Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, walek napisał:

 

To trochę zabawne co mówisz. Decydujesz się na konkurencyjną konsole, bo Sony nie podaje ceny i nie rusza z pre-order'ami. A co z ekskluzywnymi grami, przywiązaniem do marki, z community jakie budwowałeś na danej platformie, itd. Mi wisi i powiewa, kiedy Sony ogłosi cene i uruchomi pre-order'y, bo doskonale zdaje sobie sprawe, ze to będą okolice połowy listopada i cena 499 dolarów. A nawet jesli spoznia się, to i tak zdecyduje sie na ps5, bo marka Xbox, w mojej opinii, absolutnie nie dla mnie nic do zaoferowania. Na tej platformie nie ma wybitnych gier pokroju Uncharted, Horizon, Death Stranding czy Ghost of Tshusima. Tylko gwłacone przez kilka generacji exy, takie jak Gears of War i Halo oferujące gameplay z epoki lodowcowej. Poza tym chwalą sie, ze mają najmocniejszą konsole. Owsze, tylko ten potencjał będzie wykorzystany za 3-5 lat. Tak więc cierpliwości mój przyjacielu, nie ma sensu strzelać focha na Sony, bo się ociąga z ogłoszeniem pewnych informacji. Emocje to zły doradca przy kupowaniu. A chyba nie chcesz popełnić gafy i zainwestować w sprzęt MIcrosoftu. :)

Użytkownik ppe? 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, walek napisał:

 Na tej platformie nie ma wybitnych gier pokroju Uncharted, Horizon, Death Stranding czy Ghost of Tshusima. Tylko gwłacone przez kilka generacji exy, takie jak Gears of War i Halo oferujące gameplay z epoki lodowcowej. Poza tym chwalą sie, ze mają najmocniejszą konsole. Owsze, tylko ten potencjał będzie wykorzystany za 3-5 lat. Tak więc cierpliwości mój przyjacielu, nie ma sensu strzelać focha na Sony, bo się ociąga z ogłoszeniem pewnych informacji. Emocje to zły doradca przy kupowaniu. A chyba nie chcesz popełnić gafy i zainwestować w sprzęt MIcrosoftu. :)

 

Zdaje się M$ też zdaje sobie z tego sprawę stąd zakup mniejszych studiów oraz rozwijanie własnej ekipy. Wątpię żeby nie wyciągnął wniosków z obecnej generacji i pominął tak ważną kwestię jak gry ekskluzywne. Myślę, że może nas jeszcze tutaj zaskoczyć. Ze słów gościa od Unreal Engine wynika, że obie konsole pokażą moc dopiero za dwa lata. Przez ten okres czasu słabsza wersja xoboxa może sporo namieszać na rynku.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rozi napisał:

No ale co, nie pisze prawdy? Gra od lat na Playstation, jego znajomi grają, do tego konsola posiada lepsze gry ekskluzywne, więc nie dziwota, że wybierze kolejny raz sprzęt od Sony. 

 

jakby tylko to zawarł w swoim poście, to spoko, ale on coś tam pisał o upośledzonym gameplayu w halo czy gearsach, jako wybitne gry podając horizon zero dawn 

 

każdy ma inny gust, wiadomo, ale mimo wszystko ciężko brać taki komentarz na poważnie

Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, 20inchDT said:

 

:dynia:

 

 

Btw. niezła lista "wybitnych" gier. Niektórym naprawdę wystarcza ładna grafika.

 

Słuchaj. Ja uważam, że w dobie BattleRoyal'owego gó%wna, jakie w mamy Cod czy Fortnite oraz sandbox'owego zalewu gier, Death Stranding oferuje unkikatowe "doświadczenie". Mam w tej grze na liczniku ponad 110 godzin i nie boje sie sformułowania wybitna gra. Więkoszość ludzi w tej grze widzi  symulator chodzenia z ładnymy widoczkami. No ale ta więkoszść to z reguły youtube'owi gracze, albo gracze oczekujący akcji, strzelania, zadymy, itd. Do takich gier trzeba mieć pewną wrażliwość. Uncharted, moze nie jest wybitną grą, ale w porównaniu z tym co oferuje Micorosftu w gatunku action-adventure, to wybitnie się wyróżnia. Xbox nie ma tak fantastycznej, filmowej, cudownej graficznie gry, jaką ma Sony. Natomiast Horizon: Zero Dawn, to mocarne udrzenie baśniowym, post-apokaliptycznym światem. Ta gra  czerpie mnóstwo z wielu innych "piaskownic", ale nie zmienia to faktu, że ta gra dawała mi największy "fun" na Ps4. A co powiem  Ghost of Tsuhisma? Reminesencja mojej lubionej gry w klimatach Tenchu. Może, to nie jest "stealth action", ale klimat feudalnej Japoni, z samurajem walczącym  mongolskim najeźdzcą, to jest to co kocham. Takiego czegoś nie masz na platformie Microsoftu. Dlatego zanim napiszesz zacytowane przeze mnie twoje twierdzenie "... Btw. niezła lista "wybitnych" gier. Niektórym naprawdę wystarcza ładna grafika", zastanów się wielokrotnie. A najlepiej by było gdbyś ograł, te wszystkie gry. Bo mam takie wrażenie, że "ograłeś" je na tubie. Pozdrawia, peace. 

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, walek napisał:

Do takich gier trzeba mieć pewną wrażliwość

Nienawidzę tego argumentu. Coś się nie podoba, to jesteś fanem call of duty.

 

 Hurr Durr Do Gears tactics i Halo wars trzeba mieć iq powyżej 100, bo inaczej nie docenia się wysublimowanego taktycznego gameplayu Hurr Durr

 

Niektórzy z was powinni sobie zdawać sprawę, że nie wszystkich porywają te gry sony. Jak dla mnie w takim Uncharted czy Horizon jest

1 godzinę temu, walek napisał:

gameplay z epoki lodowcowej

 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Horizon z sterowaniem z epoki lodowcowej? Przecież to jedna z lepszych gier jeśli chodzi o filing. Każdy człowiek jest inny i rozumiem, że jeden woli to drugi tamto. Ale trochę krzywdząca twoja ocena,  taki Horizon na najwyższym poziomie trudności sprawia, że gra dodaję dodatkowego smaczku, zmusza gracza do kombinowania, wprowadzania złożonych taktyk, korzystania z całego sprzętu. Dodatkowo historia i główna bohaterka robią robotę. Gdyby seria uncharted czy omawiany horizon były słabymi grami nie sprzedały by się w takiej ilości. Może twoja osoba bardziej lubi gry społecznościowe? Nie zmienia to faktu, że każdy wybiera to co lubi i to cała tajemnica, więc licytowanie się, że moje jest lepsze niż twoje mija się z cele.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, krzysiekp392 napisał:

Nie kompromituj się takimi argumentami.

A coś więcej? I o jakiej kompromitacji piszesz? 16 milionów Horizona i cała seria uncharted to pewnie około 50 milionów kopi. Czyli idąc twoim tokiem rozumowania ludzie kupują crapy? Zamiast atakować takimi zwrotami użyj swoich argumentów, wymiana zdań to bardzo rozwijająca cecha naszego gatunku. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Wredny napisał:

Tak czy siak, gdybym miał ograniczać się tylko do jednego sprzętu, to na 100% wybrałbym konsolę Sony - właśnie ze względu na te wszystkie marki, których u konkurencji nie znajdę - uwielbiam te trzecioosobowe, wysokobudżetowe blockbustery na wiele godzin, z cudowną graficzką, genialną muzyką, interesującymi historiami i fantastyczną grą aktorską.
Horizon Zero Dawn, Uncharted 4, God of War, Days Gone, The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima - dla kontynuacji zaledwie tych kilku gier kupię kolejne PlayStation, bo właśnie doznań oferowanych przez te tytuły w grach poszukuję.
Uwielbiam czysto singlowe, zamknięte doświadczenia, przygody w fantastycznych światach, poruszające, świetnie opowiedziane historie z wyrazistymi bohaterami, a to wszystko w formie oszlifowanych technicznie perełek, które nie muszą czekać roku czy dwóch na dodanie zawartości, czy łatanie baboli (oprócz Days Gone, ale i tu ja akurat drastycznych błędów nie miałem).
W tej generacji, oprócz Sony, jedynie CDPR i Rockstar potrafiły dostarczyć mi takich gier, więc tak - dla mnie exclusive'y mają ogromne znaczenie.
 


Miał na myśli słynne powiedzenie o jedzeniu gówna i nieomylności much - ilość sprzedanych egzemplarzy to zawsze słaby argument - disco polo też sprzedaje się więcej niż muzyki klasycznej, a kolorowe gówna o ludzikach w rajtuzach zarabiają w kinach więcej niż fimy Scorcese np.

Ok ale zwróć uwagę, że wcześniej napisałem o tym jak ja odbieram grę którą ukończyłem. Nie rozumiem tej agresywnej retoryki na forum. Mogę przychylic się do twojego argumentu ze masowa sprzedaż nie jest wyznacznikiem jakości. 

Ale dla mnie indywidualnie to właśnie Horizon był grą generacji.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, czarek250885 napisał:

Nie rozumiem tej agresywnej retoryki na forum.


Zauważyłem, że lekko się tutaj gubisz, ale tak wygląda internet i akurat ja cieszę się, że tu nie ma tej słodkopierdzących umizgów rodem z resetery, tylko czasami ostra wymiana zdań, w której trzeba umieć sobie radzić, złośliwościami odpowiadając na zaczepki - żadne "czas pokaże" (Twój trademark praktycznie, na 760 postów użyłeś tego zwrotu pewnie w ponad połowie z nich) Cię nie uratuje :kaz:
A z Horizonem mnie akurat przekonywać nie musisz - dla mnie też jest to jedna z perełek generacji - spodziewałem się tylko ładnej graficzki, a dostałem kapitalnie wykreowany, interesujący świat, zajebistą bohaterkę i wciągającą historię, którą aż chciało się odkrywać.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, walek napisał:

[...] Xbox nie ma tak fantastycznej, filmowej, cudownej graficznie gry, jaką ma Sony. [...]

Ciekawe ile osób tutaj piszących, że Xbox nie ma "filmowych" gier próbowało zagrac w Gears 4, czy 5?

 

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/recenzje/recenzja-gears-of-war-4-najlepsza-odslona-w-historii-serii/d6hrqd2

https://spidersweb.pl/2019/09/gears-5-recenzja-review.html

 

Ja wiem, że to temat o PS5, ale żal czytać takie głupoty.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Wredny napisał:


Zauważyłem, że lekko się tutaj gubisz, ale tak wygląda internet i akurat ja cieszę się, że tu nie ma tej słodkopierdzących umizgów rodem z resetery, tylko czasami ostra wymiana zdań, w której trzeba umieć sobie radzić, złośliwościami odpowiadając na zaczepki - żadne "czas pokaże" (Twój trademark praktycznie, na 760 postów użyłeś tego zwrotu pewnie w ponad połowie z nich) Cię nie uratuje :kaz:
A z Horizonem mnie akurat przekonywać nie musisz - dla mnie też jest to jedna z perełek generacji - spodziewałem się tylko ładnej graficzki, a dostałem kapitalnie wykreowany, interesujący świat, za(pipi)istą bohaterkę i wciągającą historię, którą aż chciało się odkrywać.

Takie statystyki tu się prowadzi?

Ja nic nie mam do ostrej wymiany zdań o ile używa się argumentów, a nie odpowiada się bo tak i już, albo jesteś głupi. 

Wiadomo, że na forum wchodzimy by móc skonfrontować nasze poglądy, lub podzielić się swoim spostrzeżeniami. 

We wcześniejszym poście zwróciłes uwagę, iż:

24 minuty temu, czarek250885 napisał:

Tak czy siak, gdybym miał ograniczać się tylko do jednego sprzętu, to na 100% wybrałbym konsolę Sony 

Ja właśnie jestem w tej sytuacji, ze nie mam tyle czasu na grę co kiedyś i to sprawia, że wybór jest prosty. W każdym innym przypadku staralbym się mieć przynajmniej dwie konsolę.

Dodam jeszcze tyle, że moje najlepsze gry tej generacji oprócz Horizona to Days Gon, które mnie mega zaskoczyło i uważam ten tytuł za odkrycie, oraz nie będę oryginalny God od War. Zabawne, że to pierwsza gra z tej serii, która mnie zaciekawiła. Przed zmianą Kratos zupełnie do mnie nie trafiał. 

Odnośnik do komentarza

@czarek250885
No to tak jak u mnie - pod wieloma względami - zarówno gier, które się podobały (Horizon, DG i GoW, choć akurat dwie pierwsze części na PS2 uwielbiam, ale później miałem serię gdzieś), jak i braku czasu.
Tak się tłumaczyłem w obecnej generacji, ale dzięki temu, że ominęła mnie trzecia iteracja konsol Microsoftu, postanowiłem zaopatrzyć się w czwartą i to od niej zacząć ósmą generację.
Na PS5 przyjdzie pora, kiedy pojawi się kontynuacja jednego z tych tytułów, o których pisaliśmy wcześniej.
Ktoś mi tu parę razy pisał, że skoro brak czasu to może by tak przestać grać w byle co i skupić się tylko na największych sztosach... Coś w tym jest, a w połączeniu z zapowiadanymi cenami gier na nową generację to już naprawdę trzeba będzie ostrożnie dobierać tytuły, więc przypuszczam, że siłą rzeczy będę grał w mniejszą liczbę tytułów - tym sposobem powinno się udać pogodzić granie na dwóch/trzech konsolach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Zapytam również tu bo nie wszyscy czytają temat Xboxa. Cały czas przewija się dyskusja o ilości fps gdzie wiadomo że będzie coś za coś. Natomiast mało kto wspomina o dynamicznym hdr i vrr. Opierając się na opisach tych ficzerów hdmi 2.1 z netu mam wrażenie że to MOŻE zrobić realną różnicę w jakości obrazu. Jeżeli się mylę to niech ktoś kumaty może wyjaśni łopatologicznie czy  vrr i dynamiczny hdr też zależą w tak dużej mierze od mocy czy jest to bardziej kwestia zgodności tv z konsolą i chęci twórców do implementacji? Czy teraz np. gry będą z vrr czy z free sync bo działanie te same ale chyba inny program? Czy twórcy będą implementować obydwa w takim razie? Może ktoś ma wiedzę szerszą na ten temat bo może to być argumentem za lub przeciw przy zakupie tv lub konsoli i mieć duży teoretycznie wpływ na jakość gry od strony technicznej.

 

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Square napisał:

Najlepiej pytać w dziale z telewizorami.

Jasne ale ja pytam o teoretyczne i praktyczne kompromisy przy implementacji w grach i czy w ogóle coś na ten temat wiadomo od twórców gier a nie tv. Bo chyba potwierdzone jest w obydwu konsolach hdmi 2.1 jeżeli dobrze pamiętam. Mam nadzieję że nie jest to reklamowane jedynie pod magiczne 120fps.

Może Hendrix rzuci jakieś światło na temat.

Edytowane przez rah
Odnośnik do komentarza

newsy w sensie plotki, no ku,rwa figar nooooo nie trudno się domyślić :P 

 

2 minuty temu, Figaro napisał:

Poza tym on nic nie wie.

 

dzięki :lapka: też nei wierzę w tak małą różnicę między digital a fizykiem, bo Sony się to nie opłaca. Spodziewam się, że idąc za rosnącym trendem sprzedaży cyfrowej będą opierali marketing o tańszą wersję (za jedyne 400zł więcej prawdziwy next-gen!), a jego atraktycjność spada gdy za 50USD więcej masz wersję z czytnikiem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...