Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Serio mnie zaczęło zastanawiać, jak $ony chce tą wsteczna rozwiązać. 

 

Horizon2 i spider2 mają mieć darmowy upgrade z ps4. Czyli cena gry na ps4, czy ps5 będzie też miało inną wersję za 359zł?

 

Wsteczna będzie za free, czy płatne patche, by $ony opłacało się dawać graczom stare gry, zamiast nowych za 359?

 

Nie wiem, czy ostatnie kłamstwa $ony to perfidne dymanie graczy, czy tylko efekt słabej wewnętrznej komunikacji firmy by uniknąć leaków. 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, Faka said:

No chyba już aż tak spiedolić pijarowo to za bardzo nie chcą, żeby wprowadzać płatne patche, bo to już byłby gwóźdź do trumny.

Ale jak chcesz rozwiązać upgrade horizona i spidera? 

 

Patch ma być darmowy, ale cena 359zl? Czy różna cena na ps4 i ps5 za tą samą grę? Przecież wersja na ps4 by była tańsza i na dwa systemy. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Faka napisał:

No chyba już aż tak spiedolić pijarowo to za bardzo nie chcą, żeby wprowadzać płatne patche, bo to już byłby gwóźdź do trumny.

 

Mi się akurat coś takiego marzyło żeby remastery były za małą dopłatą. Wtedy za darmo masz stanardową wersję, a jak komuś zależy do za te 5 czy 10 USD miał grę podciągniętą pod nowe standardy. Twórcom zależałoby na małym zarobku, a wsteczna nabrałaby nieco rumieńców.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, C1REX napisał:

Ale jak chcesz rozwiązać upgrade horizona i spidera? 

 

Patch ma być darmowy, ale cena 359zl? Czy różna cena na ps4 i ps5 za tą samą grę? Przecież wersja na ps4 by była tańsza i na dwa systemy. 

 

W sumie to już nie jest mój problem tylko parchów sony, a że dali teraz takie ceny gier i wylali na nich wiadro pomyj, to kombinuj jak zrobić upgrade gry. A wystarczyło siedzieć na dupie z 260 zł i rozeszło by się po kościach. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, C1REX napisał:

Te śmieci są też na Xboksie i PC :( 
Koszt grania w wiele gier zaczyna drastycznie rosnąć. Ludzie zaczną grać w jakiejś duże RPG i inne gry online na 1000 godzin dla oszczędzania kasy. 
GamePass jest zaje/bi.sty, ale wiadomo, jakie M$ ma intencje.

jakie? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, u55r napisał:

Oto moja rozkmina tej wstecznej kompatybilnosci. 

Jest sobie firma devloperska. Jakaś  tam. Przez 3 - 4 lata jej programiści i artysci piszą gre. W końcu trafia ona na rynek. Sprzedaje się i osiaga sukces. Firma i jej pracownicy zarabiają pieniądze. Pora zabrać się za stworzenie kolejnej. Trzeba zarabiać pieniądze. :i_am_so_happy:

 

No ale wychodzi nowa konsola. I teraz taka sobie firma zamiast pisać nowa grę po aby znów sprzedać i zarobić pieniądze. To oni wykorzystują programistów aby ulepszyć juz istniejąca grę do standardów nowej konsoli. Po to aby gracze, którzy juz kupili gre juz wydali pieniadze mogli w nią zagrać albo nie zagrać na tej nowej konsoli. :lol: Raz ze wykorzystają do tego zasoby oraz będzie to kosztować bo programistom trzeba zapłacić. To dwa jaki oni będą mieć z tego interes? 

 

No bo nikt juz nie kupi nowej gry w sklepie. Ewentualnie tania używkę po to aby włożyć płytę do konsoli ściągnąć tego patcha usprawniającego i móc ponownie grac.

 

Dla mnie to grubo naciągane. :dry: Mocno wątpię właśnie w to ze deloperzy zaczną masowo tworzyć patche ulepszające gry, które juz sprzedali i na których już zarobili pieniądz. 

 

Dlatego też moja teoria dotyczaca wstecznej kompatybilności wyglada tak. Wkładasz plyte z gra PS4 do PS5 (lub ściągasz z psn). Konsola bez problemu uruchamia bez żadnych dodatkowych usprawnien. Napewno nie na zasadzie emulacji mocniejszej konsoli z poprawieniem grafiki jak np. uruchamianie gry z PsONE na emulatorze ePSXe gdzie rzeczywiście widać kolosalna poprawę dzięki mocy kart graficznych komputerów. Sony chwali się ze jeśli developerzy będą chcieli usprawnić gre takim patchem to tak będzie. Pytanie tylko czy rzeczywiście zamiast tworzyc nowe gry oni beda chcieli poprawiać stare. Po co?:philosoraptor:

 

Wsteczna kompatybilnosc to wspaniala sprawa. Sprzedajesz swoje PS4. Kupujesz PS5 i nadal grasz w cala swoja bibliotekę ale tez juz zainwestowałeś w przyszłość. Dlatego właśnie kupuje tego XBoxa Series X. Nigdy nie miałem żadnej konsoli M$ i dzięki tej wstecznej ze wszystkimi ich konsolami na jednej maszynie uruchomię gry z czterech systemów. Ale należy do tego podejść na chłodno żeby się później nie rozczarować tym ze takiego Drive Cluba nikt nie ulepszył dla PS5 bo w tym przypadku nie ma już kto tego zrobić. Studio zostało zamknięte. Albo AC4 Black Flag tez bedzie działać bez patcha bo szczerze mówiąc ta gra dzis nikogo. 

Ze wstecznej kompatybilności bede zadowolony jeśli uruchomi mi ona np. Rise albo Shadow of Tomb Raider na tej PS5. W ktore z sentymentu chciałbym zagrac. Nie czuje ze zostaną one poprawione. 

 

To całe reklamowanie wstecznej kompatybilnosci PS5 z uruchomieniem gier PS4 z ulepszeniami grafiki uważam za duży BULL SHIT

No jeśli będą mieli taki team jak w MS do wstecznej to jest to możliwe. Jeśli... 

2 minuty temu, ASX napisał:

pewnie złe

Na, pewno, zuoooo ;)

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, C1REX napisał:

Serio mnie zaczęło zastanawiać, jak $ony chce tą wsteczna rozwiązać. 

 

Horizon2 i spider2 mają mieć darmowy upgrade z ps4. Czyli cena gry na ps4, czy ps5 będzie też miało inną wersję za 359zł?

 

Wsteczna będzie za free, czy płatne patche, by $ony opłacało się dawać graczom stare gry, zamiast nowych za 359?

 

Nie wiem, czy ostatnie kłamstwa $ony to perfidne dymanie graczy, czy tylko efekt słabej wewnętrznej komunikacji firmy by uniknąć leaków. 

Podejrzewam, ze zwykła wersja na ps4 nie będzie mieć ulepszeń dla ps5. Słowem to trochę tak jakbyś faktycznie płacił 100 zł za patch poprawiający grafikę xD 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, C1REX napisał:

Ale jak chcesz rozwiązać upgrade horizona i spidera? 

 

Patch ma być darmowy, ale cena 359zl? Czy różna cena na ps4 i ps5 za tą samą grę? Przecież wersja na ps4 by była tańsza i na dwa systemy. 

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition na razie zapowiedzieli na ps5, żadnych informacji nie ma od Sony jak będzie wyglądała ta aktualizacja.

Po ostatnich ruchach niebieskich, nie zdziwiłbym się, jakby aktualizacja była darmowa, ale wymagała posiadania Marvel’s Spider-Man: Miles Morales na ps5.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kanabis napisał:

Kur.de troche zamotane.

Dobra zalozmy wychodzi ten nowy asasin. Normalnie wypuszcza wersje drozsza na ps5 i tansza na ps4? I kupujac wersje na ps4 wkladajac do ps5 otrzymujemy gre 1:1 z ps4 tak? 

 

Jesli tak to jestem ciekaw jaka roznica bedzie pomiedzy wersja ps4 i ps5. Czy warta 100zl.

 

Ubisoft póki co nie podnosił cen a na Xboxie masz Smart Delivery czyli jak kupisz wersje na Xbox One i wsadzisz ja do XSX to gra odpala wersje na XSX 

Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Zaczną?

 

Cirex to ku,rwa chyba z jaskini wyszedł xD ostatnio patrzyłem na chart na xboxie najpopularniejszych gier 7 z nich to gry f2p 

 

  

2 godziny temu, kanabis napisał:

To po co tak pisza ze to beda tytuly startowe na x i ps5?

 

Bo będą to tytuły startowe dla X i PS5? Tak samo jak było na poprzedniej generacji miałeś AC BF czy BF 4 na obie generacje tylko np Valhalla na XSX bedzie chodzić w 4k/60fps i detale pewnie jakieś high/ultra a na poprzedniej generacji 30 fps i mieszanka średnich/niskich (zależy czy Koks, pro czy amator) 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Czy to są dokładnie te same wersje gry? W sensie wersję na Xa odpalę na XOS w bieda wersji na XSX, ale czy ta druga będzie 1:1 z bajerami z PS5?

 

Nie odpalisz w bieda wersji na XSX wersje z XO tylko w najlepszej możliwej dzięki smart delivery bez znaczenia czy to cyfra czy pudełko a co do PS5 to nie wiem, Ubi zapowiedziało, że upgrade wersji z PS4 na PS5 jest darmowy ale nie wiem czy dotyczy pudełek

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, bluber napisał:

Nie odpalisz w bieda wersji na XSX wersje z XO tylko w najlepszej możliwej dzięki smart delivery bez znaczenia czy to cyfra czy pudełko

 

No ja rozumiem. Może źle się wyraziłem. Ta płyta wyżej na XOS odpali wersję XOS, na XSX odpali wersję na nową generację i to co mnie zastanawia: to jest dosłownie 1:1 wersja z tej na PS5? Bo jeśli tak to niech mnie (pipi). :obama:

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

No ja rozumiem. Może źle się wyraziłem. Ta płyta wyżej na XOS odpali wersję XOS, na XSX odpali wersję na nową generację i to co mnie zastanawia: to jest dosłownie 1:1 wersja z tej na PS5? Bo jeśli tak to niech mnie (pipi). :obama:

No raczej tak, jaki sens wydawania 2 wersji, jak teraz na xone i xox też jedna wersja. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...