Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Ochłonąłem trochę po skończeniu gry, więc teraz mogę napisać coś więcej. Jakieś 70h na liczniku. Napiszę jednak coś, co może ewentualnie przekonać kogoś do zakupu gry:

- Nie byłem nigdy żadnym wyznawcą Kojimy. Grałem w MGS-y, choć ostatni średnio mi podszedł.
- Death Stranding jest specyficzny, inny, co jest mega odświeżające.

- Najbardziej obawiałem się o gameplay, a okazał on się dla mnie chyba największym zaskoczeniem pozytywnym, że jest tak głęboki i rozbudowany. Oczywiście ma też swoje wady, ale daje masę satysfakcji. Mówienie/pisanie, ze że to kurier i chodzenie od punktu A do B jest mega krzywdzące.
- Oglądanie gry na YT mocno może popsuć jej odbiór. Trzeba samemu zagrać sprawdzić i ocenić. Można wysłuchać opinii innych, ale przede wszystkim trzeba samemu sprawdzić jak się w to gra.
- Bałem się też zbyt wielu dziwnych "Kojimizów", no ale jest ich tutaj moim zdanie nie aż tak dużo, co mi przeszkadzało. Tak naprawdę jedynie nazwy postaci, czy też grzyb.

- Gra ma mnóstwo świetnych patentów, których nie było. Nie rozpisuję się o nich, kto chce, ten znajdzie. Podkreślić trzeba ten "niby multiplayer", czyli przenikanie się z innymi graczami, co robi wrażenie i daje satysfkację.
- świetnie wykreowany światy, kapitalny desing, a o technicznych sprawach  nie ma co się rozpisywać, bo pod tym względem jest to top topów obecnie. Szczególne wrażenie zrobił na mnie tutaj HDR (grałem na zwykłym PS4).
- fabuła, jest trochę na początku zakręcona, informacje są podawane zdawkowo, czułem się najpierw lekko zagubiony, ale tak jak się do składa w całość na sam koniec końców i ten "ending", to jest dla mnie majstersztyk.

- tak naprawdę nie wiem, komu mógłbym tę grę polecić. Jest tak dziwna i tak inna, ale dla mnie jest to jeden z najlepszych tytułów tej generacji i w ogóle. Oczywiście ciężko porównywać tytuły obecne z tymi z lat 90-tych czy też innych epok, ale jest to dla mnie ścisła czołówka. Polecić mogę jedynie, aby każdy sprawdził sam i się przekonał. 
 


 

  • Plusik 3
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciekawostka: jak robicie sobie zdjęcia w różnych pozycjach przed lustrem, to BB daje wam lajki!

 

A ja postanowiłem ułatwić drogę przez przełęcz z Waystation North of Mountain Knot City do górskiego Distribution Center i wystawiłem 9 tyrolek, 2 już jakaś dobra duszyczka postawiła, ale jeszcze na samym skraju obozu terrorystów muszę ze dwie postawić, ale nie wiem, czy mi punktów łączności starczy XD Teraz nie trzeba się z tymi oszołomami męczyć zbytnio, tylko szybko czmychnąć. A tyrolka zaczyna się u zbocza góry trzeba dodać.

Odnośnik do komentarza

Panowie jedna sprawa. Dlaczego przy niektórych odbiorcach np. kolekcjoner czy syn pisarza wpadają lajki za dostawę czy to porzuconego czy przyjętego z terminala sprzętu a poziomy gwiazdek stoją w miejscu ? 

Pierwszymi dostawami w jednym przypadku napełniłem półtorej gwiazdki a w drugim niecałą jedną i przy kolejnych dostawach te poziomy jakby stoją w miejscu niezależnie od tego czy nabije laików 1000 czy 10. Liczba rośnie a gwiazdki już nie. 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wesker napisał:

13 rozdział i 34h nabite w grze, droga ku platynie to mus ale jeszcze kończę. :) rozkładam na dni samo zakończenie, cóż to za przygoda. Top topów!

 

Ja mam ponad 40 godzin i siedze w 3 rozdziale. Robie praktycznie wszystkie misje poboczne, buduje mosty w kluczowych punktach, rozbuduwuje autostrady, stawiam schrony, generatory, wieże itd. Ogólnie rzecz biorąc moją infrastrukture jaką buduje podporządkowana jest zdobywaniu jak największej ilości like'ów. To naprawdę wciąga! :) Gra jest wybitna, dlatego chce wycisnąć z niej wszystkie soki. Na deser zostawiam sobie wątek fabularny. NIe śpieszy mi się.  

 

Zastanawiam się ile zioła wypalił człowiek odpowiedzilany z polskie tłumaczenie. BB jako ełdek, a BT jako wynurzeni!? WTF!?:facepalm: Natomiast kwestia polskiego dubbingu to śmiech na sali. Nie to, że jestem przeciwko lokalizacji w grach. Uważa, iż Uncharted ma kapitalny polski dubbing, ale w DT mam wrażenie, że zatrudnili jakąś amatorszczyzne. NIe da się tego słuchać.

 

Dlaczego Herman Hulst (w DT jako Rzemieślnik), znany developer Guerilla Games, często udzielający sie mediach, mówiący płynną angielszczyzną (jest holendrem) z charakterysrycznym akcentem, w wersji angielskiej ma podłożony głos. WTF!? :pinch: 

 

PS. NIe znam sie na platynach, trofkach itd, ale najwieksze trofeum pownien dostać ten kto przeszedłby gre OFFLINE (wraz zadaniami pobocznymi) i to na piechote. To byłby wtedy hardcore. Na moje oko trza było by grać z 600 godzin. :)

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Kmiot napisał:

Piąty rozdział zamknięty.

Mama <3

tumblr_pwi4pjOHMR1s6ub5do5_500.gif

 

Ajj jaka fajna! Wizualnie dokładnie w mój gust. Mignęła mi kilkukrotnie na recenzjach AJ i TvGry. Hideło ma dryg nie tylko do mindfuckowych historii ale i przykuwajacych oko kobiecych drugoplanowych postaci. Gdyby to była jedna z grywalnych postaci to chwycił bym DS na premierę, a tak wezmę z drugiej ręki jak dokończę zaległe tytuły.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Michał_K napisał:

Dobrze żeś się ruszył z fabułą bo byś został jeszcze jednym z tych kurierów co nigdy nie kończą 3 rozdziału :D

 

No ale 3 rozdzial od tego jest zeby sie nacieszyc gra, plaski teren, spory rozwoj sprzetu, zroznicowanie terenu, jest co budowac. 

Pozniej w himalajach juz nikt sie nie zatrzymuje bo chu.ja zdzialasz pojazdami i zlecania aczkolwiek definiujace gre sa bardzo meczace.

Mialem teraz dluga misje z baaardzo delikatnym ladunkiem ktory musialem tachac na przyczepce . Rozladowujacy sie egzoszkielet, niszczacy sie ladunek, zerowa widocznosc, wynurzeni,bibi dostaje sr.aki. Powaznie po tej misji odlozylem pada , bylem chyba kur.wa bardziej zmeczony niz Sam xd Swietna sprawa. Tym bardziej ze tachalem od kazdego z rewiru heartmana ceramike na drogi no wiedzialem ze potem tutaj nie bedzie mi sie chcialo wracac.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SebaSan1981 napisał:

 

Ajj jaka fajna! Wizualnie dokładnie w mój gust. Mignęła mi kilkukrotnie na recenzjach AJ i TvGry. Hideło ma dryg nie tylko do mindfuckowych historii ale i przykuwajacych oko kobiecych drugoplanowych postaci. Gdyby to była jedna z grywalnych postaci to chwycił bym DS na premierę, a tak wezmę z drugiej ręki jak dokończę zaległe tytuły.

Jak popala to Mevkowa jak ch.uj.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...