Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Po zamęczeniu Simsów zabrałem się w końcu do napoczętego dawno temu DG. Mechanikę przypomniałem sobie bardzo szybko i wkręciłem się aby nadrobić zaległości. No i jest fajnie, skradankowo nawet daje radę ale wydaje mi się że niemilce są mniej sprytni od tych z np Cienia Lary.

Śmigając po lesie moturem, ciukając wilki i czyszcząc obózy bandziorów pomyślałem sobie przez chwilę jakby to fajnie było gdyby w tej grze wmontować mechaniki z MudRunnera.. czyli wiecie - pseudozombiakowe post apo zmiksowane z offroadem :)Deacon mógłby jeździć terenowym scoutem, targać drewno czy prowiant do bazy WeternStarem albo rozjeżdżać świrusów po błocie jakimś starym Krazem. Od czasu do czasu miewam takie rozkminy co do gier w stylu "co by było gdyby.." 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, - V - napisał:

Days Gone to moja gra roku 2019. Kocham ten tytuł całym sercem, ale jestem świadom jego upierdliwych problemów. Są one jednak dla mnie mało znaczące przy tym wszystkim co ta gra robi dobrze :)

Ja też się bawię doskonale, ale dla mnie gra roku 2019 to jednak Sekiro :)

 

Panowie kiedy walczyliście z hordami? Ja teraz mam 3 obozy Copeland., Obóz Tucker i Żelaznego Mikea. Jedną początkową załatwiłem, ale było koło niej sporo ułatwiaczy jakiś zbiorniki z paliwem itd. Wczoraj robiłem zadanie z pytajnika jakaś mała grupka oszołomów i zaczęła się strzelanina. Pech chciał, że tuż obok jaskini z świrusami. Wypadła ich chmara i po chwili musiałem się ratować ucieczką bo chyba oręż za słaby. Kupie u Mike tą strzelbę z dużym magazynkiem i chyba będzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Bardzo lubię nowego GOW, nie mogę się przemóc grając w Horizon (wczoraj wyłączyłem po 10 minutach - od 1,5 roku się z tym pindole) w Assasyny nie gram od Revelations.

Nie wiem może przesyt Open Wordów (RDR2, Spider). Aha - i nie to że nie polecam. Po prostu ja się wynudziłem, strasznie mnie gra przeciągnęła. Ale platynę wbiłem w DG, co nie :lapka:

 

EDIT:

Dobra - to się potłumaczę ala Blanti :*

 

No zostało kilka trofek to poświęciłem popołudnie i te dodatkowe 3-4h i platyna weszła :yakubu:

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

niewygodny interfejs, różne czynności przypisane pod ten sam przycisk (w efekcie np. zmieniam broń na leżącą na ziemi, a chciałem zrobić quicksave) etc. Taki brak szlifu. 

Interfejs dg to obok rdr2 najlepsza kara na przebiegaczy gry jaką widziałem, obok nioh1/2. Chcesz coś podnieść itp. no nie ma rady musisz mieć spokój.

A quick save to nie był tylko obok motora?

W dniu 24.03.2020 o 08:48, mario10 napisał:

Ja tak czytałem opinie to wszędzie narzekania,  że spadki, że co chwilę jakieś zacinki i w ogóle. 

Odblokujesz pełna szybkość jednoślada i pełne nitro, dobrze się rozpędzisz w lesie to zrozumiesz.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, mario10 napisał:

Panowie kiedy walczyliście z hordami?

 

Kończę fabularnie trzeci obóz i zrobiłem z 10-12 hord, z czego kilka na szybko na jednej sesji, bo chciałem się wyrobić ze sprzymierzeniem 3 obozów. Do rzeczy: jak spotykam hordę, to robię save'a i próbuję się z nią zmierzyć "na Jana". Mam element niespodzianki i kombinowania. Próbuję parę razy i jeśli stwierdzę, że jednak dana horda jest za ciężka, to odpuszczam. Wiem, że później dojdzie trochę broni, a ja przykoksuję Deacona, to będzie łatwiej, ale z drugiej strony nie chcę, żeby było za łatwo, więc nie zostawiam tego na endgame. Tak też polecam się bawić. 

 

Swoją drogą miałem już bug z niezaliczoną hordą, kosztowała mnie w chu.j zasobów i trochę nerwów, więc tym bardziej byłem niezadowolony. Chwała za kilka autosave'ów. Wkurza mnie też to, jak część brzydali sobie jak gdyby nigdy nic odchodzi i muszę ich potem szukać, żeby zaliczyć całość. 

 

2 godziny temu, aph napisał:

Interfejs dg to obok rdr2 najlepsza kara na przebiegaczy gry jaką widziałem, obok nioh1/2. Chcesz coś podnieść itp. no nie ma rady musisz mieć spokój.

 

Patent z podnoszeniem poprzez przytrzymanie przycisku to jeden z większych raków tej generacji, a piszesz jakby to była opcja godna pochwały xd. Protip: między "przebiegaczem" (w ogóle w imię czego niby ktokolwiek ma być "karany" za swój styl gry?) a "smakoszem" napawającym się każdą sekundą gry jest dużo opcji pośrednich. Zresztą mówimy o grze na 30+ godzin, nie widzę sensu w sztucznym "hamowaniu" gracza. 

 

 Plague Tale ostatnio pokazał, że można normalnie (mimo wielu innych "gamizmów"). 

 

2 godziny temu, aph napisał:

A quick save to nie był tylko obok motora?

 

Owszem. Broń też może leżeć obok niego i mamy zgrzyt. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że (spoiler z akcji, że tak powiem, przed spotkaniem dawnego znajomego lubiącego palniki)

 

 

motyw jego zdrady jest tak boleśnie oczywisty, szczególnie w ostatnich, poprzedzających ją momentach, że wchodzenie coraz głębiej w tarapaty przez Deacona, który jest kreowany na cwaniaka z szóstym zmysłem, wypada wręcz żałośnie

Odnośnik do komentarza

Bardzo się różni. Przede wszystkim masz dojrzalszą fabułę, do transportu masz jedynie motor, o który musisz dbać. Postacie wykreowane perfekcyjnie, a nie takie wydmuszki jak w Far Cry (nie licząc Vaasa), no i w FC nie walczysz z zombie. Poza tym to sandbox jak każdy inny, tyle że w zdecydowanie innym, odmiennym klimacie. Śmiało polecam Days Gone, bo to kawał dobrej produkcji. 

  • Plusik 4
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...