowane, oświetlenie świetne, bardziej naturalne niż w FM7, choć akurat ta druga produkcja moim zdaniem lepsza jest w temacie refleksów. Tory....dla wielu kontrowersyjny temat. Jeśli chodzi o mnie - są ok. W sensie w trakcie jazdy sprawiają bardzo dobre wrażenie, a płaskie drzewa mnie kompletnie nie interesują, bo i tak nie jesteśmy z nimi w bezpośredniej interakcji. To jest element tła, ważna jest jakość tekstury a ta jest bardzo przyzwoita + wszystkie te elementy są cieniowane. 

 

Model jazdy daje radę, jest przyjemny i dość wymagający gdy wyłączy się asysty, natomiast jakoś za dużo pojazdów prowadzi się podobnie.

 

--------------------------------------------------------------

 

Podsumowanie? Dla mnie 5/10 . Gdyby dystrybuowali to w formie "To jesteś Ty", czyli 84zł bez PS+ i za free dla posiadaczy abonamentu, to pewnie można by przymknąć oko na to wszystko i uznać GTS jako przystanek do GT7 i poligon badawczy. Tymczasem jednak produkt sprzedawany jest za 250zł i osobiście nie liczyłbym na jakieś olbrzymie aktualizacje i DLC, bo jakieś na pewno trafią, natomiast PD musi skupić się na pełnowartościowym produkcie, czyli GT7. Nie zdziwię się jeśli okres wsparcia GTS będzie bardzo krótki.

 

Co do Forzy Motorsport. Nie powiedziałbym, że są to idealne wyścigi, wizualnie też wcale nie są lepsze, a czasami wręcz gorsze, jednak jeśli Turn10 miałoby lepszy sprzęt bazowy (PS4 zmiast XONE) i tyle czasu na produkcję co Polyphony Digital, to jestem pewny że odstawili by Gran Turismo o lata świetlne.

 

PS: Dzisiaj jeszcze przetestuje VR, bo jakoś nie było jeszcze okazji.

Edytowane przez Graczdari
  • Plusik 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jak ktos zagral w driveclub 2 lata po premierze to byl zachwycony, fantastyczna gra a jak bylo day one? No wlasnie. Wiec prosze was dajmy gran turismo chwile czasu i wstrzymajmy sie z ocenami przynajmniej te 18 miesiecy tak nie?

No dobrze, ale oceniamy to co dostaliśmy. Bądź co bądź płaci się za to ponad 200 zł, co już samo w sobie jest małym skandalem.... DriveClub dostał po (pipi)e za swój stan w dniu premiery i nawet poleciały głowy, a potem studio...

Więc dlaczego mamy oszczędzać PD? Wypuścili Prolog, bo już i tak wlekli się niemiłosiernie z tym kasztanem, a jakby jeszcze mieli dopracować grę to mogliby w tej generacji nie zdążyć...

 

Okej, tak jak w przypadku DriveClub, tutaj też dodadzą sporo zawartości. Dzisiaj uważam DriveCluba za jedną z najlepszych arcadowych samochodówek w historii, a mimo to zamknęli studio, które miało taką wspaniałą historię i tyle świetnych gier. Nieporozumienie...

Wg mnie PD powinno już dawno dostać kopa w dupę od Sony, na czele z tym śmiesznym Kazem. Wypuszczają jakiś półprodukt, a ten gość ma jeszcze czelność mówić, że tryb kariery jest taki jak zawsze, tyle że menu jest zmienione... No ja (pipi)e, tylko mnie ręce opadły po tym tekście? Do tego dzisiaj ludzie nie znają się na samochodach, dlatego uproszczony tuning... Wydaje mi się, że PD jest tak oderwane od rzeczywistości, że nic im już nie pomoże, a Sony się kurczowo trzyma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Jak ktos zagral w driveclub 2 lata po premierze to byl zachwycony, fantastyczna gra a jak bylo day one? No wlasnie. Wiec prosze was dajmy gran turismo chwile czasu i wstrzymajmy sie z ocenami przynajmniej te 18 miesiecy tak nie?

No dobrze, ale oceniamy to co dostaliśmy. Bądź co bądź płaci się za to ponad 200 zł, co już samo w sobie jest małym skandalem.... DriveClub dostał po (pipi)e za swój stan w dniu premiery i nawet poleciały głowy, a potem studio...

Więc dlaczego mamy oszczędzać PD? Wypuścili Prolog, bo już i tak wlekli się niemiłosiernie z tym kasztanem, a jakby jeszcze mieli dopracować grę to mogliby w tej generacji nie zdążyć...

Okej, tak jak w przypadku DriveClub, tutaj też dodadzą sporo zawartości. Dzisiaj uważam DriveCluba za jedną z najlepszych arcadowych samochodówek w historii, a mimo to zamknęli studio, które miało taką wspaniałą historię i tyle świetnych gier. Nieporozumienie...

Wg mnie PD powinno już dawno dostać kopa w dupę od Sony, na czele z tym śmiesznym Kazem. Wypuszczają jakiś półprodukt, a ten gość ma jeszcze czelność mówić, że tryb kariery jest taki jak zawsze, tyle że menu jest zmienione... No ja (pipi)e, tylko mnie ręce opadły po tym tekście? Do tego dzisiaj ludzie nie znają się na samochodach, dlatego uproszczony tuning... Wydaje mi się, że PD jest tak oderwane od rzeczywistości, że nic im już nie pomoże, a Sony się kurczowo trzyma.

Ale wiesz ze ja sobie jaja robie?

 

Dla mnie chore jest ze gra wychodzi a dodatkowa zawartosc ktora powinna znalesc sie na premierze jak deszcz, przebiegajacy łoś czy kaka na spodniach kierowcy z podniecenia dodawane sa pol roku po premierze. Skoro dostajemy niepelnoprawny produkt ktory ma byc rozwijany tak jak byl DC to niech gra kosztuje na premiere 159zl a nie 259zl. Ja mam to gdzies bo i tak sobie pogram bo mam na sklepie i gra sie calkiem spoko. Ale 250zl bym w zyciu nie dal za ta półgre

Odnośnik do komentarza

Jak ktos zagral w driveclub 2 lata po premierze to byl zachwycony, fantastyczna gra a jak bylo day one? No wlasnie. Wiec prosze was dajmy gran turismo chwile czasu i wstrzymajmy sie z ocenami przynajmniej te 18 miesiecy tak nie?

Nie no wiadomo. Z zapłatą za grę też się wstrzymam te 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

Rozegrałem już ponad 20 godzin i zbliżam się do momentu, kiedy to ją usunę z dysku. Po prostu jestem zmęczony.

........

Chciałem zaplusować, ale niechcący kliknąłem minusa. Wyrównam bilans w innych twoich postach :)

Co do samej gry - czy PD "oficjalnie" podchodzi do GTS jako produktu, który ma być mocno rozwijany w przyszłości? Czy ewentualna dodatkowa zawartość (kto wie czy nie płatna) trafi tam nie wiadomo kiedy wedle ich widzimisię?

Odnośnik do komentarza

 

Jak ktos zagral w driveclub 2 lata po premierze to byl zachwycony, fantastyczna gra a jak bylo day one? No wlasnie. Wiec prosze was dajmy gran turismo chwile czasu i wstrzymajmy sie z ocenami przynajmniej te 18 miesiecy tak nie?

Nie no wiadomo. Z zapłatą za grę też się wstrzymam te 18 miesięcy.

Bardzo rozsądnie

Tak z innej beczki wlasnie ogrywam misje, uwielbiam Kaza za to ze gram sobie w gtsport i az lza z oka leci bo od mojego ostatniego gt2 prawie nic nie zmienione procz grafiki :banderas:

 

Brak zniszczen i odglos wjezdzania w kartony hanki mostowiakowny kiedy sie zderzymy z przeciwnikiem included cos wspanialego :banderas:

Nie gralem wiec nie wiem ale naprawde w gt3 do gt6 tak bylo? XD

Odnośnik do komentarza

 

Rozegrałem już ponad 20 godzin i zbliżam się do momentu, kiedy to ją usunę z dysku. Po prostu jestem zmęczony.........

Chciałem zaplusować, ale niechcący kliknąłem minusa. Wyrównam bilans w innych twoich postach :)

Co do samej gry - czy PD "oficjalnie" podchodzi do GTS jako produktu, który ma być mocno rozwijany w przyszłości? Czy ewentualna dodatkowa zawartość (kto wie czy nie płatna) trafi tam nie wiadomo kiedy wedle ich widzimisię?

Chyba oficjalnie powiedzieli nawet, że póki co GT7 nie ma w planach i skupiają się na Sport. Nie mogą też powiedzieć czegoś z rodzaju "tak, GT7 jest w produkcji, a Sport to tylko demko". Chociaż kolejnego GT w tej generacji raczej nie ujrzymy.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

Trzecia sprawa to online. Tryb SPORT to jakiś totalny idiotyzm, wyścigi o określonych godzinach, w godzinach wieczornych ciągle te same tory....a przynajmniej ja tak trafiam. Do tego system kar, którego nie potrafię zrozumieć, bo mi osobiście często nalicza kary za nic, albo wręcz za kolizję której nie byłem winowajcą.

 

Dla mnie to jest akurat normalne ;), ale ja zdaję sobie sprawę czym jest i ma być GT Sport. Taki system to norma biorąc udział w ligach w rfactor i assetto corsa. Tydzień lub dwa jazdy, treningów i masterowania jednego toru do oficjalnego wyścigu. Później zmiana toru i od nowa. Z tego co widzę w kalendarzu w grze, to w przyszłym miesiącu startują już oficjalne wyścigi w weekend. Jak to będzie wyglądać? Zobaczymy. Kaz po prostu chce wprowadzić poważny, sportowy system znany dotąd z pecetowych simów do mainstreamu. Od ogółu graczy dostaje mu się za to, bo niewiele osób rozumie ten kierunek. Czy to zadziała? Przekonamy się za kilka miesięcy.

 

W grze możesz zawsze założyć lub dołączyć do istniejących pokoi. Wybrać każdy tor i auto. Opcji konfiguracji jest masa (szybkość zużycia opon, paliwa, siła tunelu aerodynamicznego, intensywność kar, uszkodzeń i wiele więcej). Te wyścigi jednak są poza całym, oficjalnym systemem FIA.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Trzecia sprawa to online. Tryb SPORT to jakiś totalny idiotyzm, wyścigi o określonych godzinach, w godzinach wieczornych ciągle te same tory....a przynajmniej ja tak trafiam. Do tego system kar, którego nie potrafię zrozumieć, bo mi osobiście często nalicza kary za nic, albo wręcz za kolizję której nie byłem winowajcą.

 

Dla mnie to jest akurat normalne ;), ale ja zdaję sobie sprawę czym jest i ma być GT Sport. Taki system to norma biorąc udział w ligach w rfactor i assetto corsa. Tydzień lub dwa jazdy, treningów i masterowania jednego toru do oficjalnego wyścigu. Później zmiana toru i od nowa. Z tego co widzę w kalendarzu w grze, to w przyszłym miesiącu startują już oficjalne wyścigi w weekend. Jak to będzie wyglądać? Zobaczymy. Kaz po prostu chce wprowadzić poważny, sportowy system znany dotąd z pecetowych simów do mainstreamu. Od ogółu graczy dostaje mu się za to, bo niewiele osób rozumie ten kierunek. Czy to zadziała? Przekonamy się za kilka miesięcy.

 

W grze możesz zawsze założyć lub dołączyć do istniejących pokoi. Wybrać każdy tor i auto. Opcji konfiguracji jest masa (szybkość zużycia opon, paliwa, siła tunelu aerodynamicznego, intensywność kar, uszkodzeń i wiele więcej). Te wyścigi jednak są poza całym, oficjalnym systemem FIA.

A kaz bedzie nam mowil Kiedy możemy wlaczyc gre ?

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...