Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, kanabis said:

Nie no 5cm wiecej grubosci to tez nie jest tak malo :D

Pamietam ze pierwszy xbox to byl naprawde kloc, z tym ze w sumie bylem dzieciakiem teraz moze dam rade podniesc jedna reka :problem:

 

 

Nie byłbym taki pewny, Google mówi ze oryginalny ważył 3.83kg, a Xbox Series X ma być 4.45kg :woot:

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, walek napisał:

Nie orientuje sie ktoś "ogarnięty", jak to będzie z wsteczną komatybilnością gier ps4 na ps5? Czy nowa next-gen'owa konsola Sony będzie czytała gry, tak jak na ps4, czy to będzie emulacja czy może w jakiś inny sposób ten sprzęt uruchomi gry z ps4? Pytam się, bo mocno zastaniwam sie nad sprzedażą PS4. A chce mieć taką samą jakość jak na obecnej generacji. Kolejne pytanie dotyczy takich gier jak Wiedzmin 3, czy  Death Stranding. Czy musze kupić zupgradowane wersje tych gier na Ps5, ciesząc się lepszą jakością wizualną, czy otrzymam patch'a do PeeS czwórkowych wersji na PS5, które po aktualizacji dostaną graficznego "kopa"? 

 

PS. Podłącze Ds4 do PS5?

 

Przyznam, że też się nad tym zastanawiam jak to będzie z tymi gierkami z PS4 odpalonymi na PS5. Z tego co rozumiem to sprzęt M$ ma z automatu podbijać rozdzielczość i liczbę klatek, a część gier ma otrzymać bezpłatne ulepszenia. Póki co Sony nie proponuje analogicznego rozwiązania. Nie wiadomo jak ta emulacja wyjdzie w praktyce. Mam nadzieję że nie będzie tam żadnych większych problemów, bo też mam jeszcze trochę zaległości, które mógłbym ograć na nowej generacji. Gram teraz w Sinking City na PS4, a wcześniej grałem w Wasteland 3 na xboxie. Brakuje mi tutaj szybszych loadingów - jak nic przydałbym się dysk SSD.

Z tego co pamiętam to bodajże Wiedźmin 3 miał dostać darmową aktualizację do wersji na nową generację. To będzie pewnie kwestia woli producentów i wydawcy. Z biznesowego punktu widzenia przecież lepiej ten sam produkt sprzedać kilka razy za tą samą cenę niż raz, a potem dokładać do interesu ;) Dobrym przykładem jest sytuacja z Control. Wydaje mi się, że M$ może być skłonny ponieść część kosztów związanych z upgrade gier do nowszej generacji aby zdobyć rynek.

Obecna sytuacja przypomina mi tą z czasów x360 i ps3. Na początku Sony czuło się dość mocne przez co x360 się lepiej sprzedawał. Nie wiadomo jeszcze czy M$ pokaże jakieś ciekawe tytuły na wyłączność ale obecnie to Sony jest w gorszej pozycji. Konsola M$ to najbardziej prokonsumencki wybór dla przeciętnego gracza. Jest tak przez cenę tańszej wersji, wsteczną kompatybilność oraz gamepass. Mam wrażenie, że ten nowy PS+ został spleciony na szybkiego, na siłę aby niedzielny gracz widział, że Sony też proponuje jakieś gry w abonamencie. Niestety dla wielu liczy się ilość - jak rozmawiałem z kimś kto kupował konsolę dla syna to wybrał właśnie xboxa przez GP. 

Póki co odpuszczam zakup nowych konsol - jestem zapakowany gierkami i mam w co grać, a do tego mogę wyrwać gry wydawane też na PC za mniejsze pieniądze. Może za rok albo dwa kupię jedną, a za jakiś czas drugą. Zadecyduje cena, gry ekskluzywne, cena gier i tego czy będą lepiej chodzić na jednej albo drugiej konsoli. Rynek wtórny też nie pozostanie tutaj bez znaczenia. Myślę, że po jakimś czasie zejdą z ceny za nówki - teraz jest to nowość więc każdy chce sobie dorobić. Jeżeli chodzi o różnice w cenie gier na ps4 i ps5 oraz tego czy się to będzie opłacalo i za co będzie ta stówka dopłaty to przecież wystarczy na ps5 włączyć efekt RTX i już wiadomo o co chodzi ;) 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, AbraHAM napisał:

Z psx to raczej logiczne ze nie oplaca sie im montowac dodatkowa soczewke do odczytu cd rom czy moze sie myle, w ps classic maja swietny emulator to co stoi na przeszkodzie by go uniescic w ps5? 

 

Z drugiej o ile rozumiem że gry w 480p z poprzednich generacji moga wyglądać co najwyżej jako tako tak ogrywam obecnie gry z X360 przez XOS i naprawdę gry wyglądają całkiem przyjemnie. Co im szkodziło dorzucić to PS3? Gry na BR, pad miał podobne możliwości, konsola w sieci. No nie wiem, ale smutam. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:

 

Z drugiej o ile rozumiem że gry w 480p z poprzednich generacji moga wyglądać co najwyżej jako tako tak ogrywam obecnie gry z X360 przez XOS i naprawdę gry wyglądają całkiem przyjemnie. Co im szkodziło dorzucić to PS3? Gry na BR, pad miał podobne możliwości, konsola w sieci. No nie wiem, ale smutam. 

Tu chodzi o architekture odmienna od ps5 (ps3 karta nvidia, ps5 amd) i chec zarobku na sentymentach remastrujac stare serie. Nie mozemy wykluczyc jakiejs emulacji w przyszkosci, na pc ladnie juz smiga emulator ps3. 

3 minutes ago, Lipa said:

Teraz na ps4 mam 4tb zewnętrzny i wszystkie gry tam trzymam, aż się boję co to będzie przy tych ~800 GB

Gry ps4 odpalisz z normalnie z dysku usb. Problem pojawia sie przy grach na ps5 ktore moga wymagac tego ultra szybkiego ssd do wczytywania gier bez loadingow. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, AbraHAM said:

Z psx to raczej logiczne ze nie oplaca sie im montowac dodatkowa soczewke do odczytu cd rom czy moze sie myle, w ps classic maja swietny emulator to co stoi na przeszkodzie by go uniescic w ps5? 

4K Blu-Ray jest kompatybilny w dół i czyta DVD i CD. 
Powodem braku emulacji jest albo koszt, albo obawa przed mniejszymi zyskami, albo jakieś ograniczenia licencyjne.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kanabis napisał:

Juz sie tak nie pultaj

 

Powiedział koleś, który się gotuje za każdym razem, kiedy ktoś się z nim nie zgadza, nie mówiąc o krytyce.

 

Sprzedaj stare gierki, konsolę, wystaw rupiecie na olx i może nawet PS5 wyjdzie ze dwie stówki. Nie zmieni to faktu, że Horizon na PS4 nie będzie, jak to ładnie określiłeś, półproduktem, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że od początku produkcji platformą docelową było PS4. Chcesz grać w "edycję ostateczną" na nowym sprzęcie, to sobie graj, ale tłumaczenie sobie sensu zakupu w stylu "somsiad cebulak będzie się męczył w 1080p, a ja jak pan se kupię nowe Plejstejszon" brzmi zwyczajnie prostacko.

 

No i co to za kontrargument, że na PS4 tym bardziej nie będzie w co grać? Przecież PS4 już mam, więc nie muszę szukać powodu do jej kupienia xd. A jak widać po zapowiedziach crossgenowych tytułów, jak najbardziej będzie co na niej odpalać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mając oleda nie mam ochoty już się męczyć z Horizonem 2 na PS4 w 2021 roku (ani z żadną multiplatformą). Różnica w grafice na pewno będzie ogromna. Przywołany tu wcześniej MGS V miał ogromną przewagę na PS4 w jakości obrazu i to widać tylko na żywo, gdzie na papierku rożnica może nie była spora. Ale jak ktoś ma jeszcze zwykły tv 1080p i nie śpieszno mu z przesiadką na nowy sprzęt to może być zadowolony.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Powiedział koleś, który się gotuje za każdym razem, kiedy ktoś się z nim nie zgadza, nie mówiąc o krytyce.

 

Sprzedaj stare gierki, konsolę, wystaw rupiecie na olx i może nawet PS5 wyjdzie ze dwie stówki. Nie zmieni to faktu, że Horizon na PS4 nie będzie, jak to ładnie określiłeś, półproduktem, tym bardziej, że wszystko wskazuje na to, że od początku produkcji platformą docelową było PS4. Chcesz grać w "edycję ostateczną" na nowym sprzęcie, to sobie graj, ale tłumaczenie sobie sensu zakupu w stylu "somsiad cebulak będzie się męczył w 1080p, a ja jak pan se kupię nowe Plejstejszon" brzmi zwyczajnie prostacko.

 

No i co to za kontrargument, że na PS4 tym bardziej nie będzie w co grać? Przecież PS4 już mam, więc nie muszę szukać powodu do jej kupienia xd. A jak widać po zapowiedziach crossgenowych tytułów, jak najbardziej będzie co na niej odpalać.

Chcesz grac sobie w polprodukt to graj ale tlumaczenie ze bedzie to podobna wersja do wersji ps5 gdzie sprzet jest 5 razy mocniejszy jest zwyczajnie zakrzywianiem rzeczywistosci zeby usprawiedliwiac fakt ze szkoda komus raz na 7 lat wydac troche kasy zeby zagrac jak czlowiek w gre gdzie juz w pierwszej czesci oprawa byla jedna z wazniejszych rzeczg.

Brzmi jak nasmiewanie sie z kogos ze kupil oleda 4k za 5tysiecy jak fraj,er a przeciez ja odpalam rownie fajnie gierki na miim hd ready. 

 

Dla mnie mozesz i na ps3 grac nie zmienia to faktu ze twoje tlumaczenie sobie ze pograsz w 90% podobnej jakosci na swoim 1080p w MOZE stalych 30 klatkach jest zwyczajnie smieszne. 

 

No to jak wreszcie? Patrzac po zapowiedziach bedziesz mial w co grac na ps4 ale ja na ps5 przez rok juz nie bede mial w co grac xd Sam sobie zaprzeczasz . Juz sam sie gubisz w usprawiedliwianiu trzymania smiecia w domu. 

 

Prostacko i januszowo to brzmi pisanie ze ps5 to gadzet nie to co stare, slabe ps4 amatour, tym bardziej na forum o grach gdzie wiekszosc kupi ps5 czy teraz czy za rok lub dwa. W tym ty. Roznica jest tylko taka ze ty bedziesz gral w crossgeny w smieciowej wersji przez ten czas, za swoja uzywana konsole dostaniesz polowe tego co teraz bys dostal a ps5 przez rok i tak z ceny nie spadnie i tak. Tyle wygrasz

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Lukas_AT napisał:

Ale jak ktoś ma jeszcze zwykły tv 1080p i nie śpieszno mu z przesiadką na nowy sprzęt to może być zadowolony.

No cos wlasnie mi sie wydaje ze kotlet jeszcze na samsungu sprzed 15 lat siedzi wiec pisze takie brednie. Zreszta skoro pisal ze mgs5 nie roznil sie wiele na ps3 i ps4 to tylko potwierdza.Bf5, cody. Wszystko co sobie przypomne to byla przepasc w crossgenowych wersjach. 

 

Jeszcze zeby ten kumpel mial pro, ale zwykle ps4 xd I nie chodzi mi o jakies namawianie bamberskie do kupna ps5 ze trzeba tu i teraz tylko o to ze on sie cieszy ze beda wychodzic jeszcze grube tytuly na ps4 tak jakby te gry nie byly sila rzeczy duzo gorszej jakosci. Ale jak ktos ma ochote grac w technicznie wspaniale tytuly w 2021r w 1080 to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza

@kanabis nie chcę nic mówić, ale dyskutujesz z typem co jak rozmawialiśmy o dużych tv 60+ wpadł, powiedział, że to bez snsu sprawa, fanaberia i szastanie kasą kupować takie duże TV. On woli przesunąć fotel do ekranu i ma to samo...

Uprzedzam więc, że może być to trudna dyskusja 

Edytowane przez balon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Aha czyli uprzedzenia o tym ze pan kotlet gral w pieknie wygladajace tlou2 jak to napisal, na swoim 21 calowym okile jak pan na fotelu metr od tv sie potwierdzily. Trudno, jego sprawa. Tylko strasznie smutne jest ze wchodzi do tematu ps5 czy tv zeby tylko napisac jacy to z nas fraje.rzy. Ja swoj tv kupilem dwa lata temu to nie wchodze teraz do tematu zeby pisac ze wymienianie na oleda to fanaberia bambrow forumowych bo zeby miec lepsza czern to ja se kontrast w ustawieniach zwieksze. Chyba jakies kompleksy. Po prostu zabolalo ze ktos napisal jak jest. Z mojej strony koniec dyskusji, niech sobie gra jak chce

Odnośnik do komentarza
Teraz, WisnieR napisał:

Ten jak się odpalił. Oczywiście racja kanabisa musi być najracniejsza i jak się ktoś z nim nie zgadza to się zaczyna post na milion znaków "wyjaśniający" delikwenta.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Post na milion znakow to tak zwana dyskusja, nie dziwi mnie ze nie wiesz o czym mowa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...