Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

no ja nie wpadłem na to od razu bo np wybiłem ludzi zanim zauważyłem że obok śpią grzybki. 

Ale w metrze... uhh ale to było wspaniałe. Ogólnie pod względem akcji gra nabiera tempa zaraz po 

Spoiler

wpadnięciu na minę

przedtem to taka bardziej wesoła przygoda jest

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, qraq_pk napisał:

No a próbowałeś np. 

  Pokaż ukrytą zawartość

w 1 dniu Seattle w Capitol Hill napuścić zombie z księgarni na wilki w stacji benzynowej?

Albo później w tunelu metra można napuścić klikacze na wilki. Piękna klimatyczna rzeźnia :)

 

Tak.

Spoiler

Metro, szpital, końcówka

. Czułem niedosyt, mimo to.

Spoiler

To jest też kwestia, że grzybów jest dość mało. Tak na prawdę, to głównie Abby z nimi walczyła - Np. wieżowiec i szpital.

 

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ListuniO napisał:

(...)grali w Days Gone(...)

 

Trudne pytanie.

 

Nie pamiętam zbyt wielu błędów w tej grze, a grałem na premierę. Technicznie było bardzo dobrze już wtedy, więc teraz jest jeszcze lepiej pewnie. Sama gra wydała mi się (i taka pozostała) świetna i bardzo dobrze przy niej się bawiłem. A w zestawieniu z tlou2 ? No cóż - może być nieco "bledsza", ale nadal uważam ją za mega szpil. Nie powinieneś żałować, a w razie czego tylko się odbijesz ;)

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, ListuniO napisał:

Pytanie do tych co grali w Days Gone. Mam to na polce i pytanie czy jest szansa ze gra nie odepchnie po tlou2 ? Czytałem sporo ze technicznie to tak se. 

DG to jeden z najładniejszych otwartych światów tej generacji z pięknymi i szczegółowymi lokacjami. Jej bolączki w większości zostały wyeliminowane bo były to typowe błędy wieku dziecięcego tego typu gier. Brać i grać.  

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ListuniO napisał:

Pytanie do tych co grali w Days Gone. Mam to na polce i pytanie czy jest szansa ze gra nie odepchnie po tlou2 ? Czytałem sporo ze technicznie to tak se. 


Jasne, że po takim technicznym sztosie, jak TLoU Part II, w Days Gone może początkowo przeszkadzać sporo rzeczy (mi np przeszkadzało grając aktualnie w świetne Ghost of Tsushima), ale jak już człowiek się przyzwyczai, oswoi z myślą, że to open world i to jeszcze od niedużego, niedoświadczonego teamu, to nie ma problemu.
Graficznie czy w temacie postaci DG nie ma się czego wstydzić - jest rewelacyjnie - przypuszczam, że sporo osób powiedziałoby nawet, że postacie w Days Gone są fajniejsze i lepiej napisane.
Historyjka jest bardziej lajtowa, ale nie brak tu również motywów z lekko gorzkim posmakiem i ogólnie jako całość jest bardzo interesująca.
Do tego świetny główny bohater, kapitalny model jazdy motocyklem, fajny, dopracowany świat, który odkrywa się przed graczem stopniowo i taki, który chce się zwiedzać.

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.07.2020 o 18:20, Wredny napisał:

@_mike za dużo tych "lokalizacji" - w żargonie gierkowym oznacza to przygotowanie wersji językowej, rozumianej na naszym rynku - miejscówki w grach to "lokacje" :lapka:

 

Ogólnie wiem, że gracze tak mówią, i w sumie można na to machnąć ręką jako "język się zmienia, ludzie mówią jak chcą", ale serio, będziecie teraz tłumaczyć ludziom, żeby NIE używali polskich słów poprawnie zgodnie z ich polskim słownikowym znaczeniem? 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem grę i lecę drugie podejście pod platynę. 

Ogólnie wiadomo gra bardzo dobra ale czy idealna? Grafika wiadomo pierwsza klasa, rozgrywka rozbudowana względem oryginału też na plus. 

Fabuła wiadomo jednym podejdzie innym nie. Przy drugim podejściu 

Spoiler

mimo że znałem już dobrze motywy Abby to i tak trochę mnie jednak ta sceny śmierci Joela wkurzała, zasługiwał na lepszy koniec. Ktoś pisał, że każdy broni Joela i tego nie rozumie a może to wynika po prostu z tego że w poprzedniej części był dobrze napisaną postacią i się ludzie do niego przywiązali 

Są też świetne smaczki jak

Spoiler

cover Take on me A-ha, widziałem to już przy pierwszym przejściu ale przy drugim tak samo super się słuchało. 

Było też kilka sytuacji gdzie człowiek tylko się uśmiechnął pod nosem 

Spoiler

Jak np. facet który nic sobie nie robi z tego że mu ktoś pół twarzy sierpem rozerwał 

Wiadomo można się czepiać innych szczegółów że wszystko naciągane bo zaistniał taki a nie inny zbieg wydarzeń, tylko że jak ktoś szuka problemów to zawsze znajdzie ;)

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, balon napisał:

Dziś w końcu skończyłem te cudo. Dużo pracy po lockdownie i zaległych tematów mocno odciągały od konsoli, a ciągnęło, oj bardzo ciągnęło. 

 

Piękna gierka. Wszystko mi się podobało. Ellie, Abby, lesby, ryże, gameplay, fabuła, muzyka, grafika, miejscówki, retrospekcje, do tego 30h w „korytarzykowej” gierce action-adventure. Gra kompletna. No ale ja jestem graczem starej daty, nie analizuję, nie rozkładam gierki na czynniki pierwsze, na siłe nie szukam wad. Albo mi się coś podoba, albo nie. Tutaj mi się bardzo podobało, oj chyba najbardziej w tej generacji, no może na równi z rdr2.
 

Ciężko teraz zagrać w coś innego, chyba muszę przegryźć jakąś kolorową gierką dla dzieci od Nintendo np papierowym Marianem. 

Spokojnie można czytać, non spoiler

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

:banderas::obama::banderas:

 

 

Wlasnie. Chyba gracze starszej daty sa tymi szczesliwszymi jesli chodzi o hobby gierek. Przeciez to ma byc rozrywka a nie dopatrywanie sie czy gra stracila dwie klatki po wybuchu.  

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2020 o 18:35, balon napisał:

Dziś w końcu skończyłem te cudo. Dużo pracy po lockdownie i zaległych tematów mocno odciągały od konsoli, a ciągnęło, oj bardzo ciągnęło. 

 

Piękna gierka. Wszystko mi się podobało. Ellie, Abby, lesby, ryże, gameplay, fabuła, muzyka, grafika, miejscówki, retrospekcje, do tego 30h w „korytarzykowej” gierce action-adventure. Gra kompletna. No ale ja jestem graczem starej daty, nie analizuję, nie rozkładam gierki na czynniki pierwsze, na siłe nie szukam wad. Albo mi się coś podoba, albo nie. Tutaj mi się bardzo podobało, oj chyba najbardziej w tej generacji, no może na równi z rdr2.
 

Ciężko teraz zagrać w coś innego, chyba muszę przegryźć jakąś kolorową gierką dla dzieci od Nintendo np papierowym Marianem. 

Spokojnie można czytać, non spoiler

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

:banderas::obama::banderas:

 

 

Jak coś nieco bardziej kolorowego to polecam serię Ori, dobrze się w to gra po TloU2 :)

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, okens napisał:

Wlasnie. Chyba gracze starszej daty sa tymi szczesliwszymi jesli chodzi o hobby gierek. Przeciez to ma byc rozrywka a nie dopatrywanie sie czy gra stracila dwie klatki po wybuchu.  

A ja stary i głupi czasem się łapie na tym że wchodze w głupie polemiki na takie tematy. O tym że gry gubia klatki dowiedziałem się z formum a nie z własnego grania. Na końcu to i tak jest rozrywka więc po co sobie odbierać przyjemność?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zaczalem grac trzeci raz, tym razem na survivorze bez uzywania trybu nasluchiwania. Ahh, ale gra zyskala na miodnosci, gdy probujemy sami zapamietac polozenie przeciwnikow i uczymy sie ich sciezek. Odkrywam teraz gre na nowo. W jedynce takze oferowalo to wiecej gamelayu w gameplayu.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Ja jestem w trakcie 

Spoiler

gry Abby, dzień drugi, wspinam się na szczyt wieżowca z  Lev

 

na liczniku 24 godziny, więc mam nadzieję że jeszcze trochę zostało, nie czytam nie sprawdzam ilości rozdziałów, większa przyjemność.

Gram na Hard, trybu nasłuchiwania nie użyłem ani razu i poziom jest jak na mnie casula w sam raz, zdecydowanie łatwiejszy niż w pierwszej części, którą przechodziłem poziom niżej, ale do spokojnej gry z mały wyzwaniem akurat. Lokacje staram się czyścić do końca, żeby pozbierać wszystkie fanty, choć były momenty gdzie uciekałem byle dalej ;).

 

Ogólnie gra od początku mnie wciągnęła i świetnie się bawię. Nie ogarniam całego zamieszania, które było przed premierą. Chyba że zakończenie zaskoczy w negatywny sposób ;). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:


Nie zaskoczy - jest tak samo zayebiste, jak cała reszta.

 Na to liczę. W ogóle gra miło zaskakuje. Ellie lubiłem już od  pierwszej części i tutaj nie było inaczej. Natomiast Abby od pierwszej misji mi nie pasowała i obawiałem się tego co bedzie dalej. Ale im dłużej nią gram tym bardziej ją lubię. Niestety tym bardziej obawiam się konfrintacji i tego co z niej wyniknie!

 

Ps. teraz jestem w hotelu... :obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...