Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem Advance Wars na Switchu (pierwszy kontakt z serią) i coś czuję, że spędzę w tej grze setki godzin, dlatego zastanawiam się, czy nie wyjebać tego przez okno? :)

 

Nie ma tragedii, jeśli chodzi o grafikę, jest ok, mapka jest przejrzysta, a walki nie wyglądają aż tak źle jak niektórzy psioczą.

 

Co mi się spodobało po na razie krótkiej sesji? Prostota, a przecież piękno leży w prostocie. Proste zasady, ale z masą możliwości, więc będzie kombinowanie.

 

@Homelander bierz Into the Breach, to nie to samo, w AV widzę już, że niektóre bitwy będą trwać nawet po kiilka h, gdy w ITB cała gra trwa 1h20min - 2h, każda wyspa z 4 to 4 krótkie sesje + walka z bossem, a później finałowa wyspa, polecam mocno, bo to też synonim główkowania na prostych zasadach.

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, zdrowywariat napisał:

Nie ma tragedii, jeśli chodzi o grafikę, jest ok, mapka jest przejrzysta, a walki nie wyglądają aż tak źle jak niektórzy psioczą.


Gra wygląda chujowo na tle oryginałów, tutaj nawet nie ma co dyskutować. Na tv to już w ogóle tragedia. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:


Gra wygląda chujowo na tle oryginałów, tutaj nawet nie ma co dyskutować. Na tv to już w ogóle tragedia. 

 

Możliwe, ale ja w tego typu gry - strategie - gram na 7 calowym oledowym ekraniku, więc jest ok, no i nie znam orginałów. Zresztą poza wyjątkami większość gier, tym bardziej indyków ogrywam handheld mode. Chyba tylko TOTK będę ogrywał na TV (49 cali), więc będzie ok, BOTW też tak przechodziłem :)

Odnośnik do komentarza

Dead Space 2008 PS3 - rozgrzewka przed remakiem. Jakieś 2 tygodnie temu skończyłem Calisto Protocol i ze wstydem przyznaję, że zostałem zwiedziony świetną grafiką. Po 5 chapterach oryginalnego Dead Space widzę jednak jaką Calisto było wydmuszką gameplayowo-fabularną. Zastanawiam się tylko czy mi się nie przeje jak zacznę remake zaraz po oryginale. Zobaczymy, jestem jak najlepszej myśli. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Pupcio napisał:

Pewnie chce sobie porównać zagrajmer jak bardzo się różnią gry :( Też tak zawsze robie przed rimejkami

Rzadko przechodzę gry dwa razy z rzędu, poza tym ciężko mi sobie wyobrazić że można sobie odbierać lepsze pierwsze wrażenie.

Ale kolega zrobi tak jak będzie chciał oczywiście.

Odnośnik do komentarza

God of War Ragnarok - no niestety, nie wyjdę naprzeciw niektórym malkontentom, którzy zjechali ten tytuł z nawiązką. Od samego początku klimat mną targnął i nie puszcza nawet na sekundę. Od razu odnalazłem się w walce. System zaimplementowany w poprzedniku jest bardzo intuicyjny. Stwarza dużą połać pola do wyćwiczenia i usprawnienia swojego stylu walki. Jeśli się poświęci dosłownie chwilę na zapoznanie się z tym co jest dane i zaimplementowanie tego w tańcu śmierci Kratosa wszyscy przeciwnicy stają się marionetkami, którzy są wiecznie juggle'owani i umierają w okrutny sposób po wciśnięciu R3. Świetnie się w tym czuję, wszystko mi tu gra i ma sens. Dobrze wyważony poziom trudności nie pozwala się nudzić, a gram na poziomie poniżej Give Me God of War. 

Scenki są naprawdę świetnie wyreżyserowane. Dizajn postaci (szczególnie przyszłych bossów) potrafił zachwycić już na samym początku. Jestem pewien, że nie zawiodę się na kolejnych.

Co tu dużo mówić. Gra się kapitalnie. Oby tak dalej. 

No i ładniuśka to gierka...jak koleżanka żony, ale tu moje łapska są wszędzie i badają każdy zakamarek. 

  • Plusik 3
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Anno Mutationem - liczę że zdążę ograć przed piątkiem, w sumie o gierce wcześniej nie słyszałem, a totalnie zauroczyła mnie artstylem, pikselowy cyberpunk, w mieście przypomina to jakaś przygodowkę, dungeony to slaherek 2d. W necie przeważają oceny bliższe 7 niż 8 ale lubię takie klimaty więc mam nadzieję, że będę zawodolony z giereczki

 

 

pobrane (67).jpeg

pobrane (66).jpeg

pobrane (65).jpeg

pobrane (64).jpeg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja natomiast zacząłem Planet Alpha. Gierka to platformer w stylu Inside, czyli skakanie (deko bezwładne), chowanie/unikanie walki, zagadki środowiskowe. Przyjemna platformówka, wg mnie zasługująca na trochę wyższe ocenę niż ma na Meta. No i bardzo klimatyczna graficzka i muzyczka. Po 2,5 h (czyli pewno minimum połowa), polecam. 
 

05354C54-EB91-4130-9D74-78AEC948EBB6.thumb.jpeg.505e6a17bfdca6b3b02c4e8813954848.jpeg

Odnośnik do komentarza

Zacząłem jakiś czas temu Hogwarts Legacy - na początku myślałem, że to gra 9/10, niestety już tak nie myślę, max 8, trochę za dużo busyworka w open worldzie i nieco za wolno się wszystko dzieje, no są lepsi w open worldach, jak na mój gust (to po 14h gry). 

 

Zacząłem jakiś czas temu Marvel's Midnight Suns - wspaniała gra, 9,5/10 po 31h gry, chce więcej, fantastyczne DLC, fantastyczny turowy system walki z kartami z sosem RPGa, fantastycznie poprowadzeni bohaterowie, których jest więcej, niż filmów Marvela :P. TO, że gra nie dostała w zeszłym roku należytego splendoru od graczy i krytyków to błąd tzn. błąd gruby (plus taki, że szybko staniała do poziomu zakupów z Lidla na 2 dni). 

Odnośnik do komentarza

Weekend pod znakiem dziewczynek w robotach. Mam słabość do gier na bazie Gundamów, szczególnie tych pseudo-realistycznych, więc skusiłem się na Gundam Battle Operation: Code Fairy w promocji na PS5. Gorzej, że przełożyło się to na rozpoczęcie właściwie dwóch gier jednocześnie, bowiem Code Fairy to tak naprawdę single-playerowy, okraszony fabułą wariant Gundam Battle Operation 2 - drużynowej gry F2P z Gundamami. A że można połączyć postępy obu tych gier i odblokować obustronne korzyści (np. dodatkowe misje w singlu, mechy w multi), to przełamałem opory, zacząłem grać i nawet się wciągnąłem.

 

GBO2 to w miarę typowy multiplayerowy team-deathmatch, z kilkoma fajnymi rozwiązaniami, jak np. możliwość opuszczenia mecha i sterowanie pilotem, aby np. przejąć punkty kontrolne na mapie, podłożyć bombę w kluczowych miejscach itp. Sterowanie mechami specyficzne, dość powolne, z nastawieniem bardziej na taktykę drużynową, niż ślepe parcie do przodu. Mechów mnóstwo, duże ich zróżnicowanie, pokaźna customizacja. Grafika przyzwoita, choć widać, że korzenie silnik miał chyba jeszcze w erze PS3. Na minus wszystko to, co związane z F2P i live-service, włącznie z gachą. Generalnie nie przepadam za multi z rywalizacją, ale na szczęście są tu również misje solo do pogrania. Nie wiem, czy i jak długo przy grze posiedzę, ale miniony weekend bawiłem się całkiem nieźle, nawet jeśli dostałem w dupę od graczy dużo lepszych (i oczywiście lepiej wyposażonych) ode mnie.

 

MOBILESUITGUNDAMBATTLEOPERATION2_20230513201832.thumb.jpg.8abc6e3a0cb4c16f08d58195a121c339.jpg

 

MOBILESUITGUNDAMBATTLEOPERATION2_20230514114733.thumb.jpg.abbb3bdc706ecbedb44c172e4f9260f3.jpg

 

 

Code Fairy natomiast praktycznie to samo, tylko w formie kampanii fabularnej + symulator z misjami przeciwko AI. Bardzo spoko, choć fabuła mocno infantylna, nawet jak na tematykę. Ale ma swoje lepsze momenty. Ogólnie stylistyka niczym jakieś Sakura Wars, a kolejne misje stylizowane na odcinki anime (włącznie z czołówką, zakończeniem i preview). Szkoda, że gra wyszła tylko cyfrowo i raczej bez większego echa, bo jest zaskakująco przyjemna, mimo wszystko, i tyle co pograłem, to odnoszę wrażenie będzie co robić i odblokowywać przez wiele godzin.

 

MOBILESUITGUNDAMBATTLEOPERATIONCodeFairy_20230513224805.thumb.jpg.b6d871d7f2372a4ada64392ac3395ea0.jpg

 

MOBILESUITGUNDAMBATTLEOPERATIONCodeFairy_20230510182522.thumb.jpg.08e610b22bcb74348dea70999e964ccf.jpg

 

MOBILESUITGUNDAMBATTLEOPERATIONCodeFairy_20230514212446.thumb.jpg.ae133412467f955394eabb504b92ae65.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zacząłem ostatnio

 image.thumb.png.2e7dfebc6cc5bf886da3c4ae11e2df15.png 

 

Przepraszam forumowiczów za płacz przed premierą.

 

Opinia po 16h i ledwo posmakowaniu przystawki do questa głównego - gra bajka, lepsza od jedynki pod każdym względem, czas nie wiadomo kiedy mija, grafika słaba jak na 2023, czasami 20 fps przy budowaniu, ale chce się grać w grę, JESZCZE CUDOWNIEJSZA EKSPLORACJA, jeszcze lepsze audio, więcej możliwości wszystkiego - wstępnie jednak na razie to jest gra na 10/10. :sir:

 

Jak ktoś nie grał w jedynkę (BoTW) i ma te minimum 50h i nie ma ciśnienia, to niech zagra, bo według mnie będzie Ci BARDZO brakować możliwości zaproponowanych w dwójce, jeżeli zagrasz w nią najpierw. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, KrYcHu_89 said:

Zacząłem ostatnio

 image.thumb.png.2e7dfebc6cc5bf886da3c4ae11e2df15.png 

 

Przepraszam forumowiczów za płacz przed premierą.

 

Opinia po 16h i ledwo posmakowaniu przystawki do questa głównego - gra bajka, lepsza od jedynki pod każdym względem, czas nie wiadomo kiedy mija, grafika słaba jak na 2023, czasami 20 fps przy budowaniu, ale chce się grać w grę, JESZCZE CUDOWNIEJSZA EKSPLORACJA, jeszcze lepsze audio, więcej możliwości wszystkiego - wstępnie jednak na razie to jest gra na 10/10. :sir:

 

Jak ktoś nie grał w jedynkę (BoTW) i ma te minimum 50h i nie ma ciśnienia, to niech zagra, bo według mnie będzie Ci BARDZO brakować możliwości zaproponowanych w dwójce, jeżeli zagrasz w nią najpierw. 

 

To jeszcze kwiatki dla zdrowego i forumek wybaczy

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...