Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, benito82pl napisał:

Kanabis teraz to na jednej gierce z 10 razy zarobisz. Więc $ony Ci dobrze dogodzi.

No ogolnie bede musial podrozyc usluge wymiany wiec w sumie ok. Tylko wklad na premiere bedzie sporo wiekszy niz do tej pory. No kur.wa ja myslalem ze ta podwyzka to bedzie 279-289zl a nie 349 no gdzie do chu.ja :obama:

 

 

Przez to ze ubigierki/ea tydzien po premierze lataja w promo 179zl i tak ludzie juz nie sa takimi fra.jerami jak wczesniej i nie kupuja juz tak gierek od razu na premiere to co mowic teraz bedzie xddd

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

No ogolnie bede musial podrozyc usluge wymiany wiec w sumie ok. Tylko wklad na premiere bedzie sporo wiekszy niz do tej pory. No kur.wa ja myslalem ze ta podwyzka to bedzie 279-289zl a nie 349 no gdzie do chu.ja :obama:

 

 

Przez to ze ubigierki/ea tydzien po premierze lataja w promo 179zl i tak ludzie juz nie sa takimi fra.jerami jak wczesniej i nie kupuja juz tak gierek od razu na premiere to co mowic teraz bedzie xddd

Wydaję mi się, że wszyscy obstawialismy taki przedział, czyli te +10$. Tutaj jest już jazda po bandzie i monitorowanie jak bardzo mogą nas doić. Mam nadzieję, że sprzedaż im na tyle spadnie, iż zaraz wrócą do normalnych cen, grubo poniżej 300 zł.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, kanabis napisał:

A jak wyglada sytuacja na zachodzie w kwestii komentarzy podwyzek cen? 

Bo pewnie te 10 dolcow czy euro wydac dla Boba czy Hansa to nie bedzie taki ból jak u nas 100zł a co za tym idzie pewnie niestety te ceny sie przyjma


Hansy się burzą, bo €80 nijak się ma do $70, które zapłacą za gry Boby.

 

Pozostaje liczyć na to, że omawiane tu ceny są tradycyjnie wywindowane przez markety. W końcu w tej generacji sugerowana cena to 289zł, a sam nigdy nie dałem więcej niż 250 na premierę, a nawet to było tylko raz. Zazwyczaj daje radę kupić premiery za 220-230.

Odnośnik do komentarza

Wszyscy na świecie mogą się burzyc a jestem pewny że ceny gier już się nie zmienia. Tak wogole ten krytykowany ubi soft sprzedaje swoje gierki na ps5 za 249 zł tylko te (pipi) z Sony pojechali po całości. Ale będzie tych gier leżało po marketach pelno. Kto kupi jakiegoś sackboya albo ten destruction all star za ponad trzy stówy. Może jestem naiwny ale mam nadzieję że gracze jeszcze nie są tak durni i pokaza portfelem co sądzą o tych cenach .

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, marcinwks napisał:

Wydaję mi się, że wszyscy obstawialismy taki przedział, czyli te +10$. Tutaj jest już jazda po bandzie i monitorowanie jak bardzo mogą nas doić. Mam nadzieję, że sprzedaż im na tyle spadnie, iż zaraz wrócą do normalnych cen, grubo poniżej 300 zł.


Obecna cena gier to 289zł (ustalona, kiedy kurs euro był niższy) niestety podwyżka w PL jest większa, bo kurs euro się zmienił (i posiadamy wyższy vat) - sklepy, tak jak obecnie, tak i w przyszłości nie będą sprzedawały po sugerowanej cenie detalicznej. W jakiej cenie się to wszystko unormuje? Trudno powiedzieć, osobiście wiedziałem o cenie gier od dawna, więc nie czuję się zaskoczony.

@Ma_niek

Ubisoft celowo uprzedził, że tymczasowo nie podnosi cen w przypadku swoich cross-genowych gier, następne produkcje będą ponownie "rozpatrywane" pod względem ceny. 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, marcinwks napisał:

Wydaję mi się, że wszyscy obstawialismy taki przedział, czyli te +10$. Tutaj jest już jazda po bandzie i monitorowanie jak bardzo mogą nas doić. Mam nadzieję, że sprzedaż im na tyle spadnie, iż zaraz wrócą do normalnych cen, grubo poniżej 300 zł.

 

 

To samo zrobiło Apple wypuszczając Iphone X. Oddzielili plebs od reszty, sprzedaż była. Telefon za 5k dzisiaj nikogo nie dziwi. 

Tutaj będzie to samo. Ale jak ktoś kupował gry po 249zł i po 269, potem prawie drugie tyle wydawał na DLC, to mamy efekt. Kilka miauczących osób na necie nic nie zrobi, COD się dalej świetnie sprzeda i tyle. A na premierę już totalnie będzie szał. 

Plus taki, że pudełeczko można odsprzedać. 

Odnośnik do komentarza

Dramatyzujecie, po prostu będzie się kupowało gierki miesiąc po premierze od Mariana na allegro. Zobaczymy jak wydawcy na dłuższą metę na tym wyjdą. 

Na zachodzie może sprzedaż nie będzie zła, ale w takich krajach jak Polska, słupki poleca w dół, aż ktoś tam na górze przetrzeźwieje. No chyba, że jednak w naszym kraju jest znacznie lepiej, niż nam się wszystkim wydaje. 

2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ceny robią wrażenie. Aż mi się przypominają lata 90 i gry po 300 zł na N64 gdzie nowy gameboy był tańszy. 

Tylko wówczas jaką miałeś średnią krajową, z 900zl?

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.