Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

 Przeciez jak beda dwie wersje konsol to zwieksza to potencjalna baze uzytkownikow co skutkuje chetniejszym inwestowaniem devow. To chyba jasne. Nikt mi nie powie ze wszyscu tu jak jeden maz pojda po dopasiona konsole za 600(?)$ I z tym ze gierki beda nie wiadomo jak chooyowo chodzily na potencjalnie slabszych sprzetach to tez tak nie bardzo...obecne konsole byly bardzo slabe juz na starcie (te zapowiadaja sie na duzo mocniejsze) a i tak calkiem znosnie te gry jeszcze chodza a niektore potrafia mega zaskoczyc (glownie exy, Rdr2). Zle dzialal Control i The Last Guardian ale to imo glownie wina devow (Ci pierwsi przesadzili z fizyka a tamte kitajce nigdy nie umialy w optymalizacje) Jak takie GG (o ND nie wspominam) pokaze nam Horizona na ps5  to przeciez palka bedzie przez tydzien stala od gifow ;)

Ciekawe czy Sony pojdzie za cisemem i np w ps5 (slabszej za 400$) wrzuca szachwonice do 4k natomiast w tej mocnejszej juz natywne 4k. Gdybym byl szefem to bym tak zrobil xD Dzis 3 wiec czekam na info o podzespolach :D nowa strona :dance2:

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy się nie zastanawiałem i nie interesowałem jak to wygląda w praktyce, ale czy nie jest za późno na zmiany w wyglądzie urządzenia na kilka miesięcy przed trafieniem sprzętu na półki sklepów? Ciekawi mnie ta cisza po stronie Sony.
Szczerze konsola XBX średnio mi się podoba, ale ważniejsze co ma w środku.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, mugen napisał:

Myślę, że po prezentacji M$ okazało się iż wygląda tak samo jak XSX więc wrócili do stołów kreślarskich, stąd zwłoka.

tak było na pewno,

 

wrócili do stołów kreślarskich aby na kilka miesięcy przed premierą przeprojektować konsole nad którą pracowali od dobrych kilku lat, tylko dlatego że jest podobna do konsoli konkurencji

Odnośnik do komentarza
Teraz, mario10 napisał:

Nigdy się nie zastanawiałem i nie interesowałem jak to wygląda w praktyce, ale czy nie jest za późno na zmiany w wyglądzie urządzenia na kilka miesięcy przed trafieniem sprzętu na półki sklepów?

jest za późno, można dokonać jeszcze niewielkich zmian w taktowaniu procesora czy pamięci RAM, ale na duże zmiany w wyglądzie czy na przebudowe konsoli jest za późno

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał:

tak było na pewno,

 

wrócili do stołów kreślarskich aby na kilka miesięcy przed premierą przeprojektować konsole nad którą pracowali od dobrych kilku lat, tylko dlatego że jest podobna do konsoli konkurencji

Nie zapędzaj się koleżko, już pomijając fakt, że trochę sobie żartuję, to chodzi mi o sam wygląd.

Odnośnik do komentarza
Gość suteq
5 godzin temu, mario10 napisał:

Fajnie jak by Sony dało jakieś informacje. Choćby date jakiegoś wydarzenia, na którym pokażą nową generację. A tu nic cisza jak makiem zasiał, nawet nie wiemy jak wygląda nowa konsola.
Z jednej strony jakiegoś mega parcia nie mam, ale ciekawość bym zaspokoił :)

A co ci mają podać jak nic nie mają? Jak coś masz do pokazania to to pokazujesz, a nie udajesz, że wszystko jest w porządku. :)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, 20inchDT napisał:

Dwie wersje na start to jedyny sposób na 60fps+ we wszystkich grach na konsolach. Nie rozumiem tego płaczu. Normalnie dostalibyście tylko te niższe wersje i nie byłoby pier.do.lenia o niemożności rozwinięcia skrzydeł.

 

Żebyś się ku.rwa nie zdziwił z tymi 60 fps xd. Właśnie takie pier.dolenie sprawia, że graczy można doić. Łyknęli, jak to wspaniale jest móc dopłacić za droższą wersję, a na koniec i tak będą grać w 30 klatkach i nienatywnym 4K, bo co nam pan zrobi? Mnie to wali, że Pro czy XoX nie pokazują pełnego potencjału, więc gadka o tym, jakby to było, gdybyśmy dostali tylko niższe sprzęty, to nie do mnie, bo i tak siedzę na bieda wersjach i tak samo będzie z PS5. Tyle, że tutaj obie strony tracą, i tu już jest problem. 

 

Zrozumcie ludzie, że, analogicznie jak z przywoływanymi tu PC, jeśli dev, szczególnie leniwy/niechlujny (tak wiem, upraszczam proces produkcji gry do poziomu Januszowego) dostaje możliwość pisania gry pod mocniejszy sprzęt, to nie bawi się w sztuczki magiczne, żeby grę zoptymalizować, tylko korzysta z zasobów wersji "pro", a basic dostaje dziadowską rozdziałkę i framerate, bo przecież można się wytłumaczyć technologią. Tyle, że każdy, kto zalicza exy na PS4 na Slimce/Fat dobrze wie, że da się osiągnąć wspaniałe rezultaty na słabszym sprzęcie. Więc to, że jakieś Controle czy inne Gwiezdne Wojny działają na gorszych sprzętach jak kupa, to jeszcze nie świadczy o tym, że są one za słabe. 

 

Jeszcze ktoś mi może powie, że przymus wydania gry, z którą poradzi sobie zdecydowanie słabszy sprzęt, nie wpływa na ograniczanie wersji na lepszy xd. Przecież  Xone i XoX to jest prawie różnica generacji. Grafika to nie tylko lepsza rozdziałka, framerate, efekty (choć wielu to zadowoli, w tych pieniądzach). Macie Wolfensteina TNO, który wyszedł jeszcze na PS3. Odpalcie go sobie na wypasionym PC na ultra 120 fps, a potem włączcie Wolfa 2, który był już pisany tylko pod nową generację i powiedzcie, że nie ma zdecydowanej różnicy (inb4 co innego przeskok generacji, a co innego dwóch wersji tego samego sprzętu: no jak pokazał Microsoft, niekoniecznie, przynajmniej na papierze).

 

Reasumując, róbta co chceta, choć ja oceniam taką politykę negatywnie, a osobiście po prostu bawi mnie, jak konsument sobie racjonalizuje czysto biznesowe posunięcia gigantów branży i nagle okazuje się, że to jest dokładnie to, czego oczekiwał od życia. Chu.j, że generację, dwie temu nawet by mu do głowy nie przyszło, że tego potrzebuje (dobrze pamiętam, że zawsze mówiło się, że po prostu powinien być skrócony cykl życia sprzętu). 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...