Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Kron997 napisał:

 

Przez to, że olałem tego „typa” nie moge dołączyć jego obszaru do sieci chiralnej gdy skończyłem fabułę. Co więcej, nie wiem jak mam zdobyć trofik za podłączenie wszystkich baz. Lepiej to robić.

Wszystko się da zrobić po ukończeniu gry. Nie ma trofeów, które można przeoczyć. Tak jak estel napisał, te maile to nie tylko spam :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Maile mimo że często popierdółkowate też warto czytać!

A te ważniejsze mają wykrzyknik i żółte czcionki wewnątrz.

Odnośnie zapisków, są fascynujące i czytam każdy od deski do deski, a jako że zdobywa się je nie po kolei to pewnie i tak przeczytam całość jeszcze raz. Fantastycznie nakreślony świat i wspaniałe postacie. Na 100% po przeczytaniu wszystkiego warto będzie chociaż obejrzeć ponownie wszystkie cutscenki.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Michał_K napisał:

Maile mimo że często popierdółkowate też warto czytać!

A te ważniejsze mają wykrzyknik i żółte czcionki wewnątrz.

Odnośnie zapisków, są fascynujące i czytam każdy od deski do deski, a jako że zdobywa się je nie po kolei to pewnie i tak przeczytam całość jeszcze raz. Fantastycznie nakreślony świat i wspaniałe postacie. Na 100% po przeczytaniu wszystkiego warto będzie chociaż obejrzeć ponownie wszystkie cutscenki.

Szkoda że idąc w cały ten rozbudowany social - multiplayer nie dali apki na telefon w którym mógłbym te maile i zapiski poczytać poza byciem w domu.

Odnośnik do komentarza

Odnośnie tego social - multiplayer, kompletnie nie znam się na tych technikaliach, nie gram też w żadne gry multi - online. Coś mi nie pasuje że niby łączy mnie z grupką innych graczy którzy ze mną tworzą "krajobraz" gry. O ile drabinki i linki, generatory o tym świadczą, zę mogą to być żywi ludzie, tak nie zrobiony ani kawałek drogi a jedynie zapakowane na około 80-90% materiały do ich budowy wskazuje jakby to jakieś boty sztucznie tworzyły ten świat i pomagały mi. Dodatkowo kilkanaście razy już widziałem, co było fantastyczne innych kurierów którzy brali i dostarczali przesyłki, oczywiście to nie byli na pewno inni gracze bo na mnie nie reagowali i zachowywali się jednak robotycznie.

Chyba że to taki mix botów, i graczy żywych którzy mogą zostawiać drabinki, kryjówki, ale pewne elementy gry jak np. droga, mogą zrobić tylko na swojej lokalnej mapie.

Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi.

Wolałbym jednak nie mieć tych setek drabinek i gupkowatych flag.

Odnośnik do komentarza

Fakty są takie że czytając wasze posty że trzeba kupę materiałów do zbudowania autostrady, a nie mając żadnej wybudowanej poza tym fabularnym odcinkiem, wsiadłem do autka, zapakowałem po dach materiałów i okazało się że wszystkie niewybudowane odcinki nadal są niewybudowane, ale materiały są już uzupełnione na 80-90%. Wystarczyło że dorzuciłem 300-400 metalu, 400 kryształków, trochę ceramiki i za jednym przejazdem wybudowałem całość.

Gdyby to budowali inni gracze to na pewno żaden by nie zostawił tego  w tym stanie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A mnie to w sumie nie dziwi, bo nikomu się pewnie nie chce tego dostarczać; rzadko kiedy też dostaję maksymalną ilość wyklikanych lajków, a przecież okno na to trwa kilka sekund :lapka:  Nie doceniasz ich lenistwa po prostu, trzeba grę szybko przebiec i sruu. 

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiesz chyba mnie :)

Zresztą przeglądałem właśnie internet i parę osób ma podobne odczucia, kupa się dzieje, ale i tak to oni wybudowali całe drogi.

I ja rozumiem że im się nie chce, ale że im się chciało ładować materiały do drogi nie kończąc jej? Zresztą, niech inni którzy skończyli grę i maksowali wszystko napiszą tutaj czy są pewni że chociaż jeden odcinek drogi wybudował kto inny.

 

Wyobrażam sobie że gdyby się okazało że to wszystko NPC to dla niektórych mógłby być szok, te  miłe uczucie że ktoś lajkuje Twój generator albo grzyba pochodzi od jakieś linijki kodu :D

 

 

Odnośnik do komentarza

 Bo trzeba pamiętać o tym, że gra po ponownym uruchomieniu ze stanu „stand by” nie łączy się automatycznie z serwerami i po prostu na mapie jest to co było od ostatniego zakończenia połączenia. A jak się gra nie zwracając na to uwagi ileś tam godzin to i postępów  brak. Poza tym bez podłączenia obszaru do sieci nie zobaczymy wytworów innych. 
Mi tam machnęli autostradę, tyrolki gdzie popadnie o porzuconych motocyklach w różnych miejscach nie wspomnę. 

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Twoje wątpliwości @Michał_K - sam mam często podobne.
Przypuszczam, że prawda leży gdzies po środku i część z tych dobrodziejstw to faktycznie twory innych graczy, a część na bank tworzona jest na podstawie jakiegoś algorytmu przez gierkę samą w sobie. Nie jest to poziom ściemy z No Man's Sky, więc wybaczam, bo tworzy bardzo udaną iluzję i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Michał_K napisał:

Póki nie znajdę ułożonego z drabinek penisa to w 100% nie będę pewien.

Wydaje mi się że najpierw trzeba z danej rzeczy skorzystać, wtedy ona moze pojawić sie u kogos innego. Dlatego benisowa drabinka pewnie się nie pojawi :)

 

A tyrolki tez zauważyłem ze nie w każdym miejscu sa podłączone to stawiam nowe w miejscach strategicznych. 

 

Odnośnik do komentarza

@Michał_K moje obserwacje są następujące:

  1. Gra częściowo symuluje online.
  2. Autostrady nikt za ciebie nie zbuduje. Inni gracze/boty będą dorzucać materiały, ale to ty musisz zbudować końcówkę.
  3. W grze nie pojawią się przedmioty, do których nie masz dostępu - np. dopóki nie odblokujesz motoru, nie zobaczysz żadnego w garażu.
  4. Porterzy w świecie gry to w 100% boty, ale wykorzystują normalnie infrastrukturę, więc można dostać od nich lajki.
  5. Po wybudowaniu autostrady podejrzewam, że lajki się dzieli z innymi .Tzn. każdy kto ma zbudowaną autostradę u siebie i jest podłączony do innego gracza, który też ma zbudowaną, po prostu jednocześnie daje i otrzymuje lajki za jej używanie.
  6. Warto korzystać z Bridge links (start -> lewo -> na dole) i sobie oznaczyć tych graczy, których budowle nam pomogły, albo tych którzy mają największą ilość lajków, co sugeruje że ich budowle będą pomocne. Dzięki temu częściej będziesz widzieć konstrukty tych graczy w świecie gry.
Odnośnik do komentarza

Na 99,9 % dwie autostrady ktos mi wybudowal. Nawet wkurzylem sie bo chcialem sam wszystkie wybudowac. Zreszta srednio mnie to obchodzi.

 

Napewno nie jest to 100% sim. Predzej jakis mix jak ktos wspominal, a moim zdaniem i to nie, tylko prawdziwi gracze.Ktory sim parkuje ciezarowke na srodku drogi :reggie: Z tym ze w to gra naprawde fchu.j graczy i to nie jest tak ze kazdy jest taki jak my, pewnie jakies 90% to każuale. Wystarczy spojrzec na trofea za wymaxowanie budowli na 3 poziom mialo 0,3% graczy zeby jednak utwierdzic sie ze z tym budowaniem drog wcale nie jest tak jak myslicie. Czaicie? 0,3% graczy wymaksowalo budowle? Bylem w szoku bo ogarnalem to po 15h gry i myslalem ze to czesty trofik.Ktos niosl metale obok zobaczyl ukladarke to dorzucil, tak jak robilem ja i jeszcze kilku ze bralo na pake pare ton i spedzalo caly dzien na ukladaniu drog jest pewnie 1% reszta leci z fabula albo bawi sie w poboczne.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że z autostradami jest tak, jak @estel pisze. Wraz z postępem gry coraz mniej materiałów musisz dodać do nich sam, ale ostatnie pociągnięcie pędzla należy do gracza, aby mógł poczuć tę satysfakcję zakończenia budowy (chociaż tak jak u @kanabis mam wrażenie, że jeden, albo dwa odcinki nie ja kończyłem, ale może to tylko wrażenie, bo pewności nie mam). No i musisz mieć u siebie zbudowany dany odcinek, by zacząć zbierać lajki za to, że ktoś z niego korzysta u siebie. Autostrady to trochę inny konstrukt - określony z góry i nie mamy żadnego wpływu na ich trasę, ale są bardzo pomocne i ułatwiające poruszanie, więc gra musi trochę oszukiwać tworząc iluzję, aby niczego nie odebrać graczowi. Wyobraźmy sobie sytuację, że na świeżo trafiamy do drugiego regionu: "łał, nowe tereny, ale już późno idę spać". Następnego dnia włączasz, a tutaj już wybudowana autostrada aż do Rzemieślnika, a nawet dalej. Co prawda nie masz jeszcze motoru, więc musisz po autostradzie z buta zasuwać, ale jak bardzo wypaczyłoby to doznanie płynące z przyłączania pierwszych prepersów i jak bardzo ułatwiłoby trasę do nich. No bardzo, bardzo. 

Nie ma co szukać w autostradach żadnego spisku i próby oszustwa. One po prostu są na tyle istotne, że jakieś ograniczenia musiały być narzucone dla dobra gracza.

 

Ja dopiero wczoraj zrobiłem trofeum za ulepszenie każdego rodzaju konstrukcji. Najlepszy patent miałem z ulepszaniem Kryjówki, która na poziom trzeci potrzebuje w ch'uj i jeszcze trochę specjalnych stopów, więc wziąłem graty z jednego terminalu, potem drugiego, dorzuciłem, ale oczywiście zabrakło z tysiaka, więc musiałem jechać do trzeciego, wracam z brakującym materiałem, a Kryjówka już ulepszona do 3 poziomu. Jakiś gnój online się podpiął i małym kosztem zgarnął cały mój splendor, przeciął wstęgę otwarcia, a ja musiałem szukać nowego obiektu do ulepszenia i zaś wozić tam w ch'uj i jeszcze trochę specjalnych stopów xd 

Uważajcie mordeczki na cwaniaków, którzy na waszych plecach dążą do sukcesów.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

No to niezle Kmiot. Ja bym sie wku.rw.il, mam nadzieje ze w ramach zemsty usunales jego drabine.

 

Z autostradami masz racje ale sam widzisz ze z drugiej strony z kryjowka stalo sie w sumie to samo o czym piszesz odnosnie autostrad. Nie wiemy tez jak wyglada ta kreacja swiata, w jaki sposob gra łączy graczy, jakie sa zasady matchmakingu. Samo wlasnie to uwazam zasluguje na nagrode bo jest zrobione genialnie a mogloby byc przeciez pojsciem na latwizne i faktycznie nie grasz dwa dni a z pustyni na marsie teren stal sie san franczisko

4 minuty temu, Moldar napisał:

U mnie trochę inaczej. Na powiedzmy 10 odcinków autostrady, osobiście zrobiłem może 3.

No to tylko potwierdza moja teze. Teraz jestem pewien ze te dwa odcinki w poczatkowej fazie drugiej lokacji ulozyl kto inny poki kosztowaly grosze. Im drozsze tym ludziom sie napewno mniej chcialo w to bawic.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Moldar napisał:

U mnie trochę inaczej. Na powiedzmy 10 odcinków autostrady, osobiście zrobiłem może 3.

 

O, no widzisz. Może jest tak, że jak fabularny ciężar gry przeniesie się w inny rejon i zostawisz za sobą niezbudowane autostrady, to gra pozwoli je zbudować innym. Ja od kilkunastu godzin krążę po rejonie górskim i jakoś nikt się nie kwapi zbudować za mnie autostrad (które bardzo by mi ułatwiły sprawę). 

 

7 minut temu, kanabis napisał:

No to niezle. Ja bym sie w(pipi).il, mam nadzieje ze w ramach zemsty usuneles jego drabine.

Chciałem ch'ujowi usunąć kryjówkę, ale to by nic nie dało, nie dałoby nic, skoro ona zniknie tylko z mojego świata i nawet nie zwolni przepustowości chiralnej (bo to był twór innego gracza online). Ech, nawet nie było jak minusa dać. Mogłem jedynie go utopić w lajkach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...