Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Miłość, Śmierć + Roboty. No bardzo dobra rzecz od N zarówno pod względem merytorycznym jak i artystycznym. Pewnie każdy znajdzie swój ulubiony odcinek jak i taki, którego mogłoby nie być. Mnie osobiście każdy dostarczył czegoś innego, świeżego. Na pewno zapamiętam kilka z nich. Blidspot to wypisz wymaluj Borderlandsy :)  , The Dump jest klasykiem samym w sobie i niejako hołdem dla Opowieści z Krypty lub The Twilight Zone, fajne, Historie Alternatywne to z kolei dobra odskocznia od poważniejszych rozważań (podobnie jak Trzy Roboty), Happy Hunting łączy kilka gatunków, mocno kopnął mnie odcinek Beyond The Aquila Rift. Prosta konstrukcja, znajomy schemat ale jedna z ostatnich scen kopnęła w krocze:

Spoiler

Wszystko się wyjaśnia, już wiesz, że robiłeś symulowany sex z obcą formą życia, a gdy ta zaczyna wyłaniać się z cienia przez ułamek sekundy myślisz sobie: "No ok, był sex z kosmitą ale przynajmniej ma humanoidalne kształty i cycki, i nie jest tak brzydka jak Klin.... O ŻESZ W DUPE JEŻA! <steve_carell_no.gif>" No kurde też nie byłem na to gotowy. Nie na taki Mass Effect każdy liczył :D 

Ale tak już bardziej serio to cała antologia jest bardzo ciekawą koncepcją. Wiele z tych krótkich historyjek ma zadatek na coś więcej (Sonnie, Suits, Happy Hunting, Blidspot czy Secret War). Oczywiście to są one shoty więc sporo z nich ma typowe błędy logistyczne ale całość to przekaz lub komentarz i w tym te shorty się sprawdzają.

Nie pogniewam się za kolejny sezon.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

The OA - :banderas:/10

Nawet nie wiem od czego zacząć, niesamowicie oniryczny i trzymający w napięciu serial opowiadający historię Prairie, niewidomej dziewczyny która po 7 latach od jej tajemniczego zniknięcia wraca do rodzinnego miasta z niejasną dla bliskich misją. Wciągnąłem na dwa posiedzenia.

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Hateful Eight został zedytowany przez samego Tarantino za namową N do 4 odcinków i będzie zawierał dodatkowy materiał, który nie znalazł się w samym filmie :ohboy:

Cytat

"Me and my editor, Fred Raskin, we got together and then we worked real hard. We edited the film down into 50 minute bits, and we very easily got four episodes out of it. We didn’t re-edit the whole thing from scratch, but we did a whole lot of re-editing, and it plays differently. Some sequences are more similar than others compared to the film, but it has a different feeling. It has a different feeling that I actually really like a lot. And there was [already] a literary aspect to the film anyway, so it definitely has this “chapters unfolding” quality."

"If you like the movie, the movie is a movie, and I worked really hard [on it]. So even if I come out with a version that has more stuff in it, that doesn’t invalidate the first version. The first version is what we chose to be the movie. But now if you’ve seen that, and you like that, and you want more, this version gives you more…and it gives you more in a slightly different format."

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

The OA - :banderas:/10

Nawet nie wiem od czego zacząć, niesamowicie oniryczny i trzymający w napięciu serial opowiadający historię Prairie, niewidomej dziewczyny która po 7 latach od jej tajemniczego zniknięcia wraca do rodzinnego miasta z niejasną dla bliskich misją. Wciągnąłem na dwa posiedzenia.

Oba sezony, czy tylko pierwszy?

Ja po 6 odcinkach drugiego, no i polecieli pięknie, do tego jak to się ogląda!

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, pajgi napisał:

Inwestują w treści

Żadne wytłumaczenie, jasne, że serialami przebija netflixa, ale czasami przy oglądaniu HBO zastanawiam się czy nie lepiej ściągnąć coś z sieci, bo tam może być lepsza jakość. Mamy 2019, a aplikacja HBO, takiego światowego molocha, to jakiś żart. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, YETI napisał:

Żadne wytłumaczenie, jasne, że serialami przebija netflixa, ale czasami przy oglądaniu HBO zastanawiam się czy nie lepiej ściągnąć coś z sieci, bo tam może być lepsza jakość. Mamy 2019, a aplikacja HBO, takiego światowego molocha, to jakiś żart. 

 

To samo. Już Player od TVN daje lepszy obraz. 

 

Edytowane przez Rudiok
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś postował o tym, ale jeśli ktoś szuka absurdalnego humoru sytuacyjnego w stylu Onion czy Monty Python, to polecam "I think you should leave". Seria skeczy, czasami lekko prostackich, ale i tak pierwszy odcinek mnie ubawił dość. Łyknę sobie resztę, mam nadzieję że poziom nie spadnie ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, YETI napisał:

Żadne wytłumaczenie, jasne, że serialami przebija netflixa, ale czasami przy oglądaniu HBO zastanawiam się czy nie lepiej ściągnąć coś z sieci, bo tam może być lepsza jakość. Mamy 2019, a aplikacja HBO, takiego światowego molocha, to jakiś żart. 

To też fakt.

Najnowszy sezon Gry o Tron oglądam z torrentów :pawel:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...