Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Stawiam, że te ceny, to tylko na początek. Chyba, zawsze przy premierze nowej konsoli był znaczny skok, później spadały? 
Przy PS4 był skok o około 50zł na premierę, a potem zaczęły się te debilne wersję deluxe, hiper duper, które podchodziły pod 400 zł nawet. Także dopóki nie odbije się to bezpośrednio na słabej sprzedaży to nie ma co liczyć na zmianę ceny. Tym bardziej, że gracze to stado baranów do golenia, co już niejednokrotnie udowodnili.
Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, byłem zdecydowany na zakup ps5. Mialem wizję, jak odbieram konsolę w nocy i cioram do rana. I niestety po wczorajszej konfie powiem krótki: bye bye Sony, na co najmniej rok czasu. Parciu na next-gena ulżę sobie Xboxem, gdzie gamepass na pół roku kosztuje tyle co jedna gra na PS5. Dodając do tego, że wygląda na to, że większość gier wciąż będzie wychodzić na ps4 i PC to ja się pytam WHAT DA FAK?! Bardzo szkoda, że większość ludzi nie pokieruje się rozsądkiem i nie oleje sprzętu Sony bo niestety możemy spodziewać się dalszego dymania. I od razu uprzedzę i powiem brzydko, stać mnie na konsolę, stać mnie na gry za 350 zł ale nie stać mnie na to, żeby samemu sobie wytłumaczyć tą paranoję, wystarczy, że świadomie daje się dymać Nintendo, na dwa baty nie pociągnę:)

Edytowane przez izon
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, second napisał:

Ceny powyżej 300 zł raczej będą tylko w marketach, teraz np call of duty w mm 359, a już np na ultimie 289 

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/gra-ps5-call-of-duty-black-ops-cold-war 

https://www.ultima.pl/ct/playstation-5/gry/akcja/call-of-duty-black-ops-cold-war-2

W ultimie nizsza cena, gdyz gra nie pochodzi z polskiej dystrybucji. Zaznaczone tylko, ze wersja angielska. Nie wiadomo, czy bedzie PL. W MM do wyboru jest angielski i polski. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Figuś napisał:

kocham typa jak się gotuje, chociaż tu tylko o preordery chodzi

 

 

przecież wiadomo czemu tak zrobili, chodziło o efekt FOMO (fear of missing out), panikę wśród fanów i sprawienie wrażenia że to produkt ekskluzywny którego nakład jest limitowany. 

 

Jak widać po temacie niżej efekt osiągnęli.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Figuś napisał:

W euro to nawet nie ruszyły preordery na konsole:lapka:  jedynie akcesoria możesz zamówić i gry za trzy i pół paki

Czyli zaspali. Teraz tak sobie przejrzałem sklepy i myślałem, że w euro jest taka sama sytuacja co w mm. Nie zmienia to jednak tego, że zainteresowanie jest ogromne. Ciekawe jaką ilość rzucą na nasz rynek. 

Odnośnik do komentarza

Jak już ten temat kasy za gry jest taki drażliwy, to wystarczy że poczekacie chwile na zmiane rynku. 100 Tadków kupi po 350 PLN, kolejnych 100 po 300 PLN, a Wy już sobie szarpniecie 100 po 250 PLN i będzie jak dawniej:)  Dla Sony będzie to średnio 300 PLN więc i tak więcej zarobią. Wszyscy happy.

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
Teraz, ListuniO napisał:

Jak już ten temat kasy za gry jest taki drażliwy, to wystarczy że poczekacie chwile na zmiane rynku. 100 Tadków kupi po 350 PLN, kolejnych 100 po 300 PLN, a Wy już sobie szarpniecie 100 po 250 PLN i będzie jak dawniej:)  Dla Sony będzie to średnio 300 PLN więc i tak więcej zarobią. Wszyscy happy.

Ty tak na poważnie? Takie argumentowanie gówna na siłę.

Jesteśmy tutaj wszyscy grupką zapaleńców, którzy uwielbiają gierki i jak wychodzi jakiś gruby szpil to weź wytłumacz ludziom, że mają czekać rok. Co to w ogóle za logika.

 

Najlepsze jest to, że nie dość że nagle będziemy płacić 350 albo więcej to jeszcze pewnie mikrotransakcje nie znikną. Granie rzeczywiście stanie się "dobrem luksusowym."

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To terapia szokowa, tak to działa. Wrzucają jedną cenę na wszyskie rynki i patrzą jak idzie sprzedaż. Przesuwają później średnią dochodową w zależności od regionu i na po jakims czasie masz bardziej przystosowane ceny do rynku na poziomie lokalnym. Zawsze na początku coś kosztuje więcej - dziś 2299, za rok 1799.  Sprzedaż się generuje przychodem a nie dochodem więc im 350 za gre wygląda tak samo jak 150 ale ważne żeby się trzy sprzedały a nie dwie. 

 

Może wrócimy do konsoli?

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Pupcio said:

No chyba nikt nie łudzi się że oprócz ruchanka na 350zł  będzie jeszcze więcej dlc i innych śmieci  :)

Te śmieci są też na Xboksie i PC :( 
Koszt grania w wiele gier zaczyna drastycznie rosnąć. Ludzie zaczną grać w jakiejś duże RPG i inne gry online na 1000 godzin dla oszczędzania kasy. 
GamePass jest zaje/bi.sty, ale wiadomo, jakie M$ ma intencje.

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, C1REX napisał:

Oby $ony sobie w stopę nie strzeliło tymi cenami. 

Te gry za 360zł to chyba najlepsza reklama GamePassa, jaką M$ mógł sobie wymarzyć. 
No chyba, że $ony przywali jeszcze poprawionym PS Now, ale jakoś wątpię.

BTW: Tekken 7 + DLC na ps4 to ju teraz ponad 100 Euro.

Tylko nie wszystko z nowości trafi do gamepassa a ceny pewnie będą takie same również na xboxie. Myślę że z czasem wszystko wróci do normy, z resztą mam taką ilość gier do ogrania, że zanim to ogarnę to ceny gier spadną o połowę. 

Odnośnik do komentarza

Będzie jak zawsze ,chuyowe gry będą bardzo szybko spadać na wartości.
W tej generacji absolutnym mistrzem jest Fallout 76 i Battlefield 5 po 2 tyg od premiery można było je kupić 50% taniej.

Dobra gra się obroni a chuyowizny i gry z małą zawartością na start i jakimiś obiecankami typu GAAS to będą lecieć na pysk i tak było w tej generacji.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, czarek250885 napisał:

Tylko nie wszystko z nowości trafi do gamepassa a ceny pewnie będą takie same również na xboxie. Myślę że z czasem wszystko wróci do normy, z resztą mam taką ilość gier do ogrania, że zanim to ogarnę to ceny gier spadną o połowę. 

Jak już tak bardzo chcesz kupić nowość na xboxa to możesz kupić cyfre na np. Tureckim store za polowe ceny;)

Odnośnik do komentarza

Nie orientuje sie ktoś "ogarnięty", jak to będzie z wsteczną komatybilnością gier ps4 na ps5? Czy nowa next-gen'owa konsola Sony będzie czytała gry, tak jak na ps4, czy to będzie emulacja czy może w jakiś inny sposób ten sprzęt uruchomi gry z ps4? Pytam się, bo mocno zastaniwam sie nad sprzedażą PS4. A chce mieć taką samą jakość jak na obecnej generacji. Kolejne pytanie dotyczy takich gier jak Wiedzmin 3, czy  Death Stranding. Czy musze kupić zupgradowane wersje tych gier na Ps5, ciesząc się lepszą jakością wizualną, czy otrzymam patch'a do PeeS czwórkowych wersji na PS5, które po aktualizacji dostaną graficznego "kopa"? 

 

PS. Podłącze Ds4 do PS5?

Odnośnik do komentarza

@walek podobno 99% gier z ps4 odpali się na ps5. Jakiś tam procent będzie miało extra efekty, a znikomy % jak nowy spiderman i Horizon2 będzie miało dużo ulepszeń na ps5.

DS4 bedzię działał na ps5, ale tylko do gier z ps4. Niestety, ale $ony dalej lubi sobie z kilentem pogrywać, bo nie ma dobrego powodu, by DS4 działał w większości gier -zwłaszcza multiplatformowych. 

Just now, kotlet_schabowy said:

Z drugiej strony, gracze sami, z własnej nieprzymuszonej woli kupowali (pipi)edycje "specjalne" po 350 zł, gdzie dostawali POTĘŻNE dodatki typu soundtrack w formie cyfrowej do ściągnięcia, jakieś naklejki i specjalne bronie do multika xd.


Teraz wersja w metalowym pudełku będze więc po 499zł.

Odnośnik do komentarza

 

Digital Edition nie podbiło na razie serc graczy.

 

Zobaczymy czy trend się utrzyma, bo trzeba pamiętać że preoredery robią przede wszystkim najwięksi fani i gracze hardcorowej którym zależy na niewybrakowanej konsoli i możliwości odpalania płyt.

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Oto moja rozkmina tej wstecznej kompatybilnosci. 

Jest sobie firma devloperska. Jakaś  tam. Przez 3 - 4 lata jej programiści i artysci piszą gre. W końcu trafia ona na rynek. Sprzedaje się i osiaga sukces. Firma i jej pracownicy zarabiają pieniądze. Pora zabrać się za stworzenie kolejnej. Trzeba zarabiać pieniądze. :i_am_so_happy:

 

No ale wychodzi nowa konsola. I teraz taka sobie firma zamiast pisać nowa grę po aby znów sprzedać i zarobić pieniądze. To oni wykorzystują programistów aby ulepszyć juz istniejąca grę do standardów nowej konsoli. Po to aby gracze, którzy juz kupili gre juz wydali pieniadze mogli w nią zagrać albo nie zagrać na tej nowej konsoli. :lol: Raz ze wykorzystają do tego zasoby oraz będzie to kosztować bo programistom trzeba zapłacić. To dwa jaki oni będą mieć z tego interes? 

 

No bo nikt juz nie kupi nowej gry w sklepie. Ewentualnie tania używkę po to aby włożyć płytę do konsoli ściągnąć tego patcha usprawniającego i móc ponownie grac.

 

Dla mnie to grubo naciągane. :dry: Mocno wątpię właśnie w to ze deloperzy zaczną masowo tworzyć patche ulepszające gry, które juz sprzedali i na których już zarobili pieniądz. 

 

Dlatego też moja teoria dotyczaca wstecznej kompatybilności wyglada tak. Wkładasz plyte z gra PS4 do PS5 (lub ściągasz z psn). Konsola bez problemu uruchamia bez żadnych dodatkowych usprawnien. Napewno nie na zasadzie emulacji mocniejszej konsoli z poprawieniem grafiki jak np. uruchamianie gry z PsONE na emulatorze ePSXe gdzie rzeczywiście widać kolosalna poprawę dzięki mocy kart graficznych komputerów. Sony chwali się ze jeśli developerzy będą chcieli usprawnić gre takim patchem to tak będzie. Pytanie tylko czy rzeczywiście zamiast tworzyc nowe gry oni beda chcieli poprawiać stare. Po co?:philosoraptor:

 

Wsteczna kompatybilnosc to wspaniala sprawa. Sprzedajesz swoje PS4. Kupujesz PS5 i nadal grasz w cala swoja bibliotekę ale tez juz zainwestowałeś w przyszłość. Dlatego właśnie kupuje tego XBoxa Series X. Nigdy nie miałem żadnej konsoli M$ i dzięki tej wstecznej ze wszystkimi ich konsolami na jednej maszynie uruchomię gry z czterech systemów. Ale należy do tego podejść na chłodno żeby się później nie rozczarować tym ze takiego Drive Cluba nikt nie ulepszył dla PS5 bo w tym przypadku nie ma już kto tego zrobić. Studio zostało zamknięte. Albo AC4 Black Flag tez bedzie działać bez patcha bo szczerze mówiąc ta gra dzis nikogo. 

Ze wstecznej kompatybilności bede zadowolony jeśli uruchomi mi ona np. Rise albo Shadow of Tomb Raider na tej PS5. W ktore z sentymentu chciałbym zagrac. Nie czuje ze zostaną one poprawione. 

 

To całe reklamowanie wstecznej kompatybilnosci PS5 z uruchomieniem gier PS4 z ulepszeniami grafiki uważam za duży BULL SHIT

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...