Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Dobór gier, sposób ich prezentacji dowodzi że prawdopodobnie moje postrzeganie gier, jak i większości na forum to jakiś promil promila, jeżeli ten pokaz był oparty o jakieś badania czego chcą gracze to znaczy że gracze to gąbki które wchłaniają nadal kolorowe nijakie strzelanki, postacie z manga oczami które wyglądaja jak dwie krople wody, pokazy oparte o CGI które nic nie mówią o produkcie, i cieszą się z reklamy filmu.

Nawet początek trailera Spiderman2 mnie przeraził że to jakiś szrot z Vin Diselem (ark chyba).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, YETI napisał:

Informatyczki jebane w czasie pracy grają sobie w ping ponga i pierdolą bzdury przy kawusi, a Rysiek, który czuje się Magdą poszedł na urlop menstruacyjny i takie są efekty.

Szkoda gadać po prostu. 2018 to był moim zdaniem ostatni rok z dobrymi pokazami, później coraz gorzej, ta imprezka Sony to jest coś co nie powinno się zdarzyć w takim kształcie. Odnosze wrażenie ,że Geoff ratuje jeszcze branże przed takimi wtopami jak ten wysryw Sony, bo stara się to robić w starym stylu jak kiedyś było na E3 ale jak brak contentu to i tak dupa. Tak chyba teraz będzie, trzeba się przyzwyczaić, że branża poszła w złym kierunku, czasami dostaniemy coś dużego, fajnego ale będzie to rzadkość i traktowane jako swego rodzaju święto. Mimo wszystko wciąż trudno aż uwierzyć w to co się odwaliło, Sony przyzwyczaiło do czegoś innego. Byłem przekonany, że jak poprzednio na koniec wyjdzie jeszcze ten pajac Hulst i pokażą chociaż 3 duże gry. 

Odnośnik do komentarza

Jezu, byłem na nocce w robocie i tak sobie myślałem co mnie omija. Odpalam w ciemno pokaz po przyjściu do domu i czuje się jakby mi ktoś w mordę dał... Nie robiłem sobie nadziei, ale mój boże, takiej chały to chyba nikt się nie spodziewał.

Jedyne co mnie "zainteresowało":

- Helldivers 2 - no tutaj nie mówię nie, poczekam na więcej info. Widać, że idą mocno w klimat Żołnierzy z Kosmosu (na początku myślałem, że to właśnie to). Jak gameplay ogarną i dadzą jakiś konkretny cel dla gracza, to może być spoko do coopa.

- MGS 3 - w końcu oficjalnie remake, pytanie jak to ogarną. Znowu będzie crab battle w jaskini. Chyba bardziej mnie cieszy ten remaster jedynki, pytanie tylko jak mocno zły to będzie port.

- Marathon - co to Bungo tam odwala? Co to za jakiś fortnite? Zalatuje trochę Brinkiem jeśli chodzi o styl, ale wciąż zbyt mało konkretów. Boję się, że to będzie jakaś gierka adhd, żeby wydoić małolaty, ale obym się mylił.

No i w sumie tyle... Resztę, albo już znaliśmy, albo wiedzieliśmy, że się pojawi (FF XVI, Sponder man 2). Gdzie są te Frakcje, nowe IP od Naughty Dog czy Bend? Słabiutko panie...

Dobrze, że mam ogromną kupę wstydu, bo czekać to nie ma na co

Odnośnik do komentarza

Spóźniłem się na konferencje i widziałem tylko urządzenie do grania w chmurze, nowe słuchawki oraz gameplay Spidermana.

 

Teraz nadrabiam sobie resztę i stwierdzam że była to konferencja w stylu prezentacji Xboxa z zeszłego roku,  czyli dużo gier, duża różnorodność, dużo kolorowych mniejszych gierek, gierek usług, multiplaform i tradycyjnie można powiedzieć że chyba każdy znalazł coś dla siebie. 

 

Ale chyba nie dokladnie tego oczekiwali fani PlayStation po ponad 2 latach czekania na dużą konferencje. Zwłaszcza że czytając forum można było odnieść wrażenie że oczekiwania są ogromne, spodziewano się słynnych wyczekiwanych od 3 lat Frakcji, nowych gier Santa Monica, Bend, czy nawet ekskluzywnego GTA czy MGSa, Motorstorma. A tymczasem cały pokaz został zdominowany przez multiplatformy.

 

Rozczarowało PlayStation Studios, wszystkie nowe zapowiedzi od nich czyli Fairgames, Concord i Marathon okazały się grami usługami zapowiadanymi w formie CGI, a jedyny gameplay ze Spidermana wbrew zapewnieniu Jima Ryana o odcięciu się od PS4 w celu wykorzystania pełnego potencjału PS5 nie wygladał zbyt nextgenowo. 

 

Rzuca się w oczy że pod rządami Jima Ryana w PlayStation zaszły zmiany, kiedyś gry Sony kojarzyły się przede wszystkim z singlowym i pozycjami, a teraz widać większy nacisk na gry usługi, multiplayer, coop, wydawanie gier na PC i granie w chmurze. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Pokaz niestety też mnie zawiódł. Spider Man 2 dla mnie wygląda kozacko, ale gdzie inne gry od PlayStation Studios? Gdzie Frakcje? Ile można czekać od premiery The Last of Us: Part II? Śmiech na sali. Największy hype po tym pokazie mam na kolekcję MGSów, co samo mówi za siebie. Remake MGS3 oczywiście must have, ale nie pokazali rozgrywki i nie wiadomo kiedy premiera, więc jeszcze bez hype’u. Wracam do ogrywania Zeldy.

Odnośnik do komentarza

Słabiutki pokaz. Zmarnowana szansa. Jedynie Alan 2 ciekawy i jedyny realny gameplay, bo te wszystkie rakowe CGI to można o kant doopy rozbić. Pokazywanie gierek które wychodzą za 2 tygodnie to też niezła kpina z graczy. Brakowało jeszcze Deathloopa.

 

Te kolorowe klony fortnajta to cholerna zmora ostatnich lat. Czy branża na prawdę tak upadła? Serio ktoś się tym jara, czy nowe pokolenie już ma tak sprane mózgi i wypaczony gust że łyka te kolejne gierki usługi które umierają po 3 miesiącach od premiery? Gdzie tytuły dla dorosłych graczy, którzy doprowadzili swoją pasją gry wideo do punktu w którym jesteśmy dzisiaj (a raczej, w którym byliśmy).

 

Jim Ryan musi odejść. To taki typowy dziad korposzczur, zero pasji, odklejenie od rynku i oczekiwań graczy, czytanie z promptera.... Shawn nakrywał go czapką. :frog:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, jimbo wygląda jakby tylko chlał ten alkohol po godzinach i był tam za karę w tym Sony. 

 

Zero jaranka, jestem zawiedziony. Pokazywanie teasera snejka po dwudziestu latach bez konkretów to kpina z corowych graczy. Chociaż michalek stanął na chwilę jak usłyszałem 'what a thrill'.

 

Spider Man idzie w kierunku widać filmów Marvela - napyerdalamy tego samego ile wlezie a ludzie i tak pójdą do kina / kupią gierkę.

 

Byłem przekonany że Sony nie jest tak głupie by robić handhelda do streamowania tylko zrobi vite 2. Ale widać że ta firma ma wyjebane w rynek handheldowy, tylko będą dalej klepali vr2. I ta zapowiedź beat saber xddd

 

Gdzie gry online z jajem? Gdzie gierka od bend? Killzone również osrany, nawet Sony nie ma swojego fpsa dla nastolatków....

 

Odnośnik do komentarza

Vr2? Przecież wczoraj to był pogrzeb, zero konkretnej dedykowanej gierki, patch do Re4 w developingu xddd 

 

To że dedykowanego przenosniaka od Sony nie będzie było wiadomo od śmierci Vity. Dziwię się jakimś nieracjonalnym snom niektórych że Sony jeszcze raz zaatakuje ten segment, irracjonalne.

 

Gry exy...tutaj się nabrałem na hype, serio obstawiałem że po takim czasie pokażą megatony, przecież ten pokaz był plotkowany od roku. Wyszły z niego dwie rzeczy - okazało się że Sony studios są w takiej samej czarnej dupie z developingiem co Microsoft Studios, a kierunek w jakim zmierzają z tego co pokazali to genetyczne ziomalskie gry usługi dla nowego pokolenia graczy.

 

Insomniac ciągnie ten wózek obecnie, a ci jeszcze najpewniej sprowadzą go do roli studia od gier na licencji Marvela

Odnośnik do komentarza
20 minutes ago, oFi said:

Zgadzam się, jimbo wygląda jakby tylko chlał ten alkohol po godzinach i był tam za karę w tym Sony. 

 

Zero jaranka, jestem zawiedziony. Pokazywanie teasera snejka po dwudziestu latach bez konkretów to kpina z corowych graczy. Chociaż michalek stanął na chwilę jak usłyszałem 'what a thrill'.

 

Spider Man idzie w kierunku widać filmów Marvela - napyerdalamy tego samego ile wlezie a ludzie i tak pójdą do kina / kupią gierkę.

 

Byłem przekonany że Sony nie jest tak głupie by robić handhelda do streamowania tylko zrobi vite 2. Ale widać że ta firma ma wyjebane w rynek handheldowy, tylko będą dalej klepali vr2. I ta zapowiedź beat saber xddd

 

Gdzie gry online z jajem? Gdzie gierka od bend? Killzone również osrany, nawet Sony nie ma swojego fpsa dla nastolatków....

 

Jimbo jest wyniszczony bieganiem po sądach i różnych komisjach w sprawie Activision/Blizzard. Nic innego nie robił w ciągu ostatniego roku.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, smoo napisał:

Te kolorowe klony fortnajta to cholerna zmora ostatnich lat. Czy branża na prawdę tak upadła? Serio ktoś się tym jara, czy nowe pokolenie już ma tak sprane mózgi i wypaczony gust że łyka te kolejne gierki usługi które umierają po 3 miesiącach od premiery? Gdzie tytuły dla dorosłych graczy, którzy doprowadzili swoją pasją gry wideo do punktu w którym jesteśmy dzisiaj (a raczej, w którym byliśmy).

Czy kogoś to jeszcze dziwi? Mamy czasy, w których największe pieniądze trzepią właśnie gry live-service dla małolatów, albo budżetowe produkcje na komórki. Oczywiście dla "prawdziwego gracza" jest to karygodne, ale niestety ciężko się dziwić producentom, że w erze popularności Fortnite, Overwatch, Apex i innych podobnych decydują się wydawać swoje wariacje sprawdzonej mechaniki. Inna sprawa, że nie zważają przy tym na ryzyko przesytu i znudzenia i wtedy faktycznie jakaś gra - nie ważne czy/jak dobra - często umiera niedługo po premierze. 

 

Ja poza MGS3 nie robiłem sobie żadnych nadziei, co wynika bardziej z braku czasu na granie we wszystko co nowe. Miałem akurat robotę, to prezentację obejrzałem jednym okiem i ogólnie jestem obojętny. Nie powiem, żeby było źle. Kiedyś zamiast smętnych pokazów i gadających korpoludków gracze chcieli po prostu gry, no to dostali po prostu gry. Inna sprawa, że multiplatformy, oraz czy były to potencjalnie ciekawe gry. Ja od razu grymasiłem na ilość FPSów/TPSów. Pierwsza pokazana gra to faktycznie kolejny przykład obecnych czasów - kolorowe elo ziom joł luz wygibasy w wykonaniu zbuntowanych hipsterów, z adekwatną muzyką w tle, która skończy pewnie jak jakiś ubisofciak. W kontekście Splatoonite Foamstars czy nawet Street Fighter 6 można wywnioskować, jakie klimaty najwyraźniej są teraz "hip i trendy" wśród młodzieży. Nie moje klimaty kompletnie.

 

Właściwie z całej prezentacji wrażenie zrobił na mnie tylko Phantom Blade 0, Dragon's Dogma II, Final Fantasy XVI i oczywiście MGS3 oraz info na temat kolekcji MGS 1-3. Rozczarował brak pokazu Silent Hill 2.

 

Jako ktoś, kto gra na wielu sprzętach uważam, że jest ok. Gdybym miał patrzeć tylko na stronę Sony, no to owszem, kiepsko, bo samym Spider-Manem i jakimiś pierdołami szału nie zrobią, mimo wszystko. Nie żeby mieli konkurencję, ale i tak średnio.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Sony może zapomniało moim zdaniem. że pokazy czerwcowe to trochę gra marzeniami, a nie kolejny State of Play (tylko większy). Gry megatonowe się zapewne robią (przecież te studia nie pierdzą w stołki), ale z jakiś przyczyn ktoś w Sony zdecydował, że nie warto rzucić nawet teasera. A choćby taki łysy brodacz na koniu wśród piasków i z egipską muzyką rozbudziłby apetyty wystarczająco. Pokazano gry, które wyjdą w tym roku lub może trochę w następnym, ale masa to multiplatformy. Co w obecnej pozycji PlayStation 5 i tak jest sporym profitem. Tylko uważam, że taki pokaz, który nie nakręca zbytnio core gamerów na przyszłość (którzy są dla fejmu owego kluczowi moim zdaniem), może sprzedaży PS5 zaszkodzić. Ten sprzęt ma ogromny rozpęd, w zasadzie trwa od poprzedniej generacji (a na upartego, można rzec że zaczął się w drugiej połowie generacji PS3), ale jak osiądą na laurach, to szybko może wyhamować. Tu trzeba jechać na pełnej, choćby teaserami gier z 2025, a nie bawić się w szczere pół-środki bo konkurencja leży i kwiczy. A na tych online gaas-ach to sobie wielu ryj rozwali, bo czas i populacja nie jest z gumy, a w tych grach ludzie raczej nie skaczą po tytułach, tylko wybierają sobie długofalowo 1 góra 2 tytuły i jadą do upadłego. Mogą nawet coś czasami sprawdzić z ciekawości, a potem wrócą do Fortnirte czy Apex.

 

No nic, zaciska się zęby i żyje się dalej. Kondycja konsoli jest i będzie bardzo dobra, a wygłodniałym pozostaje czekać na kolejny duży pokaz, który jeśli Sony jeszcze słucha społeczności, powinien być wypełniony dużymi grami od wewnętrznych studiów ;)

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Mendrek said:

Sony może zapomniało moim zdaniem. że pokazy czerwcowe to trochę gra marzeniami, a nie kolejny State of Play (tylko większy). Gry megatonowe się zapewne robią (przecież te studia nie pierdzą w stołki), ale z jakiś przyczyn ktoś w Sony zdecydował, że nie warto rzucić nawet teasera. A choćby taki łysy brodacz na koniu wśród piasków i z egipską muzyką rozbudziłby apetyty wystarczająco. Pokazano gry, które wyjdą w tym roku lub może trochę w następnym, ale masa to multiplatformy. Co w obecnej pozycji PlayStation 5 i tak jest sporym profitem. Tylko uważam, że taki pokaz, który nie nakręca zbytnio core gamerów na przyszłość (którzy są dla fejmu owego kluczowi moim zdaniem), może sprzedaży PS5 zaszkodzić. Ten sprzęt ma ogromny rozpęd, w zasadzie trwa od poprzedniej generacji (a na upartego, można rzec że zaczął się w drugiej połowie generacji PS3), ale jak osiądą na laurach, to szybko może wyhamować. Tu trzeba jechać na pełnej, choćby teaserami gier z 2025, a nie bawić się w szczere pół-środki bo konkurencja leży i kwiczy. A na tych online gaas-ach to sobie wielu ryj rozwali, bo czas i populacja nie jest z gumy, a w tych grach ludzie raczej nie skaczą po tytułach, tylko wybierają sobie długofalowo 1 góra 2 tytuły i jadą do upadłego. Mogą nawet coś czasami sprawdzić z ciekawości, a potem wrócą do Fortnirte czy Apex.

 

No nic, zaciska się zęby i żyje się dalej. Kondycja konsoli jest i będzie bardzo dobra, a wygłodniałym pozostaje czekać na kolejny duży pokaz, który jeśli Sony jeszcze słucha społeczności, powinien być wypełniony dużymi grami od wewnętrznych studiów ;)

Przecież dostałeś CGI Teasery mega bomby m.in. od genialnego BUNGIE 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Rtooj napisał:

Dobór gier, sposób ich prezentacji dowodzi że prawdopodobnie moje postrzeganie gier, jak i większości na forum to jakiś promil promila, jeżeli ten pokaz był oparty o jakieś badania czego chcą gracze to znaczy że gracze to gąbki które wchłaniają nadal kolorowe nijakie strzelanki, postacie z manga oczami które wyglądaja jak dwie krople wody, pokazy oparte o CGI które nic nie mówią o produkcie, i cieszą się z reklamy filmu.

Nawet początek trailera Spiderman2 mnie przeraził że to jakiś szrot z Vin Diselem (ark chyba).

 

Przecież tak dokładnie jest. Wystarczy odpalić instagrama i widać co teraz jest TRENDY na świecie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...