Skocz do zawartości

Assassin's Creed Valhalla


Rekomendowane odpowiedzi

Na obecną chwilę zrobiłem tylko to pierwsze zadanie w Asgardzie. Zniechęciłem się jak z moim na 50 poziomie trafiłem na wroga, który rozwalał mnie jednym strzałem, a ja mu nic nie mogłem zrobić... Nie byłoby tak źle gdyby gra wczytała się zaraz przed tym starciem jednak tak nie było - musiałem znów dostać się w to miejsce i ubić po drodze kilkunastu wrogów. Teraz jestem jakoś na ponad 90 poziomie + w rezerwie mam z 20 punktów umiejętności do wykorzystania ;) Nie chce mi się za każdym razie dokupywać umiejętności, a punkty szybko i często wpadają. Może w końcu zacznę sobie radzić z tymi mini-bossami rozsianymi po świecie, bo póki co cienko było.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wredny napisał:

Pytanko do osób, które grają na next-genach - ile zajmuje gierka na SSD? Albo inaczej - ile instaluje się z płyty, a ile dociąga w patchu?
Bo czytałem, że na PS5 całość to zaledwie 16GB.

Na PS5 z płyty instaluje się 41 Gb. Patch to dodatkowo 2,7 giga

Edytowane przez addhoc
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

30 godzin to chyba z przeklikiwaniem dialogów i młóceniu wyłącznie wątku głównego po sznurku.

Sam tyle od premiery natłukłem a jestem gdzieś w połowie patrząc na mapę sojuszy.

Gra jest znacznie lepsza niż spodziewałem, poprzedniego AC po kilkunadtu godzinach bez żalu odinstalowałem. Od Valhalli ciężko się oderwać i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że to będzie pierwsza odsłona serii którą ukończę.

Fabuła może nie jest górnolotna ale potrafi wciągnąć i nie brakuje plot twistów. 

Śmiało można polecić, nawet jeżeli ktoś nie miał styczności z serią, a może nawet brak znajomości tego asasyńskiego lore wyjdzie na dobre grającemu. Nie patrzę na grę przez pryzmat pierwszy części i jestem zachwycony.

Są drobne bugi, ale to pierdoły, choć gra mi się wykrzaczyła dwa razy.

Podobno trzeba na zapisy gry uważać więc roboę na zmianę kilka.

Nie marudzić tylko cieszyć się grą.

 

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś gra na xboxie to polecam grać offline i co kilka godzin uruchomić i zamknąć gierkę online, żeby zaktualizować zapis w chmurze jak nic się nie psuje. W ten sposób zawsze będzie działająca kopia stanów gry do przywrócenia. Jak coś się stanie offline - usuwamy zapis z konsoli i pobierze się kopia z chmury przy uruchomieniu.

Cofnięcie 6h czyszczenia skarbów boli.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Lipa napisał:

Tyle błędów ile ma ta gra to głowa mała, ale gra mi się świetnie, choć nigdy fanem Assassin'sa nie byłem. Ktoś już przeszedł do końca? Jak można było to przejść w 30 godzin (wg recenzji)?

Da radę. Robiąc tylko główny wątek pamiętaj że np 

Spoiler

Asgard to jest poboczne tak samo templariusze

 

 

Wiem bo w odyssey też ludzie się dziwili jak to w 40 h skończyłem. Wystarczy nie mieć ADHD ze wszystkim na mapie. Sam po 23 h jestem już za połowa gry i to robiąc to co w spoilerze a to nie jest Main. Ogólnie ja nikomu nie polecam grać w AC i robić wszystko. Ta gra jak robisz wszystko nudzi się i wkurwia przynajmniej mnie. Za to wątek główny ciekawy i niektóre historię w tym wątku naprawdę fajne. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Wredny napisał:

Pytanko do osób, które grają na next-genach - ile zajmuje gierka na SSD? Albo inaczej - ile instaluje się z płyty, a ile dociąga w patchu?
Bo czytałem, że na PS5 całość to zaledwie 16GB.

 

Na XSX 1 giga zainstalował się z płyty, a coś 46 giga ciągnęło z internetu. Ludzie ze słabszym netem próbowali to obejść i instalować całość najpierw z płyty, a potem dociągnąć patcha z internetu. Na nic to nie pomogło, bo po instalacji całej zawartości z płyty i tak musieli ściągać te 46 giga z internetu.

 

36 minut temu, Sebas napisał:

Jak ktoś gra na xboxie to polecam grać offline i co kilka godzin uruchomić i zamknąć gierkę online, żeby zaktualizować zapis w chmurze jak nic się nie psuje. W ten sposób zawsze będzie działająca kopia stanów gry do przywrócenia. Jak coś się stanie offline - usuwamy zapis z konsoli i pobierze się kopia z chmury przy uruchomieniu.

Cofnięcie 6h czyszczenia skarbów boli.

 

U mnie często występuje "problem z dostępnością usług sieciowych" i gra chyba samoczynnie przechodzi w tryb offline. Taki komunikat mi wywala jak przy włączonej mapie chciałbym obejrzeć czyjeś zdjęcie. Na wszelki wypadek korzystam z opcji szybkich zapisów co jakiś czas i jak kończę sesję. Wydawało mi się, że nie występują u mnie problemy z saveami jednak przeglądając pliki do wczytywania widziałem przy jednym komunikat "uszkodzony".

 

Wczoraj zrobiłem sobie przerwę od głównego wątku, wykonałem kilka zadań pobocznych i udałem się do Asgardu, gdzie popchnąłem wątek na tyle do przodu, że mam teraz iść do następnej lokacji. Zakładam, że nie będzie problem z powrotem do Asgardu i będę mógł wrócić do zbierania skarbów ze skrzyń. Ktoś już tak robił albo wyczyścił lokalizacje i może powiedzieć 

 

Spoiler

co to za bonus dostajemy po złożeniu tych łez w ofierze?

 

Nie wiem czy gra jest warta świeczki, a z tego co widzę to część skarbów schowana jest gdzieś pod ziemią, gdzie nie wiem jak się dostać albo pojawią się dopiero później jak zostanie popchnięta fabuła do przodu. Swoją drogą to dziwne, że na mapie mam zaznaczony skarb jednak na miejscu nigdzie go nie ma i dopiero po tym jak fabuła pójdzie do przodu to pojawia się tam skrzynia. Pewnie bug do naprawy.

Odnośnik do komentarza

nie ma nic gorszego niż skarb do którego nie da się dostać, mimo że biegliśmy do tej żółtej kropki kilka minut

 

mimo to lubię eksploracje w nowych Asasynach, gdybym leciał tylko główny wątek to moje doświadczenie byłoby znacznie uboższe. Podobają mi się poukrywane po świecie skarby do których często trzeba się dostać w jakiś kreatywny sposób. Do tego zadania poboczne są naprawdę spoko zrobione, w Odysei moje najmilsze i najciekawsze  wspomnienia z gry pochodzą właśnie z zadań pobocznych gdzieś na krańcach mapy gdzie grając tylko wątek główny nigdy bym nie trafił, mam nadzieje że w Valhalli będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza

Po 17h ogranych na PS4 doczytałem, że nie da się przenieść zapisów na PS5. 

 

Nie mniej nie gra się źle, ale poza aspektami technicznymi, dziwne jest tylko niepotrzebnie skomplikowane drzewko rozwoju postaci. Sama gra mogłaby być mniej "grzeczna" i bardziej brudniejsza, ale może za bardzo porównuję do Wikingów. 

Fabularnie i postacie lepsze niż w Odyssey, świat i zadania to kolejna zmiana na plus. 

Mogę też ukryć sobie łuk, (ale mieć go na plecach, podobnie jak resztę ekwipunku) i prawilnie biegać z dwoma toporami. Szkoda, że tak samo nie można zrobić z płaszczem, który po użyciu wraca nam na plecy. 

No i brak podglądu na tatuaże i fryzury u kupców to też głupi pomysł. 

Jedynie zapis przed zakupami, kupić wszystko a potem wczytać i ewentualnie kupić tylko to co nam pasuje. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.11.2020 o 17:12, Figuś napisał:

Wardruny która robiła muze do gry :)

 

No z tą Wardruną to za dużo powiedziane, to tylko Einar Selvik razem z Jasperem Kydem i Sarah Schachner komponowali soundtrack

4 minuty temu, PiotrekP napisał:

Po 17h ogranych na PS4 doczytałem, że nie da się przenieść zapisów na PS5. 

 

Da się.

Odnośnik do komentarza

https://grynieznane.pl/2020/11/19/odkryto-pierwszy-duzy-sekret-w-grze-assassins-creed-valhalla/?fbclid=IwAR0eJqWVyMIYQ4GDmXzYJ83JvSXOCqdYBJ5pETjh9Jr-MPJcUxo-U91UY-Y

 

trafiłem na fejsbuczku na takie coś, może kogoś zainteresuje. ja nie gram w asasyny to sobie przeczytałem, bo lubię takie rzeczy, ale dla kogoś może być spoiler. z drugiej strony pewnie nie każdy sam do tego dojdzie

 

Odnośnik do komentarza

35 godzin za mną i skorzystam dziś z rady grania offline. Szkoda było by stracić swój postęp w tym momencie.

 

Żółte znaczniki odpuszczam sobie i robię tylko te niebieskie które nabijają level postaci i dzięki temu łatwiej jest w dalszych rejonach. Ale z nimi jest loteria bo czasami to zwykła misja poboczna, a czasami jakaś bestia, jakiś animus. Tak więc bawię się w zwiedzanie świata i nabijanie leveli. :) Zrobiłem kilka najazdów na klasztory to po cichaczu zaczynam, wybijam wszystkich na podwórzach, i trąbię gdy mam dostać się do środka to pojawia się ekipa i jest łatwiej zabić tych w środku gdy na zewnątrz wszyscy nie żyją. A czasami wbijam totalnie na Vikinga z toporem i tarczą i trąbię w róg gdy jestem u bram klasztornych, niech wiedzą że śmierć nadeszła. :devil:

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, PiotrekP napisał:

@bluber ja wyczytałem, że się nie da tych z ubiconnect, podobnie trofea się nie przenoszą. Chyba że tylko te manualne działają. Skąd wiesz? 

 

Słucham? 

 

Cytat

Ubisoft announced today that it is launching Ubisoft Connect, an online network that is replacing Ubisoft Club and Uplay. As part of Ubisoft Connect, save data will be stored online, meaning new Ubisoft titles will support cross-save across different platforms.
Cross-save means that regardless of if you choose to play these new Ubisoft titles on Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PC, PS4, PS5, Stadia or Luna, you'll always be able to keep your game progress and access your saves.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, u55r napisał:

Zatrzymałem się na 70 levelu :/ i nie mogę już zdobywać doświadczenia na zadaniach pobocznych, chyba trzeba wejść w ten Asgard :yeti:

 

A nie jest tak, że wpada go mniej? Nie zauważyłem aby mi weszła jakaś blokada ale z drugiej strony to byłem w Asgardzie chyba przed 70 poziomem wykonać jedno zadanie i wrócić do kampanii. Wczoraj zakończyłem kampanie związaną z Asgardem. Nie jestem wielkim fanem wikingów czy ich mitologii i jak na razie ten element nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Fajnie, że jest jakaś odskocznia ale bez szału. 

 

Jestem ciekaw jak wrażenia osób grających na PS5. W necie są filmiki, że gra wczytuje się szybciej to już wiem ale jak wypada obsługa nowych padów?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...