Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wypalają się czarne pasy ale po długim oglądaniu czegoś z pasami przez jakiś czas może być widoczna delikatna nierównomierność matrycy w bardzo wyjątkowych okolicznościach (np na sławnej planszy 5procent) 

 

edit: @PiPoLiNiO to nie wypalenie a nierównomierne zużywanie się organicznych pikseli.

Edytowane przez kislawa
Odnośnik do komentarza
58 minut temu, kislawa napisał:

Jak ci nie przeszkadza to pierdol to i się ciesz tv. A nie pytasz na forum i oglądasz plansze testowe :) 

 

Nie włączaj tez jednolitego białego tła i nie szukaj posteringu i nie zastanawiaj się czemu odbicia są różowe ;) 

 

 

Wiadomo, ot wolałem się dowiedzieć trochę też więcej o tym, będzie co ma być, bardziej przeszkadzały mi rozświetlenia przy napisach na LCD :)

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Ins napisał:

Racja, ale takie dobre wygaszanie mało mi potrzebne bo filmy mogę na OLEDzie oglądać. Ważne dla mnie przy zakupie w tym momencie jest to jak telewizor sobie radzi w trybie gry.

 

@Whisker

 

Jak tam po kilku dniach obcowania z G1. Pisz Pan coś bo do środy muszę podjąć decyzję czy czekać czy brać to cudo z kartą podarunkową na 3 tysie ;)

Bierz, kilka dni katuje wszystko co się da, od gier po filmy i filmiki i efekt jest świetny!!! Legancki sprzęt. Oprócz samego obrazu który jak dla mnie jest wręcz idealny to nowe menu oraz szybkość tego tv też robi ogromne wrażenie ;)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kislawa napisał:

 
ile tv ma godzin? Wrzuć po refreshu pikseli - ale jak to już po odświeżaniu to wymieniaj. 

 

 

Moldar, wiem, że Ty lubisz upiększacze obrazu, daj kilka opcji na off jak Dynamiczny HDR, lepsza ostrość, super duper kontrast ITP nie znam dokładnie nazw na LG ale pobaw się tymi ustawieniami na Jurney właśnie i zobacz czy coś się dzieje. 

Ja miałem podobny problem w wieśku na niebie gdzie bandig był męczący, ale wyłączeni kilku opcji dało świetny efekt i sporo poprawiło jakość obrazu. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Soul napisał:

 

 

Moldar, wiem, że Ty lubisz upiększacze obrazu, daj kilka opcji na off jak Dynamiczny HDR, lepsza ostrość, super duper kontrast ITP nie znam dokładnie nazw na LG ale pobaw się tymi ustawieniami na Jurney właśnie i zobacz czy coś się dzieje. 

Ja miałem podobny problem w wieśku na niebie gdzie bandig był męczący, ale wyłączeni kilku opcji dało świetny efekt i sporo poprawiło jakość obrazu. 

 

Większość rzeczy mam wyłączone, jedynie lubiłem upłynniacze w Samsungu, ale jeszcze zobaczę co tam mam.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Moldar napisał:

 

Większość rzeczy mam wyłączone, jedynie lubiłem upłynniacze w Samsungu, ale jeszcze zobaczę co tam mam.

Ustaw obraz tak jak pan z HDTVtest na youtube. Miał tam piękne ustawienia pod Xbox series x i ps5 konsoli i tv. Szczególnie przy Xbox series x cx pokazuje moc. Warto też filmiki obejrzeć dla mnie niebo a ziemia jak grałem w AC valhalla i w trakcie wprowadziłem kilka zmian proponowanych przez tego pana. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.03.2021 o 20:17, Pure Bladestone napisał:

Szukam przyzwoitgo tv w 40-46 calach tylko do konsoli ps4/ps4pro i TV. Może być tylko full HD. Budżet 1500zł.

Będzie widać hdr w takim tanim telewizorze?

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-43un71003lb

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40we660.bhtml

 

 

Ja bym brał tego LG. Nie wiem tylko jak tam z input lagiem. Generalnie w tym budżecie bierz wiekszego. Philipsy sa tanie i mają ładny obraz jak na budżetowce, ale oprogramowanie czasem jest zjebane.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Plugawy napisał:

 

Ja bym brał tego LG. Nie wiem tylko jak tam z input lagiem. Generalnie w tym budżecie bierz wiekszego. Philipsy sa tanie i mają ładny obraz jak na budżetowce, ale oprogramowanie czasem jest zjebane.

Jakby to był tv dla mnie to brałbym większy, ale chcieli te 40 parę cali i basta. Smart mało istotny. To tv do kablówki i do ps4 pro.

 Chyba wybiorę PHILIPS 43PUS7805. Niby mały input lag, obraz ponoć ładny jak na budżetowca, tylko szkoda, że w mniejszych rozmiarach jest matryca IPS, VA od 55 cali w wzwyż. No i Ambilight, może być fajny bajer. Zakup planowany na za miesiąc, oby go nie wykupili.

 

Edycja - poczytałem opinie na stronie Philipsa i ludzie piszą o jakichś kwadratach w czarnych scenach. Ehh trzeba szukać dalej.

Edytowane przez Pure Bladestone
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, blantman napisał:

Ustaw obraz tak jak pan z HDTVtest na youtube. Miał tam piękne ustawienia pod Xbox series x i ps5 konsoli i tv. Szczególnie przy Xbox series x cx pokazuje moc. Warto też filmiki obejrzeć dla mnie niebo a ziemia jak grałem w AC valhalla i w trakcie wprowadziłem kilka zmian proponowanych przez tego pana. 

 

Masz CX'a ustawionego tak jak ten koleś proponuje w HDTVtest? Nie odnosisz wrażenia, że obraz jest za ciemny? 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Sobies napisał:

 

Masz CX'a ustawionego tak jak ten koleś proponuje w HDTVtest? Nie odnosisz wrażenia, że obraz jest za ciemny? 

Nie ale ja gram w zaciemnionym pomieszczeniu i te ustawienia są pod taki pokój. Jeżeli w ciągu dnia wszystko wydaje ci się za ciemne musisz poekperymentowac z jasnością. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, mozi napisał:

Pany, bo już się gubię. Model cx czy g1? Warto doplacic? 

imo jak, najbardziej bo masz teraz promo gdzie dostajesz 2350 lub 3000 PLN na kolejne zakupy, więc wychodzi cię takiej niż ten c1. Tylko tv do powieszenia na ścianie tj. nie ma podstawki tylko uchwyt na ścianę więc musisz dokupić oddzielnie podstawę. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

No jestem na stronie media expert i jest 3 miechy Spotify i zniżka na uchwyt. Nie ma już tamtej promocji. Chyba, że o media markt piszesz.

EDIT: Okej, na 65 jest faktycznie 3 tyś zwrotu.

Na 55 g1 też nadal jest. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Jakim napisał:

Ale on pyta o CX a nie C1

Najtaniej ten 55 cx to chyba był za 4600 a tutaj za ok 1k więcej masz topowy model na ten rok, z jaśniejszym panelem, więc imo ja wolałbym dopłacić. Ale jak kto woli. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...