Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie prosiak to już pewniak bo ilość plotek i informacje o masowej wysyłce zestawów deweloperskich jest przekonująca. Tom Henderson też z choinki nie spadł. Myślę, że ta generacja będzie wyjątkowo długa, min. 8 lat więc po części może to być dobry ruch dla bardziej wymagających. Ja zamierzam całą generacje spędzić z moim egzemplarzem z premiery ale jestem w sumie ciekawy jakie będą ulepszenia i co konsola zaoferuje. Ploteczki mówią o jesieni 2024.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, czarek250885 napisał:

MS i Sony jeszcze swoich podstawowych konsol nie spociły, a tu już mocniejsza wersja się szykuje. Na co ta moc, jak dosłownie kilka gier pokazuję pazur i to w sumie większość exów Sony. Na xboxie to chyba dopiero Froza tam coś wyciśnie, no I może Hellblade 2.

Może po to aby takie a plague tale czy ghotam knights chodziły w 60 a nie w 30? Tak wiem optymalizacja. Ale niektórzy nie potrafią, nie maja czasu lub pieniędzy albo i wszystko na raz. 

Odnośnik do komentarza

W sumie gdy tak pomyślę, to tylko Ratchet pokazał niezłego kopa i Retulnal jeśli chodzi o to co się dzieje w ruchu.

5 minut temu, creatinfreak napisał:

Może po to aby takie a plague tale czy ghotam knights chodziły w 60 a nie w 30? Tak wiem optymalizacja. Ale niektórzy nie potrafią, nie maja czasu lub pieniędzy albo i wszystko na raz. 

No dobrze, ale widzę że większość deweloperów mało się stara, lub pod naciskiem wypuszczają gry za szybko, przykład Redfall od MS. 

Inna sprawa, że co raz więcej masz możliwości przełączania się samemu między 30 a 60. To mi wystarczy, gdy mamy taki wybór. Coś kosztem czegoś, ale to niech gracz decyduje.

Odnośnik do komentarza

Jak wydadzą Pro to optymalizacja jeszcze bardziej siądzie, o ile w exach będzie w porządku tak w multiplatformach będzie tragedia tym bardziej w tytułach które oferują więcej niż 2 tryby bo dojdzie kolejna konsola do ogarnięcia, a jak zostaną też wypuszczone nowe Xboxy to to będzie praktycznie robienie wersji na 6 konsol (wliczając następce Switcha). A co wtedy z kolejną generacją? Jak wyjdzie PS6 i następca Series to crossgeny będą przygotowane na 9 platform (PS5/Pro, Xbox Series S/X/XPro, Switch 2, PS6, SS2, SX2)?  Co innego jak trend się odwróci i twórcy będą robili na premierę tylko jeden dopracowany tryb (w 60 FPSach) tak jak np. w Dead Island 2 ale patrząc na to co się dzieje nie ma co na to liczyć.

Odnośnik do komentarza

No dla mnie też powinno być standard 60 i do wybranych produkcji jak strzelanki, bijatyki czy samochodówki 120klatek. Gram teraz dead island 2 i 60fps chodzi tu super i pasuje. Za to ogrywałem teraz ghostrunnera i taka szybka produkcja aż się prosi o 120 i tak właśnie grałem.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, MEVEK said:

Wybor jest zawsze - mozna sie przejsiasc albo nie :dunno:

A tak na powaznie to 60 powinno byc musem bo grafika juz naprawde dobrze wyglada. RT moga sobie w buty wsadzic imo.

RT na konsolach jest jedynie namiastką tego prawdziwego z PC, praktycznie niezauważalne. Można śmiało wywalić dla 60 klatek. 

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że to bzdura, i ogólnie fakt że Sony tego nie zdementowało jeszcze jest niesmaczne.

Ludzie dopiero co mają możliwość kupienia swobodnie w sklepie konsoli, która nadal dużo kosztuje (pamiętacie jak konsole kiedyś taniały :D?) a tu miałaby powstać nowa wersja i dotychczasowa byłaby z miejsca gorsza.

Druga sprawa że nawet jeszcze nie ruszyła fala gier robionych tylko na ps5, więc jak niby można by argumentować wyjście PRO.

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, BieŃ napisał:

To jest ogólnie komedia  - w przypadku ps4 pro dało się to jeszcze jakoś sensownie argumentować ( wejście 4k / hdr)  ale teraz?

Ciśnienie na RT w 60 FPSach i wyższej rozdzielczości a to czy ma to sens pokaże Spider-Man 2, bo jeśli Insomniac na zwykłym PS5 zapewni taki tryb jak w Miles Morales (~1300p/60FPS/RT) przy jeszcze wyższym poziomie grafiki to znaczy że PS5 ma wystarczającą moc do końca generacji, a jeśli okaże się że aby był znaczący skok w oprawie devi muszą zejść z rozdzielczością do ~900p aby utrzymać 60FPS i RT to Pro jest jak najbardziej możliwe pod koniec przyszłego roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...