Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, number_nine napisał:

Tryb filmmaker w grach? :) Nie wiem jak w Twoim modelu, ale u mnie ten tryb przyciemnia obraz, zmniejsza poziom czerni i przez to wszystko jest bardziej wyblakłe i takie "miękkie". jak w kinie trochę. Do gier to w ogóle się nie nadaje. Ale to też zależy od danej gry i preferencji oczywiście. Ja jeśli wiem, że będę siedział długo przy jakimś tytule, to sprawdzam jak wygląda na kilku trybach. Często okazuje się, że na zwyklym trybie "gra" wygląda to lepiej niż z hdrem czy dolby vision. Ale w takiej np Forzie dolby robi robotę i niektóre sceny wyglądają prawie fotorealistycznie. 

Nie no już dałem na optymilizacje gry i  jest petarda. :kaz:

 

A filmmaker w serialach to kolejne zaskoczenie jak obraz jest czysty, ostry i ma niesamowite kolory.

 

Zawsze się zastanawiałem o co chodzi z tą czystością obrazu w OLED’ach ale tak po kilkunastu godzinach już wiem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, number_nine napisał:

w serialach to niestety dużo zależy od jakości streamu. ja np w ogóle nie używam filmmaker mode i najlepiej wygląda jak załącza się automatycznie dolby vision 

Odpaliłem drugi sezon Białego Lotosu na HBO i byłem zachwycony. Wiele pewnie też zależy od produkcji jak i streamingu jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MYSZa7 napisał:

Odpaliłem drugi sezon Białego Lotosu na HBO i byłem zachwycony. Wiele pewnie też zależy od produkcji jak i streamingu jak mówisz.

Mnie tak rozwalił serial LoTR. Już pomijając to jaki jest sam w sobie, to jak na stream wyglądał świetnie. Dobrze wykorzystywał dolby i wtedy zrozumiałem o co chodzi w tym efekcie "głębi" o którym wcześniej czytałem, że własnie można to zauważyć w tym trybie. 

Odnośnik do komentarza

Będę powtarzać to do znudzenia:

 

Chcecie w pełni potestować OLEDa to kupcie kilka filmów na płytach Ultra HD (Blu-ray 4K).

 

Jak nie chcecie dużo wydawać to kupcie chociaż z dwa z tej listy:

 

Lego Batman

Aquaman

Arrival Nowy Początek

Le Mans 66

Matrix

 

a jak nie robi Wam wydanie 100 zł i więcej za film to:

 

Top Gun Maverick

The Batman

Spiderman Uniwersum

Pierwszy Człowiek

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, funditto said:

Będę powtarzać to do znudzenia:

 

Chcecie w pełni potestować OLEDa to kupcie kilka filmów na płytach Ultra HD (Blu-ray 4K).

 

Jak nie chcecie dużo wydawać to kupcie chociaż z dwa z tej listy:

 

Lego Batman

Aquaman

Arrival Nowy Początek

Le Mans 66

Matrix

 

a jak nie robi Wam wydanie 100 zł i więcej za film to:

 

Top Gun Maverick

The Batman

Spiderman Uniwersum

Pierwszy Człowiek

 

Prawde rzecze, porównywałem Matrixa na BD 4K ze streamingiem i jest różnica widoczna na korzyść płyty.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, k0ntra napisał:

Opiszcie swoje wrażenia z OLEDzika. Lubię czytać jak ludzie opisują obcowania z tą boską technologią..

Dla mnie największym zaskoczeniem okazalo sie jak dużo bardziej wyraźny jest obraz. Tak jakby nagle mi rozdzielczość skoczyła.

Jak to komus wytlumaczyc kto nie ma OLEDa? To jest trochę tak jak ogląda się trailer z gierki na yt i tam wygląda zayebiscie a odpalasz na konsoli i już tak fajnie nie jest. No to na OLEDzie właśnie tak fajnie jest :) albo wspomniana wcześniej przesiadka z ps4 na prosiaka jeśli chodzi o rozdzielczość.

Pomijajac czarny (dziwnie jak w pokoju nagle robi się dosłownie ciemno) i nasycenie kolorow to dla mnie ta przejrzystość i jakość obrazu zrobiła największe wrażenie. 

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Szymek napisał:

Jak to komus wytlumaczyc kto nie ma OLEDa?

ja to sobie tak tłumaczyłem, że to wygląda jak naklejka na panelu, tylko taka świecąca :D ta czystość obrazu też mnie zaskoczyła, szczególnie jak włączyłem jakiś filmik pokazowy od LG. Sceny z kropelkami na jakiejś powierzchni wyglądały tak, że nie mogłem uwierzyć, że to z jutuba leci. Poziom detali i kontrast nie do opisania po przesiadce z poprzedniego tv

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, BieŃ napisał:

Disney+ nie daje rady ? tam chyba filmy są w najlepszej jakości(przynajmniej  jeśli chodzi o usługi streamingowe )
Pierwsze co zrobiłem to tam poodpalałem filmy i było kozacko ..ale może się nie znam 


Mam wrażenie, że na streamie z D+ widać sporo ziarna. Jak przesuwają się np. szare plansze, to jak zbliżę się do ekranu to widać szum (od kompresji?).

edit:
chociaż, naszło mnie by sprawdzić czy ktoś jeszcze doznaje "szumu" na OLED w przypadku szarego i od razu trafiłem na https://www.reddit.com/r/OLED_Gaming/comments/ufqupb/lg_42_c2_grainynoise_on_dark_grays/ 
Także to może być też "taka uroda" technologii.

 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, MYSZa7 napisał:

Jest jakiś sposób na wyłączenie auto przyciemnianie niektórych elementów w jasnych scenach? 

 

Mowa np. o napisach, tak mam w nowym God of Warze np.

 

 

 

Pewno trza wyłączyć TPC i GSR. 

Ja oba w pizdu wyłączyłem i nic mi się nie ściemnia. 

Ale namawiał do takich praktyk nie będę, bo nie wiem jakie to przyniesie z czasem skutki. 

Na razie ukończony cały wiedźmin, kończę cyberpunka, no i non stop katuje assetto corsa competizione gdzie wyswietlacz na desce ciągle świeci w tym samym miejscu. Żeby było ciekawiej, to wymuszony mam tam tryb HLG HDR i wali to po gałach dość konkretnie. Póki co wypaleń brak

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

 

Pewno trza wyłączyć TPC i GSR. 

Ja oba w pizdu wyłączyłem i nic mi się nie ściemnia. 

Ale namawiał do takich praktyk nie będę, bo nie wiem jakie to przyniesie z czasem skutki. 

Na razie ukończony cały wiedźmin, kończę cyberpunka, no i non stop katuje assetto corsa competizione gdzie wyswietlacz na desce ciągle świeci w tym samym miejscu. Żeby było ciekawiej, to wymuszony mam tam tryb HLG HDR i wali to po gałach dość konkretnie. Póki co wypaleń brak

Ja w b9 tez miałem wyłączone tpc i gsr długi czas i było git. W g2 nie wyłaczam narazie bo zwyczajnie nie widzę dużego ściemniania. Nie wiem moze to kwestia że dopracowali trochę ten algorytm lub też heat sink daje coś tam radę. Wiadomo epickie ciemne  sceny jak w ozark czy Batmanie nadal dają dupy ale ogólnie jest duża poprawa względem b9.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Faka napisał:

Jakiś wadliwy egzemplarz dostałem, co Red mi polecił niedawno. Wywaliło mi na wszystkie strony i po bokach białe paski :|. Mam nadzieję, że obejmuje to na gwarancji. 

 

Pół forum to polecało co dwie strony, tak dla ścisłości :nosacz: No ciulowo, że masz awarię. O dziwo u mnie nie ma nawet śladu po wypeleniu logo TV Trwam. Samo się zrobiło, czy ktoś mógł przypieprzyc przez przypadek?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...