Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele gier jestem w stanie już ukończyć, z racji wieku i innych obowiązków, ale tą skończyłem. Skok jakościowy w stosunku do części pierwszej ogromny. Pierwsza część nie zrobiła na mnie kompletnie wrażenia. Druga pod względem fabularnym to jedna z najlepszych gier jakie wyszły. Gameplay na wysokim poziomie, przydało by mu się może jeszcze jakieś lekkie urozmaicenie czasem, zbyt dużo schematów w dochodzeniu do celu. Tęczowe klimaty wplecione czasem na siłę, ale takie mamy popaprane czasy. 9+/10

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Skonczylem pierwsza polowe no i najsilniejsze 7/10 tej generacji poki co. Ubogosc fabularna okrutna, nie liczac flashbackow. Gameplay bardzo dobry, ale przeciwnicy pozostawiaja wiele do zyczenia. W ogole nie czuc motywacji Ellie,  jakichkolwiek emocji, wszystko jest tak totalnie bez polotu i plaskie (procz flashbackow), ze ciezko mi sie tu w cokolwiek zaangazowac. Juz jedynke uwazalem za przehajpowana, ale jednak dobra historyjke. Tutaj to jest fabularny balas pelna geba przez pierwsza polowe.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie na bieżąco jestem na forumku ale pytanko :

 

Jak zachowują się wasze biedawersje i prosiaki przy tej grze? Wyje maszyna? 

 

Był jakiś gruby news że konsola chce odlecieć. Ale póki co to najgorzej mam w God of War. Tam naqurwia prawie non stop i w menu Uncharted 4 xD

 

W TLoU2 wchodzi ciut na wyższy poziom szumu. Testowałem we wczorajszym upale i konsola nie spociła się nawet. Dziwne. Słaba grafa w takim razie. :dog: 2/10

Edytowane przez II KoBik II
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, areka napisał:

"Oni jeszcze nie wiedzą". No serio nie wiem o co chodziło.

Nic nie wiedziałem o grze przed jej przejściem. Jedyne co mam nadzieję, że gry na next genach będą trzymały ten poziom. To jest jakaś masakra. Nie chce mi się pisać o gameplayou. To jest czysta rozkosz. Ostatnio tak świetnie się bawiłem grając w Death Stranding. Po tej grze każde inne były drętwe i szukały swojej grywalnosci na siłę. 

Ale ja mam specyficzny gust.

Gra jest doskonała pod każdym względem.

Jedynka jakoś mi nie podeszła. Super gra, ale bez spustów. Tak ta mnie zmasakrowała. Wszystko tu zagrało. Jasne, można się do pierdół przyczepić, ale to jest nic. 

Skończyłem tę grę i poczułem ulgę. Podobnie miałem jak przeszedłem Silent Hill1/2.

Wspaniale, że takie Gry są wciąż tworzone. 

Gra generacji jak dla mnie. 

W ogóle świetne historie z Jassiego Jamesa from the tchórza Roberta Forda - mnóstwo powiązań było. Doskonały western w okowie nawiązującej do ponurej przyszłości. Ta gra jest odpowiedzią na wiele rzeczy które wokół nas się dzieją. Nic w niej jest przypadkowe. 

Czekam na kontynuację. Niech robią w ch.uj nowe części. Jedyną gra na której kontynuację czekam.

Super gra kur.wo. 

Nic dodać nic ująć, dla mnie również Death Stranding (zwany przez wielu nudnym symulatorem kuriera) i The Last of Us Part II to dwie ulubione gry od Sony tej generacji :). Idealnie mi podeszły. Inne exy też były ok, ale to właśnie DS i TLoU2, mam wrażenie, były od początku developmentu skierowane do węższego grona odbiorców, ze względu na podjęte w nich kontrowersyjne decyzje :). Jedna to przecież gra niemal bez strzelania (sic! xD) z unikatowymi mechanikami gameplayowymi, a druga wiadomo jak została odebrana przez część graczy ze względu na to, że nie szuka poklasku:) wśród graczy, którzy grają dla tylko i wyłącznie dla "funu". Bravo Sony! Czekam aż inne firmy będą w stanie zrobić coś tak unikatowego dla tej branży, bo w ostatnich latach zbyt wielu wielkich deweloperów gra "safe", albo nie gra w ogóle jak Bethesda i Konami :/ 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, II KoBik II napisał:

Nie na bieżąco jestem na forumku ale pytanko :

 

Jak zachowują się wasze biedawersje i prosiaki przy tej grze? Wyje maszyna? 

Ja byłem w szoku bo przy tej grze mój prosił chodził bardzo cicho, a ogólnie praktycznie wyje przy wszystkim.

Odnośnik do komentarza

Czesc druga ogarnieta, zostal final.

 

Bylo znaaacznie lepiej, lepsze miejscowki, zapadajace w pamiec momenty, troche lepsze postaci ("trans" gowniak zdecydowanie najlepszy), lepsze dialogi, fabula, ktora w koncu istnieje.

 

Pod koniec to nawet juz kibicowalem Abby i mlodemu i final w teatrze mnie ruszyl, ale no moglo byc znacznie, znacznie lepiej, gdyby czesc Ellie i poczatek nie byly tak zenujaco slabe. Szczerze mowiac, to ta gra by chyba zyskala na tym, gdyby byla w 100% o Abby, a Joel i Ellie byli po prostu antagonistami. Wystarczyloby lepiej rozpisac charakter Abby oraz jej chec i droge do zemsty, zrobic to powoli, dac graczowi ja polubic i zzyc sie najpierw, a potem odkryc karte, ze poluje na Joela i w polowie gry umiescic jego smierc. To by wzbudzilo pozadane emocje i gracze mieliby metlik w glowie. Glowny przekaz by lepiej rezonowal z ludzmi. Sam core historii nie jest zly, ale jej realizacja i struktura calej fabuly to kompletna klapa. Mam wrazenie, ze zbardzo chcieli zrobic cos szokujacego, zamiast dobrze napisanego, i dlatego mamy nagłą szokujacą smierc joela, czy naglą szokujaca zmiane rol w polowie gry. Gdyby odpuscili sobie shock value tych dwoch momentow i inaczej ulozyli historie, wyszloby znacznie lepiej.

 

W ogole mam wrazenie, ze cala para kreatywnosci poszla w czesc z Abby, a czesc Ellie robili chyba od niechcenia. Chociaz czytalem, ze gra na poczatku miala byc bardziej otwarta, ale ja potem zamkneli w liniowa konwencje. Moze dlatego pierwsza polowa jest taka totalnie bez polotu.

 

No i jednak musze wspomniec o tym, ze smierci postaci w tej grze to jest jakas komedia. Dlaczego absolutnie nikt nigdy nie wspomina o tych ludziach po tym jak wykituja? A w polowie przypadkow nie ma nawet reakcji na ich smierc, ot stalo sie, idziemy dalej. Splywa to po wszystkich jak po kaczce? Rozumiem, ze post apo i smierc stala sie codziennoscia, ale bez przesady.

Przede mna jeszcze final gierki, ktory nie ma zbyt dobrych opinii, wiec nie mam zadnych oczekiwan. Ale generalnie juz teraz moge powiedziec, ze jestem strasznie zawiedziony, bardziej niz po spoilerach, bo po ograniu widac w tym scenariuszu potencjal, ale realizacja go polozyla.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Dahaka napisał:

 

No i jednak musze wspomniec o tym, ze smierci postaci w tej grze to jest jakas komedia. Dlaczego absolutnie nikt nigdy nie wspomina o tych ludziach po tym jak wykituja? A w polowie przypadkow nie ma nawet reakcji na ich smierc, ot stalo sie, idziemy dalej. Splywa to po wszystkich jak po kaczce? Rozumiem, ze post apo i smierc stala sie codziennoscia, ale bez przesady.

 

Scenariusz jest zwyczajnie marny, nie ma co się rozwodzić za bardzo nad tym. Koncze teraz jedynke i nie ma w ogole porownania.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...