Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Nemesis napisał:

Pod techniczną warstwą mułu, jaki był po premierze to świetna historia i mimo wszystko dobry gameplay. Koncepcyjnie jest kilka rzeczy do poprawy ale tak samo było z Dzikim Gonem. 

Historia może i jest świetna jak na grę wideo, ale gameplay w tym AI to przecież kompletna porażka i każdy to wie. Do tego wcześniej wspomniany aspekt RPG, a to jest nie tyko fabuła czy dialogi, ale rownież ścieżka rozwoju postaci, która jest kompletnie skopana i praktycznie wcale nie daje zabawy z rozwoju i odblokowywania kolejnych umiejętności. Cały wątek fabularny przeszedłem, bez wchodzenia w menu rozwoju postaci. Dla CDPów najważniejsze jest to, że gra się zwróciła finansowo i teraz już na niej tylko zarabiają, ale jest to calkowity odwrót od tego jakim deweloperem Redzi się jawili w przeszłości. Tutaj nic nie jest dla gracza, tak jak to przedstawiali prezesi w wywiadach chyba jeszcze w czasie premiery drugiego wiedźmina. Także nie wiem ile jeszcze można pieprzyć o tym samym. Cybera warto wyrwać za 80 zł do sprawdzenia jako ciekawostka i tyle. Ale na kolejną dobrą grę od tego dewelopera trzeba poczekać do premiery pewnie wiedźmina 4. Bo to że kolejna gra od Redów będzie wykończona TIP TOP jestem pewien stuprocentowo. 
 

Zarząd pewnie siedział w kanciapie i kombinowali, że przez pandemię z jednej strony będą musieli zamknąć studia, więc premiera może się przesunąć, aż na 2022 rok (co widać po tym, ze w 2021 było generalnie mniej premier, same remake’i), a z drugiej strony jest to najlepszy czas, aby wcisnąć produkt ludziom, którzy będą siedzieć w domu. I tyle w temacie. Sam bym się 10 razy zastanawiał czy przesuwać premierę na termin NIEZNANY PRAKTYCZNIE czy wydawać to co jest. Po prostu pamietajmy, że w 2020 nie było wiadome ile będzie trwała ta pandemia i czy ludzie będą mogli pracować. NIC NIE BYŁO WIADOME. A robienie gry na home office pewnie jest możliwe, ale znacznie wydłuża czas produkcji. 
 

Ja się w sumie cieszę, bo przynajmniej Redzi mieli na tyle honoru w sobie, aby dać możliwość zwrotu gry. Pograłem, sprawdziłem i oddałem. To co mi się przede wszystkim nie podobało to celowy brak gameplaya z PS4. To uważam za ruch poniżej pasa. 

Edytowane przez poniedzialek1001
Odnośnik do komentarza

Ja kurwa naprawdę nie rozumiem tego aspektu czepiania się aspektów rpg w tej grze. Wiadomo że na normalu to nie ma nigdy różnicy ale na wyższych poziomach trudności, każdy bonus do obrażeń itd daje bardzo bardzo dużo. 

Jest niedorobiona technicznie, to prawda (wcale jednak nie gorzej niż inne duże produkcje), na ps4 wygląda marnie, ale to nadal kawał świetnego gameplayu ze świetną historią, zajebistymi postaciami, questami oraz genialną muzyką i miastem. 

 

Spędziłem bardzo dużo czasu przy tej grze i żałuję tylko że wątek główny jest tak krótki.

 

  • Plusik 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ja grałem na PS4 slim i jak doświadczyłem tego buga z przenikającym samochodem, albo w czasie pościgu z Panam po śmierci odrodziłem się z kamerą z jej perspektywy, a właściwie w jej głowie to zaniemogłem. No nie jest to grywalne. A w każdym razie nie było wtedy. A o aspektach RPG no to właśnie tak jak pisałem, mam na myśli rozwój postaci. Czyli brak realnych zmian w gameplayu oprócz podbicia statystyk. Mogę jeszcze dodać mizerne misje poboczne. 

Edytowane przez poniedzialek1001
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2022 o 08:53, qraq_pk napisał:

No myśląc o misjach pobocznych to np ten cały motyw z detektywem czy misja z "jezusem". To o czym ty mówisz to takie tam zapychajki aktywności, a nie misje poboczne.

 

Ale tak czy siak #neverforget #cdpwychuje

No ok, trochę się zapędziłem. W pamięci utknęły mi te najbardziej wkurwiające motywy. Faktycznie te misje poboczne z Panam czy innymi, były w porządku. W sumie chodzi mi o to, że brakuje mi w Cyberze tej zasady trzydziestu sekund, której trzymano się w Wiedźminie. I dlatego trochę to miasto mało jest interesujące. Ale tak ogólnie to czekam na kolejne łatki i być może ogram ponownie w całości na PS5.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio wróciłem do Cyberpunka, pierwszy raz ogrywałem grę ponad rok temu, zacząłem chyba w Nowy Rok, więc w trakcie pojawiania się kolejnych łatek, skończyłem na przełomie marca/kwietnia. Gram na PS4 slim, więc jeżeli chodzi o płynność samej rozgrywki nigdy nie było rewelacyjnie, ale jest odrobinę teraz lepiej. Zniknęło też ziarno w odbiciach, bronie doczytują się nie bieżąco, więc jakiś progres jest. Natomiast cała reszta drobiazgów została, doczytywanie tekstur na npcach, problemy ze zmianą stacji radiowych, czy zmiany kamery, odpalanie menu też potrzebuje sporo czasu i jeszcze trochę innych takich denerwujących drobiazgów.

Natomiast coś porobiło się z dialogami, bardzo często nakładają się na siebie, wczytują za późno albo wcale, a już jadąc samochodem i odebrać telefon słuchając radia to wyczyn. Jak ktoś dzwonił to zanim odebrałem stawałem na poboczu (dobry nawyk :yao: ). Może teraz, za drugim razem te sprawy bardziej rzucają mi się w oczy, ale jest zdecydowanie gorzej.

 

Jednak postacie, fabułą, muzyka, miasto - dalej robią niesamowitą robotę i pomimo wszystko w grę wsiąknąłem jak za pierwszym razem :fsg:.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...