Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem do gry porzuconej tydzień po premierze, a w zasadzie zacząłem od nowa. Miałem czekać na DLC i łatkę na nową generację ale zacząłem sobie zadawać pytania czy oni będą w stanie wycisnąć więcej z tego sprzętu? Pojawiły się wątpliwości i uznałam że trzeba wrzucić coś do napędu, a zafoliowane pudełko do zdobycia za 80 zł.

Na XSX gra wygląda bardzo dobrze, chodzi też niczego sobie. Co najważniejsze to poza drobnymi glitchami, których jest nadal mnóstwo, to o dziwo wszystko hula. Może to też kwestia nowego TV ale gra wygląda lepiej niż ją zapamiętałem, z tym że premierowo miałem dziwne glicze z UI który mi się podwójnie wyświetlał i wszystko było nieczytelne. 

Doszedłem do pierwszego zadania z Panami i mimo że gierka po prologu traci na początkowym rozmachu to naprawdę jestem zadowolony z rozgrywki. 

Jak się przymknie oko na trochę głupot i zepsutych mechanik to kawał świetnej gierki dostajemy w zamian.

Szkoda że nie zdecydowali się wydać  tego tej jesieni, te 10 miesięcy w piekarniku dłużej naprawdę uzasadniałoby wszelkie zachwyty przedpremierowe.

Z przyjemnością dokończę. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ja prdl zeby robic polroczne obsuwy pacza do gry xd

 

nie wiem, co sie tam musi dziac w tym cdp, jakis insajder cos powie?

 

czy sprajt sie w ogole tutaj odzywal od czasu premiery ?:Coolface:  w sumie juz rok temu to wyszlo, niedawno odpalilem, zeby chwile, pograc, zobaczyc, zaczalem nowa postac, doszedlem do wizytu u vica, a ten lewituje, bo sie krzeslo nie wczytalo xd. i to na xsx grane.

 

posmiewisko.

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Po premierze pewnie pokończyły się pracownikom kontrakty i poszli w świat.

Teraz brakuje rąk do pracy a na bank już robią nowego wiedźmina, plus pewnie to nowe studio w Kanadzie opracowuje kolejny tytuł. Zapowiedzieli że chcą pracować nad dwoma grami jednocześnie i myślę że ten plan realizują.

Nadzieję na tego patcha pod XSX/S i PS5 porzuciłem i gram teraz. Czasem gierka dziwnie się zachowuje, coś się nie doczyta coś nie zadziała, ale to z reguły to "drobne rzeczy" i w sumie działa dość stabilnie. Przynajmniej pierwsza połowa gry, dalej już widać że jest nieco więcej niedoróbek. 

Jednak w porównaniu do tego co było premierowo to jest... powiedzmy dobrze.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.10.2021 o 12:03, Nemesis napisał:

Albo kompletnie nie mają ludzi albo robią nowego Wieśka. Jedno z dwóch. Po co rozkładać marketing na update, zupełnie jakby to miała być nowa gra. Żal. Strzelają sobie w wizerunkową stopę. 

Myśle, ze to jest wszystko wykalkulowana. Ten rok pod katem zysków maja zajebisty. Cyberpunk pomimo słabych ocen sprzedał się doskonale, a wersja na PC po patchach w mojej ocenie jest bardzo dobrą, a nawet momentami genialną grą. W przyszłym roku zboostują sprzedaż nowymi edycjami, a taki Wiedźmin podejrzewam tak czy siak będzie się dobrze sprzedawał po drugim sezonie serialu. Jest sprzedaz

to im się nie spieszy, a jako, ze w przyszłym nie ma co liczyć na jakaś duża zapowiedź to latają dziurę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wersja na next geny to jakaś nieznana nikomu przyszłość :)

 

Ja już dałem sobie spokój i grę odpaliłem (PS5), bo nie mam siły czekać na ten mityczny upgrade. 

Wizualnie szału nie ma, ale gra chodzi płynniutko i tylko raz wywaliło mnie z gry.

 

Ogólnie póki co grę oceniam dobrze, ma swój klimat, ale staram się na razie trzymać głównego wątku, bo faktycznie im dalej od torów, którymi prowadzi nas główna fabuła, tym bardziej gra obnaża swoje niedoróbki. 

 

Najbardziej wkurza mnie póki co ten system rozwoju postaci... gram już kilka godzin i dla mnie za dużo jest tych opcji, drzewek, w zasadzie nie jestem pewny w co powinienem inwestować te punkty, a w co nie. Ten element kompletnie mi się nie podoba i można było to lepiej rozwiązać. 

Odnośnik do komentarza

Znaczy on się pytał o save z PS4 czy będzie działać na wersji PS5 jak wyjdzie, przynajmniej ja to tak zrozumiałem. Pewnie będzie działać, bo jaki by był sens?

Co do samego patcha, to co prawda było kilka gier w erze ps3, gdzie trzeba było zaktualizować save wraz z grą i on już nie działał na starych wersjach. Było to takie mało działające zabezpieczenie przed modami zapisów chyba.

Odnośnik do komentarza

Cały problem CP2077 wcale nie polega na technicznych niedoróbkach. Te jeszcze da się w tle załatać. Kilka postów wyżej widać, że gra została doprowadzona do względnego użytku. Ostatnio zerknąłem bardzo ciekawy materiał od tvgry, pod którym się całkowicie podpisuje. Tej gry już raczej nie da się naprawić. Zepsuto ją na poziomie koncepcyjnym. 

 

Po co oferować trzy ścieźki rozwoju, skoro wszystko i tak miksujemy w dalszej części gry? Różnica jest tylko w kilku kwestiach dialogowych i otwarciu historii.

 

Po co oferować bronie inne niż te typu Power skoro reszta jest zwyczajnie bezużyteczna? 

 

Po co w ogóle są grupki cyberbandziorów na wyższym levelu niż aktualny postaci, skoro AI nie istnieje i można po cichu zgarnać wszystko?

 

Nadmierny loot, który jest bezużyteczny. Nawet nie ma sensu go odsprzedawać. 

 

Wyższe poziomy trudności kompletnie nie są wyważone. Postać traci więcej HP, natomiast twórcy zwyczajnie utrudniają nagminnie życie przy totalnie przegiętym zachowaniu wrogich netrunnerów. Wyzwanie jest frustrujące, nie satysfakcjonujące. 

 

Night City wygląda bardzo dobrze, dzięki labiryntom alejek nawarstwionych czym się da, konsumpcją, cyborgizacją i seksem. Lubię się przehadzać wzdłuż Watson czy City Center. Szkoda tylko, że tak wiele jeszcze zostało REDom do zrobienia. Bo ile można obracać każdą aktualizację w sukces? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie zgadzam się. 

3 ścieżki rozwoju i ich późniejszy mix nie jest niczym nowym, to samo zrobili w Dragon Age albo Gothicu, było źle? Mnie się ten wstęp podoba, no i będąc nomadem, masz jakieś tam inne opcje dialogowe i i możliwości.

W ogole nie korzystałem z broni typu Power, korzystałem natomiast z typu smart, nie uważam ani tej ani tej beużytecznej.

 

No po to że masz opcje ich wyeliminować ale tylko po cichu, otwarta walka jest samobójstwem, ale CDP poprzez stealth daje ci jakąś szanse, co do systemu stealth, to kur,wa nie wiele on się rózni od tego od Dishonored czy Deus Ex, AI przeciwników także, czy jest zły? Cóż to jest gra i niektóre kwestie muszą być umowne.

Loot jest jak najbardziej uzyteczny, sprzedajesz go, może kupować lepsze bronie czy pancerze albo hacki...nie miałem z nim żadnego problemu. Kur.wa człowiek w w prawie każdym rpg zbiera tone śmieci ale do Cyberpunka trzeba się dojebać XD

Tylko ostatni zarzut rozumiem i się mniej wiecje zgadzam. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Ja konstruowałem bronie i od razu je opychałem w maszynie do handlu. Warto kupować komponenty legendarne i złote od sprzedawców, a następnie z nich tworzyć bronie. Trochę mi to zajęło, ale to dla tego że moja postać była ustawiona na hakowanie i nie chciałem resetowac perków. Jak chcesz szybko to polecam zresetować perki ustawić prawie wszystko na inżynierie i wytwarzanie. Wtedy ten proces znacznie przyspieszy. Zalecam tez sprzedaż itemów. Nie które są bardzo wartościowe. No i właśnie musisz uważać na jeden perk(nie pamiętam w którym w drzewku dokładnie), który mieli wszystkie itemy z automatu. Jest to perk przez który będziesz stratny, bo bardziej opłaca się niektóre itemy sprzedawać niż mielić. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...