Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio ogrywałem całą trylogię i gry się okrutnie zestarzały. Dwójka po latach już nie robi wrażenia a trójkę kończyłem już na siłę. Te ostatnie momenty na wyspie to taka padaka że głowa mała. Miałem ogrywać od razu 4 i 5, bo tych części nigdy nie miałem okazji ograć, ale jak przeczytałem w internecie, że seria w żaden sposób nie ewoluowała z kolejnymi częściami to odpuściłem sobie na jakieś pol roku. Może nabiorę wtedy ochoty.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Homelander napisał:

Akurat gram na XSS, więc to w zasadzie wersja z One tylko w 60 klatkach. Wiem, że Ultimate to remaster jedynki, mam na świeżo skończony, bo ze dwa tygodnie temu. Gears 2 na X360 robił swojego czasu nieziemskie wrażenie i ta gra we wspomnieniach wygladała o wiele lepiej niż w obecnej rzeczywistości :) 

 

Jeśli się nie mylę, to wersja ze zwykłego One'a to 720p30, podczas gdy na Series S działa w 1440p60, do tego lepsze filtrowanie tekstur + Auto HDR.

Odnośnik do komentarza

Lollipop Chainsaw - na razie godzinka za mną i co się tam dzieje człowieku :obama: co kilka sekund coś wybucha, mrugam, błyszczy, serduszka latają na wszystkie strony, krew sika, głowy zombiaków kulają się po ziemi. Akcje są tak pozytywnie idiotyczne, że morda się cieszy przez cały czas. Jak takie tempo będzie zachowane przez większość gry to mam swoje GOTY 2012.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, kiseki napisał:

Jak takie tempo będzie zachowane przez większość gry to mam swoje GOTY 2012.

Na dłuższą metę nie staje się monotonne? Znów mam fazę na PS3 i zastanawiałem się nad gierką, ale pomimo "uroku" wszędzie w opiniach widzę wzmianki albo o monotonii, albo o frustrujących momentach. I tak myślę, czy biorąc pod uwagę niemałą cenę jest sens się tytułem interesować.

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Suavek napisał:

Na dłuższą metę nie staje się monotonne? Znów mam fazę na PS3 i zastanawiałem się nad gierką, ale pomimo "uroku" wszędzie w opiniach widzę wzmianki albo o monotonii, albo o frustrujących momentach. I tak myślę, czy biorąc pod uwagę niemałą cenę jest sens się tytułem interesować.

 

 

Nie ma żadnego sensu, lepiej poczekaj na Remake może coś poprawią, bo to efekciarski i stylowy ale średniak.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Na dłuższą metę nie staje się monotonne? Znów mam fazę na PS3 i zastanawiałem się nad gierką, ale pomimo "uroku" wszędzie w opiniach widzę wzmianki albo o monotonii, albo o frustrujących momentach. I tak myślę, czy biorąc pod uwagę niemałą cenę jest sens się tytułem interesować.

 

 

Tutaj nie ma za bardzo mowy o "na dłuższą metę" bo grę jesteś w stanie na normalu skończyć w 6 godzin. Na każdym poziomie jest jakaś mini gierka albo jakieś zmiany w gameplayu żeby nie wkradła się monotonia. Dodatkowo, wszystkie postacie są przesadnie przerysowane, fabuła zakręcona, no typowe japońskie głupotki przy których łapiesz się za głowę. Jest idiotycznie ale zabawnie. Oprócz jednego poziomu, który mógłby być troszkę krótszy to osobiście jestem bardzo zadowolony i mocno polecam. Nie ma co czekać na remaster albo kolejną część o ile coś takiego jest w planach. 

 

Niedawno skończyłem Shadows of the Damned, Lollipop zaraz kończę i, może nie jestem ze wszystkim na bieżąco ale brakuje takich gier. Gier, które są świadome bycia głupimi, bawiącymi się różnymi konwencjami i w których to się tak dobrze spina. Już pomijam brak zahamowań w używania N Word, przeklinania, przesadzonej seksualizacji kobiet (jednak nadal ze smakiem) i żartów z penisów :kekw:

Edytowane przez kiseki
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, kiseki napisał:

Tutaj nie ma za bardzo mowy o "na dłuższą metę" bo grę jesteś w stanie na normalu skończyć w 6 godzin.

W sumie tym bardziej nie jestem pewien, czy jest to warte wydatku sporo ponad 200zł. ;)

 

Akurat parę dni temu oglądałem ten materiał, po którym trochę zwątpiłem, czy jest to warte swej (obecnej) ceny:

 

O remake'u coś słychać od dawna, ale w dzisiejszych czasach ugrzecznią to, gdzie tylko będą mogli. Do tego stopnia, że to już na pewno nie będzie ta sama gra. I tu w sumie racja, bo takich gier obecnie już nie dostaniemy, a już na pewno nie od większych developerów. Wszyscy są tak zastraszeni, że teraz pokazać kawałek kobiecego uda, a broń boże pośladek, i skrajności zrobią gównoburzę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał:

Na dłuższą metę nie staje się monotonne? Znów mam fazę na PS3 i zastanawiałem się nad gierką, ale pomimo "uroku" wszędzie w opiniach widzę wzmianki albo o monotonii, albo o frustrujących momentach. I tak myślę, czy biorąc pod uwagę niemałą cenę jest sens się tytułem interesować.

Jedyny frustrujacy moment to moze byc w pewnej metagierce, ale poza tym to nie powinienes miec z niczym problemu. Monotonia? No chodzisz polnaga pomponiara i mordujesz zombie. To samo mozna powiedziec o 80% grach: idziesz kims i robisz cos przez cala gre. Tutaj jak wyzej pisze kiseki pewna rekompensata jest przerysowany klimat i postacie, strawne pewnie tylko dla lubiacych japonszczyzne. Na pewno nie jest to zaden sredniak. Mysle, ze takie 7/10, a na pewno topka gier sudy51 (mi np SotD nie podszedl). Czy warta 200 stow? No to dobre pytanie, pewnie nie, ale cyfrowo za jakis 30-40 to z pocalowaniem raczki. Gdzies jest chyba moja "recenzja" we wlasnie ukonczylem takze zobacz sobie co tam pisalem, ale ogolnie dla mnie swietna gierka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie czytam, że remake chyba potwierdzony, nie tylko ploty. Nawet foto z porównaniem bohaterki wstawili na tweeterze. No w takim wypadku faktycznie, chyba nie ma co się pakować w oryginał za cenę współczesnej nowej gry. Tj. przy założeniu, że faktycznie tego nie ugrzecznią, lecz zrobią poprawny remake/remaster.

 

Ale zobaczymy. Jak się trafi okazja, to oryginałem nie pogardzę.

Odnośnik do komentarza

Jakie 350zł za remake Lollipop? Będzie na 100% taniej i po jakimś czasie na promkach za 40zł i tyle ta gra jest warta. Pamiętam że kupiłem za ~30zł, po jakimś czasie sprzedałem za ~70 (bo cena podskoczyła do ponad 100) a nadal czułem że kolesia który to kupił ode mnie oszukałem. A sama gra dla mnie to max 5/10, prostacka, krótka, ale spoko stylówa, na pewno nie warta takich pieniędzy, to nie np. Folklore.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Suavek napisał:

Akurat Nier na PS3 za 70zł lub taniej dostaniesz, i to nówkę w folii. ;) Ale wiadomo, o co chodzi.

 

No jest jeszcze ewentualnie kwestia, na ile remake, to inna/nowa gra. Np. remake RE4 dla mnie osobiście wcale nie przekreśla istnienia oryginału.

Ale to chyba dopiero teraz. Przed premierą z tego co pamiętam nie było tak kolorowo

Odnośnik do komentarza

Bo nier swojego czasu stal sie swojego rodzaju bialym krukiem. Gierka zaczynala sie od 100-150zl i bylo jej bardzo malo. Po premierze automaty cos pyknelo i niery na ps3 zalaly olx i allegro. Teraz np to ogloszenie wisi 10 dni i nikt sie nie schyla. Bierz mlody, taniej nie bedzie https://www.olx.pl/d/oferta/nier-playstation-3-ps3-yoko-taro-CID99-IDTXRcV.html? Nowki faktycznie po 70 lazily choc czasto francuzy.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Suavek napisał:

Na dłuższą metę nie staje się monotonne? Znów mam fazę na PS3 i zastanawiałem się nad gierką,

grałem na nowo w 2022 roku i ... to jest tytuł arcade, rodem z salonów gier: szybki i monotonny. Za pudełko max bym dał 100 zł. Lepszy chyba jest Shadows of the damned, też tego chorego gościa.

Odnośnik do komentarza

The Elder Scrolls V: Skyrim, Special Edition (PS5)

Obiecałem sobie ostatnio, że nie będę kupował nowych gier na zapas, bo backlog rośnie. Ale jednak uległem :leo:

Dawno nie grałem w żadną grę fantasy, więc w sumie byłem ciekawy tego tytułu. Wiem, że to remaster leciwej już gry i to widać. 

Jestem co prawda dopiero po prologu i trafiłem do pierwszej wioski, ale już wiem, że klimat będzie wylewał się wprost z ekranu:obama:

Muszę się jednak przyzwyczaić do sterowania, dla mnie dość niewygodne. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Gram w Evil West. Fajne to. Doomowy charakter rozgrywki (tylko bez parkouru i z większym nastawieniem na starcia w zwarciu), całkiem rozbudowany system walki, fajny klimat i przyjemnie poukrywane znajdźki. Konstrukcja etapów oraz proste założenia rozgrywki przywodzą na myśl stare gierki z szóstej generacji konsol (najbardziej mi się kojarzy z Gungrave), a w tej chwili jest to dla mnie bardzo duży plus. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...