Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Kaczi napisał:

Ktoś mi może powiedzieć ile procent z ogółu gier to exy, 20-25% ?

Szybki rzut oka na Wikipedię mówi że w tej generacji wyszło okolo 130 gier first party od $ony (licząc wszystkie remastery, gierki na vr, playlinki itd.) a wszystkich gier ukazało się na konsoli ponad 2800 więc wychodzi na to że około 5% gier w bibliotece ps4 to exy, całkiem sporo trzeba przyznac

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Welna napisał:

Tez mysle ,ze nie ma to dla nich znaczenia.

 

Dla mnie by nie mialo, bo to gry sprzedaja konsole i jak beda kozackie tytuly to 50€ to nie jest game changer

A ja uważam, że jednak to ma znaczenie, bo przez te 50€ różnicy mogą sprzedać nie 20 a 10 mln konsol. I załóżmy, że wydadzą jakiś hit, który kupi co 4 właściciel konsoli, to w pierwszym wariancie sprzedadzą 5 mln egz. a w drugim tylko 2,5 mln. Jest różnica? Już nie wnikam w pro konsumencką politykę  MS, bo ta może namieszać jeszcze dużo bardziej.

Odnośnik do komentarza
Teraz, tata_arek napisał:


Ok, tylko exy zachęcają do kupienia jednego pudła zamiast drugiego, a większość osób ma 1 konsolę, na którą potem kupuje multiplatformy.


Wiadomo, ale nie byłbym taki pewien czy to exy napędzają sprzedaż. Tzn. nie dla ogółu, bo o ich istnieniu wiedzą raczej gracze HC, czyli mniejszość.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Tylko jak masz 30% od sprzedaży każdej z gier na swoją platformę to sumarycznie i tak największy zysk generują multiplatformy.

Oczywiście, ale zyski z exow w tej generacji Sony miało rekordowe. Już nie pamiętam dokładnych liczb, a newsa nie mogę jakość znaleźć (był chyba z ostatnim raportem finansowym). PlayStation w tej generacji dostalo zielone światło od góry, więc należy spodziewać się jak mówią plotki, czasowych exow dużych marek, a także przejmowanie ekip developerskich. Sony do PS4 podchodziło z dużo rezerwą, ale po tak ogromnym sukcesie postanowili w pompować w to znacznie więcej kasy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak to Sony mnie wkur.. z tym PS5

Czają się ze wszystkim jak pies na dupakę

Kiedy Microsoft wykłada wszystkie karty na stół, tak Sony co robi? Ogłasza bundla PS4 z Fifą..

Exy exami, konsola się sprzeda, sam czekam i kupię, ale podejście słabe..

I tak jak ktoś pisał, jeśli nie podadzą ceny i pre ordery nie rusza do 22 września, to zaczynam tą generację z obozem zielonych

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Same FIFY i COD'y biją wszelkie wyniki exów.

To fakt i raczej się to nie zmieni. No chyba, że mówimy o konsoli Nintendo. Tak czy inaczej exy mają wpływ na nasz wybór. Mając nawet najlepszy sprzęt na świecie miałbym zgryzotę, iż nie mógłbym zagrać w gry z portfolio Sony.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...