Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zdecydowanie na razie totk>re4r. Trzecie miejsce albo HiFi albo Octopath2, jeszcze muszę się zastanowić i skończyć historię kolejnych postaci w octo. Zobaczymy czy jeszcze coś powalczy w tym roku o zmiany w kwalifikacji, są ku tego duże szanse. Ogółem wypasne pol roku prawie za nami i wypasne przed nami.

Odnośnik do komentarza

Assassin's Creed Valhalla (PS5)

 

Z przyjemnością ograłem i splatynowałem Origins i Odyssey, więc liczę, że podobnie będzie tutaj ;) Klimat zupełnie inny, mroźna Norwegia, kraina Wikingów. Ciekawa odmiana dla mnie w porównaniu do Starożytnego Egiptu, czy Grecji.

Zauważyłem pewne zmiany w mechanikach, między innymi pasek wytrzymałości. Spada on podczas walki, czy robieniu uników, więc trzeba będzie rozsądnie nim gospodarować, inaczej będziemy po prostu bezbronni w starciach. Co dla mnie trochę dziwne, dalej możemy biegać czy wspinać się bez ryzyka, że spadniemy, bo skończy nam się wytrzymałość (jak w Immortals Fenyx Rising).

Inną istotną zmianą jest brak regeneracji paska zdrowia. 

Na pewno walki będą więc trudniejsze :kratoswoke:

Dopiero 1,5 godziny za mną, a widzę już pełno znaczników na mapie, po synchronizacji punktów widokowych :D

1883db1156637-screenshotUrl.thumb.jpg.a28e614accd5524d7ee94094e955bf79.jpg

 

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza

Elden ring - z tydzien temu. To byla swietna decyzja i dobre wyczucie czasu bo moglem przysiasc na dluzej. Jestem mega zaskoczony jak przyjemnie mi sie w to gra. Ja nie przepadam za otwartymi swiatami, chyba ze sa dobrze skonstruowane, jak np. Ghoust of Tsushima. W ogole nie czuje tutaj tej slamazarnosci Darkow i to wlasnie mnie napawa najbardziej bo zadnego nie ukonczyle. Tutaj klimat bardziej mi przypomina Demonsa z tym ze tutaj jest wieksza swoboda. Z poczatku bylem przytloczony wielkoscia terenu i eksploracji jaka mnie czeka. Na szczescie to bylo tylko zludzenie. Jak tylko zaczalem eksplorowac gra pochlonela mnie w calosci. Piekny, niekonczacy sie swiat na wierzchowcu to jest gamechanger w serii. Do tego pieknie sie nim zdejmuje wiesniakow. Cos czuje ze nie predko sie oderwe od tego klimatu. Ostatnio skonczylem kilka dobrych gier jak: GoWa2, RE4r ale szczerze to nie czulem tego co daje mi Elden Ring.  Byc moze to moja nowa milosc w zyciu, a przynajmniej na to sie zanosi :s159:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem sobie Yooka Laylee. Pierwsze wrażenia? No tak średnio bym powiedział :wujaszek: Najbardziej mnie irytuje kamera i ta kakafonia wydobywająca się z ust bohaterów, aż człowiek tęskni za tymi przyjemnymi pierdziawami bohaterów z okemi jak słucha to coś. Samo platformówkowanie całkiem przyjemne+ design mi podpasował. Czuć w postaciach ducha starości platformowych, zobaczymy jak się rozwinie mój związek z tą produkcją

Odnośnik do komentarza

Ja sobie w zeszłym roku kupiłem bo nigdy w dodatek nie grałem. Do dodatku trzeba dojść więc dzielnie zacząłem od początku. Jak wtedy ta grafa resztę zasłaniała to masakra jakaś. Po tylu latach gdy już oprawa aż tak nie robi (do tego już wiem czemu są dinoboty i dzikusy) jak widzę te kukły, ich design, te dialogi itd to aż mnie skręca xdddd

Odnośnik do komentarza

YAKUZA5

Kolejna w maratonie, po raz kolejny widać spory przeskok względem poprzedniczki. Trzecia gra z serii na PS3 musiała wyciskać ostatnie soki z konsoli. Dostaliśmy voice acting w mniej ważnych rozmowach, bardziej detalizowane wnętrza sklepików, no i ulicę widoczną przez szyby sklepów i innych lokali. Podobało mi się otwarcie, jasno i wyraźnie przedstawione są aktualne wydarzenia, które będą napędzały fabułę w tej części. Gra została rozbudowana pod wieloma względami, zabawę zaczynamy też na nowej mapie, zapowiada się bardzo przyzwoicie, szkoda tylko że nie będę mógł się zbytnio w tę część zagłębić, bo bardziej zależy mi na dotarciu do Y6 i późniejszych grach na nowym silniku. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2023 o 17:42, Pupcio napisał:

5ka chyba śmigała na innym  silniku niż 3 i 4 ( chyba ten sam co kiwi 1 i 0) Historia imo najgorsza z całej serii i tak szczerze nawet już nie pamiętam o co tam chodziło xD ale niektóre sceny to topka beki tej serii więc warto xD

 

Mam odmienne zdanie, dla mnie Y5 to magnum opus RNG Studio klasycznej Yakuzy. Praktycznie każdy bohater ma swój rodzaj rozgrywki i główną aktywność. Fabularnie tez bardzo dramatycznie, fajnie pospinali wątki i finał absolutnie miazga. Polecam. acz no wypada ograć poprzednie części by nieco dowiedzieć się kto, co i dlaczego :)


Zacząłem Diablo IV. Hm, ciekawa odmiana w serii, choć jej ciemne barwy i ponurość dziwnie mnie męczy. Chyba za bardzo do dwójki przywykłem ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chyba odkryłem małą perełkę, albo dużą. Zagrałem w demo Fuga: Melodies of Steel i kurcze, ale to jest dobre. Zrobili to o dziwo gościie z CyberConnect2, znani bardziej z akcyjniaków typu JoJo, Naruto czy Dragon Ball (ale także .hack). Żeby było ciekawiej, to Fuga jest częścią wykreowanego przez nich uniwersum Little Tails Bronx (w skrócie -  antromorficzne kotki i pieski), które swój początek miało na PS1 (!) w postaci Tail Concerto. A sama gra jest... turowym, strategicznym rpg w 2D (niczym Darkest Dungeon, plus intermissiony gdzie też poruszamy się w 2d i rozmawiamy z innymi). Kreskę ma śliczną, ma (nie zawsze pełny) japoński voice acting i przepiękną muzykę. I bardzo smutną historię - trwa wojna, a 12 dzieci z wioski zajętej przez wroga, których opiekunowie zostali pojmani, znajdują schronienie w jaskinii gdzie odnajdują... wielki, starożytny czołg. Tak wielki, że w sumie jest jak dom. Najstarszy z dzieci postanawia uruchomić maszynę i ruszyć na odsiecz. Dziwny, nieznajomy głos kobiety w radio podpowiada mu co ma robić. Potworny czołg rusza i wzbudza panikę w szeregach wrogiej armii. Ale jego przebudzenie nie jest wcale takie dobre dla świata.

Taranis - bo tak zwie się stalowy potwór, jest miejscem w którym toczy się nowe życie. Postacie rozmawiają ze sobą (akcje kosztują AP i musimy zarządzać kto co robi), zacieśniają więzi (odblokowują się scenki dialogowe i nowe ataki - czołg ma trzy wymienne sloty na bohaterów plus obok supportującą postać - co daje różne efekty i typy ataków), jedzą, pracują nad ulepszeniami i marzą o powrocie do swych rodziców. Odwiedzają wioski, rozmawiają z ludźmi i wymieniają łupy wojenne.

Taranis jednakże nie jest szlachetnym wytworem jakiegoś ambitnego mechanika. Widać od razu, że to coś co powinno zostać nieodnalezione. Taranis ma też najpotężniejszą broń - Soul Cannon. Jest w stanie jednym strzałem zmieść każdego wroga. Niestety, cena jest okrutna - ktoś musi poświęcić życie. I tak, możemy w walkach z bossami gdy zbieramy baty zdecydować się wygrać starcie używając Soul Cannon. Tylko, czy chcemy poświęcić życie któregoś z dzieciaków? Będzie to miało dość spore znaczenie dla fabuły i atmosfery wewnątrz załogi.

 

Generalnie jestem mega zaskoczony i co ciekawe to ma być trylogia, a druga część wyszła niedawno. PIerwsza jest w promocji obecnie ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja właśnie gram w drugą część na GP. Ogólnie jestem w szoku, że ta saga nie jest w ogóle na forum poruszana. Pomimo dość infantylnej grafiki i postaci to gra jest cudowna.

 

Piękna kreska i animację, a pod dziecięcymi bohaterami historia i przyjaźni i takie tam. Do tego bardzo przyjemna muzyki.

 

Gameplay to jRPG pełną gębą + twist z dobieraniem postaci w pary i rozwojem ich social link.

 

Polecam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 6/10/2023 at 10:01 PM, Mendrek said:

 

Mam odmienne zdanie, dla mnie Y5 to magnum opus RNG Studio klasycznej Yakuzy. Praktycznie każdy bohater ma swój rodzaj rozgrywki i główną aktywność. Fabularnie tez bardzo dramatycznie, fajnie pospinali wątki i finał absolutnie miazga. Polecam. acz no wypada ograć poprzednie części by nieco dowiedzieć się kto, co i dlaczego :)


Zacząłem Diablo IV. Hm, ciekawa odmiana w serii, choć jej ciemne barwy i ponurość dziwnie mnie męczy. Chyba za bardzo do dwójki przywykłem ;)

Polać mu, dobrze gada! Jak się gra w Yakuzę piątkę, czuć, że twórcy zebrali to co najlepsze w ich dorobku i wrzucili to do jednej gry. Patrząc z perspektywy chronologicznej, gra na prawdę robiła robotę prezentując topową formę w wielu aspektach. Nabiłem już 20 godzin, jestem (dopiero) w połowie kampanii drugiej postaci, zwyczajnie chce mi się wnikać w świat i aktywności przygotowane przez twórców. Historia również jest fajnie pokazana, końcówka sekcji z Kazumą wprowadziła nutę mroku do obrazu tej postaci, przypominając nam, że ten gość to jednak jest bandzior, któremu przemoc nie jest obca. Jak dla mnie bardzo ważny zabieg i ewidentny plus tej odsłony, nadający serii powagi i dojrzałości. Podobny poziom gore z tłem fabularnym widziałem tylko w Y0, czyli w późniejszej odsłonie serii. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...