Skocz do zawartości

Właśnie zacząłem...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zacząłem właśnie Disco Elysium. Co prawda grałem kiedyś przez dłuższą chwilę w tę grę, ale pierwszy raz się na niej skupiłem. Zagrałem dzisiaj jakieś 1,5 h i gra wydaje się interesująca. Chociaż jest to RPG to wiadomo, że początek będzie powolny. Zobaczymy co będzie dalej, w weekend może znajdę czas i pogram w nią dłużej.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem dzisiaj The Legend of Zelda Minish Cap. Miałem pograć z 15-20 minut robiąc sobie przerwę w pracy, a skończyło się na zaliczeniu dwóch dungeonów i konieczności nadrobienia roboty wieczorem :facepalm: W każdym razie Minish Cap nadal bardzo wciąga i jest jedną z najprzyjemniejszych Zeld. Przede wszystkim dzięki stylowi graficznemu i klimatowi, ale też przez to, że jest jedną z łatwiejszych Zeld. Jeżeli ktoś chciałby zacząć swoją przygodę z serią to jest to znakomita pozycja na start. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mafia: Edycja Ostateczna.

Nie grałem w oryginał, więc podchodzę bez upierdliwego bagażu nostalgii. No jest to wszystko mocno drewniane, strzelanie, bieganie, walka wręcz to na dzisiejsze standardy beka wnusiu:yakubu:

Jest też jednak cholernie klimatycznie, postaci da się lubić, miasto momentami zachwyca architektura i designem. To uwielbiam w grach :sonkassie:

Niewybaczalny jest brak opcji 60fps na PS5. Porąbało się w główce i na gry w 30fps patrzę z absmakiem :notbad:

Generalnie pierwsze klika godzin podoba mi się, będzie grane, chociaż na dzisiejsze standardy to gra 6, max 7/10

Odnośnik do komentarza

Pare dni temu zacząłem też gierkę z Plusa, mianowicie Evil Dead: The Game. Filmy młóciłem wielokrotnie zwłaszcza Armię Ciemności, więc i w grę zagrac musiałem, zwłaszcza, że chyba @Sylvan Wielkipolecał. No i jest spoko, widać, że większość ludzi gra popołudniem albo wieczorem bo jak jasno za oknem to ciężko kogoś znaleźć do gry w każdym trybie jaki się chce. Jest graficzka, klimat i gore, można się wciagnąć, szczególnie granie jako demon daje dużo radochy podczas znęcania się nad graczami hehe i tak sobie myślę, cholera, jakby zrobili z tego klona RE4 z taką grafą jaką tu dali to byłby hit. Świetnie to wygląda. A tak mamy multi gierkę która pewnie kiedyś będzie martwa, ale póki są gracze to warto grać. Platyna też nie wydaje się trudna, jeno czasochłonna. Warto spróbować jak ktoś lubi te klimaty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zacząłem dzisiaj po raz pierwszy Mafię 2. Żal było nie kupić za 18 zł na promce od Sonki. 
Widać wiek, ale szybko idzie o nim zapomnieć i przymykać oko na pop-up obiektów, bo gra daje sporo radochy - są fajne postaci, jest świetna otoczka drugiej Wojny zbliżającej się do końca i satysfakcjonujący model jazdy (oczywiście w trybie realistycznym). No i przede wszystkim - jest otwarty świat bez misji pobocznych! :fsg: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Wojtq napisał:

Zacząłem dzisiaj po raz pierwszy Mafię 2. Żal było nie kupić za 18 zł na promce od Sonki. 
Widać wiek, ale szybko idzie o nim zapomnieć i przymykać oko na pop-up obiektów, bo gra daje sporo radochy - są fajne postaci, jest świetna otoczka drugiej Wojny zbliżającej się do końca i satysfakcjonujący model jazdy (oczywiście w trybie realistycznym). No i przede wszystkim - jest otwarty świat bez misji pobocznych! :fsg: 

 

Ludzie narzekali na ten bieda port,ale mi osobiście się podobał. Ciężko na rynku znaleźć podobną produkcję, a po latach doceniłem tą część ogrywając ją na ps5:banderas:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, oFi napisał:

 

Ludzie narzekali na ten bieda port,ale mi osobiście się podobał. Ciężko na rynku znaleźć podobną produkcję, a po latach doceniłem tą część ogrywając ją na ps5:banderas:

Dla mnie port jest zupełnie w porządku. Jedynymi babolami jest wspomniany już pop-up obiektów, zwłaszcza samochodów, i jakieś takie przejaskrawione oświetlenie nocą w tunelach - efekt nie wygląda na zamierzony.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlimShady napisał:

Niech wiem jak możecie nie widzieć techniczno-graficznej fuszerki względem oryginału, ale obstawiam, że albo nie pamiętacie, albo nie graliście.  Nie bez powodu odbiło się to w ocenach recenzentów i graczy.

 

Nie pamiętam.  Grałem na pc na premierę i byla żyleta. Ale to było tak dawno że może dobrze że zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, SlimShady napisał:

Niech wiem jak możecie nie widzieć techniczno-graficznej fuszerki względem oryginału, ale obstawiam, że albo nie pamiętacie, albo nie graliście.  Nie bez powodu odbiło się to w ocenach recenzentów i graczy.

 

A co tu było nie tak z grafiką? Technicznie też bez zarzutu, ale grałem całkiem niedawno na PC, więc może już połatane.

 

LpyPfJ0.jpg

 

wG287iG.jpg

 

3Kete6d.jpg

 

 

 

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Długo by opowiadać, już się kiedyś rozpisałem w szczegółach na ten temat. Screeny niezbyt wiele wyjaśniają. W skrócie, jest nieporównywalnie gorzej niż było w 2010(a było dobrze). Multum ekskluzywnych błędów, które występują do dzisiaj. To jest tak jakby się jarać SH Collection, który miał zgubiony kod i bazował na wersji beta, czy alpha. Naprawdę, nie trzeba oglądać porównań, to jest widoczne i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, tjery napisał:

Nie no, serio, przeszedłem tą grę i nie, nie była niemal w całości popsuta.

Nie chce mnie się pisać rozprawek o tym samym, co pół roku, ale skorzystałem z wyszukiwarki i jak cofniesz się do 71 strony w tym temacie, przeczytasz posty, to dowiesz się w szczegółach, co autorzy tego potworka odjebali z demasterem. I nie, nie wyszły w tym czasie żadne patche, więc klasyczne "u mnie działa" nie ma tutaj zastosowania.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Przeszedłem 3 lata po premierze na PS3 i to chyba była najlepsza wersja tej gry, na tamte czasy :). 

To kolega chyba nie grał na x360, bo tamta wersją była lepsza od tej na PS3. Przeszedłem obie btw.

 

Slim pisze o "remasterach", gdzie dwójka na konsolach Xbox One i PS4 to był dramat i na ich mocniejszych wersjach gra chodziła jeszcze gorzej. 

 

Sam mam przed sobą podjeście do tych odświeżonych osłon i liczę, że jednak moc XSX i PS5 choć trochę poprawią odbiór szczególnie Mafii II. 

 

Żeby dalej nie odchodzić od tematu to po ukończeniu Gears of War 1, 2, 3 i Judgment zabrałem się za czwartą część i po trzwch rozdziałach jest bardzo fajnie. Grafika dużo lepsza oczywiściw, nowi protagoniści i przede wszystkim nowi antagoniści. Zobaczymy, czy gra mnie wciągnie na dłużej, bo trylogię przeszedłem z marszu, a przy Judgment już robiłem na raty. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, SlimShady napisał:

Nie chce mnie się pisać rozprawek o tym samym, co pół roku, ale skorzystałem z wyszukiwarki i jak cofniesz się do 71 strony w tym temacie, przeczytasz posty, to dowiesz się w szczegółach, co autorzy tego potworka odjebali z demasterem. I nie, nie wyszły w tym czasie żadne patche, więc klasyczne "u mnie działa" nie ma tutaj zastosowania.

 

No sprawdziłem co tam napisałeś i piszesz głównie o problemach technicznych na konsolach. Ale ja jak już pisałem grałem w to na PC niedawno w 4K 120 bez żadnych przycinek, spadków animacji, budynków jak z Matrixa czy stawania w miejscu gry podczas pościgów czy problemów z dźwiękiem (chodzi bez zarzutu w 7.1), o których tam piszesz. Jedyne co pamiętam to rzucający się czasem w oczy pop in. Więc to co piszesz to nie jest problem samej gry, a sprzętu, na którym się w tą grę gra.

Odnośnik do komentarza

Przecież to jest stara, 13 letnia gra, to nie jest remake jak jedynka, tylko (de)remaster. Tutaj nie ma prawa, żeby coś nie działało na dużo lepszych konsolach, nawet 360 sobie dobrze radziła.

Oryginał już latał świetnie na premierę na PC, więc ciekawe skąd teraz marne oceny, kompilacje błędów nawet na PC, ale niech ci będzie, że jesteś jedyną osobą na kuli ziemskiej, która otrzymuje po dziś dzień spersonalizowane, indywidualne, silent patche, a nawet gdyby nie to, to podkręcisz sobie śrubokrętem taktowanie procka z 4.9 na 5.0 i gra bez ingerencji twórców, samoczynnie się naprawi.

Z Bogiem i szerokiej drogi na szlaku.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bravely Default II na Switcha - jakoś mnie natchnęło na jakiegoś jRPGa, a ten zapowiada się naprawdę fest. Z jedynką też mam dobre wspomnienia chociaż porzuciłem ją po ok. 30h, zderzając się ze ścianą poziomu trudności. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, SlimShady napisał:

Przecież to jest stara, 13 letnia gra, to nie jest remake jak jedynka, tylko (de)remaster. Tutaj nie ma prawa, żeby coś nie działało na dużo lepszych konsolach, nawet 360 sobie dobrze radziła.

Oryginał już latał świetnie na premierę na PC, więc ciekawe skąd teraz marne oceny, kompilacje błędów nawet na PC, ale niech ci będzie, że jesteś jedyną osobą na kuli ziemskiej, która otrzymuje po dziś dzień spersonalizowane, indywidualne, silent patche, a nawet gdyby nie to, to podkręcisz sobie śrubokrętem taktowanie procka z 4.9 na 5.0 i gra bez ingerencji twórców, samoczynnie się naprawi.

Z Bogiem i szerokiej drogi na szlaku.

 

O ludzie, widzę kolejny dobry w sporach na argumenty. Z Bogiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...