Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Niezgodą niezgodą, ale widzę tutaj wzór. W BB odebrali całkiem poise i blokowanie, żeby nie można było żółwikować. Teraz odbierają jeszcze coopa. Oj fajnie, że Hiduś idzie w tym kierunku. :kaz:

 

Brak multiplayera i levelowania to dwie rzeczy, które mnie najbardziej zachęcają do zagrania, bo dzięki ich usunięciu From ma o wiele większą wolność. Oj czuję, że będzie wiele nowatorskich (w kontekście soulsów) rzeczy w tej serii.

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Figaro napisał:

Skonczylem wszystkie soulsy i dalej nie wiem co to poise. 

 

Przede wszystkim to poise działało dobrze tylko w Dark Souls 1. 

 

Poise to nic innego jak kolejny, obok hp i staminy, wskaźnik. Tak jak ilość hp zależy głównie od statystyk, tak poise zależy głównie od ekwipunku. Jego ilość determinuje ile obrażeń możesz przyjąć zanim atak przeciwnika wyprowadzi Cię z równowagi i dostaniesz karę, tj. animacje w czasie której nie możesz wykonać żadnej akcji. Przykładowo zakładasz dana zbroję i Twoje poise wynosi 65. Przeciwnik zadaje serie ciosów, gdzie każdy z nich ma poise damage o wysokości 30. Tak długo jak wykona tylko dwa ciosy to jego ataki nie przekroczą twojego poise i nie dostajesz kary. Trzy ciosy i załącza się animacja. Do tego, ciężka zbroja oznacza większe poise ale mniejsza mobilność. Lżejsza zbroja analogicznie. 

 

Pamietasz jak grałeś w DS1 baaaardzo ciężka zbroja? Miałeś wysokie poise i mimo dostawania obrażeń cały czas mogłeś wykonywać akcje.

 

w Sekiro poise ma o wiele większe znaczenie. Może nawet większe od HP. I ta zmiana mi się baaaaaaaardzo podoba, a jedyne co mi się nie podoba to UI. 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Embargo na nowe materiały i informacje schodzi dzisiaj o 17, ale na YT krążą już jakieś krótkie filmiki. Staram się nie oglądać, ale na Reseterze i Reddicie twierdzą, że nastąpiła poprawa grafiki no i ogólnie całość wygląda jeszcze bardziej imponująco niż wcześniej. Ale to raczej nie powinno dziwić bo dotychczasowo pokazywany build miał przynajmniej 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krupek napisał:

A to coś źle zrozumiałem, czytając posty. Trochę słabo, że nie ma, bo mam mieszane uczucia i bez sprawdzenia gameplay w ciemno nie bierę.

grales w soulsy / bloodborne?

 

jak tak, i byly spoko, to bierz. a jesli bedziesz chcial opylic, to biore z miejsca.

 

jaka ostatnio gre wziales w ciemno?

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...